Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec gotowania tj. gdy gotujesz już odfiltrowaną brzeczkę. Ten etap tuż przed chłodzeniem. Ewentualnie w czasie fermentacji cichej. Poczytaj o chmieleniu na zimno.

 

30g na 20L to nie jest wcale dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA odfermentowała z 13 do 1,5blg - przez 2 dni się utrzymywało, dodałem 140g glukozy do 20l - glukoza rozpuszczona w 1L gorącej wody. Piwo przelewane wężykiem.

 

Po 6 dniach było już nagazowane na właściwym poziomie - po otwarciu butelki robiła się 1cm gęsta piana.

Po 8 dniach po otwarciu piana w szyjce podnosi się już mocniej i piwo lekko wylewało by się z butelki gdybym nie przelewał go szybko do kufla.

 

Lekko zaniepokojony postanowiłem, że na wszelki wypadek by uniknąć granatów upuszczę trochę gazu rozszczelniając kapsel i "puszczając" gdy piana podejdzie pod górę butelki (dotychczas 3x tak zrobiłem z tą IPĄ w przeciągu 4h).

 

Przeszukałem artykuły i widziałem, że powyższa metoda jest jedną z tych polecanych- niestety brak było informacji o tym, do którego momentu odgazowywać piwo, by nie zrobić piwa słabo nagazowanego- mniemam, że chodzi  o moment, w którym po otwarciu piana się wcale nie podnosi, tudzież dochodzi do połowy odległości pomiędzy lustrem a kapslem?

 

I drugie pytanie- czy zrobiłem słusznie, że próbuję coś robić w tym momencie?

 

Butelki z IPĄ wstawiłem do lodówki- po pierwsze by spowolnić pracę drożdży, po drugie by CO2 był lepiej rozpuszczony i nie uciekał zbytnio przy częstym podważaniu kapsla - czy też lepiej zostawić w pokojowej? Tak na moją szczątkową wiedzę wydaje mi się, że lepiej wstawić do zimnego, no, ale może są lepsze opcje. 

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś 140gram glukozy na 20 litrów. Czyli uzyskałeś 40 butelek. ;) Nie mniej nie więcej.

Nie wiem co to za drożdże, ale ja średnio przyjmuję 2g na butelkę. A ty masz : 3,5g. Trochę sporo. Co cię skłoniło do tego aby zadać tyle glukozy? Robiłeś syrop cukrowy? Czy zadawałeś z osobna glukozę do każdej butelki ? Jak syrop to może nie dobrze się wymieszało ;P I w jednej butelce masz dużo cukru a w drugiej może być tak że go wcale nie będzie. Ratunkiem jest lodówka, schłodź piwo i je spijaj. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszędzie polecają te 4g- tzn. sklepy internetowe.  W tych samych warunkach rozlewałem pierwszego brewkita z dodatkiem 124g glukozy i bittera z 170g glukozy (przy 3blg). I wyszły odpowiednio słabo i średnio nagazowane.  Chciałem uzyskać coś pomiędzy, no ale się nie udało.

 

* glukozę podaję dla wartości 20l czyli 3g dla kita, i 4,25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, piję inne i nic takiego się nie dzieje.

Daj znajomemu piwowarowi lub piwoszowi na test. Nie ma opcji aby przez internet poczuć smak i tym się różni net od realu :) (np. poszła pula, ma dziwny zapaszek: od czego?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uniknąć napowietrzenia się piwa podczas rozlewu w butelki ? W moim przypadku zaworek grawitacyjny z rurką się nie sprawdził. :| Odkąd zacząłem go stosować to piwo mi bardzo szybko wietrzeje. Nie wiem, chyba że nie potrafię tym cudem techniki nalewać, ale to nie filozofia aby przyłożyć i nacisnąć rurkę do dna butelki ;) Albo jest jakaś technika nalewania tym zaworkiem. Proszę o rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem iż jak rozlewałem bezpośrednio kranikiem to sobie zostawiałem ok.1cm od kapsla. Natomiast podczas rozlewania zaworkiem grawitacyjnym, trzeba dodać jeszcze rurkę jak i pianę. Zależy też jaka butelka (szyjka) ale czasami więcej pozostaje niż 1cm. Może nawet i do 2 cm dochodzi. :| Ale czy tutaj leżałaby przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem iż jak rozlewałem bezpośrednio kranikiem to sobie zostawiałem ok.1cm od kapsla. Natomiast podczas rozlewania zaworkiem grawitacyjnym, trzeba dodać jeszcze rurkę jak i pianę. Zależy też jaka butelka (szyjka) ale czasami więcej pozostaje niż 1cm. Może nawet i do 2 cm dochodzi. :| Ale czy tutaj leżałaby przyczyna ?

Jak chcesz dolać trochę wyżej, to na koniec wyjmij rurkę tak by jej końcówka była w szyjce przyciśnij delikatnie o szyjkę i dolej do takiej wysokości do jakiej chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już każdy w swój gust musi trafić.  Mnie najbardziej podchodzi IPA, taka grejpfrutowa. Dla mnie idealna na ciepłe dni. Pilnuję by w lodówce była co najmniej jedna butelka.
 

 

O piwku pisałem ostatnio w kontekście granatów, ale chyba będzie dobrze, po upuszczeniu gazu już się nie boję ;-).

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie najbardziej podchodzi IPA, taka grejpfrutowa.

Ponieważ ta "rewolucja piwna" tak ludziskom w głowach już namieszała to tylko dodam, że IPA to raczej takich smaków i aromatów nie ma ;) ,

a kolega chyba miał na myśli co najwyżej AIPA.

Lekkie to to piwko nie jest i na upały to chyba tylko z jedno by się piło, ale co tam

 

ja się nie znam ja tylko lubię dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie najbardziej podchodzi IPA, taka grejpfrutowa.

Ponieważ ta "rewolucja piwna" tak ludziskom w głowach już namieszała to tylko dodam, że IPA to raczej takich smaków i aromatów nie ma ;) ,

a kolega chyba miał na myśli co najwyżej AIPA.

Lekkie to to piwko nie jest i na upały to chyba tylko z jedno by się piło, ale co tam

 

ja się nie znam ja tylko lubię dobre piwo.

 

 

Możliwe, na wątek o "grejpfrutowej IPA" natknąłem się na homebrewtalk, co utwierdziło, mnie, że jest "ok", ale to hamerykańskie forum. Będę miał czas to podniosę do depozytu "na rozgrzeszenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.