Skocz do zawartości

termometr


jaworek346

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie techniczne do czego to ma służyć? Tylko do podgrzewania wody? Bo przy mieszaniu zacieru wątpię żeby to się nie podtapiało. Po drugie wiesz, że większość styropianów w podwyższonej temperaturze wydziela niebezpieczne związki trujące? Musi to być styropian przeznaczony do spożywki. Po trzecie folia nie będzie się kurczyć w wyższej temperaturze? Wiem z doświadczenia że przy 60C już się mocno odkształca tak samo styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie warzę piwo i nic z tego co napisałes nie zauważyłem.

nie topi się jak mieszam w środku jest suchy bo folia jest szczelnie zawinięta kilka razy.

a po za tym jak styropian byś umieścił na ścianie jako ocieplenie to myśle że 60 stopni od strony poludniowej też by osiągnął więc chyba nie sprawdzone masz info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez dodatkowych obciążeń, styropian może być przez krótki czas poddawany temperaturze nawet do 100 °C. Dzięki niskiej przewodności cieplnej zasięg wysokich temperatur w warstwie materiału pozostaje niewielki. Jeśli materiał jest obciążony mechanicznie, to dopuszczalna temperatura eksploatacji jest niższa i wynosi zależnie od gęstości, 75 do 85 °C. Styropian jest tworzywem, które w zakresie temperatur od -180 °C do +85 °C, nie podlega żadnym zmianom strukturalnym."

W krótkim czasie może nie. Zależy to dużo od rodzaju styropianu, ale toksycznych związków nie widać gołym okiem doradzałbym przejście i tak na spożywczy styropian jeżeli chcesz to stosować, na studiach trochę się naoglądałem spalania styropianu i na mikro skalę zapewniam że jest on toksyczny. Myślałem nad czymś takim ale zrezygnowałem po 2 utopieniach termometru w gorącej wodzie, a przy energicznym mieszaniu tez ci nie tonie albo nie zalewa skali termometru? Chyba jednak wolę kawałek druta przy brzegu garnka na termometr laboratoryjny.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem termometr 30cm made in CCCP 1989r, niestety stłukłem go, bym fajny a teraz mam 30cm francuski, twardy żółty i przypinam go do gara za pomocą takiego dużego uchwytu z odzysku z lampki biurowej. Swoją drogą, gratuluję pomysłu choć jest trochę bez sensu, pozdrawiam.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebijasz dno w plastikowym kubeczku i pływa :)

mam podobny z biowinu i jakoś mi w porównaniu z innymi mocno nie ściemnia (generalnie 2 C rozbieżności na 4 termometrach)

więc jak to jeden z sympatycznych forumowych kolegów pisał "to nie apteka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ktoś używa tych termometrów ? jak działają ? są podobne z wyglądu do termometru ikea FANTAST http://www.ikea.com/...ducts/20103016/

 

http://allegro.pl/te...3730515460.html

http://allegro.pl/te...3750906830.html

post-6567-0-43131900-1385832278_thumb.png

post-6567-0-51798600-1385832288_thumb.png

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam taki problem. zakupiłem ten termometr drugi na zdjęciu. Temperaturę pokazywał ok . Tylko po ostatnim produkcji piwa mi on zawilgotniał (na bagnecie była naciągnięta koszulka termokurczliwa tylko na przewodzie słabo się skurczyła) i źle pokazywa temperaturę. To musiałem wyciągnąć czujnik z bagnetu i jego wysuszyć. Się zdziwiłem że oryginalnie była pasta termo przewodząca.

 

To zakupiłem pastę i teraz mam pytanie jak widać na zdjęciu jest rurka plastikowa a w niej czujnik czy do środka rurki też mam nakłaść pastę czy wystarczy tylko do środka bagnetu nanieść ? Pastę mam która nie przewodzi prądu (niektóre pasty przewodzą one są chyba z domieszko srebra).

post-6567-0-05760000-1396601092_thumb.jpg

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr z ikei jest ok tylko ma jedną podstawową wadę - przewód z plecionki, który trzeba całkowicie wymienić. Plecionka działa jak papier wystarczy że zamoczysz z jednej strony to przenosi wodę do środka.Też miałem problem z zamakaniem chociaż solidnie zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą. Po wymnianie przewodu zero problemu skalibrowałem z alkoholowym i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To zrobiłem tak i na razie to dobrze się sprawuje. Termometr działa ok. :)

Pastę umieściłem wewnątrz rurki i na zewnątrz czujnika.

Użyłem 3 warstwy rurek termo kurczliwych.

Na końcu rurki najdłuższej użyłem super glu. Aby przesiąg przewód z plecionki.i połączył z rurko termo kurczliwą.

Cało sondę z plecionko nie wsadzam do wody, piwa (wcześniej też nie wsadzałem a wilgoć doszła do czujnika) Wsadzam sam tylko bagnet. Jak przepości wilgoć to wymienię przewód..

post-6567-0-08760600-1402604502_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr z ikei jest ok tylko ma jedną podstawową wadę - przewód z plecionki, który trzeba całkowicie wymienić. Plecionka działa jak papier wystarczy że zamoczysz z jednej strony to przenosi wodę do środka.Też miałem problem z zamakaniem chociaż solidnie zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą. Po wymnianie przewodu zero problemu skalibrowałem z alkoholowym i działa do dziś.

 

Na jaki przewód wymieniłeś tą plecionkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Termometr z ikei jest ok tylko ma jedną podstawową wadę - przewód z plecionki, który trzeba całkowicie wymienić. Plecionka działa jak papier wystarczy że zamoczysz z jednej strony to przenosi wodę do środka.Też miałem problem z zamakaniem chociaż solidnie zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą. Po wymnianie przewodu zero problemu skalibrowałem z alkoholowym i działa do dziś.

 

Na jaki przewód wymieniłeś tą plecionkę?

użyłem przewodu ze starej myszki, przekrój był podobny do bagnetu wiec dosyć ciasno wszystko spasowało. Oczywiście też zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą.Dodatkowo nałożyłem na to plecionkę jako zabezpieczenie temperaturowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat bo wpadł mi pewien pomysł. Może takie rozwiązanie jak ten termometr na steropianie sprawdziłoby się w fermentorze? Jeżeli termometr byłby skalibrowany i pływałby na jakimś pływaku (steropian mnie nie przekonuje) to na pewno odczyt temperatury fermentującej brzeczki byłby dokładniejszy niż naklejki na wiadro które jak domniewam potrafią przekłamywać na korzyść temperatury otoczenia. Ewentualnie można by było przebić takim wiadro i uszczelnić.

 

Czy ktoś coś takiego praktykował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odkrywać koło na nowo. Jak nie ufasz to je sprawdź, weź fermentor, nalej wody, wrzuć grzalke i zmierz termometrem i porównuj, jak cie wynik nie satysfakcjonuje to przyklej sondę z odizolowaniem od otoczenia z boku fermentora, jak nawet to cie nie satysfakcjonuje to zrób otwor w pokrywie, wrzuć sondę i uszczelnij. Po co utrudniać sobie życie?

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.