Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza warka - 10 dzień fermentacji. W fermentorze pływają ziarnka kolendry. Nie doczytałem, że trzeba je zmielić, a brzeczkę przed fermentacją odfiltrować, itd. Pierwsza warka, parę błędów, ale o co chodzi: wygląda, jakby kolendra zaczęła... kiełkować? Dostała takich "ogonków". Coś to może znaczyć negatywnego? Fermentor nie był otwierany nigdy, jutro planuję zmierzyć BLG i chyba butelkować. Zdjęcie poniżej robione przez ściankę wiadra:

 

Ow9a1gg.jpg

Edytowane przez sobieslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie użyłem całej kolendry i nigdy nie trafiła ona do wiadra :) ale podejrzewam, że poza dużo gorszym oddaniem aromatu nic złego się nie dzieje. Za to jedno jest pewne - 11 dzień fermentacji to nawet jak na witbiera (tak podejrzewam sądząc po kolendrze :) ) za wcześnie. Poczekaj jeszcze z 5-8 dni w temp. około 22 st C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, witbier. Powód, dla którego chcę otworzyć wcześniej, to fakt, że fermentowałem w trochę za wysokiej temperaturze, rozpocząłem w 25 stopniach. Potem utrzymywałem w 21-24, dość mocne wahania. Teraz stoi dalej w 25. Myślę, że już nie fermentuje, ale jutro zrobię odczyt. Początkowe BLG 11-12, też nie zmierzyłem dokładnie.

 

Z tego, co wyczytałem na forach, to w takich temperaturach praktycznie może być już po fermentacji w 3-4 dni. Albo i szybciej. Wygląd piwa nie zmienia się od kilku dni.

Edytowane przez sobieslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sobieslaw napisał:

Tak, witbier. Powód, dla którego chcę otworzyć wcześniej, to fakt, że fermentowałem w trochę za wysokiej temperaturze, rozpocząłem w 25 stopniach. Potem utrzymywałem w 21-24, dość mocne wahania. Teraz stoi dalej w 25. Myślę, że już nie fermentuje, ale jutro zrobię odczyt. Początkowe BLG 11-12, też nie zmierzyłem dokładnie.

 

Z tego, co wyczytałem na forach, to w takich temperaturach praktycznie może być już po fermentacji w 3-4 dni. Albo i szybciej. Wygląd piwa nie zmienia się od kilku dni.

 

W takich temperaturach fermentacja prawdopodobnie już się zakończyła. Z naciskiem na prawdopodobnie - lepiej po jutrzejszym pomiarze zrób kolejny za 3-4 dni i dopiero wtedy, jesli Blg się nie zmieni, butelkuj. Szkoda ryzykować granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sobieslaw said:

W fermentorze pływają ziarnka kolendry. Nie doczytałem, że trzeba je zmielić

Dodawałem kiedyś całe ziarna na cichą i smak był niezły. Pamiętaj tylko, żeby ziarna nie trafiły do butelek, bo mogą powodować gushing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

przelewam jutro piwo na cichą do fermentora bez rurki filtracyjnej i żadnego otworu. Powinienem zostawić niedomknięte wieko, żeby gazy miały się gdzie ulatniać? 

 

Uprzedzając ewentualne pytania: tak, muszę przelewać, bo będę wyciągał z niego śliwki i filtrował z resztek owoców. Normalnie przelewam do fermentora z rurką, ale od wtorku oba będą w użyciu do innych celów. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 20:48, punix napisał:

 

W takich temperaturach fermentacja prawdopodobnie już się zakończyła. Z naciskiem na prawdopodobnie - lepiej po jutrzejszym pomiarze zrób kolejny za 3-4 dni i dopiero wtedy, jesli Blg się nie zmieni, butelkuj. Szkoda ryzykować granatów.

 

BLG wyszło 3 albo 4 w 24 stopniach C... balingomierz coś nie bardzo chce współpracować. Raczej 3, bo czysta woda spada poniżej zera o stopień. Smakuje i pachnie nieźle. Nie ma rozpuszczalnika, octu, itp. Nawet trochę gazu pod koniec próbki z balingomierza. Witbier jak nic. Sprawdzę ponownie pojutrze i chyba czas na butelki.

 

Początkowe BLG 11-12 też w 24 stopniach C. Trochę będzie rozcieńczone, słodowanie nie wyszło najlepiej, poszło z 8 litrów czystej wody do brzeczki. Wg kalkulatora brewness odfermentowało 63-75%, zależy od najgorszej opcji wiarygodności pomiaru do najlepszej. Wg producenta drożdże FM20 odfermentują 72-75%.

 

Długo się zastanawiałem, do czego by to porównać... chyba z pamięci Namysłów Białe jest najbliżej z tego, co próbowałem.

 

Teraz zauważyłem, że po tym otworzeniu (pierwszy raz) i zamknięciu fermentora kolendra i drożdże zaczęły opadać samoczynnie na dno, gdzie ogólnie pływały cały czas na powierzchni... Coś to może znaczyć?

Edytowane przez sobieslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sobieslaw napisał:

 

BLG wyszło 3 albo 4 w 24 stopniach C... balingomierz coś nie bardzo chce współpracować. Raczej 3, bo czysta woda spada poniżej zera o stopień. Smakuje i pachnie nieźle. Nie ma rozpuszczalnika, octu, itp. Nawet trochę gazu pod koniec próbki z balingomierza. Witbier jak nic. Sprawdzę ponownie pojutrze i chyba czas na butelki.

 

Początkowe BLG 11-12 też w 24 stopniach C. Trochę będzie rozcieńczone, słodowanie nie wyszło najlepiej, poszło z 8 litrów czystej wody do brzeczki. Wg kalkulatora brewness odfermentowało 63-75%, zależy od najgorszej opcji wiarygodności pomiaru do najlepszej. Wg producenta drożdże FM20 odfermentują 72-75%.

 

Długo się zastanawiałem, do czego by to porównać... chyba z pamięci Namysłów Białe jest najbliżej z tego, co próbowałem.

 

Teraz zauważyłem, że po tym otworzeniu (pierwszy raz) i zamknięciu fermentora kolendra i drożdże zaczęły opadać samoczynnie na dno, gdzie ogólnie pływały cały czas na powierzchni... Coś to może znaczyć?

 

Grawitacja głównie ?

Sprawdź, czy skala na spławiku się nie przesuwa (czasem nie jest przyklejona).

Jeśli nie, to w uproszczeniu możesz od każdego pomiaru odejmować 1blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak napełnię fiolkę tak na 3/4, że po włożeniu spławika woda się wylewa, to pokazuje 0. Natomiast drugie włożenie do tej samej wody skutkuje pomiarem -1... Muszę chyba się nauczyć poprawnie używać tego narzędzia. Próbuję przy wkładaniu spławika wprowadzić go q taki ruch wirowy, jak na filmikach w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sobieslaw napisał:

Zauważyłem, że jak napełnię fiolkę tak na 3/4, że po włożeniu spławika woda się wylewa, to pokazuje 0. Natomiast drugie włożenie do tej samej wody skutkuje pomiarem -1... Muszę chyba się nauczyć poprawnie używać tego narzędzia. Próbuję przy wkładaniu spławika wprowadzić go q taki ruch wirowy, jak na filmikach w necie.

Dobrze jest zaopatrzyć się w cylinder pomiarowy. W wąskiej probówce mierzy się trudniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cybul26 napisał:

Cześć. Mam taki przepis na black ipa:

https://brewness.com/pl/recipe/black-ipa-124/view

Kiedy wrzucić słody barwiacy oraz czekoladowy? Na mash out, czy czekoladowy wcześniej? Nie lubię dużej paloności w piwie.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jak black ipa to na mashout albo najlepiej zrobic coldbrew i po odcedzeniu zalac tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, punix napisał:

 

Grawitacja głównie ?

Sprawdź, czy skala na spławiku się nie przesuwa (czasem nie jest przyklejona).

Jeśli nie, to w uproszczeniu możesz od każdego pomiaru odejmować 1blg.

 

Dzisiaj coś dalej się dzieje, piwo "ożyło" po pomiarze BLG. Ziarenka kolendry jedne toną, inne wypływają z dna, to samo z drożdżami... Przed pomiarem wszystko ładnie stało. Jest się czym przejmować? Czy to normalne?

 

I pytanie - jak przelać zawartość fermentora do wiadra z kranikiem do rozlewu? Widzę, że niektórzy normalnie syfonują zasysając rurkę ustami... Czy nie zakażamy wtedy rurki? Co lepsze filmiki mają syfony z pompką, ale tego w moim zestawie nie było.

Edytowane przez sobieslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już mam na to pomysł. Ostatnie chyba pytanie przed butelkowaniem się nasuwa... Jak wytrzymałe są butelki "sklepowe"? Mam różne, Żywiec, Amber, Miłosław, itd. Przepis mówi, żeby nagazować 4 VOL CO2 na Witbiera. Czy takie butelki wytrzymają takie ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sobieslaw napisał:

Dzięki, już mam na to pomysł. Ostatnie chyba pytanie przed butelkowaniem się nasuwa... Jak wytrzymałe są butelki "sklepowe"? Mam różne, Żywiec, Amber, Miłosław, itd. Przepis mówi, żeby nagazować 4 VOL CO2 na Witbiera. Czy takie butelki wytrzymają takie ciśnienia?

 

Raz postanowiłem nagazować hefe-weizena na 3,5v/v i strzelało aż miło. Myślałem, że to wojna, a tu po prostu piwo wybrało wolność. Nie polecam tego stylu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fizolof napisał:

 

Raz postanowiłem nagazować hefe-weizena na 3,5v/v i strzelało aż miło. Myślałem, że to wojna, a tu po prostu piwo wybrało wolność. Nie polecam tego stylu życia.

 

Jesteś pewien, że butelkowałeś piwo prawidłowo odfermentowane i nie miałeś infekcji? Miałem piwa nagazowane około 4 i nie było problemów - nawet w butelkach bezzwrotnych.

 

50 minut temu, sobieslaw napisał:

Czyli takie ciśnienia tylko do kegów? Ile optymalnie można gazować, żeby nie zabić stylu ani siebie?

 

Przy różnych, niekoniecznie mocnych butelkach, do 3 spokojnie. Powyżej - wg mnie nawet do 4-4.2 nie ma problemów.

Jeśli nastawiasz się na wysokie nagazowanie jednej warki, warto wyselekcjonować mocniejsze butelki, np. euro albo grube bączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sobieslaw napisał:

Ja akurat lubię mocny gaz

Spoko,tak z ciekawości; wolisz wodę gazowaną czy niegazowaną ?,

możne to jest kwestia przyzwyczajeń,

dla mnie mocno gazowane piwo zawsze jest gorsze od lekko nagazowanego (styl nie ma kompletnie znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dziedzicpruski napisał:

Spoko,tak z ciekawości; wolisz wodę gazowaną czy niegazowaną ?,

możne to jest kwestia przyzwyczajeń,

dla mnie mocno gazowane piwo zawsze jest gorsze od lekko nagazowanego (styl nie ma kompletnie znaczenia).

Gazowana, zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.