Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie chmielenia mojego pierwszego :D zestawu http://www.homebrewing.pl/aipa-american-india-pale-ale-16blg-premium-zestaw-surowcow-p-680.html.

Do zacierania zamierzam użyć 18l (zamiast 14l). Zacierać chcę w 68º przez 60min potem mash out. A wracając do chmielenia. Czy tak jak niżej będzie dobrze?

60min gotowania (zamiast 120min)

60' cascade 30g

0' cascade 60g

0' willamette 60g

 

Powinno wyjść 44 IBU, czyli mniej więcej tyle ile chciałbym uzyskać. Mam jeszcze simcoe, jest sens dodawać go do gotowania? Dodam, że nie zamierzam chmielić na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem w jakich warunkach fermentujesz, ale jak w pomieszczeniu o niskiej temperaturze, to przenieś do cieplejszego. 

 

Fermentacja w kuchni (niestety) w temp 22-24 st C. Juz kilka warek przefermentowałem w takich warunkach na US-05 i spokojnie schodziły do 3Blg.

 

 

 

Inna sprawa, że nie podałeś zasypu ani zacierania. Może dałeś w pytkę karmeli i zacierałeś w 72? Tylko kto by to spijał potem

 

Zacieranie w temp 70 st C, zasyp:
1,35kg pilzneński

1,35 pszeniczny

0,3 płatki pszeniczne błyskawiczne

Brak słodów karmelowych, nawet odrobiny na kolor.

 

Zastanawia mnie czy robotę nie zrobiły płatki pszeniczne, że inaczej odfermentowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie chmielenia mojego pierwszego :D zestawu http://www.homebrewing.pl/aipa-american-india-pale-ale-16blg-premium-zestaw-surowcow-p-680.html.

Do zacierania zamierzam użyć 18l (zamiast 14l). Zacierać chcę w 68º przez 60min potem mash out. A wracając do chmielenia. Czy tak jak niżej będzie dobrze?

60min gotowania (zamiast 120min)

60' cascade 30g

0' cascade 60g

0' willamette 60g

 

Powinno wyjść 44 IBU, czyli mniej więcej tyle ile chciałbym uzyskać. Mam jeszcze simcoe, jest sens dodawać go do gotowania? Dodam, że nie zamierzam chmielić na zimno.

 

W zestawie nie masz instrukcji chmielenia?

44 IBU przy 16 blg, zwłaszcza w stylu AIPA to ihmo zbyt mała goryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, dałem pilsa do lagerowania do zamrażarki i podłączyłem sterownik ( jak na zdjęciach ) i po powrocie po dwóch tygodniach po powrocie do domu chciałem je zabutelkować, ale ku mojemu przerażeniu piwo było zamarznięte mimo że ustawione było na chłodzenie między 2-3 st C , czy po odmrożeniu będzie jeszcze się nadawało do czegoś oprócz wylania ? i co było nie tak, że w ogóle zamarzło???

Proszę o szybką odpowiedź.

post-13420-0-16164900-1455866427_thumb.jpg

post-13420-0-01702300-1455866457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, dałem pilsa do lagerowania do zamrażarki i podłączyłem sterownik ( jak na zdjęciach ) i po powrocie po dwóch tygodniach po powrocie do domu chciałem je zabutelkować, ale ku mojemu przerażeniu piwo było zamarznięte mimo że ustawione było na chłodzenie między 2-3 st C , czy po odmrożeniu będzie jeszcze się nadawało do czegoś oprócz wylania ? i co było nie tak, że w ogóle zamarzło???

Proszę o szybką odpowiedź.

Hmm zasilanie podłączyłeś, a czy kabel zasilający do lodówki też? :D Nie widać. Lodówka nie była podłączona przez sterownik i sobie hulała cały czas :P

 

Koledzy wyżej - fakt, sytuacja lekko zabawna, ale moglibyście przy okazji pomóc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po odmrożeniu będzie jeszcze się nadawało do czegoś oprócz wylania ?

Rozmrażaj. Możesz tylko część rozmrozić żeby było mocniejsze. Tylko istnieje szansa, że się utleniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów zdjęcia miały pokazać tylko sam sterownik,a nie samo podłaczenie jego do zamrażarki, myślałem,że to jest zrozumiałe i żę nie będziecie tacy szegółwi , mam nadzieję,że macie odpowiedź na moje pytanie, a nie czepiali się szczegółów :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No bez żartów zdjęcia miały pokazać tylko sam sterownik,a nie samo podłaczenie jego do zamrażarki, myślałem,że to jest zrozumiałe i żę nie będziecie tacy szegółwi , mam nadzieję,że macie odpowiedź na moje pytanie, a nie czepiali się szczegółów :-(

 

Nie mniej jednak coś musi być nie tak ze sterownikiem skoro piwo Ci zamarzło:

 

 

i co było nie tak, że w ogóle zamarzło???

 

Skoro zdjęcia miały pokazać tylko sam sterownik to niewiele możemy Ci pomóc nie mając pojęcia jak go podłączyłeś i ustawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam nadzieję,że macie odpowiedź na moje pytanie, a nie czepiali się szczegółów :-(

"nadzieja to matka ...."

ja mam nadzieję, że jak podłączałeś ten sterownik to zadałeś sobie trudu i sprawdziłeś czy wszystko działa OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez weekend jak zaglądałem było wszystko oki dodatkowo dla pewności dałem zwykły termometr który zapamiętuje min i max temperature i nic nie wskaywało na nie prawidłową pracę sterownika, może prądu na chwilę nie było i sterownik się poprzestawiał, ale pomijając sterownik co z tym piwem jest do uratowania czy nie? Choć może sam spróbuję się dowiedzieć jak go odmrożę i po zabutelkowaniu sprawdzę, bo widzę, że nikt nie miał takiego przypadku i nie zna właściwej odpowiedzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może prądu na chwilę nie było i sterownik się poprzestawiał

 

To możliwe.

 

 

 

Choć może sam spróbuję się dowiedzieć jak go odmrożę i po zabutelkowaniu sprawdzę, bo widzę, że nikt nie miał takiego przypadku i nie zna właściwej odpowiedzi :-(

 

Może zrobisz sobie Eispils'a :D ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Płatki możesz na pewno wykluczyć z grona podejrzanych. Zatarłeś w 70C, więc o co chodzi?

 

Czyli to norma przy takich temp zacierania ?

Zmierzyłem ponownie Blg, wciąż 5. Postanowiłem zlać na cichą i zobaczę co się stanie na tygodniu. Myślicie, że przy takim Blg, np rzędu 4-5 mogę mieć piwne granaty jeśli nagazuję piwo przy standardowym założeniu 6 g glukozy na litr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.