Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.07.2019 o 16:32, korzen16 napisał:

Weź magnes i przybliż do sondy. Jak łapie to jest to nierdzewna z nazwy, chociaż obróbka plastyczna powoduje, że nierdzewna też lekko przyciąga magnes. Jeżeli nie będzie się kleić, to korozja może powstawać po resztkach narzędzi obróbczych

 

nie przyciąga , wg tego co napisałeś powyżej jest to nierdzewka

 

5 godzin temu, burczas napisał:

spróbuj najpierw druciakiem do garnków.

 

zeszło ładnie druciakiem - thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w sobotę warzyłem AIPA z wiki przepis Hops Hops Hops, Krzysztof Kula (kuli). Z racji tego, że lubię dosyć solidne piwo, z porządną goryczką z Ameryki to podejrzewam, że ta warka mi przypasuje. Z drugiej strony znajomi raczej nie przebrną przez warkę :) Z racji tego chciałbym podzielić na pół piwko i do drugiej połowy dodać np. jakiś owoców na cichą ale tak żeby zminimalizować straty przy zlewaniu do butelek. Czytałem o pulpie z mango i raczej odpada z racji strat, dodać może jakiegoś soku lub kawałki owoców? Co mogłoby tu przypasować idealnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz tak naprawdę. Poza mango owoce nie powodują specjalnie dużych strat. Tylko inna sprawa, że owoce nie uczynią mocno goryczkowego piwa jakimś super przystępnym. Będzie trochę bardziej kwaskowate, ale nadal gorzkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli przymierzam się do Saisona, którego autorką jest p. Dorota. Potem chciałbym uwarzyć Quadrupela też wg. jej przepisu z bloga czy mogę do Saisona użyć drożdży Gozdawa - Belgian Fruit i Spice Ale Yeast? Mam 2 saszetki po 10g i potem wykorzystać gęstwę do Quadrupela? Niestety w okolicy brak  stacjonarnego sklepu a z przesyłką drożdży płynnych podobno różnie bywa.No i cena też niestety wyższa. Na swym blogu autorka napisała cyt.: '… ostatnio robiłam na testowych drożdżach suchych od Gozdawy, wyszło super, tylko drożdży tych nie ma jeszcze w sprzedaży. " wygląda na to, że już są bo chyba o te Gozdawy chodziło.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekGaaD napisał:

Witam

Powoli przymierzam się do Saisona, którego autorką jest p. Dorota. Potem chciałbym uwarzyć Quadrupela też wg. jej przepisu z bloga czy mogę do Saisona użyć drożdży Gozdawa - Belgian Fruit i Spice Ale Yeast? Mam 2 saszetki po 10g i potem wykorzystać gęstwę do Quadrupela? Niestety w okolicy brak  stacjonarnego sklepu a z przesyłką drożdży płynnych podobno różnie bywa.No i cena też niestety wyższa. Na swym blogu autorka napisała cyt.: '… ostatnio robiłam na testowych drożdżach suchych od Gozdawy, wyszło super, tylko drożdży tych nie ma jeszcze w sprzedaży. " wygląda na to, że już są bo chyba o te Gozdawy chodziło.

 

Wojtek

A co z zamawianiem nie tak? Ja zamawiam non stop praktycznie i to z kilku miejsc i zawsze po 2 dniach wszystko mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Oskaliber napisał:

Co chcesz tak naprawdę. Poza mango owoce nie powodują specjalnie dużych strat. Tylko inna sprawa, że owoce nie uczynią mocno goryczkowego piwa jakimś super przystępnym. Będzie trochę bardziej kwaskowate, ale nadal gorzkie. 

kurcze myślałem, że wniesie to mi trochę lekkości i owoców w piciu. Nie myślałem o zmniejszeniu goryczy a raczej o spowodowaniu tego żeby piwo zrobiło się lżejsze w odbiorze. Przed fermentacją miałem 16Blg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kochan napisał:

kurcze myślałem, że wniesie to mi trochę lekkości i owoców w piciu. Nie myślałem o zmniejszeniu goryczy a raczej o spowodowaniu tego żeby piwo zrobiło się lżejsze w odbiorze. Przed fermentacją miałem 16Blg 

To piwo z przepisu ma z grubsza 65-70 IBU, więc przy 16°Blg wyjdzie raczej gorzkie, co niekoniecznie musi się zgrać z owocami. Na pewno nie mango, w jakimś soczkowym NE na 20 IBU może się sprawdzić, ale piłem jakiś polski kraft gorzkie-mango i to było ohydne. Ewentualnie zastanowił bym się nad grejfrutem czy melonem albo lepiej drugą przystępniejszą warką.

Edytowane przez ogoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Suchejroo napisał:

A co z zamawianiem nie tak? Ja zamawiam non stop praktycznie i to z kilku miejsc i zawsze po 2 dniach wszystko mam 

Przechowywane są w chłodnym a kurier raczej to już nie chłodnia mogą teraz nawet i w 40 stopniach parę godzin podróżować. Dodatkowo Gozdawy mam a płynne muszę zamówić dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzedniej fali upałów zamawiałem min. drożdzę płynne. Doszły owinięte w takie pakiety chłodzące z jakiegoś żelu. Po całodziennej przejażdżce w busie (w tym dniu temperatura wynosiła trzydzieści kilka stopni) drożdże dobiły do ok. 27°C, więc bez tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje odpowiedzi, wykonałem starter drożdżowy z fm31 niestety przeterminowane bo innych sklep nie miał. Drożdże były do końca maja, kręcą się na mieszadle około 20h i narazie wyglada to tak jak na zdjęciu. Co myślicie czy za szybko. Zaraz zaczynam warzyć, myśle czy nimi zaszczepić, czy jednak dać sobie spokój i zastosować suchary bo mam awaryjne w34/70 lub s23 

21BE2F01-D7BF-4294-9514-2AD40F0D11C7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótko, przydałaby się jeszcze doba. Jest piana, więc wydaje się, że cały czas trwa praca drożdży.

1. Możesz ewentualnie zatrzymać kręcenie i ocenić za kilka godzin czy drożdże osadziły się na dnie i ile ich jest.

2. Druga opcja to wlanie całego startera do brzeczki i czekanie czy ruszy. Ale to ryzykowne, bo nie wiadomo co jest w środku, a po drugie ja nie lubię wlewać całego startera do piwa - u Ciebie jest to ok. 800ml, więc sporo.

3. Przełożyć warzenie na kolejny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje się całkowicie zagubiony...

20 litrów

Woda - sklepowa mineralna

Piwo na ekstraktach - Pszeniczny + Pale Ale, gotowane 30 min

Drożdże US-05 - fermentacja w lodówce od 16C do 20C 28dni (w tym 5dni chmielenia )(Glukoamylaza dodana w 8 dniu fermentacji)

Chmielenie 20 minut 30 g ZEUS
  Off 80 C - 27C

50 g

Mosaic

  Dry hop 5d 50 g Citra
  Dry hop 5d 50 g Amarillo

 

Miała być Brut IPA, a jest sam Brut.... Zero zapachu/aromatu amerykańskich chmieli. 

Rozumiem, że już nie będzie lepiej z czasem? Co mogło pójść nie tak? Chmiele pachniały normalnie na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.