Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc:

mój stout już 10 dni stoi na "burzliwej", temperatura otoczenia oraz piwa to 19 stopni, z powierzchni zniknęły wszelkie oznaki fermentacji, drożdże ładnie osiadły na dnie a BLG zeszło do ok. 2 z 12. O co chodzi? Chodzi o to, że jak mierzyłem wczoraj BLG to czuć było mocno drożdżami w zapachu i smaku, nie było żadnych oznak zakażenia, smak ok poza tym dość mocnym aromatem drożdżowym, moje pytanie dotyczy jakie teraz poczynić kroki? Wystawić na zewnątrz i zrobić cold crush? Próbkę zlewałem przez kranik żeby nie otwierać pokrywy i może jeszcze nie do końca zbiły się drożdże przy dnie?

Drożdże to US 05 i dodam, że poprzednie piwo też było na tych drożdżach i ten aromat zniknął już po 5 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majlosz napisał:

Proszę o pomoc:

mój stout już 10 dni stoi na "burzliwej", temperatura otoczenia oraz piwa to 19 stopni, z powierzchni zniknęły wszelkie oznaki fermentacji, drożdże ładnie osiadły na dnie a BLG zeszło do ok. 2 z 12. O co chodzi? Chodzi o to, że jak mierzyłem wczoraj BLG to czuć było mocno drożdżami w zapachu i smaku, nie było żadnych oznak zakażenia, smak ok poza tym dość mocnym aromatem drożdżowym, moje pytanie dotyczy jakie teraz poczynić kroki? Wystawić na zewnątrz i zrobić cold crush? Próbkę zlewałem przez kranik żeby nie otwierać pokrywy i może jeszcze nie do końca zbiły się drożdże przy dnie?

Drożdże to US 05 i dodam, że poprzednie piwo też było na tych drożdżach i ten aromat zniknął już po 5 dniach

Niech postoi jeszcze kolejne 10 dni w spokoju; możesz nawet lekko podnieść temperaturę teraz. Potem sprawdź blg i ewentualnie butelkuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hobbysta napisał:

Na jakich drożdżach płynnych robic Saison i jakie piwko moge potem na gęstwie zrobić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fermentum Mobile Odkrycie Sezonu. Jakiegoś wita albo tripla potem na tym zrobisz, choć niekoniecznie bardzo stylowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka minimalna gęstość siatki zatrzyma chmiel w granulacie? 

Większość hop Spiderów z Chin to 300 mesh, poniżej 100 też wygląda gęsto ale nie wiem jak się sprawdzi bo planuje kupić taki plaster do filtracji. 

Ktoś ma doświadczenie z mniej gęstymi siatkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka minimalna gęstość siatki zatrzyma chmiel w granulacie? 
Większość hop Spiderów z Chin to 300 mesh, poniżej 100 też wygląda gęsto ale nie wiem jak się sprawdzi bo planuje kupić taki plaster do filtracji. 
Ktoś ma doświadczenie z mniej gęstymi siatkami? 
Ludzie filtrują drucikami kuchennymi,oplotem,więc myślę,że taka siatka też nie musi być zbyt gęsta.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 7 blg to dobry punkt końcowy dla barley wine z 23 blg początkowego ekstraktu zacieranego na słodko? Dwa tygodnie burzliwej w 18 stopniach na Mangrove Jack's Empire Ale ze startera i przestało spadać, więc przelewam na 3 tygodnie jeszcze na cichą na płatki dębowe, ale zastanawiam się czy jeszcze nie dać szampańskich albo WLP099 żeby dojadły głębiej? Potem idzie w butelki i na ~rok do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KHOT napisał:

Czy 7 blg to dobry punkt końcowy dla barley wine z 23 blg początkowego ekstraktu zacieranego na słodko? Dwa tygodnie burzliwej w 18 stopniach na Mangrove Jack's Empire Ale ze startera i przestało spadać, więc przelewam na 3 tygodnie jeszcze na cichą na płatki dębowe, ale zastanawiam się czy jeszcze nie dać szampańskich albo WLP099 żeby dojadły głębiej? Potem idzie w butelki i na ~rok do piwnicy.

Ja bym już nic nie robił. Odfermentowanie jak najbardziej ok. Zresztą podstawowe pytanie to jak piwo smakuje, a nie jakie są numerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hobbysta napisał:

KHOT z jakiego przepisu ? Powoli sam się przymierzam Wiec z chęcią bym porównał do tych, ktore znalazłem :)

Zestaw gotowy od Dori.

 

Teraz, Oskaliber napisał:

Ja bym już nic nie robił. Odfermentowanie jak najbardziej ok. Zresztą podstawowe pytanie to jak piwo smakuje, a nie jakie są numerki. 

Super, dzięki. Na razie nie próbuję nawet, bo za wcześnie na smakowanie, tylko próbki pipetą pobieram do refraktometru (te 7blg to już przeliczone). W takim razie zostawiam w spokoju - zlałem znad drożdży do fermentora z drewnem i niech leży do świąt, wtedy zabutelkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we wtorek zlewałem moją IPĘ na cichą i chmieliłem 100 g na zimno. Dzisiaj nadszedł czas rozlewu do butelek. Na powierzchni piwa mam kożuch z chmielu więc będę musiał je jakoś przefiltrować (nie mam warunków żeby obniżyć temperaturę - piwko stoi w 16 stopniach). Posiadam siateczkę do chmielenia w czasie gotowania i tu moje pytanie: czy zawiązać ją na wlot czy na wylot z wężyka którym będę zlewał piwko do fermentora z rozpuszczoną glukozą z którego będę już rozlewał do butelek? Czy jest to obojętne czy któraś metoda zamontowania siateczki jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pończoche na wylot, a druciak na wlot - 2 minuty szukania w googlach. Na logikę jak założysz pończochę na wlot - gdzie zasysa to Ci zassie pończoszkę i zatka wężyk. Więc dupa z przelewania by była. Druciak natomiast jest na tyle porowaty, że nie zatka Ci wężyka. Obydwie metody są bardzo skuteczne wybierz, która wygodniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.