Skocz do zawartości

siarkowodór w piwie


tenebri

Rekomendowane odpowiedzi

"Popieram Jacentego, orografia, interpunkcja, tu nie chodzi o gramatyczny nazizm, ale o to, żeby tekst był chociaż trochę zrozumiały." ja popełniam ortografy? ok, może jeszcze literówki itp. Jestem made in ... :D proszę o odp co to jest "orografia" bo chyba nie piszesz o strumykach, ziemi...

 

Przy takim stylu pisania założyłem, że musi występować. Bez wątpienia wystąpi jeszcze, więc zganiłem trochę na zapas :P

A mnie cóż, zdarzyła się literówka, przyznaję, ale widzisz drzazgę w oku moim, a belki w swoim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Minął ponad miesiąc po moim poście, właśnie otworzyłem sobie to piwko i.....jeszcze 2 tygodnie temu było czuć dziwne zapachy a teraz zapach siary praktycznie znikł. Coś może jeszcze delikatnie jest nie tak ale piwo w miarę dobre. Jutro otworze inna butelkę i zobaczę czy jest powtarzalność. Jeszcze poleży z miesiąc (choć nie wiem czy wytrzyma :)) to powinno być ok. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Też miałem taki przypadek. Robiłem lekkie ale na gęstwie US-05 i po burzliwej było ok, natomiast po cichej, przed butelkowaniem, gdy zassałem woń z fermentora to przypomniały mi się wody siarkowe z Kudowy Zdrój :) Mimo to zabutelkowałem całą partię. Po 4 tyg. niestety wciąż trąciło "jajeczkiem" lecz po kolejnych 2 tyg. BUM! Smrodek zniknął! Ach, jakem się cieszył:)

Najprawdopodobniej przyczyną było to, że na tych drożdżach wcześniej fermentowałem silną IPA a pewnie powinno być odwrotnie, od słabszego do mocniejszego. No cóż...człowiek cały czas się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.