Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Matias napisał:

Proszę o szybką odpowiedź
Właśnie mi stygnie 15L brzeczki o 16 BLG , powinno być 20L i 14 BLG , mogę na tym etapie dolać wody zimnej i dla pewności kontrolować BLG czy zostawić tak ? 

dolej przegotowanej do odpowiedniego blg i bedzie git

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak rozcieńcze piwo w trakcie butelkowania. Pół butelki woda, pół piwo to cukru do nagazowania powinienem dać więcej niż 4g? Chce mieć mocno nagazowane. Na poziomie pszenicy 3-4 vol.
Generalnie BLG piwa, zakładając że fermentacja się skończyła, nie wpływa na to ile cukru do refermentacji. Gorzej, jak nie masz pewności czy fermentacja się skończyła. A ile dać cukru sobie policz kalkulatorem, np brewness ma taki.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poratujcie proszę nowicjusza. Dzisiaj miałem warzenie (moja 2. warka w życiu), po schłodzeniu i wlaniu wszystkiego do fermentora już na fermentację, okazało się że brakuje mi 3 litrów do planowanych 20. Dopiero teraz się kapnąłem, dziwne to było, bo według wszelkich wyliczeń z Piwnych Porachunków powinno być na koniec równo 20. Na szczęście pamiętając o podobnym problemie przy poprzedniej warce, przy wysładzaniu odlałem sobie dodatkowo do garnka ze dwa litry brzeczki "na wszelki wypadek" i tak sobie leżało to gdzieś z boku. Czy powinienem zagotować ponownie tę rezerwę żeby zapewnić sterylność (garnek był przez dobrą godzinę bez przykrywki w kuchni) czy wlać od razu tak jak jest?

Edytowane przez kreve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam pytanie natury technicznej. Postanowiłem przygotować swoje pierwsze piwo- Pale Ale. Starałem sie wszystko przygotować zgodnie z „procedura”. I wg tej proceduryburzliwa fermentacja ma trwać 7-10 dni. Mam juz jedenasty dzien. Fermentacja nadal zachodzi. Wskaznik na poziomie 6 blg. Czy moge to przelewać do fermentacji cichej czy czekać aż wskazania spadną do podanych w instrukcji 4blg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze w zestawie który nabyłem była informacja „sugestia” jak przygotowywać to konkretne piwo i ewentualny czas fermentacji. To miało byc moje kolejne pytanie czy uważacie ze moglbym zostawić w fermentorze juz po zakończeniu burzliwej fermentacji i ominąć cicha fermentacje przelewając od razu do butelek po wskazaniu na baligometrze 4 lub mniej blg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze w zestawie który nabyłem była informacja „sugestia” jak przygotowywać to konkretne piwo i ewentualny czas fermentacji. To miało byc moje kolejne pytanie czy uważacie ze moglbym zostawić w fermentorze juz po zakończeniu burzliwej fermentacji i ominąć cicha fermentacje przelewając od razu do butelek po wskazaniu na baligometrze 4 lub mniej blg?
 
Jaka temperatura fermentacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, INTseed napisał:

Jaka temperatura fermentacji ?

23 stopnie.

 

Rurka z woda bulgocze nadal dosc intensywnie wiec zakładam ze proces fermentacji nadal trwa, nie chciałbym potem ścian malować po wybuchach jak zabutelkuje za szybko;)

 

Edytowane przez Michał Wu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.