Skocz do zawartości

Posmak ziemi


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj testowałem mojego ostatniego dolniaka niestety ma on mocne ziemiste posmaki. Tak jakbym przefiltrował piwo przez doniczkę z kwiatkami. Z czego to może wynikać? Gdzieś czytałem że czasem S-23 dają takie posmaki, ale to chyba nie to bo u mnie są one dominujące.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem mojego ostatniego dolniaka niestety ma on mocne ziemiste posmaki. Tak jakbym przefiltrował piwo przez doniczkę z kwiatkami. Z czego to może wynikać? Gdzieś czytałem że czasem S-23 dają takie posmaki, ale to chyba nie to bo u mnie są one dominujące.

Pzdr

A jaki był chmiel, względnie zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 50 gr marynki, 20gr lubelskiego (granulat)

- 2kg słodu pilzneńskiego

- 1 kg monachijski

- 1 kg melanoidowy

- 200gr caraamber

Tego melanoidynowego trochę sporo. Z drugiej strony BA dopuszcza 20%, u Ciebie jest 24% więc to chyba nie powinno być to.

Coś podobnego notuję w Noteckim. Obstawiałbym kiepski chmiel lub kiepski słód. Trudno coś powiedzieć konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód Wayermanna z BA - czyli raczej ok, przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś coś szczególnie narzekał:D

Chmiel już nie pamiętam ale chyba też miałem z BA.

Na pewno filtracja nie była przy tym piwie idealna, zresztą chmielu też trochę zostało w fermentorze.

Pewnie znając życie to wszystkiego po trochu daje taki efekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem o co Ci chodzi

Zobacz ten wątek

To co uważam było błędem wtedy, to fakt, że filtracja była nie doskonała. Wiele mętnej brzeczki dostało się do kotła warzelnego. Nie dam sobie oczywiście głowy uciąć, że nie zrobiłem innego błędu w trakcie całego procesu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem o co Ci chodzi

Zobacz ten wątek

To co uważam było błędem wtedy, to fakt, że filtracja była nie doskonała. Wiele mętnej brzeczki dostało się do kotła warzelnego. Nie dam sobie oczywiście głowy uciąć, że nie zrobiłem innego błędu w trakcie całego procesu. :D

U mnie jest akurat odwrotnie:)

Zapach jest ok, powiedziałbym że jak dla mnie idealnie chmielowo -słodowy, za to smak do bani:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Czy ten posmak ziemisty mozna jakos wyeliminowac ,chiciaz czesciowo...... Fermentowalem na wlp500 i mialem zbyt niska temperature. Teraz przelalem na cicha ale straszna ziemia. Zastanawiam sie co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.