Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem się kiedyś czym skutkuje zadanie za dużej ilości gęstw. 

 

Po paru miesiącach, u mnie to: 

 

Ris dałem dużo za dużo, z 0,5l świeżej na 20l, fermentowane w piwnicy w 16-17 stopni, coś mi landrynkami pachnie, tylko tutaj mogłem zawalić że drozdze zadałem w 25 stopniach, później fermentor do wanienki z zimną wodą i do piwnicy. 

 

Tu moje pytanie s-04 Ris 24 blg i pierwsza butelka 0,33 po ponad 2 miechach od butelkowania, delikatny gaz i pachnie landrynkami, tak będzie czy z czasem przejdzie? 

 

 

Aipa i żytnia aipa wszystko jednego dnia robione, do aipy poszło o połowę więcej gęstwy niż do żyta, te same warunki fermentacji 16-17 stopni otoczenia. 

 

Aipa spoko ale coś czuć, tak jakby temperatura skoczyła za bardzo.

Zyto, nigdy nie robiłem ale jestem w szoku, smaczne, znajomym co się nie znają też bardzo smakuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem zamówiłem 2 zestawy a w jednym brak drożdży górnej fermentacji, do jednej dostałem safbrew s-33. Kończę właśnie zacierać jedną warkę ok. 20l a jutro chciałem wstawić drugą. Jak namnożyć drożdy ?? Czy czekać i zamówić drugą paczkę do górnej fermentacji? A może jakieś z brico marche pożywki/winne podejdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się kiedyś czym skutkuje zadanie za dużej ilości gęstw. 

 

Po paru miesiącach, u mnie to: 

 

Ris dałem dużo za dużo, z 0,5l świeżej na 20l, fermentowane w piwnicy w 16-17 stopni, coś mi landrynkami pachnie, tylko tutaj mogłem zawalić że drozdze zadałem w 25 stopniach, później fermentor do wanienki z zimną wodą i do piwnicy. 

 

Tu moje pytanie s-04 Ris 24 blg i pierwsza butelka 0,33 po ponad 2 miechach od butelkowania, delikatny gaz i pachnie landrynkami, tak będzie czy z czasem przejdzie? 

 

 

Aipa i żytnia aipa wszystko jednego dnia robione, do aipy poszło o połowę więcej gęstwy niż do żyta, te same warunki fermentacji 16-17 stopni otoczenia. 

 

Aipa spoko ale coś czuć, tak jakby temperatura skoczyła za bardzo.

Zyto, nigdy nie robiłem ale jestem w szoku, smaczne, znajomym co się nie znają też bardzo smakuje 

Według mnie, jak RIS podjeżdża Ci "landrynkami", bo skoczyła Ci temperatura - poszło w estry i fuzle. W efekcie to może być guma balonowa, rozpuszczalnik, alkohole wyższe. Niestety z piwami o dużej gęstości tak trochę jest, że ciężko im upilnować temperaturę. Podobnie miałem ostatnio przy belgu, który ewidentnie skoczył za wysoko przy temperaturze na f. burzliwej (która była wyższa niż temperatura otoczenia o co najmniej 5C!) i poszły nuty rozpuszczalnikowe.

 

 

mam problem zamówiłem 2 zestawy a w jednym brak drożdży górnej fermentacji, do jednej dostałem safbrew s-33. Kończę właśnie zacierać jedną warkę ok. 20l a jutro chciałem wstawić drugą. Jak namnożyć drożdy ?? Czy czekać i zamówić drugą paczkę do górnej fermentacji? A może jakieś z brico marche pożywki/winne podejdą ?

W takim czasie (24h) raczej nic nie namnożysz... albo czekać na koniec fermentacji burzliwej, zebrać gęstwę z pierwszej warki i zadać do drugiej, albo zakupić drugą paczkę drożdży.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam problem zamówiłem 2 zestawy a w jednym brak drożdży górnej fermentacji, do jednej dostałem safbrew s-33. Kończę właśnie zacierać jedną warkę ok. 20l a jutro chciałem wstawić drugą. Jak namnożyć drożdy ?? Czy czekać i zamówić drugą paczkę do górnej fermentacji? A może jakieś z brico marche pożywki/winne podejdą ?

W takim czasie (24h) raczej nic nie namnożysz... albo czekać na koniec fermentacji burzliwej, zebrać gęstwę z pierwszej warki i zadać do drugiej, albo zakupić drugą paczkę drożdży.

 

Przecież normalnie podaje się, że starter drożdżowy trzymamy na mieszadle od 24 do 48h, więc w 24h mniej lub bardziej się namnożą, tyle że kolega raczej nie ma mieszadła, więc...

Przy takich odstępach pomiędzy warkami, można odrobinę wstrzymać czas zadania drożdży do drugiej warki i zebrać pianę z pierwszego piwa, gdy rozpocznie się już burzliwa i zaszczepić drugie piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ris dałem dużo za dużo, z 0,5l świeżej na 20l, fermentowane w piwnicy w 16-17 stopni, coś mi landrynkami pachnie, tylko tutaj mogłem zawalić że drozdze zadałem w 25 stopniach, później fermentor do wanienki z zimną wodą i do piwnicy.

 

Tu moje pytanie s-04 Ris 24 blg i pierwsza butelka 0,33 po ponad 2 miechach od butelkowania, delikatny gaz i pachnie landrynkami, tak będzie czy z czasem przejdzie?

Dałeś, jak sam napisałeś, dużo za dużo + temperatura więc nie dziw się, że wyszły Ci dziwne rzeczy.

 

Do tego RISa dałbym góra 180-190ml średnio gęstej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

mam problem zamówiłem 2 zestawy a w jednym brak drożdży górnej fermentacji, do jednej dostałem safbrew s-33. Kończę właśnie zacierać jedną warkę ok. 20l a jutro chciałem wstawić drugą. Jak namnożyć drożdy ?? Czy czekać i zamówić drugą paczkę do górnej fermentacji? A może jakieś z brico marche pożywki/winne podejdą ?

W takim czasie (24h) raczej nic nie namnożysz... albo czekać na koniec fermentacji burzliwej, zebrać gęstwę z pierwszej warki i zadać do drugiej, albo zakupić drugą paczkę drożdży.

 

Przecież normalnie podaje się, że starter drożdżowy trzymamy na mieszadle od 24 do 48h, więc w 24h mniej lub bardziej się namnożą, tyle że kolega raczej nie ma mieszadła, więc...

No więc właśnie dlatego to napisałem...

Jeszcze ewentualnie 2-3 dni później to mógłby zaszczepić drugą warkę czapą drożdżową z pierwszej warki.. ale to też nie po 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli butelki są płukane po spożyciu to wystarczy dezynfekcja. Ja tylko wkładam do zmywarki - para robi swoje.

 

Nie do końca. Po kilku użyciach na ściankach butelek tworzy się osad, który może spowodować niepożądane efekty (podejrzewam, że włącznie z jakąś infekcją). Mam nadzieję, że Daniel się nie obrazi jak dołączę jego fotki do posta żeby pokazać o co mi chodzi. W razie czego tutaj jest więcej:

https://www.facebook.com/wmpspd/posts/724390874373267

11822651_724385714373783_4192615586000380768_n.jpg

11846534_724384677707220_6056497031247339546_n.jpg

11870928_724382567707431_1418089113969655828_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Star san czyści butelki? Myślałem że tylko dezynfekuje

Oczywiście, że nie czyści. Ale na pewno ułatwia dezynfekcję.. wcześniej się uwalczyłem z piro, a teraz dezynfekcja butelek to przyjemność :) No, może bez przesady :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki z takimi osadami (podczas płukania cześć osadów niestety zostaje) wkładam do zmywarki na 1,5 do 2,5 godziny na 70°C, po wyjęciu butelki w środku są czyste, żadnych osadów.

Oczywiście w zmywarce tylko butelki, żadnych uwalanych żarciem/tłuszczem naczyń.

Edytowane przez m4r1u52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki z takimi osadami (podczas płukania cześć osadów niestety zostaje) wkładam do zmywarki na 1,5 do 2,5 godziny na 70°C, po wyjęciu butelki w środku są czyste, żadnych osadów.

Oczywiście w zmywarce tylko butelki, żadnych uwalanych żarciem/tłuszczem naczyń.

 

Też całkiem fajne rozwiązanie - w sumie nie wymagające zbytnio pracy :) Ja używam zwykłej myjki do butelek, ale zakładam ją do wkrętarki akumulatorowej. Wcześniej albo psikam do butelek SS albo wlewam ciut NaOH - wsadzam myjkę i włączam na 3-5 sekund wkrętarkę. Wyjmuję i następna. Pracy dużo nie jest, a wymyte są bardzo dobrze.

 

Ja robię tak z każdą butelką, ale można robić to co powiedzmy 2-3 butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zmywarce warto wyłączyć nabłyszczacz bo może pogarszać pianę likwidując napięcie powierzchniowe.

O tym nie pomyślałem ale nabłyszczanie jest w ostatniej fazie płukania wiec to nie powinien być problem.

A ze szczotką na wiertarce walczyłem przez pierwszy rok warzenia i nie mam zamiaru wracać.

Edytowane przez m4r1u52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre drożdże tak mają, że się osiadają na ścianach niezależnie od czystości butelek.

FM21 - pełno drożdży na ścianie fermentora jak i na butkach po kilku dniach refermentacji już w dwóch warkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie większość piw była dobrze nagazowana już po 3 dniach... docelowo po 2 tygodniach...
Niektóre dopiero po 2-3 miesiącach... i kompletnie nie wiem od czego to zależało, nie zgrywało mi się ani ze szczepem drożdży, ani z ilością cukru, ani z temperaturę temperaturą refermentacji... ani nawet z oryginalnym Blg. Uważam, ze drożdże to żywe stworzenia, które mają prawo do swoich fochów i trzeba to zaakceptować.

 

No dobra.. jakieś zależności były, ale niezbyt jednoznaczne i mało oczywiste... z dużymi odchyłami.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo zabutelkowalem, minelo 3 dni i tak na sprobe czy sie gazuje otworzylem piwko i nic a nic gazu nie wyczuwam :C wsypalem 160g glukozy na 19,5L, jakies babelki tyci tyci.

Cierpliwości, większość piw się u mnie gazuje ok tygodnia, do zakładanego poziomu lub lekko poniżej niego.

Zdarza się, że piwa mogą nagazowywać się szybciej lub dłużej, wiele zależy od szczepu drożdży, ilości drożdży w butelkach (ostatnie butelki z większą ilością osadu zawsze zostawiam na spicie w pierwszej kolejności i zawsze są nagazowane najszybciej), ich kondycji, Blg piwa, kwasowości, temperatury i pewnie od kilku innych czynników.

Daj piwu jeszcze kilka dni, a najlepiej o kilka więcej.

Piwo na początku, dopóty  gaz się nie rozpuści i drożdże jeszcze jako tako pracują w butli, potrafi wychodzić z butli mimo iż nie jest jeszcze mocno nagazowane.

Jeśli skłądujesz piwo w piwnicy, w któej w większość z nas ma teraz pewnie z 15-20C, to możesz piwo wynieść za kilka dni do niej. Jeśli ma stać w lodówce to daj mu kilka dni więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.