Skocz do zawartości

Pilzner z BA


kubisiemce

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?BA_Pilzner__Pils_12Blg_-__zestaw_surowcow_na_20_litrow_piwa_-_slody_srutowane&przedm=2320494&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183249%2F1594578&sortuj=kod

 

Mam problem ze znalezieniem w gąszczu tematów.

Wiem już że będę miał problem z uzyskaniem "Zalecana temperatura fermentacji brzeczki: 10-12°C."

Moja jedyna opcja to drożdże górnej fermentacji, bądź lodówka gdzie temperatura jest niższa, myślę że około 4-6stopni.

 

Czy utrzymam mniej więcej smak w konwencji piw czeskich dając drożdże górnej fermentacji? Lubie ich chmielowy goryczkowy smak i na taki mniej więcej licze. American India Ale odpada z powodu wyższego kosztu.

Lub czy będzie lepszą opcją fermentacja w lodówce w niższej temperaturze? Postaram się pokręcić termostatem ale 10 nie uzyskam.

 

 

Jak ktoś ze Śląska ma nadmiar butelek 500ml też byłbym zainteresowany, jestem z Siemianowic.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie zaopatrzyć się w drożdże górnej fermentacji bądź "mieszanej" np Mauribrew lager - można nimi fermentować legery (pilsy) oraz ejle które będą mieć mniej lejowych posmaków ( np california common). Temperatura nie sprzyja zbytnio fermentacjo dolnej - bez odpowiedniego sprzetu ( lodówka z sterownikiem) Jedyne wyjście to z pilznera zrobić Ale :)

W dziale sklepy dla piwowarów znajdziesz kilka blisko położonych sklepów z drożdżami ;)

Ewentualnie w siemcach jest kilku piwowarów który poratują ciekawą gęstwą :)

 

PS witamy na forum :)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Ale, ale chce coś typu pilsner by raczyć się w letnie dni. Będę monitorował temperaturę jaką mogę osiągnąć w lodówce jak znajdę termometr i zobaczyć na ile się da podkręcić :P

 

Jak już się zabiorę do zakupów to wpadnę do Chorzowa do sklepu spytać o te mieszane i jak używać, ewentualnie zrobię na górnych i zobaczy się jaki smak wyjdzie. Jak nie będzie to Tyskie to będę zadowolony :P

Edytowane przez kubisiemce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie to Tyskie to będę zadowolony :P

No to na pewno będziesz zadowolony :D Żeby utrzymać w lodówce np. 10°C, można próbować włączać ją i wyłączać co pewien czas. Pewnie nie jest to z byt wygodne, ale ktoś pisał, że metodą prób i błędów można dojść po jakimś czasie do ładu :)

Taki programator mógłby być przy tym pomocny.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum !!!

Jak mozesz zablokowac lodowke to moge Cie poratowac programatorem z czujnikiem temperatury http://allegro.pl/sterownik-termostat-regulator-carel-i-eliwell-i3230218368.html .Na razie lezy bo lodowka wysiadla. Mieszkam w Piekarach Sl. Jak potrzebujesz to pisz lub dzwon 508022055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.