Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę sobie do tematu domowego chłodzenia :D

Będę robił piwo z ekstraktów (APA) z samodzielnym chmieleniem i stoję przed wyzwaniem schłodzenia brzeczki. Mam dwa wyjścia.

a) Wystawić gar na dwór na noc i mieć nadzieję, że nie złapie żadnego syfu (stary garnek emaliowany, niestety pokrywa nie leży idealnie - jak ją docisnę to powiedzmy, że jest ok).

b) Schłodzić całość dodatkiem lodu.

 

I w przypadku b) znalazłem sobie kalkulator (próby samodzielnego wyliczenia mi nie wyszły, pozdrawiam, inżynier) - http://www.onlineconversion.com/mixing_water.htm

Wpisałem 8kg brzeczki o temp. 100 stopni i 6 kilo lodu o temperaturze -11 stopni (zmierzyłem temp. kostek lodu :D) i 9 kilo wody o temperaturze 19 stopni (tyle mam w sypialni). Ta woda to na uzupełnienie i w sumie wiele nie zmienia. Powinno to dać ok. 18.5 stopnia więc w sumie bardzo super, można od razu dodać drożdże. Wahania będą, ale wydaje mi się, że to najlepsze wyjście w mojej sytuacji. Rodzi się dwa pytania.

 

a) czy ilość brzeczki, którą będę nachmielał, ma duże znaczenie? Mam dwie puszki esktraktu łącznie 3,4kg i 1kg polepszacza - więc te 5l wody w tej całej mieszanie powinno mi akurat dać jakoś 8 litrów brzeczki. Czy lepiej rozpuścić w większej ilości wody?

b) Jak już zagotuję i będę dodawał lód, czy lepiej wychładzać to stopniowo, czy wrzucić całość lodu na raz, byle szybko zeszło?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zel

Gara na zewnątrz chyba bym nie wystawiał. Lód będziesz miał "czysty"? Jeśli tak to śmiało możesz po gotowaniu dodać. Ja chłodzę tak, że po gotowaniu (ok. 10l gęstej brzeczki) dodaję 10-12l schłodzonej wody źródlanej już do fermentora. Potem wstawiam szczelnie zamknięty albo do wanny z zimną wodą albo na zewnątrz jeśli jest zimno.

Kolejna sprawa: 3,4kg ekstraktu + polepszacz w 5l to będzie masakra, za gęsto, może się przypalić i chmielenie będzie mniej efektywne. Albo gotuj to w większej ilości wody albo gotuj chmiel tylko z jednym ekstraktem a resztę dodaj na sam koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę sobie do tematu domowego chłodzenia
Będę robił piwo z ekstraktów (APA) z samodzielnym chmieleniem i stoję przed wyzwaniem schłodzenia brzeczki. Mam dwa wyjścia.
a) Wystawić gar na dwór na noc i mieć nadzieję, że nie złapie żadnego syfu (stary garnek emaliowany, niestety pokrywa nie leży idealnie - jak ją docisnę to powiedzmy, że jest ok).
b) Schłodzić całość dodatkiem lodu.
 
I w przypadku b) znalazłem sobie kalkulator (próby samodzielnego wyliczenia mi nie wyszły, pozdrawiam, inżynier) - http://www.onlineconversion.com/mixing_water.htm
Wpisałem 8kg brzeczki o temp. 100 stopni i 6 kilo lodu o temperaturze -11 stopni (zmierzyłem temp. kostek lodu :D) i 9 kilo wody o temperaturze 19 stopni (tyle mam w sypialni). Ta woda to na uzupełnienie i w sumie wiele nie zmienia. Powinno to dać ok. 18.5 stopnia więc w sumie bardzo super, można od razu dodać drożdże. Wahania będą, ale wydaje mi się, że to najlepsze wyjście w mojej sytuacji. Rodzi się dwa pytania.
 
a) czy ilość brzeczki, którą będę nachmielał, ma duże znaczenie? Mam dwie puszki esktraktu łącznie 3,4kg i 1kg polepszacza - więc te 5l wody w tej całej mieszanie powinno mi akurat dać jakoś 8 litrów brzeczki. Czy lepiej rozpuścić w większej ilości wody?
b) Jak już zagotuję i będę dodawał lód, czy lepiej wychładzać to stopniowo, czy wrzucić całość lodu na raz, byle szybko zeszło?
 
 
 
Ja po gotowaniu zamykam pokrywke i na balkon. Rano zadaje drożdze. Minus goryczka jest bardziej ściągająca. Teraz testuje dodawanie chmielu na koniec gotowania i na balkon. Po 1h wyciągam worek z chmielem. Infekcji nigdy nie miałem. Ja bym wystawił na balkon jeśli wszystko gotujesz. Pokrywke uchyl pod kątem jak będziesz gotował aby też się zdezynfekowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, primordial napisał:

Co masz na myśli z tym czystym? Bo w sumie faktycznie można by wrzucić półtorej litrowe kosteczki lodu wycięte z petów ?

 

Chodzi o to, żeby to nie była "po prostu zamrożona woda", ale przynajmniej gotowana kilkanaście minut i zamrożona woda. W ideale, tyndalizowana, ale to już raczej nadmierna ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle źródlanej kupię :) Poprzedniemu piwo się nic nie stało z 15l wody z butli, jak ją zamrożę a potem jeszcze dodatkowo potraktuję gorącą brzeczką, to będzie ok :)

Dzięki za info z brzeczką - to dość cenna rada :) Dorzucę chyba butlę lodu w zamian za dodatkową wodę w garze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 21:12, Szymek_13 napisał:

1. ... Myślę, że zbyt częste podnoszenie pokrywki też wpływało negatywnie spadek temperatury. Czytałem, że sporo osób zagrzewa do danej temperatury i zupełnie zostawia, nie wiem co lepsze - taki stabilny spadek temperatury czy takie wahania jakie ja dziś realizowałem ;)

2. Co do tego woreczka, kłopotliwe było wyławianie go i dosypywanie tam chmielu. A koniec końców i tak na dnie były chmieliny. Chmieliłem tylko na gorąco.

1. Czasami niektórzy używają lodówek turystycznych - lepiej trzymają temperaturę niż garnek. Wtedy  można rzadziej sprawdzać temperaturę. Ale w garnku łatwiej podgrzać.

2. Wrzuć do gara a potem zlewając brzeczkę do fermentatora przelej ją przez ten worek - odfiltruje się i natleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie IPA 3-4 miesiące? Po tym czasie w butelkach nie będziesz czuć praktycznie aromatu chmielowego. I wiesz przecież, że do lagera czy pilsa potrzebujesz temperatur fermentacji w granicach 8-12C? APA będzie najlepsza i najszybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wuuu napisał:

Gdzie IPA 3-4 miesiące? Po tym czasie w butelkach nie będziesz czuć praktycznie aromatu chmielowego. I wiesz przecież, że do lagera czy pilsa potrzebujesz temperatur fermentacji w granicach 8-12C? APA będzie najlepsza i najszybsza.

Tak gdzieś czytałem, że pełnia smaku 3-4 miesiące. Ile polecasz czekać po butelkowaniu jak zrobiłem z Better Brew IPA?

 

APA - fermentacja około 18st będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK. A czekać tyle aż będzie Ci smakować. Nie wcześniej niż 2 tyg po zabutelkowaniu. Sprawdzaj co 5-7 dni jak piwo się zmienia i kiedy wg Ciebie jest w swoim optimum. Zostaw sobie też jedną czy dwie butelki i spróbuj za te 3-4 miesiące to zobaczysz o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Robię IPA z Better Brew, używam B5. Po półtora dnia BLG mam spadek z 6 do (co najwyżej 5,5). Woda rurce fermentacyjnej troszkę po nocy się przesunęła (nie bulgotało, zrobiłem poziom i wiem ile sięprzesunęło). 

 

Można to już butelkować, czy jednak lepiej poczekać jeszcze z dzień czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Wojas napisał:

Hej, Robię IPA z Better Brew, używam B5. Po półtora dnia BLG mam spadek z 6 do (co najwyżej 5,5). Woda rurce fermentacyjnej troszkę po nocy się przesunęła (nie bulgotało, zrobiłem poziom i wiem ile sięprzesunęło). 

 

Można to już butelkować, czy jednak lepiej poczekać jeszcze z dzień czy dwa?

 

Jeśli masz wątpliwości, czy blg nie spada, to zawsze lepiej poczekać, niż później sprzątać po granatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Robię IPA z Better Brew, używam B5. Po półtora dnia BLG mam spadek z 6 do (co najwyżej 5,5). Woda rurce fermentacyjnej troszkę po nocy się przesunęła (nie bulgotało, zrobiłem poziom i wiem ile sięprzesunęło). 
 
Można to już butelkować, czy jednak lepiej poczekać jeszcze z dzień czy dwa?
Nie napisałeś od kiedy fermentuje ci piwo i w jakiej temperaturze. 0.5 stopnia blg może być błędem temperatury. Rób zawsze test fft.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INTseed napisał:
7 godzin temu, Michał Wojas napisał:
Hej, Robię IPA z Better Brew, używam B5. Po półtora dnia BLG mam spadek z 6 do (co najwyżej 5,5). Woda rurce fermentacyjnej troszkę po nocy się przesunęła (nie bulgotało, zrobiłem poziom i wiem ile sięprzesunęło). 
 
Można to już butelkować, czy jednak lepiej poczekać jeszcze z dzień czy dwa?

Nie napisałeś od kiedy fermentuje ci piwo i w jakiej temperaturze. 0.5 stopnia blg może być błędem temperatury. Rób zawsze test fft.

 

~18.5 st C. Od 18.04, godzina 1 w nocy :)

O fft pierwszy raz słyszę, następnym razem zrobię.

Edytowane przez Michał Wojas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.