Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodzeniem można mieszać je w stosunku wagowym 1:1 z mąką.

 

Aż tyle? I drożdże uciągną? Ja dodaje jakieś 20-25% młóta, do tego jeszcze trochę słonecznika lub dyni i wychodzi znakomicie. Spokojnie można młóto mrozić i chlebek z takiej rozmrożonej porcji wychodzi bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle? I drożdże uciągną?

Sam się zdziwiłem, ale wyrasta pięknie. Gdyby chcieć robić na zakwasie, to myślę, że byłoby z tym więcej zabawy. Problemem jest to, że chlebek musi w chlebaku postać zawinięty w szmatkę dwa dni, bo wcześniej przy krojeniu się bardzo kruszy. Robiłem również w proporcji 1,5:1 na korzyść mąki i ten problem był już mnie dokuczliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem dziś uwarzyc milk stouta, jednak dopiero w domu zorientowalem sie ze zamiast jęczmienia palonego mam jasny czekoladowy, myslicie ze mozna go dać w zamian ? jesli tak to pewnie trochę więcej, tylko czy jest sens, moze lepiej poczekac na jęczmień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żebyś chociaż trochę czarnego miał... Stout ci z tego nie wyjdzie, przynajmniej nie czarny. Chociaż było coś takiego, jak pale stout. ;)

 

No własnie nic ciemniejszego nie mam , więc zobaczę czy jutro coś u mnie w sklepie będą mieli , jak nie to trzeba będzie poczekać dłużej na przesyłkę, wolę nie kombinować za dużo aby mój pierwszy milk stout był taki jak powinien , no dobra albo chociaż zbliżony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piwo w stylu Belgijskie Specialty Ale (zestaw stąd). Ekstrakt początkowy 18 blg, użyte 2 saszetki Safbrew S-33, temperatura fermentacji 20-22°. Po 5 dniach zeszło do 5 blg. Możliwe, że fermentacja została już zakończona? Pytam, bo od 2 dni nie ma już piany, rurka nie „pyka”, a poprzednie moje piwa fermentowały dość intensywnie przez 7-10 dni.

W sobotę mierzę ekstrakt, jeśli nie zejdzie niżej, to zlewać na cichą, czy poczekać jeszcze kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w sobotę, jak będziesz robił pomiar urrzyma Ci się 5 blg, to oznacza, że fermentacja się już zakończyła. Ewentualnie możesz jeszcze dzisiaj pobujac trochę fermentorem i obudzić drożdże, które może coś dojedzą. Na cichej też piwo troszkę dofermentuje. Ogólnie, to raczej nie sugeruj się "pykaniem" w rurce, czy brakiem piany, a najważniejsze są pomiary i czas. Piwo lubi spokój - jak blg nie spada, to fermentacja się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piwo w stylu Belgijskie Specialty Ale (zestaw stąd). Ekstrakt początkowy 18 blg, użyte 2 saszetki Safbrew S-33, temperatura fermentacji 20-22°. Po 5 dniach zeszło do 5 blg. Możliwe, że fermentacja została już zakończona? Pytam, bo od 2 dni nie ma już piany, rurka nie „pyka”, a poprzednie moje piwa fermentowały dość intensywnie przez 7-10 dni.

W sobotę mierzę ekstrakt, jeśli nie zejdzie niżej, to zlewać na cichą, czy poczekać jeszcze kilka dni?

Jak na S-33 to i tak bardzo dobry wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

 

Jak na początkującego przystało czas zadać pytanie.

Jakiś czas temu a dokładnie 13dni temu zamknąłem fermentator z zestawem(1,7kg brewkit WES jasny + 1,2kg ekstrakt w płynie WES jasny + drożdże z zestawu(20L i 11blg)) temperatura pomieszczenia 20-21,5'C.

Po tygodniu otworzyłem fermentator i już przygotowany do butelkowania musiałem zamknąć fermentator ponieważ pomiar wskazywał 5blg.

Dzisiaj tak jak pisałem wcześniej, mija już 13dzień a rurka dalej sobie "bulga" co jakieś +/- 2-3godziny lub dłużej.

Miałem butelkować w piątek, ale najprawdopodobniej w piątek wyjeżdżam, więc pytanie jest następujące:

 

1. Butelkować jutro niezależnie od wskazania balingometru? (Bo chyba co miało przefermentować to przefermentowało?)

2. Zostawić to jeszcze i niech fermentuje do poniedziałku jak wrócę? (Nie za długo? To by było już 18dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za długo, możesz spokojnie zostawić, a będziesz miał pewność, że dofermentuje ci idealnie piwo, tak że nie będziesz miał granatów (5 blg to dość wysoko jeszcze). Najlepiej by było przelać też na cichą-klarowanie piwo, zachowując reżim sanitarny i dezynfekując dokładnie wszystko, ale jak nie chcesz kombinować zostaw na przedłużoną burzliwą. Ja czasem trzymam nawet do 21 dni albo i dłużej zależy od szczepu drożdży. Cierpliwości piwowarze młody, nic na szybko, a wszystko się uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy są jakieś drożdże dające dobry efekt w 14-15stopniach?

 

Co rozumiesz przez dobry efekt, większość drożdży górnej fermentacji będzie pracować w tych temperaturach, tylko nic ciekawego do piwa nie wniosą. Jeśli chcesz warzyć piwa, w których drożdże mają mieć charakter neutralny, dawać czysty profil to taka temperatura będzie dobra, jedynie czas fermentacji się może nieco przedłużyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem poprosić o małą poradę.

W chwili obecnej kończy fermentację 3 piwo z puszki. Robienie takiego piwka okazuje się być łatwiejsze niż na początku sądziłem. W związku z powyższym chciałem zrobić coś trudniejszego czyli zacieranie. Brakujący sprzęt powinien być w tym tygodniu (gar, filtrator, wskaźnik skrobi/jodyna). Mam jednak problem z wybraniem receptury. Chciałbym na początek zatrzeć jednotemperaturowo (wydaje się to być łatwiejsze rozwiązanie) coś niedrogiego. I tu pytanie i prośba o podpowiedź receptury taniej (co by się nauczyć co i jak i nie straciś za dużo w przypadku porażki) i możliwej do zatarcia jednotemperaturowo. Oczywiście fermentacja górna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.