Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za porady. Pozostawię w takim razie jeszcze w spokoju kilak dni.

 

 

podniosłeś trochę temperaturę pod koniec fermentacji?

 

Jeżeli chodzi o temperaturę, to trzymam fermentor w jakiś 19 stopniach, nie podnosiłem temperatury.

Pod koniec fermentacji można podnieść nieco temperaturę aby drożdże "dojadły"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram próbki dużą strzykawką z wężykiem, żebym nie musiał otwierać całej pokrywy. Wystarczy, że ją delikatnie odchylę. Przed pobraniem strzykawka leżakuje sobie w Oxi, a czasem dodatkowo pryskam desprejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy zaszczepienie piwa gęstwą pochodzącą z niedofermentowanego poprzednika grozi niebezpieczeństwem?

Nie. Niebezpieczeństwem może być gęstwa z niedofermentowanego piwa trzymana w słoiku. Te drożdże dalej pracują jeśli mają co jeść, to jedzą i może Cię czekać sprzątanie lodówki. Nowe piwo to jakby nowa robota i poprzednie piwo nie ma wpływu, chyba że było zakażenie, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj: http://piwoszarnia.pl/advanced_search_result.php?keywords=filtrator

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentuje AIPA 15 blg na US-05. Temp na fermentorze elegancko 17 stopni. Dziś równo po 2 tyg zrobiłem pierwszy pomiar i mam 5 blg. Za 3 dni powtórze i jeżeli stoi to będe zlewał na cichą i chmielił na zimno. Często piszecie że warto na koniec fermentacji podnieść trochę temp żeby drożdże dojadły. Tu pytanie. Zrobić to na koniec cichej czy już teraz przed zlaniem na cichą?

 

Tak przy okazji się pochwalę że próbeczke wypiłem i jest naprawdę fajnie. Goryczka bardzo fajna, brak jakichś nieprzyjemnych aromatów. Bałem się o zakażenie bo ze sterylnością bywało różnie przy warzeniu ale chyba nic się nie wdało. Jak będzie tak dalej to będę bardzo rad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo za drutu :P i troche rozmiary nie takie jak chce...

 

 

Juz jest jakis punkt zaczepienia, szkoda tylko ze w wiekszosci to nie z nierdzewki jest zrobione, poszukam moze po prostu sprezyn z nierdzewnej stali i bedzie poodbny efekt, wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem do gara na filtracje, zwlaszcza do mieszadla, ew pex pociety poleci :)

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pytanie nie warte zakładania nowego wątku więc napisze tu. Czy ktoś kto posiada pas grzewczy brew belt powie mi jaką maksymalnie temprature piwa można dzięki niemu osiągnąć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Możecie mi napisać do ilu litrów uzupełnić brzeczkę po gotowaniu? Wg instrukcji dołączonej do zestawu (homebrewing). Mam ją uzupełnić do 22 litrów, ale już w akapicie o refermentacji i leżakowaniu jest napisane, żebym przygotował syrop dla 20 litrów piwa (120g cukru rozpuszczone w 200ml wody). Nie sądzę, by mi jakoś te dwa litry piwa wyparowały z fermentora ;) Po co ta wzmianka o uzupełnieniu brzeczki do 22 litrów, nie wiem.

Czy po prostu dolać w fermentorze do tych 20 litrów i pod taką objętość robić syrop? Piwo to AIPA 15,3°Blg.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś na ostatnie 2 dni w cieplejsze miejsce, później zlej na klarowanie/chmielenie na zimno i wtedy możesz przytrzymać w niższej temp. Ja jeszcze dodatkowo dzień przed rozlewam obniżam temperaturę do 10'C w celu wyklarowania piwa (górna fermentacja).

Edytowane przez Bachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już raczej nie, najważniejsze są pierwsze dni fermentacji jak drozdzaki się mnożą i podejmują prace, wtedy mogą wytworzyć za dużo estrów czy alkoholi wyższych a teraz może być to 25 stopni, tylko gdzie Ty tyle masz, albo gdzie mieszkasz ? Tez tak chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.