Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak robie piwo z ekstraktow i chce dodac platki jeczmienne wystarczy ze zatre je w maks 70 stopniach przez godzine ? Co z proba jodowa? Zrobilem wstepna pi 45 minutach i czarno....normalne to czekac do godziny ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Piwo z brewkitu po 2 tygodniach burzliwej zeszło z 10Blg do 5Blg. Przelałem je na cichą (bo ostatni brewkit wyszedł zbyt drożdżowy w smaku) i po kolejnych 2 tygodniach nadal jest 5 blg. Do refermentacji planuję dodać glukozę i tu pytanie: czy drożdże ruszą skoro nie zrobiły nic z tym co i tak już mają? Czy butelkowanie 5blg jest proszeniem się o granaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zavvias napisał:

mangrove jack

 

Nie chcę straszyć, ale ja na drożdżach z tej firmy doczekałem się pierwszego granatu. (i 2 niedofermentowań) Po 3 tygodniach myślałem, że już po wszystkim (zaczęło się klarować, brak oznak fermentacji), zlałem piwo w butelki i jednak... po jakimś czasie gushing ogromny i wybuchła jedna z butelek. Dobrze, że był grudzień to wyniosłem wszystko na powietrze i ogazowywałem piwo. 

Na Twoim miejscu podniósłbym drożdże z dna i odczekał chwilę - lekko pokołysał fermentorem, żeby jak najmniej napowietrzyć. Jak nic się nie zadzieje to dodawaj normalną porcję glukozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy przechowywanie w zamrażarce może mieć negatywny wpływ na drożdże? Omyłkowo razem z zakupionym chmielem wrzuciłem do zamrażarki saszetkę z drożdżami (danstar nottingham). Czy mogło to jakoś zaszkodzić grzybkom? Mogę ich normalnie użyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem na ceny słodu pszenicznego. I ceny są dosyć wysokie. I tutaj mam pytanie czy mogę użyć zwykłej pszenicy takiej jaką karmi się kury czy tam inne zwierzaki? Mowa o świeżym ziarnie z tegorocznych zbiorów. Czy to jest jakaś inna pszenica? Mieszkam na wsi więc mogę za.darmo dostać sporo pszenicy. Więc jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać? Wiadomo różnica jest to ze jedno jest slodem A drugie nie ;) chciałbym stosować taką pszenicę do np hefeweizena. Bo w przepisach jednak częściej jest słód pszeniczny...

Edytowane przez Bolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem na ceny słodu pszenicznego. I ceny są dosyć wysokie. I tutaj mam pytanie czy mogę użyć zwykłej pszenicy takiej jaką karmi się kury czy tam inne zwierzaki? Mowa o świeżym ziarnie z tegorocznych zbiorów. Czy to jest jakaś inna pszenica? Mieszkam na wsi więc mogę za.darmo dostać sporo pszenicy. Więc jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać? Wiadomo różnica jest to ze jedno jest slodem A drugie nie  chciałbym stosować taką pszenicę do np hefeweizena. Bo w przepisach jednak częściej jest słód pszeniczny...

Pszenica (nieslodowana) nie jest slodem pszenicznym. Jak dużo będziesz używał słodu to kup cały worek 82zl przesyłka gratis.

http://malteurop.shop.pl/mepwheat-25-kg-p-11.html

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nathandrel napisał:

Coś a'la AIPA single hop na Citrze to nie będzie świętokradztwo, prawda?

Niby dlaczego? AIPA single hop Citra, to wręcz klasyka gatunku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20171105_163515.jpgCzy możliwe że to osąd drożdżowy czy raczej zakażenie? 

Pojawiło mi się podczas refermentacji ale tylko w butelkach gdzie temperatura jest około 16C. Kilka butelek stało w temperaturze pokojowej i nie ma czegoś takiego.

Piwo to na wzór Grodziskiego. 

Zasyp pszenica wędzona i słód pilznenski. Drożdże s04.

Edytowane przez daniol88
X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ATP napisał:

Niby dlaczego? AIPA single hop Citra, to wręcz klasyka gatunku ;)

Przy gęstości początkowej ca 15,5 (wyliczone z Brewtargeta) chcę chmielić tylko podczas gotowania i tylko 50g (60+10 w proporcji 30+20g). Wg Brewtargeta wyszło mi ca 50ibu i poziom goryczki około 0,9 (supergoryczka). Citra ma dużo alfa, stąd moje pytanie. Inna sprawa jak patrzę ile chmielu chcę dać, to wygląda jakoś tak malutko przy forumowych AIPAch ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nathandrel napisał:

Przy gęstości początkowej ca 15,5 (wyliczone z Brewtargeta) chcę chmielić tylko podczas gotowania i tylko 50g (60+10 w proporcji 30+20g). Wg Brewtargeta wyszło mi ca 50ibu i poziom goryczki około 0,9 (supergoryczka). Citra ma dużo alfa, stąd moje pytanie. Inna sprawa jak patrzę ile chmielu chcę dać, to wygląda jakoś tak malutko przy forumowych AIPAch ;).

Bardzo mało chmielu jak na IPA, nawet jak rzucisz na 0' tę drugą dawkę, to nie liczyłbym zbytnio na aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, rozważmy zatem opcje. Chciałbym "doaromacić" piwko, ale nie podbijać już za mocno goryczki. Czy przy chłodzeniu zejść z temperaturą do 77 stopni i zrobić przerwę (hopstand)-nigdy tego nie robiłem, to jest zresztą moja pierwsza "autorska" receptura? Dołożenie chmielu to nie problem, wąż w kieszeni nie syczy, ;), bardziej chciałbym zużyć wszystko co kupię na jeden mach, żeby chmiel nie leżał (warzę średnio co dwa tygodnie, ale powoli fermentory w domu się kończą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz chłodnicę, to rzucaj bez obaw na 0', whirlpool i na zimno. Nie podbije to goryczki w zauważalny sposób. 200g chmielu na całą warkę da i goryczkę i przyjemny aromat. Na swoje lekkie single hopy (~12 Blg) tyle zużywam, a korzystam z różnych "dziwnych" chmieli, żeby sprawdzić ich właściwości i wszystko zużywam naraz.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "doaromacić" piwo na Citrze dodaj jakąś Iunge, Marynke czy Magnum na goryczke a Citre zostaw na aromat. No ale 50g to tak czy inaczej troche mało. Ja kiedyś uważyłem West Coast IPA na Citrze. Chmieliłem tak:

- 25g Iunga 60minut
- 20g Iunga 30 minut
- 20g Citra 15 minut
- 20g Citra 5 minut
- 30g Citra 0 minut

- 50g Citra 6 dni chmielenie na zimno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.