Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek zamierzam uwarzyć Belgian Brown Abbey 15 BLG zestaw na 25L z TwojegoBrowaru. W mieszkaniu moge utrzymac temperature 22,5 plus wiecej i posiadam po dwie paczki drozdzy Safbrew Abbaye i Mangroves Jack Belgian Ale. Planowo miałem dać dwie rehydratyzowane paczki SafBrew Abbaye, ale że jako zbliżają się upały boje się czy nie będzie to dla nich za wysoka temperatura. Dlatego chciał bym się zapytać czy lepiej użyć MJ Belgian Ale i czy jedna paczka poradzi sobie z 25L 15 BLG?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamierzam uwarzyć Belgian Brown Abbey 15 BLG zestaw na 25L z TwojegoBrowaru. W mieszkaniu moge utrzymac temperature 22,5 plus wiecej i posiadam po dwie paczki drozdzy Safbrew Abbaye i Mangroves Jack Belgian Ale. Planowo miałem dać dwie rehydratyzowane paczki SafBrew Abbaye, ale że jako zbliżają się upały boje się czy nie będzie to dla nich za wysoka temperatura. Dlatego chciał bym się zapytać czy lepiej użyć MJ Belgian Ale i czy jedna paczka poradzi sobie z 25L 15 BLG?

 

Pozdrawiam :)

Akurat jeśli chodzi o temp. to drożdże lubią wysoką temp., to raczej my nie zawsze lubimy jak  drożdże lubią tą wysoką temp ;)

W wypadku belgów wysoka temp. o ile nie będzie za wysoka jest ok, chociaż podobno najlepiej zaczynać niżej, a temp. systematycznie podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukam sklepu, który sprzedaje większą ilość pożywki dla drożdży niż robi to Twój Browar (sprzedają w paczkach 10g).

Sorki, ale nie mogę się powstrzymać,

sugerujesz, że sklep nie chce Ci sprzedać więcej ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak na starość skąpstwo ze mnie wychodzi... Sądziłem, że przy zakupie pożywki w większym opakowaniu cena będzie niższa... Pewnie mogę kupić 100 paczek w TB - no problem :)

 

Oferta CP nie jest zła... Za 250 g chcą 68 zł. Czyli za 10 g płacę 2,72 zł. Korzystna oferta.

 

Co by jednak nie mówić robię się skąpy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożywka jest ostatnio bardzo modna

Z pożywką jest jak z glukozą zamiast cukru do refermentacji, można ją używać, tylko po co. Składniki potrzebne drożdżom są już zawarte w brzeczce. W przemyśle piwowarskim owszem, ma to sens, w domowym raczej nie.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile tej wody dajecie?

 

Jak konkretnie należy przeliczać wynik z refraktometra?

300 ml, chociaż dużo osób uważa, że najlepiej zrobić rr o gęstości takiej jak OG Twojego piwa.

 

Refraktometru. Użyteczny programik Codera: http://www.piwo.org/files/file/18-srednia-wazona/

 

Ten program jest pod windę, ja mam Mac OS X... Czy ktoś pomoże z tym przeliczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące mchu irlandzkiego, przy ostatniej warce używałem go po raz pierwszy (uwodniony, dodany 15 min przed końcem gotowania) i teraz w fermentorze mam gluty widoczne na zdjęciu.post-1310-0-72680500-1434097589_thumb.jpg

Jako że po tygodniu fermentacji ten gluciany osad wciąż tkwi w miejscu, wnioskuję że przez kolejne 3-4 tygodnie to się nie zmieni (piwo to lager na W34/70 stoi w lodówce w 8C). Stąd moje pytanie czy miał ktoś podobną sytuacje i czy da się jakoś sensownie (przez pończochę?) ten gluciany osad odfiltrować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.