Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, x1d napisał:

Blow off to rurka której koniec wkładasz do pojemnika z wodą (słoika, butelki itp). Nie musi być długa.

Szukając, zapomniałem dopisać, że do piwa ? Aby uniknąć w przyszłości takich zajść im grubsza, pasująca do otworu rurka tym lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę z zebranej gęstwy pobrać ze trzy łyżki i postawić to na starter? Chcę w piątek warzyć 54l dolniaka, a zebranej dziś gęstwy mam około 0,5l. Start fermentacji był 9.07. Z kalkulatora wychodzi, iż potrzebuję około 650 ml gęstwy. Praktykujecie w ten sposób, czy mija się to z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smola napisał:

Praktykujecie w ten sposób, czy mija się to z celem?

Ostatnio chyba Oskarliber opisał szczególny przypadek startera z suchych/ gęstwy.

Jak znajdę to podlinkuje, tam jest to klarownie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smola napisał:

Czy mogę z zebranej gęstwy pobrać ze trzy łyżki i postawić to na starter? Chcę w piątek warzyć 54l dolniaka, a zebranej dziś gęstwy mam około 0,5l. Start fermentacji był 9.07. Z kalkulatora wychodzi, iż potrzebuję około 650 ml gęstwy. Praktykujecie w ten sposób, czy mija się to z celem?

 

Ja robiłem starter z gęstwy W34/70. Nie było tego wiele, a na portera potrzebowałem sporą ilość. Bez problemu po około 30-32 godzinach były rozmnożone. Starter oczywiście był w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smola napisał:

Rozumiem, że kręciłeś go w temp. pokojowej, a do lodówki trafił po namnożeniu?

 

Kręciłem go w piwnicy w zimie, więc temperatura była w granicach 16°C, później trafił do lodówki do 10°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Szukałem na forum sposobów chmielenia, które mógłbym wykorzystać przy warzeniu z ekstraktów. Pytanie za 100 punktów. Czy da się zrobić herbatkę z chmieli i dodać ją do brzeczki? Nie widzę sensu w gotowaniu przez 60 minut ekstraktu, którego nie gotuję, a wodę gotowaną i tak dodaję. Czy na goryczkę mogę chmielić wodę przez okres zalecany przez stylu a przy drugim gotowaniu chmielić na aromat(mam 2xgarnki około 7litrowe) i to wlać do pudła z ekstraktami? Zazwyczaj robiłem Pale Ale chmieląc na aromat i zostawiając w fermentatorze (taki sposób w tym stylu mi idealnie pasuje i nie zamierzam tego zmieniać) ale do tej pory nie chmieliłem na goryczkę. Jakieś pomysły? Najlepsze patenty?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 17:26, Łachim napisał:

Możesz, ale efekt będzie trochę inny. Inaczej zachodzi ekstrakcja w obecności cukrów, inaczej w wodzie.

Słabszy? Mocniejszy ? a co jakbym chmielił roztwór melasy (zazwyczaj wrzucam woreczek 0,5 kg najciemniejszego cukru(prawdopodobnie melasy) vel demerary bo tutaj jest to bardzo tanie? A jeśli to tylko półśrodek, to najrozsądniej będzie zagotować w tymże garze wodę z ekstraktem i to dopiero chmielić? Zasada postępowania jak w normalnym zacieraniu ?

 

W dniu 2.08.2021 o 14:56, INTseed napisał:

Aby była goryczka musi być 100-80C. Do wody nie dawałem. Zagotowałem brzeczke i wrzuciłem chmiel w woreczkach. I zostawiłem tak na 1.5h bo zapomniałem.
Pamiętaj że jak nie schłodzisz szybko brzeczki to wychodzi dziadowska goryczka.

Pytanie dotyczy stricte piwa pszenicznego, które chcę uwarzyć z ekstraktów. To chyba najlepsze piwo aby zacząć chmielić na goryczkę i w zasadzie trudne do zepsucia. Jaka to jest dziadowska goryczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fiszmen9 napisał:

Wiem, że półśrodki, w szczególności ekstrakty, to temat tabu ale ze względu na warunki innej opcji nie mam.
Dziękuję za szczerość i rozpoczynam eksperymenty w takim razie ? 

 

 

Jakie tabu? Kolego tu masz skarbnicę przepisów i wiedzy nt. warzenia z ekstraktów:

 

I np. jak poszukasz to znajdziesz też trochę o warzeniu z ekstraktów nie tylko ten jeden wpis:
https://www.blog.homebrewing.pl/steeping-czyli-warzenie-z-ekstraktow-z-namaczaniem-slodow-specjalnych/

 

 

Edytowane przez WojtekGaaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 06:31, WojtekGaaD napisał:

Jakie tabu? Kolego tu masz skarbnicę przepisów i wiedzy nt. warzenia z ekstraktów:

I np. jak poszukasz to znajdziesz też trochę o warzeniu z ekstraktów nie tylko ten jeden wpis:
https://www.blog.homebrewing.pl/steeping-czyli-warzenie-z-ekstraktow-z-namaczaniem-slodow-specjalnych/

Dziękuję i pozdrowienia dla Solanek!

  

14 godzin temu, INTseed napisał:

Nie może. Goryczka staje się trawiasta i zalegająca.

Wysłane z mojego Poco X3 NFC przy użyciu Tapatalka
 

Szybkie tzn. wystarczy 2-3 krotne przelewanie wanny zimnej wody? Czy jedynie ciekłym azotem ? ?

Edytowane przez fiszmen9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.