Skocz do zawartości

Wyższy poziom piwowarstwa. Kilka pytań.


br.an.tr

Rekomendowane odpowiedzi

nawet 240V potrafi zabić.

Inna sprawa, że codzienną praktyką elektowni i służ zaopatrujących nas w energię elektryczną jest wachlowanie napięciem i trzeba szczerze napisać, że nie są to małe spadki. Szanse, że mamy w gniazdku 230V są nikłe. Uśredniająć wyniki można tak przyjąć, ale w zależności od odległości do podstacji mamy 250-200V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia wartość skuteczna napięcia mierzona w czasie 10 min. w normalnych warunkach pracy powinna się mieścić w przedziale + 10% napięcia znamionowego przez 95% tygodnia.

 

Z obowiązującej normy dla nn i sn.

Edytowane przez wyvern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hexx,

jestem pod wrażeniem fotek w Twoim albumie Picasa. Najbardziej mnie zaintrygowały tanki w tle na jednym ze zdjęć. To fermentory??? Jeśli tak to niezłą fabryczkę z bratem macie heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wyvern', co wiesz o elektryce? Napisałeś 'zabijają nie volty ale ampery', bzdura totalna. Podłącz się pod 3 akumulatory czyli 36V, zagotuje Ci się krew i koniec, dotknij jednego aku i nic, te same ampery?prawda. Tak V się dodają szeregowo a Ampery nie. Dotknij lampy w starym tv, tam nie ma natężenia tylko kv (kilovolty) tylko kilka miliamperów, zaświecą Ci oczy, gwarantuję. Kolega na forum chce zbudować (lub zbudował) solidną maszynkę do warzenia więc zbiera dobre rady. To na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wyvern', co wiesz o elektryce? Napisałeś 'zabijają nie volty ale ampery', bzdura totalna. Podłącz się pod 3 akumulatory czyli 36V, zagotuje Ci się krew i koniec, dotknij jednego aku i nic, te same ampery?prawda. Tak V się dodają szeregowo a Ampery nie. Dotknij lampy w starym tv, tam nie ma natężenia tylko kv (kilovolty) tylko kilka miliamperów, zaświecą Ci oczy, gwarantuję. Kolega na forum chce zbudować (lub zbudował) solidną maszynkę do warzenia więc zbiera dobre rady. To na razie tyle.

Oj, na Twoim miejscu GB nie wypowiadałbym się na tematy, o których masz mgliste pojęcie... Nie miejsce to na dyskusję o elektryce, ale bzdury piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wiesz o elektryce?

To dlaczego mówi się o PRĄDZIE fibrylacji?

36V DC raczej też nie przebije naskórka. Chyba, że wprowadzisz elektrody do wnętrza organizmu (elektrolit) to owszem, 1 kA Cię ugotuje. Nieuszkodzona skóra to od 10 kΩdo 1 MΩ.

Wynika z tego, że w najgorszym przypadku (10 kΩ) przy 36 V masz 3,6 mA. Prawdopodobnie nie poczujesz nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje w sprawie prądu. Najlepiej zrobić tak. Jak się nie znasz lub mało w sprawie elektryki to lepiej nie podłączaj się nie baw prądem.

Ja mało się znam to mi sprzed do zacierania i chmielenia do prądu podłączy elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejnine pytanie. Robię z kega 50l kadź do zacierania i chmielenia (w kegu będę robić dwie rzeczy). W kegu będą dwie grzałki do koła kega. I mieszadło.

1 Jak zrobię fałszywe dno (łamane na zawiasach) i położę na dno kega to podczas mieszania zacieru to nie podniesie się dno i wleci po nim słód ?

2 A przy zacieraniu to nie przeszkadza jak na samym dole jest woda a nad dnem jest słód mieszany ?

3 A zawór do filtrowania zrobić w dnie kega ?

4 A zawór do chmielenia zrobić z boku ?( przed spuszczeniem do fermentatora zamieszać w kegu i powstanie stożek i spuszczać przez boczny zawór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.