Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ostatnio, że temperatura fermentacji powinna rosnąć. Sprawa jest prosta jak temperatura otoczenia wynosi (dla powiedzmy US-05) 15 stopni. Wtedy raczej nie ma się o co martwić.

Ale powiedzmy, że fermentuję w domu, w którym mam 19-20 stopni. Drożdże zadaję w temp. 20 stopni brzeczki, następnie wystawiam na balkon do schłodzenia do tych ~15. Tylko, że nie zostawię teraz fermentora na balkonie na noc, bo w nocy jest za niska temperatura, i zastanawiam się czy mogę co jakiś czas zmieniać temperaturę - na kilka godzin na balkon, żeby schłodzić, potem do pokoju, żeby nie oziębić za bardzo? Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla US-05 zalecana temperatura fermentacji: 12-25°C (optymalnie 15-22°C).

 

To o wzroście temperatury w czasie fermentacji to gdzie przeczytałeś, bo wydaje się bzdurą a to co masz zamiar zrobćc to też nie za bardzo bo różne dziwne rzeczy powstają przy dużych zmianach temperatury. Lepiej zachować dowolną temperaturę zbliżona do zalecanej dla danych drożdży niż nią "wachlować".

 

A o co konkretnie pytasz, o jakie drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolny wzrost temperatury fermentacji wcale nie jest bzdurą! W szczególności ma to sens w przypadku belgow, gdzie wręcz zalecany powolny wzrost temperatury pod koniec fermentacji. Kluczowe jest pierwsze kilka dni, potem można delikatnie podnieść temperaturę. Pomoże to min. W lepszym odfermentowaniu piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodziło mi o IPA na US-05. Wiadomo, że temperatura w fermentorze na początku szybko wzrośnie o kilka stopni.

Chyba zrobię tak, że schłodzę na balkonie do 16 stopni, zadam drożdże i dam fermentor do domu do 18-19 stopni. Tylko czy jak potem wyjdzie ponad 22 stopnie, to schładzać, czy lepiej zostawić?

 

edit:

Teraz widzę, że ktoś w międzyczasie założył podobny temat :)

Edytowane przez mikro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ipy starał bym się o utrzymywanie temperatury w dolnym zakresie przez pierwsze dni burzliwej. Pod koniec możesz spokojnie podnieść do 21 22 stopni. Nic się nie stanie. Kluczowe są pierwsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak się ma ilość Blg brzeczki nastawnej do ilości cukru do refermentacji? - czy to ma znaczenie?

 

2. Jak się ma Blg po fermentacji/po cichej do ilości cukru do refermentacji?

ma to znaczenie gdy refermentujesz rezerwą brzeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leży tak już około 5 miesięcy. Warto go jeszcze wykorzystać czy wywalić do kosza?

IMHO, gdyby leżał z 5 lat to bym tylko sprawdził czy nie wali stęchlizną. Skrobia raczej nie "odparowała", mogła tylko nieznacznie spaść siła diastatyczna czyli trzeba się przyglądać baczniej zacieraniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek.

Popełniłem 12 dni temu 2 warki z gotowca mutons IPA,w instrukcji było napisane żeby podkręcić blg należy dodać 1 kg cukru,tak też zrobiłem,blg wyszło 13,na 20 litrów każda warka.Po 10 dniach zeszło mi na 5,dziś mierzyłem i dalej jest 5(balingometr skalowalem w wodzie destylowanej i jest ok).Piwo z próbek jest świetne,jedne zadałem 35 gramami centential a drugie 70 gramami tego samego chmielu.Piwo dalej bulga ale nic nie schodzi z blg,zatem mam pytanie czy zlewać na cichą,czy dodać jakieś mocniejsze drożdże żeby bardziej sfermentowało? Mam małe obawy że po cichej jak nic nie zejdzie to będę miał granaty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.