Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielają się ponownie substancje będącymi efektami fermentacji w celu nagazowania piwa. Trzeba poczekać aż drożdże po sobie posprzątają po fermentacji głównej i dodatkowo po refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 17:51, Tatasek napisał:

Oj ciężko, nie znam się za bardzo na sensoryce. Mój ojciec powiedział  że jeszcze musi odstać bo smakuje jak Tyskie. Ja też czuje jakby jakieś aromaty złej jakości alkoholu, ale to tak 50/50 bo jeszcze dokładnie smak i węch po covid mi nie wrócił 

Aceton, farba? Być może zbyt wysoka temperatura fementacji, ale może się jeszcze ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sobieslaw napisał:

Aceton, farba? Być może zbyt wysoka temperatura fementacji, ale może się jeszcze ułoży.


Hmmmm, wątpię fermentowalem w 16 stopniach, gdy fermentacja zaczęła widocznie zwalniać podnosiłem temperaturę o 1 stopień dziennie do 19 stopni. Drożdże us 05

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INTseed napisał:

Czym dezynfekujesz butelki?

Na początek myje  je woda z płynem do mycia naczyń, potem płukam wodą, następnie myjka do butelek płuczę je SaniPro i zostawiam do ocieknięcia. Wydaje mi się jednak, że muszę poczekać odpowiednią ilość czasu lub niepotrzebnie po tygodniu fermentacji otwierałem wieko, aby sprawdzić BLG.

 

Pytanko.

Znalazłem, recepturę na (podobno) dobrego waizena, ale nie ma tam mowy o fermentacji. Jak fermentujecie waizena, aby wyszedł mocno lub średnio mocno bananowy?

https://wiki.piwo.org/Hefe-Weizen,_Andrzej_Smyk_(Anteks)

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem że może panikuje, ale wczoraj wieczorem nastawiłem IPE z ekstraktów (moja 2ga warka) ale niestety była za ciepła (35C) więc drożdży dodałem dopiero rano przy temp 25C. Do teraz nie zaczęło fermentować, ale widzę że jest duzo osadu na dole i żadnej piany. Czy zbyt długo rehydratowane drożdże moga zginąć? W szklance były jakieś 10-11h i wyglądały na zdrowe... Najgorsze że dzisiaj sobota, a nie mam żadnych drożdży zapasowych. Czy jeśli je dodam w poniedziałek, to jestem w stanie jeszcze uratować moja IPE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość - drożdże uwadniaj dopiero wtedy, gdy wiesz, że brzeczka ma odpowiednią temperaturę. 25°C to i tak za dużo dla większości szczepów.

Zbyt długie uwadnianie na pewno znacząco zmniejsza ilość żywych drożdży. Przy czym zacząłbym zastanawiać się nad dodaniem kolejnej paczki, gdyby drożdże nie ruszyły przez 24-36 godzin. Jaki to szczep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robie stoutha coopersa (brewkit 23L), ale troszeczkę mi jego gorycz nie odpowiada. Obecnie od wczoraj jest nastawiony na fermentacje cichą, po 7 dniowej burzliwej. Chcę troszkę go osłodzić i przygotować 200-250gr laktozy (mleko w proszku). I teraz zastanawiam się jak to zrobic aby bylo dobrze?

 

1. W jakiej ilosci wody rozpuscic mleko w proszku?

2. Czy je potem zagotowac i czekac az ostygnie? Czy odwrotnie? Najpierw zagotowac wode, poczekac, aż ostygnie i dopiero rozpuscic mleko?

3. No i czy jak wleje roztwor z mlekiem do brzeczki to wymieszac delikatnie czy tylko wlac i zamknąć wieko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko w proszku to nie jest laktoza! Nie słyszałem, żeby ktoś eksperymentował z dodatkiem mleka w proszku do piwa - obawiałbym się chociażby o pianę (zawartość tłuszczu).

Na 250g laktozy powinno spokojnie wystarczyć pół litra wody. Dla pewności pogotowałbym 15 minut. Nie musisz mieszać, wystarczy wlać po ostudzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robie stoutha coopersa (brewkit 23L), ale troszeczkę mi jego gorycz nie odpowiada. Obecnie od wczoraj jest nastawiony na fermentacje cichą, po 7 dniowej burzliwej. Chcę troszkę go osłodzić i przygotować 200-250gr laktozy (mleko w proszku). I teraz zastanawiam się jak to zrobic aby bylo dobrze?
 
1. W jakiej ilosci wody rozpuscic mleko w proszku?
2. Czy je potem zagotowac i czekac az ostygnie? Czy odwrotnie? Najpierw zagotowac wode, poczekac, aż ostygnie i dopiero rozpuscic mleko?
3. No i czy jak wleje roztwor z mlekiem do brzeczki to wymieszac delikatnie czy tylko wlac i zamknąć wieko?
Po miesiącu w butelkach będziesz miał inne piwo. Ja bym zostawił jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Chyba zrobiłem błąd... Chciałem piwko coś w stylu książęce ciemne, kozel ciemny itp (nie wiem, czemu i nie pytajcie mnie, dlaczego nie poczytałem wcześniej o stout) Zwyczajnie zobaczyłem ten brewkit i kupiłem nie myśląc o tym co kupuje ;). Teraz przy nastawie na cichą fermentację,sprawdzeniu BLG i posmakowaniu, poczułem, że to jest coś zupełnie innego. I zastanawiam się co dalej z tym robić :) Dosypałem troszeczkę cukru do próbki, wymieszałam i zrobiło się znacznie ciekawsze... Stąd moja myśl o laktozie i dosłodzeniu, a może jakiś milk stout... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie... Jakoś nie doczytałem ;) Laktoza już zamówiona ;)

Czy mleko w proszku z zawartością 0,8g tłuszczu w 100g nada się do czegoś? Jest to odtłuszczone mleko w proszku (granulat) :)

https://hurtownia-spozywcza.pl/gostyn-mleko-odtluszone-granulowane-250g.html

 

Edytowane przez Kamil Kopeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kamil Kopeć napisał:

Czy mleko w proszku z zawartością 0,8g tłuszczu w 100g nada się do czegoś?

Do ciasta się nada.

PS. Widzę w internetach, że możesz jej użyć do pirotechnicznych mieszanek dymowych też.

:)

PS2. Laktoza to cukier zawarty w mleku. Używana do dosładzania piwa ze względu na nieprzyswajanie jej przez drożdże. Mleko w proszku to po prostu mleko w postaci proszku/granulatu.

Edytowane przez x1d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, taki scenariusz.

 

Warzę APA.

60 minut gotowania i dodaje 30 g chmielu na goryczkę do HopSpidera (35x15 cm)

Następnie kilkadziesiąt gramów na aromat w 10 i 5 minucie. Już się zaczyna robić gęsto w HopSpiderze. 
No i na Hop Stand wsypuje 60 g chmielu do wspominanego HoP Spidera i już muszę mieszać breję w Hop Spiderze bo by nic chyba nie oddało aromatów do brzeczki.

 

No i pytanko. Jak sobie radzicie z tym, aby chmielenie w Hop Spiderze było jak najbardziej efektywne? Zdaje sobie sprawę, że ekstraktywność olejków nie będzie taka sama w hop Spiderze jakbym wrzucił luzem do gotującej się brzeczki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.