Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, INTseed napisał:

Masz może przepis na piwo górnej fermentacji które by smakowało komuś co pije koncerniaki?

Jakiekolwiek jasny zasyp, co jest ważne to drożdże  dające profil zbliżony do lagerowego, czyli stare nadreńskie, lepiej chyba german ale,

no i zagazowane po niemiecku musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek jasny zasyp, co jest ważne to drożdże  dające profil zbliżony do lagerowego, czyli stare nadreńskie, lepiej chyba german ale,
no i zagazowane po niemiecku musi być
Zasyp 100% pilzneński czy coś innego też dodać?
Drożdze płynne tylko? Wolałbym sypkie jeśli można. Jakie?
Co do chmielu to jakiś Hallertau Tradition?
Nagazowanie po niemiecku to ile gram do butelek bo zawsze sypie raczej nisko 2g.
Thx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wydaje mi się, że robię coś nie tak.

Zasyp: 3,8kg pilzneński 2,5kg pszenica nie słodowana. Przed gotowaniem 35 litrów gotowane było 150 minut, po gotowaniu 25 litrów i 14 blg. Kolor jak na zdjęciu.

Mam także straszny problem z utrzymaniem wydajności na tym samym poziomie. W tym przypadku było to 58%.

Wiecie co zrobiłem nie tak w przypadku tego piwa? Jakieś takie za ciemne mi się wydaje. I czy macie jakieś porady jak utrzymać stałą wydajność i ją zwiększyć?

lambik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, INTseed napisał:

Zasyp 100% pilzneński czy coś innego też dodać?
Drożdze płynne tylko? Wolałbym sypkie jeśli można. Jakie?
Co do chmielu to jakiś Hallertau Tradition?
Nagazowanie po niemiecku to ile gram do butelek bo zawsze sypie raczej nisko 2g.
Thx.

Może być pale ale czysty, albo pilzneński bez albo z niewielką ilością jasnego karmelowego albo jasny typu bursztynowy .

Nie używałem suchych, na tych płynnych o ile wyjdzie uda się na pewno zrobić coś rodzaju b.dobrego pseudolagera.

Chmiel kontynentalny, obojętnie jaki i tak nie poczujesz różnicy specjalnej.

Ty tym gazowaniem to taki makabryczny żart,  jestem zwolennikiem lekko gazowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, INTseed napisał:
23 godziny temu, advisorylyrics napisał:
Full Aroma Hoops ? 

Dzięki. Poczytam sobie. Czy drożdze S-04 nadają się do risów?

Nadają, oczywiście gęstwa i polecam dolne widełki temperatury. 

 

49 minut temu, Sagon napisał:

Cześć

Wydaje mi się, że robię coś nie tak.

Zasyp: 3,8kg pilzneński 2,5kg pszenica nie słodowana. Przed gotowaniem 35 litrów gotowane było 150 minut, po gotowaniu 25 litrów i 14 blg. Kolor jak na zdjęciu.

Mam także straszny problem z utrzymaniem wydajności na tym samym poziomie. W tym przypadku było to 58%.

Wiecie co zrobiłem nie tak w przypadku tego piwa? Jakieś takie za ciemne mi się wydaje. I czy macie jakieś porady jak utrzymać stałą wydajność i ją zwiększyć?

lambik.jpg

Trochę długie to gotowanie, ale kolor przesadzony. Jesteś pewien że nie pomyliłeś słodów? Np jakiś wiedeński czy monachijski? Tłumaczyłoby to też niższą wydajność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sagon napisał:

Cześć

Wydaje mi się, że robię coś nie tak.

Zasyp: 3,8kg pilzneński 2,5kg pszenica nie słodowana. Przed gotowaniem 35 litrów gotowane było 150 minut, po gotowaniu 25 litrów i 14 blg. Kolor jak na zdjęciu.

Mam także straszny problem z utrzymaniem wydajności na tym samym poziomie. W tym przypadku było to 58%.

Wiecie co zrobiłem nie tak w przypadku tego piwa? Jakieś takie za ciemne mi się wydaje. I czy macie jakieś porady jak utrzymać stałą wydajność i ją zwiększyć?

1. Uważam, że za długo gotujesz - dwi i pół godziny gotowania to długo, chyba, ze celowo zwiększasz ekstrakt.

2. Sprawdź pH zacieru, zbyt wysokie obniża wydajność - powinno być w okoliach 5,2-5,5

3. Sprawdzaj do jakiej gęstości wysładzasz- nie powinno schodzić poniżej 3Blg

 

Napisz w jaki sposób zacierasz (stosunek wody do słodu) i wysładzasz - to też może być przyczyna niskiej wydajności.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Henx napisał:

Trochę długie to gotowanie, ale kolor przesadzony. Jesteś pewien że nie pomyliłeś słodów? Np jakiś wiedeński czy monachijski? Tłumaczyłoby to też niższą wydajność. 

Świeżo otwarty worek ze słodem, jedyna możliwość, że producent się pomylił.

Długie gotowanie bo zbyt dużo wysładzałem.

22 minuty temu, korzen16 napisał:

Napisz w jaki sposób zacierasz (stosunek wody do słodu) i wysładzasz - to też może być przyczyna niskiej wydajności.

Stosunek słodu do wody 1:3,5  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wydaje mi się, że robię coś nie tak.
Zasyp: 3,8kg pilzneński 2,5kg pszenica nie słodowana. Przed gotowaniem 35 litrów gotowane było 150 minut, po gotowaniu 25 litrów i 14 blg. Kolor jak na zdjęciu.
Mam także straszny problem z utrzymaniem wydajności na tym samym poziomie. W tym przypadku było to 58%.
Wiecie co zrobiłem nie tak w przypadku tego piwa? Jakieś takie za ciemne mi się wydaje. I czy macie jakieś porady jak utrzymać stałą wydajność i ją zwiększyć?
lambik.thumb.jpg.8db3cbb99217b4e120b5df5e77850746.jpg
W fermentorze zawsze jest ciemniej. Czy podczas wysładzania było tak samo? Podniosłeś temperature do 76C i wysładzałeś wodą 78C?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzew był robiony na 76C i w tym momencie było dodane 100gr łuski gryczanej. Wysładzane było wodą o temperaturze 70 - 80C nie sprawdzałem dokładnej temperatury wody.

Najbardziej jednak martwię się tym kolorem, możliwe, że producent źle oznakował worek ze słodem? I czy istnieje jakaś możliwość, żeby upewnić się co to za słód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sagon napisał:

I czy istnieje jakaś możliwość, żeby upewnić się co to za słód?

Ciężko..... a zostało Ci go jeszcze i czy masz inne do porównanie? 

 

Mi nie zdarzyło się jeszcze, żeby dostawca pomylił się w słodach, przynajmniej w tak oczywisty sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź magnes i przybliż do sondy. Jak łapie to jest to nierdzewna z nazwy, chociaż obróbka plastyczna powoduje, że nierdzewna też lekko przyciąga magnes. Jeżeli nie będzie się kleić, to korozja może powstawać po resztkach narzędzi obróbczych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, korzen16 napisał:

Weź magnes i przybliż do sondy. Jak łapie to jest to nierdzewna z nazwy, chociaż obróbka plastyczna powoduje, że nierdzewna też lekko przyciąga magnes. Jeżeli nie będzie się kleić, to korozja może powstawać po resztkach narzędzi obróbczych

tak zrobie,

czy usuwać jakoś te rdze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, leonzn napisał:

kupiłem u chińczyka metalowe oslony termiczne i po popsikaniu despreyem wyszła na nich rdza. Czy używać - rdza będzie zanurzona w cieczy czy wyrzucić ?

image.png

image.png

Nie strasz pan, bo dopiero co zamówiłem taka gilzę od majfrenda. Podobno tez nierdzewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomi23 napisał:

Nie strasz pan, bo dopiero co zamówiłem taka gilzę od majfrenda. Podobno tez nierdzewka...

 

popsikane despreyem zardzewiały, myte woda, moczone chwile w starsan nie. niestety używałem i myłem zbyt krotko/ rzadko zeby wyciągnąć więcej wnioskow

 

4 godziny temu, korzen16 napisał:

Lepiej tak, bo może przejść do piwa

 

mozna to lekko papierem ściernym zjechac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dziedzicpruski napisał:

 No bez jaj, tyle tej rdzy co kot napłakał, olej to, jak zardzewieje bardziej to się martw,być może zarośnie kamieniem i będzie dobrze ;)

na zdjęciu nie widać całości - jest tego więcej , ale fakt sa to b małe plamki

zobaczę czy będzie sie to powiększać

Edytowane przez leonzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

 No bez jaj, tyle tej rdzy co kot napłakał, olej to, jak zardzewieje bardziej to się martw,być może zarośnie kamieniem i będzie dobrze ;)

Może przesadzam, ale po to zmieniłem w zasadzie wszystko w browarze na nierdzewne, żeby nie mieć takich historii.

Jeżeli gilzy są z nierdzewki , to czyszczenie załatwi sprawę, jeżeli to zwykła stal, to majfrendy robią kogoś w balona i ja nie używał bym tego do kontaktu z piwem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.