Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Niby S-04 są dobre do tego typu piw, ale odpadają ze względu na względnie niskie odfermentowanie.

Daj 8-10% cukru do zasypu i po problemie. Już kilka razy tak robiłem i efekty bardzo dobre - ostatnio nawet w połączeniu z zacieraniem jednotemperaturowym 65->62C dały mi zbyt wytrawne piwo :P

 

A IPA jak najbardziej da się na nich zrobić - poniżej 17C estry są praktycznie niewyczuwalne. Z resztą estry mogą być tu bardzo pożądane - można zrobić bardzo fajną Vermont IPA na nich . Próbowałeś takie piwko od Pinty? Ziemek właśnie na S-04 pojechał :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermont IPA jeszcze nie piłem, muszę przy okazji kupić :) W sumie myślałem żeby dodać glukozy bo akurat mam prawie kilogram do refermentacji. No i ja nie zacieram tylko robię z ektraktów ze steepingiem ;)

Edytowane przez pucekmiszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tydzień temu w niedzielę uwarzyłem stouta, wyszło mi ok 20l15 blg po schlodzeniu. Drożdże S-04 zrehydratyzowane w temp. ok. 25-27 stopni przez jakieś 20 min i zadane do brzeczki o temp. ok. 27 stopni. Fermentacja wystartowała dość szybko, po ok. 20 godzinach od zadania fermentacja przebiegała bardzo intensywnie, piana była bardzo duża, z rurki wychlapało większość wody. Po ok. 3-4 dniach już zupełnie nic się nie działo, piana opadła, drożdże opadły na dno. Dzisiaj zmierzyłem BLG i jest 7, czyli powinno jeszcze trochę zejść. Jest się czym martwić, czy zostawić piwo w spokoju?

Edytowane przez ciechuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tydzień temu w niedzielę uwarzyłem stouta, wyszło mi ok 20l15 blg po schlodzeniu. Drożdże S-04 zrehydratyzowane w temp. ok. 25-27 stopni przez jakieś 20 min i zadane do brzeczki o temp. ok. 27 stopni. Fermentacja wystartowała dość szybko, po ok. 20 godzinach od zadania fermentacja przebiegała bardzo intensywnie, piana była bardzo duża, z rurki wychlapało większość wody. Po ok. 3-4 dniach już zupełnie nic się nie działo, piana opadła, drożdże opadły na dno. Dzisiaj zmierzyłem BLG i jest 7, czyli powinno jeszcze trochę zejść. Jest się czym martwić, czy zostawić piwo w spokoju?

A o co chciałbyś się martwić? Przed butelkowaniem powinieneś być pewny, że fermentacja się skończyła. Wtedy jakieś piwo będziesz miał. Jakieś, bo fermentacja w 27°C+ to nie jest zbyt dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać trochę pszenicznego. Ja tak robię.

 

Edit:

 

Cytat z BeerSmith:

Head Enhancing Malts

The inclusion of proteins and dextrines enhance the body and head retention of finished beer. Unfortunately when used to excess, proteins and dextrines can interact with tannins and reduce clarity and promote cloudiness, so a proper balance must be struck. Crystal malts to include the light Carapils and Carafoam, and caramel malts.

These are the most common body and foam enhancing additives that enhance head retention primarily by adding dextrines and other complex proteins. The overuse of such malts can result in proteins reacting with tannins to create a chill haze. Similarly, other grains high in protein such as flaked barley and wheat can be used to enhance head retention, though again at the cost of clarity.

Edytowane przez guma44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Zrobiłem dopiero jedną warkę i wyszło 18BLG oraz 18l

Szukam kalkulatora do tego. W markecie znalazłem płatny tylko.

Na kompie mi się nie chce siedzieć.

No to coś nie tak poszło. U mnie saszetka na podobne parametry i ruszyły po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.