Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zależy co to za grzałka i jak zamontowana. Ja podobnie jak kolega używam 2k nurkowej, żeby przyspieszać grzanie, ale taka grzałka słabo spisze się jako samodzielna do gotowania, bo nie będzie wrzenia w całej objętości brzeczki.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  prosze o pomoc w sprawie mojego pierwszego piwa. Sprawa wyglada tak: burzliwa juz jest 2 tyg i jeden dzien, przestalo bulkac kilka dni temu, we srode byo 4,5 blg a dzis jest 4 blg , co robic? trzymac jeszcze czy zlewac na cicha ?

A co to za piwo? Jeśli nie zbierasz gęstwy, nie musisz przelewać do drugiego wiadra, cicha zrobi się sama w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,  prosze o pomoc w sprawie mojego pierwszego piwa. Sprawa wyglada tak: burzliwa juz jest 2 tyg i jeden dzien, przestalo bulkac kilka dni temu, we srode byo 4,5 blg a dzis jest 4 blg , co robic? trzymac jeszcze czy zlewac na cicha ?

A co to za piwo? Jeśli nie zbierasz gęstwy, nie musisz przelewać do drugiego wiadra, cicha zrobi się sama w tym.

 

mial byc lager ale to moj pierwszy wiec ciezko powiedziec na 100%, dolna fermentacja, chciabym zebrac drozdze i korzystac z piwnicy chlodnej i zrobic jeszcze marcowe przed upalami.

A czy jesli zostawie drozdze to blg jeszcze zejdzie ? czy czy zejdzie tez jak dam na cicha bez drozdza ?

 

w menzurce jak wloze miernik BLG to babelki ida troche

Edytowane przez misiek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, włąsnie przeglądam sobie nowy brew-kit (tak, drugi i już chyba ostatni...) i jestem mocno zaskoczony ilością poszczególnych składników: ekstrakt to 3.4 kg, do tego cukier browarniczy 350 gram i 10 g drożdzy oraz chmiel i cukier do butelkowania. Piwo to brewkit Hoppy and Glorious i jest stosunkowo dziwne - porównując do pierwszego mojego kita. 

 

Chcę dziś wszystko bujnąć i właśnie wyjeżdzam po wodę mineralną, ale zastanawia mnie czy 350 gram cukru to wystarczająca ilość. Sama instrukcja jest dość lakoniczna, ale wyraźnie podaje dodaj załączoną saszetkę cukry w tym i tym momencie. Standardowo ekstrakty to około 1,5 do 1,7 kg a ten jest dwukrotnie cięższy. Poprzednio użyłem mieszanki "brew enhancer" zamiast cukru, ale tym razem chciałem zobaczyć czy otrzymam jakąś wyraźnie gorszą smakową kompozycję stosując sam cukier.

 

No i własnie fakt, że jest go tylko 350g w zestawie zbił mnie z tropu. Zakładam, że firma wie co robi i tak ma być, ale mimo wszystko wolę Was spytać o opinię - co robić? Jechać zgodnie z iościami z zestawu, czy kombinować coś z ilością cukrów? Coś musi ten alkohol zbudować, a rzekomo mam tu dostać aż 5%...

 

Jestem lekko zmieszany...

 

Link do opisu:

 

http://www.the-home-brew-shop.co.uk/acatalog/Hoppy-and-Glorious-Beer-Kit.html

Edytowane przez Dominik_Bydgoszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier to Ty masz w ekstakcie, te 350g to opisu wychodzi mi że dali na nagazowanie, chociaż to conajmniej 2 tyle ile potrzeba.

 

Edit, dobra, te 350g to jednak na początek, chyba do podbicia ekstraktu.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tauruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier to Ty masz w ekstakcie, te 350g to opisu wychodzi mi że dali na nagazowanie, chociaż to conajmniej 2 tyle ile potrzeba.

 

Edit, dobra, te 350g to jednak na początek, chyba do podbicia ekstraktu.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

Wczoraj około 23 pobrałem próbkę i odstawiłem wszystko do fermentacji. W porównaniu do pierwszego brewkitu muszę powiedzieć, że pokrywa prawie nie drgnęła. Poprzednio dodawałem 1 kg beer enhancera, natomiast tym razem tylko 350 gram cukru browarniczego dołaczone do zestawu. Drożdze hydratowałem gdzieś pół godziny przed planowanym rozpoczęciem fermentacji. Niestety temperatura mieszanki po zalaniu wynosiła 38 stopni i zajęło mi blisko 3 godziny jej schłodzenie - zimna woda + otwarte okno. W międzyczasie droższe robiły sobie dziwne rzeczy - początkowo opadły prawie wszystkie na dno szklanki (dodane do w przegotowanej wody po schłodzeniu do 25C), po jakimś czasie je przemieszałem, nakryłem folią aluminiową szklankę i odtsawiłem. 

 

Po schłodzeniu mieszaniny do 23.9C dodałem drożdze. Przed tym porządnie próbowałem napowietrzyć mieszankę trzepaczką do jajek. Dopiero po pojawieniu się solidnej piany dodałem drożdze. Temperatura w pomieszczeniu to około 20 stopni, ale w nocy spadła w okolice 16-17C.

 

Startowe SG = 1.041 ; póki co nie widać żadnych oznak fermentacji. Jak na złość pogoda się skiepściła i od razu też chłodniej w domu - czyli własnie te około 19 za dnia spadające do jakichś 16-17 w nocy.

 

Wrzucę zaraz kilka zdjęć drożdzy - bo co tam się wyczyniało to głowa mała. Przynajmniej sam coś takiego widziałem po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cukier to Ty masz w ekstakcie, te 350g to opisu wychodzi mi że dali na nagazowanie, chociaż to conajmniej 2 tyle ile potrzeba.

 

Edit, dobra, te 350g to jednak na początek, chyba do podbicia ekstraktu.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

Wczoraj około 23 pobrałem próbkę i odstawiłem wszystko do fermentacji. W porównaniu do pierwszego brewkitu muszę powiedzieć, że pokrywa prawie nie drgnęła. Poprzednio dodawałem 1 kg beer enhancera, natomiast tym razem tylko 350 gram cukru browarniczego dołaczone do zestawu. Drożdze hydratowałem gdzieś pół godziny przed planowanym rozpoczęciem fermentacji. Niestety temperatura mieszanki po zalaniu wynosiła 38 stopni i zajęło mi blisko 3 godziny jej schłodzenie - zimna woda + otwarte okno. W międzyczasie droższe robiły sobie dziwne rzeczy - początkowo opadły prawie wszystkie na dno szklanki (dodane do w przegotowanej wody po schłodzeniu do 25C), po jakimś czasie je przemieszałem, nakryłem folią aluminiową szklankę i odtsawiłem. 

 

Po schłodzeniu mieszaniny do 23.9C dodałem drożdze. Przed tym porządnie próbowałem napowietrzyć mieszankę trzepaczką do jajek. Dopiero po pojawieniu się solidnej piany dodałem drożdze. Temperatura w pomieszczeniu to około 20 stopni, ale w nocy spadła w okolice 16-17C.

 

Startowe SG = 1.041 ; póki co nie widać żadnych oznak fermentacji. Jak na złość pogoda się skiepściła i od razu też chłodniej w domu - czyli własnie te około 19 za dnia spadające do jakichś 16-17 w nocy.

 

Wrzucę zaraz kilka zdjęć drożdzy - bo co tam się wyczyniało to głowa mała. Przynajmniej sam coś takiego widziałem po raz pierwszy.

 

 

Początkowe Blg 10 i pewnie liczysz na te 5% alkoholu?  :naughty:

Niczego się nie nauczyłeś po pierwszej warce i dziesiątkach pytań  :facepalm: ale pocieszające, że to ostatni Twój BrewKit (w domyśle piwo)   :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chlodziles

drożdże przez 3 godziny? Przecież wstawienie szklanki z drożdżami do miski z zimna woda i 10C zbijasz w parę minut.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edit a rozumiem - to pewnie chodzi ci o brzeczke? A nie mieszankę jak to napisałeś i to jeszcze po zdaniu w którym rehydryzujesz drożdże.

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś w instrukcji napisane "uzupełnić do 5 galonów" ?

 

Tak, przepis wyraźnie podaje: uzupełnić do 23 litrów. Generalnie instrukcja jest dość lakoniczna, bazuję sobie na wiki i wskazówkach z filmików w sieci. Wydaje mi się, że wszystko jest ok - niech sobie teraz postoi spokojnie ten tydzień i potem sprawdzę gęstość i zostawię na następny tydzień. Chmiel ma być dodany przy SG mniejszym/równym 1.02.

Edytowane przez Dominik_Bydgoszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chlodziles

drożdże przez 3 godziny? Przecież wstawienie szklanki z drożdżami do miski z zimna woda i 10C zbijasz w parę minut.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edit a rozumiem - to pewnie chodzi ci o brzeczke? A nie mieszankę jak to napisałeś i to jeszcze po zdaniu w którym rehydryzujesz drożdże.

 

Chodziło mi o temperaturę brzeczki - zbijałem ją do 23.9 i wtedy dodałem drożdze. Drożdze wsypywałem do przegotowanej wcześniej wody - nakryta folią aluminiową szklanka z wodą i eletronicznym termometrem wetkniętym, żeby kontrolować temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miałeś w instrukcji napisane "uzupełnić do 5 galonów" ?

 

Tak, przepis wyraźnie podaje: uzupełnić do 23 litrów.

 

 

A w opisie jest napisane "Each Beer Kit Makes 40 pints of Hoppy and Glorious" i to jest bliższe prawdy. Jakby zalać do 20 to było by bliżej na końcu do tych 5%. Niestety instrukcje w Brewkitach są pisane byle jak i od szablonu, więc trzeba brać na to poprawkę i samemu policzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miałeś w instrukcji napisane "uzupełnić do 5 galonów" ?

 

Tak, przepis wyraźnie podaje: uzupełnić do 23 litrów.

 

 

A w opisie jest napisane "Each Beer Kit Makes 40 pints of Hoppy and Glorious" i to jest bliższe prawdy. Jakby zalać do 20 to było by bliżej na końcu do tych 5%. Niestety instrukcje w Brewkitach są pisane byle jak i od szablonu, więc trzeba brać na to poprawkę i samemu policzyć. 

 

 

Na mocy jakoś mi specjalnie nie zależy, ale chyba masz rację i warto by troszkę mniej rozwodnić. Dziękuję za to, że chce Ci się wskazać drogę początkującemu.

 

A co myślisz o tych drożdzach? Szczerze mówiąc pierwszy raz obserwowałem ich zachowanie przy uwadnianiu. I jak widać na tych zdjęciach kilka etapów trochę się od siebie różniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże jak to drożdże, mają swoje humory i różnie się zachowują. Powinny być uwadniane pół godziny - te 3h raczej im dobrze nie zrobiły, ale nie przejmuj się, ruszą w końcu.

Edytowane przez tauruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w opisie jest napisane "Each Beer Kit Makes 40 pints of Hoppy and Glorious" i to jest bliższe prawdy.

 

producent podaje ile powinno być piwa w butelkach - zawsze coś zostanie z osadem po fermentacji, może nie 3 litry, ale "uzupełnij do 20 19" i spróbuj uzyskać 20 19 w butlach...

 

edit: dzięki, poprawiłem

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, faktycznie brytyjska to >500 ml, czyli wychodzi 23 litry. No to już pytanie do producenta tego zestawu jak z 3,4 ekstraktu i 350 g cukru dostać 23l brzeczki 13 blg

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Blg to będzie ciężko, ale 11,7 Blg powinno wyjść, jak nie narozlewasz.

3,4kg x 0,8 + 0,35kg = 3,07kg cukrów.

3,07 / (23 + 3,07) = 0,117...

A 20 litrów piwa ponad 13 Blg powinno wyjść bez problemów.

Edytowane przez koholet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.