Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

" #522 , to była 1 warka". Można wlać wodę do wiaderka ze słodem i potem zastanawiać się czemu to nie jest piwem. Tytuł tematu wskazuje konkretnie jaki jest cel więc jeśli jest problem trzeba napisać co było robione i dopiero potem oczekiwać odp. Dla przypomnienia, nie znam się na dolnej fermentacji ale to nie ma znaczenia teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś w cieplejsze miejsce, tak to 12°C i obserwuj co się dzieje, jak ruszy fermentacja to z powrotem do zimnego.

Niestety, moim zdaniem, po takim czasie (to już około dwóch tygodni) nie wróże Ci nic dobrego - być może musisz nastawić się także na kanał.

 

PS słodkawy smak to dobra wiadomość, bo nie ma jeszcze kwach :)

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak na drugi dzień fermentacja się nie rozpocznie to mam na mysli po prostu straty. Panikowałem bo mi pierwszy raz płynne prawie nie ruszyły, na trzeci dzień wyszły na spacer i się :) micha ucieszyła . Nie wiem czy bym po np 4 dniach wytrzymał z martwymi grzybkami. Mają po zadaniu śmigać a potem dać złocisty napój. Parę warek z różnych powodów się zepsuło. Tyle na temat braku fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym, że może pojść w kanał, ale gdzie popełniłem błąd, za bardzo je schłodziłem?? Jak wy zadajecie drozdze w dolniakach?? Czekacie aż ruszą i dopiero w te 10 stopni?? Czy może źle je zadałem, sam już nie wiem, a nastepne 2 warki czekają na uważenie, byle je nie skopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja chciałem zapytać jak długo w butelce ma przebywać best bitter i black ipa by były idealnie ułożone (dojrzałe) od momentu zakapslowania??? black ipa niby piwo ciemne dość wysoki ekstrakt 15-16 blg a z drugiej strony mocno chmielone na zimno, a aromat chmielowy jest ulotny, więc jak długo ma dojrzewać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem zapytać jak długo w butelce ma przebywać best bitter i black ipa by były idealnie ułożone (dojrzałe) od momentu zakapslowania??? black ipa niby piwo ciemne dość wysoki ekstrakt 15-16 blg a z drugiej strony mocno chmielone na zimno, a aromat chmielowy jest ulotny, więc jak długo ma dojrzewać???

troche ciezko komukolwiek by bylo to powiedzie, otworz minimum po miesiacu i zobacz czy jest ok, jak nie to poczekaj nastepny miesiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem zapytać jak długo w butelce ma przebywać best bitter i black ipa by były idealnie ułożone (dojrzałe) od momentu zakapslowania??? black ipa niby piwo ciemne dość wysoki ekstrakt 15-16 blg a z drugiej strony mocno chmielone na zimno, a aromat chmielowy jest ulotny, więc jak długo ma dojrzewać???

To w sporej mierze kwestia tego w jaki sposób ułożysz recepturę. Akurat moja Black IPA była optymalna równo 2 miesiące od warzenia. Tyle musiałem czekać na ułożenie się ciemnych słodów w ładną gorzką czekoladę. Ale nie traktuj tego jako wzorzec. Przy innej recepturze rzecz może wyglądać zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.