Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Niby dlaczego będzie trudno?

 

Bo woda wrze w 100 stopniach (w zależności od ciśnienia ale przeważnie to jest raczej za niskie niż za wysokie co powoduje, że woda wrze nawet w niższej temperaturze - u mnie ok ~99). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o temperaturę a nie o intensywność gotowania :) Gdybyś gotował brzeczkę na Mount Evereście to fizyczne oznaki gotowania (kipiało by), o których piszesz wystąpiłyby pewnie przy 70-80stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu błąd ;(

Jeszcze jak przelewałem z jednego wiadra do fermentora aby napowietrzyć zauważyłem że pływie tam coś przypominającego kolorem piane. Takie jakby płatu około 1cm lub mniej. Nie wiem czy to nie jest już skażenie piwa.

Zobaczymy jutro czy zaczną drożdze pracować.

 

Większość infekcji nie jest widoczna gołym okiem, więc nie panikuj. Jeżeli zadałeś drożdże to czekaj spokojnie i poczytaj wiki na spokojnie, bo panikujesz jak przy porodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to znowu błąd ;(

Jeszcze jak przelewałem z jednego wiadra do fermentora aby napowietrzyć zauważyłem że pływie tam coś przypominającego kolorem piane. Takie jakby płatu około 1cm lub mniej. Nie wiem czy to nie jest już skażenie piwa.

Zobaczymy jutro czy zaczną drożdze pracować.

Większość infekcji nie jest widoczna gołym okiem, więc nie panikuj. Jeżeli zadałeś drożdże to czekaj spokojnie i poczytaj wiki na spokojnie, bo panikujesz jak przy porodzie.

Wiem że panikuje, chociaż i tak już nic nie naprawie. Nestępne będzie lepsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz częściej zdarzają sie przypadki braku elementarnej, teoretycznej wiedzy na temat warzenia piwa. Gdy zaczynałem sie w to bawić przez myśl mi nie przeszło zeby zadawać takie głupie pytania. Najpierw 3 miesiące czytałem forum i inne źródła nim przystąpiłem do pierwszego zacierania.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.