Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na forum - witajcie ;) 

 

Jestem już po 3 warkach z ekstraktów, pierwsze jasne z WES - wyszło za ciemne, słabo wymieszalem surowiec do referementacji, wyszło nierówno nagazowane.

Kolejne dwa z ekstraktów jasnych Bruntal, wyszło dużo lepsze, fajnie nagazowane, dobry kolor. I już wiem, że mnie to hobby wciągnęło :)

 

Teraz przymierzam się już do warzenia ze słodów, zakupiłem gar nierdzewny 43l, zapas słodów, śrutownik i inne brakujące akcesoria.

 

Mam plan uwarzyć 2 piwa, AIPA i IRISH RED ALE. Pierwotnie planowałem zakup gotowych zestawów z homebrewing na 20l, ale po zebraniu wszystkich składników i rozplanowania warzenia na najblższe kilka warek wyszło mi, że lepiej kupić mi składniki zbiorczo, śrutować i być bardziej elastycznym bo mam gdzie to wszystko trzymać. Dodatkowo z takiego zestawu z ekstraktow wychodziło mi efektywnie jakies 35-36 butelek, a chciałbym w miarę możliwości zrobić większą warkę. 

 

I teraz do meritum - 20l AIPA i IRISH RED są zaplanowane na jedną saszetke sucharów, odpowiednio US-05 i S-04 - z takimi też planuję pracować. 

Wydajność według charakterystyk to 50-80g/hl co by dawalo maksymalnie 23 litry piwa, czy faktycznie to jest maks? Dwie warki w garze 43 litrowym mi się nie zmieszczą, a dzielenie i używanie 1,5 paczki sucharów nie wiem czy jest najlepszym pomysłem. Skalować warki na 30 litrów i dawać 1,5 saszety, czy inaczej byście to zrobili?

I zakładając 3,5 l/kg słodu ile objętości będzie zawierał słód? Zatrę w 43 litrowym garze słodów na 30-32 litrową warkę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód zajmie około 0,8l/1kg. Spokojnie się zmieścisz. Ilość drożdży zależy od planowanego blg, ale na 30-32l spokojnie możesz dać dwie paczki. Fermentor masz ten 40 litrowy? Nie ryzykowałbym fermentacji 30l w 33-litrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mam fermentory 33, ale jakbym miał robić z 2 saszetek sucharów to pewnie lepiej mi będzie podzielić na 2 po 15-16 litrow w takim razie.

 

A jak mam ilość drożdzy uzależnić od BLG? Według kalkulatora wychodzi mi około 15 blg, 4,1 po odfermentowaniu, 6,2%  alk. 

Domyślam się, że im więcej cukrów tym wiecej drożdzy potrzeba żeby to przefermentowały, ale jak to policzyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć kalkulatora, np. https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

Przy czym trzeba pamiętać, że ilość drożdży w paczce będzie zależna od ich daty przydatności, warunków przechowywania, a nawet szczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar warzyć za 2 tygodnie piwo z pędami sosny. Chciałem dopytać bo nie mogę tego znaleźć nawet w necie jak najlepiej takie pędy przechowywać? Zamrażarka (żonie ten pomysł nie przypadł do gustu) czy wystarczy piwnica? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema! Kupiłem niepasteryzowane piwo fermentowane drożdżami Fermentis US-05, Amalgamation Brett Super Blend THE YEAT BAY, myślicie że warto odzyskać je z butelki i zrobić swojego pierwszego dzikusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można zwłaszcza jeśli jest świeże, chociaż pewnie charakter będzie inny niż samego blendu z fiolki. Może być problem ze sterylnością, a bretty wolno startują, więc na pewno trzeba by dobrze obserwować starter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tatasek napisał:

Hej,

 

Pszenica odfermentowała mi z 10,5 BLG (za dużo wody dodałem) do 3 BLG. Czy mogę spodziewać się sikacza przy tak niskim balingu początkowym?

Z niskimi ekstraktami jak zobaczyłem, lepiej smakują po dłuższym czasie i odpowiednio się je chmieli. Dodam, że takie piwo 4% wcale nie musi smakować jak sikacz.
z wiki piwo
"Lepiej też ostatnie parę litrów zebrać do osobnego naczynia, i dolać dopiero wtedy jak jesteśmy pewni, że piwo nie wyjdzie za cienkie, szczególnie ważne jest to przy piwach mocnych. Jeżeli zostanie nam sporo niewykorzystanego cienkusza, możemy go wykorzystać do starterów albo zrobić podpiwek, albo nachmielić osobno i zrobić słabe piwo. "
W takich sytuacjach mogłeś dodać 1 kg cukru moim zdaniem
https://wiki.piwo.org/Filtracja_i_wysładzanie

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiuu napisał:

W takich sytuacjach mogłeś dodać 1 kg cukru moim zdaniem

Cukier nie podniesie ciała, tylko doda % i innych alkoholowych efektów. Najprostsza opcja to odparowanie, ewentualnie dodanie ekstraktu, dla bardzo zapalonych - zatarcie brakującej porcji.

 

12 godzin temu, Tatasek napisał:

Czy mogę spodziewać się sikacza

Odfermentowanie sugeruje, że piwo będzie lekkie pod względem alkoholu i nie powinno być puste, choć to zależy też od surowców/drożdży/procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny banan wyszedł, potężny. Lekkie piwko, odrobinkę za duża goryczka, następnym razem zamiast 25g lubelskiego dam 20g. Na lato w sam raz. Polecam

 

@edit

Zrobiłem drugi raz pszenice (3kg pszenicznego i 1kg pilzenskiego).

Dałem mniej wody niż poprzednio i zamówiłem drobniej zaśrutowany słód. Wydajność wyszła ta sama jak nie gorsza. Do Fermentora trafiło 20 litrów brzeczki o gęstości około 10 BLG. Metoda zacierania BIAB. Chyba zwyczajnie trzeba będzie dołożyć z 10-15 % słodów więcej następnym razem, bo gdy wywalałem wysłodziny na kompost to zwyczajnie były słodziutenkie i jadłem je ze smakiem(?!). Chciałem dłużej pogotować, aby więcej odprarowało, ale mam tak ułożona kuchenkę, że tylko dwa palniki w całości są pod garnkiem i zdejmując pokrywę temperatura spadała i przestawało się gotować.
 

Dlatego planuje zakup taboretu gazowego, ale obawiam się trochę o względy bezpieczeństwa, aby przypadkiem przy podłodze nie zebrał się gaz. Moglibyście doradzić jakiej marki kupić taboret gazowy, jakieś węże, zabezpieczenia etc?

 

Pzdr

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potężny banan wyszedł, potężny. Lekkie piwko, odrobinkę za duża goryczka, następnym razem zamiast 25g lubelskiego dam 20g. Na lato w sam raz. Polecam


Pytanie. Chwaliłem się fajnym bananem przy otwarciu pierwszej butelki po 4 dniach refermentacji, jednak to była jedyna butelka w której czułem tak mocno banana, reszta butelek, które otworzyłem nie dawała tak mocno bananem. Bardzo mnie to zdziwiło.Co mogło być przyczyna takiej sytuacji, że w jednej butelce jest „przecier bananowy” a w innej ledwo wyczuwalny banan? Dodam, że była to jedyna butelka o pojemności 330 ml, reszta standardowo 500 ml, ale chyba wątpię, aby to miało jakieś znaczenie.


2,8 kg pszenicznego

1,2 kg pilznenksiego

25 g lubelskiego 

 

Zacieranie

- 45°C - 15 min
- 55°C - 15 min
- 62°C - 40 min
- 72°C - 40 min

 

Gotowanie 120 minut


Drożdże FM41 namnażane 48h na mieszadle magentycznym

 

Fermentacja pierwsze dwa dni 17 stopni i stopniowo zwiększane do 23 stopni

 

BLG początkowe 10,5

BLG końcowe 3 

150 g cukru do refermentacji 


Pzdr

 

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie może mieć czas między degustacjami lub pojemność butelki, jeśli różniły się stopniem napełnienia (np. w 330 ml szyjka często jest węższa i jest mniejsza powierzchnia "lustra" piwa, przez które mogą się ulatniać aromaty i następować utlenienie (zwłaszcza gdy nie lejesz prawie pod kapsel).

Czas też gra na niekorzyść Weizenów, subiektywnie możesz odbierać je jako bardziej płaskie i jednowymiarowe.

Edytowane przez Łachim
Poprawka po refleksji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.