Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem 100% pszenice na fm41.
Dziś jest trzy tygodnie po zadaniu drożdzy.
Przez dwa i pół tygodnia temperatura około 17-18C
Teraz w środę przeniosłem do 23-24C
Zeszły z 14brix do 8brix.
Jednak ciągle jest duża piana jak na zdjęciu.
Czy mogę takie piwo butelkować z taką pianą? I czy ich nie będzie za dużo w butelkach?
Czy może przenieść na balkon fermentor na noc i wtedy trochę ich opadnie?945b5ccbd416b4f567d8e08d16b202b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Black IPA zeszła z 17 do 4blg w około 13/16 stopniach (wiem wiem skakało troche, ale szczelnie ja owinalem kocem Wiec jakos to tam zaizolowalem). Przenosić do pomieszczenia gdzie sa 23/24 stopnie zeby dofermentowalo co tam jeszcze moze, czy zostawić tam gdzie jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INTseed napisał:

Zeszły z 14brix do 8brix.

Jeśli nie przeliczyłeś wyniku z refraktometru to po przeliczeniu wychodzi 4.

Potrzymaj kilka dni w tych 23-24 stopniach i zmierz blg ponownie.

 

57 minut temu, Hobbysta napisał:

Moja Black IPA zeszła z 17 do 4blg w około 13/16 stopniach (wiem wiem skakało troche, ale szczelnie ja owinalem kocem Wiec jakos to tam zaizolowalem). Przenosić do pomieszczenia gdzie sa 23/24 stopnie zeby dofermentowalo co tam jeszcze moze, czy zostawić tam gdzie jest?

Nawet jak już drożdże wszystko zjadły to i tak przenieś do wyższej temp. Drożdże muszą jeszcze posprzątać po sobie (aldehyd, diacetyl, siarka się wywietrzy itp), w wyższej temp. idzie to lepiej i szybciej.

6 minut temu, Hobbysta napisał:

Mam pytanie w jakie nagazowanie celować w BIPA/CDA?

Zależy jakie lubisz, ja bym dał 2,2-2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, Dzieki Henx, wlasnie Myślałem o 2,2 i chyba tak zrobię. Fermentor tez w takim razie wrzucam do pokoju. Położę go obok łóżka to na noc bede mógł go ucałować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bo tak mnie teraz naszło, czy jesli mam lodówkę/zamrażarkę na dwa fermentory i beda to rożne piwa to zakładając ze beda one zbliżone, na przykład dwa Ale albo dwa stouty na rożnych drożdżach to ustawiam jakaś średnia temperaturę dla obu tych piw ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hobbysta napisał:

Hej, bo tak mnie teraz naszło, czy jesli mam lodówkę/zamrażarkę na dwa fermentory i beda to rożne piwa to zakładając ze beda one zbliżone, na przykład dwa Ale albo dwa stouty na rożnych drożdżach to ustawiam jakaś średnia temperaturę dla obu tych piw ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeżeli masz plan fermentować w zbliżonych temperaturach i piwa na podobnych drożdżach i zbliżonych balingach to nie ma problemu. Natomiast Ris'a 25blg z Dry Stoutem 10 blg bym nie pakował do jednej lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest mi e stanie powiedziec hak wyglada suchy chlor ? Wczoraj robilem teat garnka ktory mial buc garnkiem zacierno warzelnym ale jednak pozostanie chyba tylko garnkiem zaciernym ze wzgledu na zbyt mala kontrole nad gotowaniem ale nie o to chodzi. Przegotowalem w nim wczoraj wode i na dnie aatalem takie cos, pytanie czy to chlor czy cos z garnka/grzalki? Konsystencja jak kreda...w smaku raczej bezsmakowe jak wlasnie kreda, w czajniku nie zastaje takich osadow woda z lodzkiego kranu1e25415edb25ce149a862059c3cfe30a.jpg&key=697390989f2876c981a618da3e42f7ba6c4d1999496f97476bbb1f3188ce2ad4cda752bdcc55a3e2256024d82d777fc9.jpg&key=dd5be6766f201930a5f1ab56eddd8b7923dde2b0e377f0de89df8e7fca9f5f61

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dutrasilva napisał:

Nie będzie za dużo karmelu/carapilsa ?

 

Pale ale 3500g

pilzen 500g

karmel 150 200g

carapils 200g

 

Hallertau Blanc/Simcoe

safale s04

Pilzen to rozumiem słód pilzneński. Nie wiem co za piwo robisz, ale jeżeli pytasz, czy nie wyjdzie ulepek to nie. 400 g karmelu, w tym carapils na 4 kg słodu bazowego to nie jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaktusr napisał:

Czy ktos jest mi e stanie powiedziec hak wyglada suchy chlor ? Wczoraj robilem teat garnka ktory mial buc garnkiem zacierno warzelnym ale jednak pozostanie chyba tylko garnkiem zaciernym ze wzgledu na zbyt mala kontrole nad gotowaniem ale nie o to chodzi. Przegotowalem w nim wczoraj wode i na dnie aatalem takie cos, pytanie czy to chlor czy cos z garnka/grzalki? Konsystencja jak kreda...w smaku raczej bezsmakowe jak wlasnie kreda, w czajniku nie zastaje takich osadow woda z lodzkiego kranu

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

To kamień się wytrącił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego kwasku na powiedzmy 25l?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Powiem szczerze, że dokładnie nie wiem. Używam kwasku do odkamieniania czajnika. I chyba większe znaczenie ma ilość kamienia, niż wody. Możesz sypać po 10 - 20 gram i zobaczyć kiedy zejdzie. W Lidlu są opakowania po 100g i pewnie tyle bym użył, bo akurat takie mam. Możesz też spróbować z jakimkolwiek innym kwasem - choćby ocet lub starsan jak masz.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.