Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ta konstrukcja nie jest aby zbyt wiotka? Wyglada to na blachę 3-4 mm, co przy takich siłach nie jest wcale jakoś dużo i nie gwarantuje sztywności. Ja bym wzmocnił te konstrukcje poprzez np. zastrzał zrobiony z trójkąta blachy, przyspawany do tylnej płaszczyzny tej "szubienicy", albo zrobil to zupelnie inaczej z hutniczych kształtowników...

Jeśli problem lezy w głowicy, porządną konstrukcja "statywu" zupełnie nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaniutek napisał:

A czy ta konstrukcja nie jest aby zbyt wiotka? Wyglada to na blachę 3-4 mm, co przy takich siłach nie jest wcale jakoś dużo i nie gwarantuje sztywności. Ja bym wzmocnił te konstrukcje poprzez np. zastrzał zrobiony z trójkąta blachy, przyspawany do tylnej płaszczyzny tej "szubienicy", albo zrobil to zupelnie inaczej z hutniczych kształtowników...

Jeśli problem lezy w głowicy, porządną konstrukcja "statywu" zupełnie nie zaszkodzi.

To 6mm stali. Ciężko określić to jako blacha ale dzięki za radę, wezmę to pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaniutek napisał:

Czy 1, czy 6 mm, czy 30 mm, to nadal blacha walcowana, zimnogięta. :)

6 mm to juz dośc duzo. Nie mniej, zwrocilbym uwagę, czy nie odkształca sie i sprężynuje przy kapslowaniu.

Wstawię wzmocnienia w kształcie trójkątów na dole i u góry. Dzięki za radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam fiolkę fm53, planuje zrobić warke 20l z 5kg słodu, w programie brewwness pokazuje że będzie to jakieś mierne max 11 blg. Robić starter czy wlać prosto z fiolki ? Zaznaczę że nie mam mieszadła i ewentualnie musiał bym się bawić z słoikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaktusr napisał:

Mam pytanie, mam fiolkę fm53, planuje zrobić warke 20l z 5kg słodu, w programie brewwness pokazuje że będzie to jakieś mierne max 11 blg. Robić starter czy wlać prosto z fiolki ? Zaznaczę że nie mam mieszadła i ewentualnie musiał bym się bawić z słoikiem.

To są kveiki. Nie wymagają startera. W celu wyciągnięcia z nich większej ilości estrów zadaj nawet mniej. Jedną fiolką zaszczepisz śmiało dwa takie piwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kaktusr napisał:

Mam pytanie, mam fiolkę fm53, planuje zrobić warke 20l z 5kg słodu, w programie brewwness pokazuje że będzie to jakieś mierne max 11 blg. Robić starter czy wlać prosto z fiolki ? Zaznaczę że nie mam mieszadła i ewentualnie musiał bym się bawić z słoikiem.

Jaką wydajność ustawiłeś? Spokojnie powinno wyjąć 15blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ads napisał:

Czy to normalne, że po 4 dniach od wrzucenia chmielu w granulacie na zimno w temp 12'C, cały czas unosi się na powierzchni?

Jak teraz filtrować i zlać?

 

Zdarza się. Możesz spróbować delikatnie zakołysać fermentorem (ale bez przesady, żeby nie napowietrzyć) i obniżyć temperaturę (cold crash), o ile masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem VM w browamatorze po 82zl plus przesyłka, ale również inne surowce zamawialem

wiec było warto. Ostatnio na Allegro od deptany 87,5zl również VM jako ze mam smarta to wysyłka odpadła. Teraz zaryzykowałem i spróbowałem od malteurop słód pils 75zl z wysyłka.

 

ps. Na BA jest weyermann pilzneński za 94zl wiec warto 

Edytowane przez Juniorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie Malteurop dawał podobne wydajności co Weyermann i Bruntal, jednocześnie będąc w cenie Viking Malt. Nie miałem też żadnych problemów z zacieraniem i wysładzaniem na ich słodach. Piwo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.