Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hobbysta napisał:

Jakis komentarz z konstruktywna krytyka?

Jak dla mnie jedyny błąd to rehydratacja w brzeczce, a nie w wodzie i zbytnia panika. Kilkunastogodzinny lag to nie jest dużo. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyny błąd to rehydratacja w brzeczce, a nie w wodzie i zbytnia panika. Kilkunastogodzinny lag to nie jest dużo. Będzie dobrze.

Z reguły nie panikuje, ale piwo wywołuje u mnie mnóstwo emocji :P ta rehydratyzacja to wiem bo raz juz o to pytałem, Wiec następnym razem po prostu woda bez żadnych cudawianek. Martwiłem się o to czy nie przeniosłem za wczesnie do cieplejszego pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, advisorylyrics napisał:

Czy piwo z brewkita jakoś silnie się pieni podczas fermentacji? Mój pojemnik póki co ma około 23l pojemności. Zamierzam w nim nastaw 21l i nie chciałbym problemów jak to zdarza się przy winie.

Moje dwie pierwsze warki sie normalnie pienily. Nastaw 23l w standardowym fementorze 33 i w sumie nawet pokrywa troche sie pobrudzila. Chyba normalnie, bo narazie tylko 2 brewkity mam za soba, jeden skonczony drugi fermentuje jeszcze. Zapewne wszystko zalezy od rodzaju piwa, drozdzy i ogolnie brewkita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy piwo z brewkita jakoś silnie się pieni podczas fermentacji? Mój pojemnik póki co ma około 23l pojemności. Zamierzam w nim nastaw 21l i nie chciałbym problemów jak to zdarza się przy winie.


Jeżeli jesteś w stanie zapewnić stałą i odpowiednią temperaturę w czasie fermentacji, to się da. Ja mam 12 - 13 l w 15 litrowym wiadrze i nie wychodzą. Ale z reguły zaczynam od najniższej tolerowanej temperatury danych drożdży.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: suska do RISa: do gara na koniec gotowania, czy utopić w burbonie i na cichą na parę tygodni? (3-4?)
Ja dałem 320g na cichą na 10 dni .Wrzuciłem na "żywca" bez dezynfekcji. Czuć zarówno śliwkę jak i wędzonkę dość intensywnie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za poprzednie odpowiedzi. Mam drugie pytanko - Mam zestaw brewkit Coopers Europen Lager. W komplecie jak domniemam są drożdże górnej fermentacji, ale chce przeprowadzić cały proces w temperaturze okołu 18stopni. Brzeczka już się chłodzi a drożdże właśnie rozwadniam chociaż w instrukcji było napisane aby dodać bezpośrednio suche. Zastanawiam się czy zadać drożdże w temperaturze pokojowej i zaczekać aż fermentacja się rozpocznie czy od razu w "chłodnie" ?

Edytowane przez advisorylyrics
nowa myśl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się trzymać ogólnej zasady aby zadawać drożdże do brzeczki o temperaturze jak najbliższej temperaturze, w której będzie fermentacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blade1231 napisał:

W 18 stopniach będzie dobrze. Nie jest to chłodno a raczej górna granica temperatury

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
 

 

7 minut temu, blade1231 napisał:

W 18 stopniach będzie dobrze. Nie jest to chłodno a raczej górna granica temperatury

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
 

Ok dzięki. Sądziłem, że fermentacja może nie ruszy w tylu stopniach przy drożdżach górnej. A nie zalezy mi na takim prawdziwym prawdziwym lagerze, estry owocowe mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Jestem nowy na forum.  W myśl zasady "dużo czytaj, mało gadaj",  nie udzielałem się, a korzystałem  z rad forum. Nie znalazłem  podobnego tematu,  dlatego piszę  tutaj. 

Dzisiaj rozlałem swoja #10 i #11 warkę,  którymi  są  Saisony. Pytanie odnosi się  cold crasha.  

Otóż wystawiłem fermentory na balkon (temp. 0°- 8°) po 21 dniach fermentacji,  tj 20.12. Miałem zamiar rozlać piwko po 2-3 dniach, jednak siły  wyższe  sprawiły,  że rozlałem dopiero dzisiaj.  Minęło 15 dni,  drożdże dawno śpią. 

Pytanie czy refermantacja ruszy bez problemów  po takim czasie w tej temperaturze?

Drożdże suche, uwodnione,  Danstar Belle Saison, 1.5 paczki na 25l brzeczki. Brx mierzone refraktometrem zeszło  z 13.2° do 5.2°. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z brewkitu fermentowało około dwóch tygodni. Po tym czasie zabutelkowałem i w każdej butelce znajduję się osad drożdżowy. Jest szansa, że piwo przestanie nim smakować? Minął prawie miesiąc od zabutelkowania, piwko ładnie wygląda, klarowne i nagazowane jednak jeśli chodzi o smak jest to jest nadal drożdżowy. Muszę osad oddzielić czy dalsze leżakowanie bez dekantacji zrobi swoje ? (pierwsza warka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, advisorylyrics napisał:

Piwo z brewkitu fermentowało około dwóch tygodni. Po tym czasie zabutelkowałem i w każdej butelce znajduję się osad drożdżowy. Jest szansa, że piwo przestanie nim smakować? Minął prawie miesiąc od zabutelkowania, piwko ładnie wygląda, klarowne i nagazowane jednak jeśli chodzi o smak jest to jest nadal drożdżowy. Muszę osad oddzielić czy dalsze leżakowanie bez dekantacji zrobi swoje ? (pierwsza warka)

To normalne,  taka cecha refermentacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że taka cecha. Spytałem jednak czy smak tej "cechy" gdzieś zaniknie

Ja taka sytuacje miałem tylko jak robiłem z brewkitu. Straszliwie mocny smak drozdzy, dominujący w piwie (oraz smak żelaza, ale to juz inna historia). Kiedy zrobilem moje drugie piwo juz na zacieraniu to nie miałem kłopotu z drożdżami. Moja Warka to był lager w górnych granicach temperatury. U mnie smak ten zanikł po dluuugim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.