Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno: piwo po zabutelkowaniu pozostawiamy na około tydzień w temperaturze pokojowej, a następnie przenosimy w ciemne i chłodne miejsce. Domyślam się, że temperatura powinna być powyżej zera, ale ile minimalnie?

 

Byleby nie minus ;) Przed przeniesieniem w chłodniejsze miejsce sprawdź czy piwo się nagazowało - otwórz jedną butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale ile minimalnie?

 

Byleby nie minus ;) Przed przeniesieniem w chłodniejsze miejsce sprawdź czy piwo się nagazowało - otwórz jedną butelkę.

 

 

proponuję nalać 1 butelkę 0.25l plastikową, zakręcaną i  przeźroczystą i masz dobry tester nagazowania 

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś z tego ekstraktu? Nie mogę się doszukać informacji o producencie i nie wiem czy coś jest wart.

 

d4ed409f4a218ca3d41efe770354.jpg

 

Używałem, ekstrakt jak ekstrakt jest ok. Mój był jeszcze z logiem BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (rok temu) w takich opakowaniach ale z różnymi naklejkami sprzedawali bruntal-a. Te tutaj to mi wygląda na takie z allegro 6 sztuk za 100zl. Też ich używałem na początku. I mogę im bardzo podziękować. Trafiła się jakaś trefna partia gdzie słod jasny był ciemny i lekko przypalany. Dzięki temu zacząłem sam zacierac :)

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jedno piwo z brewkitu. I temp. fermentacji zepsułem. Za ciepło było.

Piłem je i nawet nie wiedziałem jakie ono powinno mieć smak. Postanowiłem kupić sprzęt i spróbować na słodzie.

Spodobało mi się choć, też temp. za wysoka była przez jeden dzień. Ciągle bulka, a zapach znacznie lepszy. Pewnie drożdze lepsze. Zobaczymy za ok 3 tyg.

Jeśli chcesz robić z puchy zmniejsz trochę ilość wody, celuj w 18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, pytałem bo jest najtańszy. Nie jest to Bruntal :)

A skąd pewność że to nie Bruntal? Jakby co to tu Bruntal wychodzi taniej niż ten z alle.. http://www.sklep.piwowin.pl/EKSTRAKT_SLODOWY_JASNY_17_kg_x_6_szt_Bruntal-586.html
O właśnie takie zestawy, teraz trochę inna naklejka - rok temu były po 99 zł za 6sztuk.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jaki jest najbardziej sprawdzony ekstrakt? Bo co czytam o jakimś to złe opinie.

 

Wiesz jak jest. Z ekstraktów warzymy najczęściej  na początku kariery piwowarskiej. O błąd łatwo. A potem najłatwiej zwalić na wujowy ekstrakt. Ja mam jedno spostrzeżenie bo warzyłem na WES-ie i Bruntalu. Fermentowałem wszystko US-05. IMO WES odfermentowuje głębiej, a Bruntal płycej. I Bruntal może odrobinkę jaśniejsze piwko daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przed przeniesieniem w chłodniejsze miejsce sprawdź czy piwo się nagazowało - otwórz jedną butelkę.

Otworzyłem, spróbowałem, jest gaz, ale nie dużo. To jest zapewne też wina tego, że dałem mniej cukru do refermentacji, niż powinienem, ale bałem się granatów. Zostawić jeszcze w cieple? Na ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Przed przeniesieniem w chłodniejsze miejsce sprawdź czy piwo się nagazowało - otwórz jedną butelkę.

Otworzyłem, spróbowałem, jest gaz, ale nie dużo. To jest zapewne też wina tego, że dałem mniej cukru do refermentacji, niż powinienem, ale bałem się granatów. Zostawić jeszcze w cieple? Na ile?

 

 

Nie nagazujesz powyżej tego ile dałeś cukru.  Ile go dałeś w gramach na butelkę?

 

Z reguły po tygodniu mam już nagazowane piwka jak butelki są postawione w ok. 20c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za pomoc i za cierpliwość, to chyba pierwsze forum, na którym zadając podstawowe pytania, nie zostałem przez nikogo zwyzywany od noob'ów ;) To dobrze świadczy o społeczności.

 

Wasze zdrowie ;)
30520106944_7a14633e9f_z.jpg

Edytowane przez CamelXP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to chyba pierwsze forum, na którym zadając podstawowe pytania, nie zostałem przez nikogo zwyzywany od noob'ów
 

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować forumowiczom, za bycie pierwszą taką społecznością, która w razie ujawnienia się mojej tendencji do wymądrzania popartego w najlepszym wypadku teorią (częste), prowadzi merytoryczną dyskusję na argumenty, bez wycieczek osobistych. :) Gratuluję również cierpliwości do osób takich, jak ja. W zamian mogę zapewnić, że zawsze coś pożytecznego w mojej pustej głowie zostaje :D

Ze szczególnymi pozdrowieniami dla Dr2 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to forum jest faktycznie.... miłe i przyjazne. To właśnie tutaj można spotkać normalnych ludzi, a nie takich co na każdym innym forum tj "nie wiesz? To sobie poszukaj."

Panowie tak w wielkim skrócie jeszcze raz pokłon za pracę jaką tu wykonujecie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jutro robić saisona, ale doznałem jakieś pomroczności przy zamówieniu i kupiłem fm20 zamiast fm21. No i teraz mam rozmikne. Albo przesuwam robotę o tydzień, albo kombinuje. Jakby zrobić warke w niedzielę, wsadzić w styropian i zbić temp do 10-12 C to zakwitnie czy wytrzyma do następnego dnia wieczorem bez drożdży? (Będzie tego maks 15l na 14 blg, więc chyba chyba wystarczy to co jest w fiolce bez startera). Chyba że ktoś w okolicach Wrocławia ma gęstwę żeby poratować.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.