Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zgodnie z opisem na brewkicie powinno być rozlewane po 4-6 dniach.

Homer-Facepalm-300x150.jpg

nie wiem czyj to kit i chyba nie chcę wiedzieć

A ja chcę. Zawsze można potem szybciej kogoś uczulić, że "instrukcja w tym kicie jest tak zła, że inne przy niej to wiedza ostateczna"

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

 

 

Young`s Brew Brewbuddy Bitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja bym drugiego kita nie robił. Kup ekstrakt niechmielony i dwa rodzaje chmielu i sam nachmiel :)

Oj, nie czuję się jeszcze na siłach.

Dasz radę! Wprawdzie jestem dopiero po dwóch warkach (jedna już refermentuje w butelkach, druga od dwóch tygodni siedzi sobie w fermentorze) i to obu z zestawów na bazie ekstraktów od Dori, ale jest coś magicznego w tym gotowaniu brzeczki przez godzinę, pilnowanie minut, w których dosypujesz do gara chmiel, itd.

Na zacieranie za młodzi jeszcze jesteśmy, ale za niechmielone ekstrakty możesz brać się z powodzeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacieralem swoją 2 warke i z braku doświadczenia trochę za grubo polecialem. Robiłem milk stouta i blg wyszło mi 18,5 wyszedł podwójny, mam problem z proporcjami bo wyszło tego 17l teraz jestem przestraszony czy drożdże rusza(s-04) odpowiednio się namnoża i dojedza do końca, brzeczka nie chciała się pienic przy napowietrzaniu. Planowałem dolać gotowanej ostudzonej wody ale wczoraj było już późno a do pracy wstawalem na 3. Czy mogę dolać wodę i rozcieczyc wszystko jak wrócę z pracy? Czy da się to jakoś uratować bo mam duże obawy teraz. Może dodać druga saszetke drożdży?

Edytowane przez Lee Shay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz osiągnąć dolaniem wody? Bo ilości cukrów do przejedzenia nie zmienisz... A co do 1 saszetki - jest szansa, że dadzą radę. Jak były dobrze przechowywane, są w miarę świeże i dobrze je uwodnisz.

Chyba, że chcesz tylko zmniejszyć ekstrakt, to wtedy możesz dolać wody.

 

Poszło z fona

Edytowane przez mrmrooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz osiągnąć dolaniem wody? Bo ilości cukrów do przejedzenia nie zmienisz... A co do 1 saszetki - jest szansa, że dadzą radę. Jak były dobrze przechowywane, są w miarę świeże i dobrze je uwodnisz.

Chyba, że chcesz tylko zmniejszyć ekstrakt, to wtedy możesz dolać wody.

 

Poszło z fona

 

Na dobrą sprawę to nie chce tego rozcienczać a wręcz odwrotnie ciekawi mnie co wyjdzie z takiego dużego jak na nowicjusza ekstraktu. Bardziej mnie martwi czy 1 paczka sobie da radę. Ale biorąc na chłopski rozum to lakto podbiło ekstrakt więc samego cukru którym muszą się zająć drozdzaki jest mniej. Chyba zostawię jak jest i zobaczę co wyjdzie będzie to kolejna lekcja i doświadczenie. Jak słabo odfermentuje to reformentował będę w piwnicy żeby mi granaty w pokoju nie wybuchali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się sprawdzą płatki owsiane jako czynnik podbijający treściwość mocno chmielonego i wytrawnego ale 10blg? Paczka 0.4kg (8%) czy lepiej dwie (16%)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja sypię pół płaskiej łyżeczki na butelkę i zalewam gorącą wodą, jak są jakieś lekkie zabrudzenia to całą

2. sam tak często robię, z tym, że tak czy siak potem używam jeszcze starsanu

3. wrażliwe są raczej mniej ale czemu o to pytasz?

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się sprawdzą płatki owsiane jako czynnik podbijający treściwość mocno chmielonego i wytrawnego ale 10blg? Paczka 0.4kg (8%) czy lepiej dwie (16%)?

Płatki owsiane są bardzo tłuste. Ja bym ich nie dawał, ewentualnie bardzo mało.

Treściwośc można podbić Carapilsem.

Tylko trochę nie rozumiem czy chcesz mieć piwo "wytrawne" czy chcesz "podbić treściwość" bo to są rzeczy wzajemnie sprzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie jak się sprawdzą płatki owsiane jako czynnik podbijający treściwość mocno chmielonego i wytrawnego ale 10blg? Paczka 0.4kg (8%) czy lepiej dwie (16%)?

Płatki owsiane są bardzo tłuste. Ja bym ich nie dawał, ewentualnie bardzo mało.

Treściwośc można podbić Carapilsem.

Tylko trochę nie rozumiem czy chcesz mieć piwo "wytrawne" czy chcesz "podbić treściwość" bo to są rzeczy wzajemnie sprzeczne.

 

 

To znaczy, że chcę zacierać piwo typowo wytrawnie jednak z zamiarem nadania mu nieco ciała w inny sposób niż cukrami niefermentowanymi, nie wiem w takim razie jak to inaczej mógłbym określić prawdę mówiąc, może jestem w błędzie ale do tej pory wydawało mi się, że wytrawność i treściwość mogą współistnieć. Carapilsa nigdy nie używałem, nie wiem czy dobrze się wpisze w moje zamiary.

 

edit: co do tych fermentorów to nie doczytałem, że mowa o przezroczystym, w takim razie raczej bardziej, wydaje mi się, że jak jest na bezpośredniej ekspozycji słońca to się powinno to jakoś zabezpieczyć ale tylko mi się wydaje, ja bym tak zrobił :)

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, do tej pory antonimem dla treściwości była dla mnie wodnistość. Wytrawność służyła mi bardziej do określania wytrawności alkoholowej wszak woda wytrawna nie jest stąd wydawało mi się to dosyć sensowne.

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w brewness.com da się jakoś dodać słody z Optimy? Chyba, że nie ma takiej opcji i sugerować się tylko rodzajem i EBC, np. Cara Gold 120 EBC dać Słód Karmelowy Jasny 100-150 EBC?

 

Musisz obczaić w bazie danych. Jeżeli ich nie ma to musisz sam zdefiniować (zakładka surowce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.