Skocz do zawartości

Ceny chmielu na rynku.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek wydzielony z http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=1166

 

Z chmielem było tak. Rok temu ceny poszybowały wysoko z powodu kryzysu. Ale po zminejszeniu się cen sklepikarze zapomnieli wrócić do poprzednich cen. Klienci się przyzwyczaili :D

Podobnie będzie ze słodem. Ale gigantycznych obniżek w słodowni racjje nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie mierzi to ceny chmieli bo muszę płacić 40zł za 100g.

Jak to jest, że angielski chmiel w Polsce można kupić za kilkanaście złotych a "u źródła" kosztuje on 3 razy więcej??

Może przy takich cenach to już warto się "zakręcić" wokół jakiegoś plantatora i kupić z kilogram?

Ciekawe po ile skupują chmiel na wyspach? W Polsce Marynka aktualnie skupują poniżej 20zl/1kg. Tzn skupowali, bo chyba już oficjalnie skup jest zakończony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Marynka aktualnie skupują poniżej 20zl/1kg. Tzn skupowali, bo chyba już oficjalnie skup jest zakończony...

No tak Staśku, ale to ceny skupu surowca. Gotowy chmiel jest zdecydowanie droższy, dochodzi przetwórstwo, magazynowanie, logistyka i finansowanie. Generalnie na rynku wynikło zamieszanie, bo tamten rok sugerował wzrost cen, ale okazało się, że jest niezły spadek. Co nas malutkich cieszy :D Żal mi jednak plantatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Marynka aktualnie skupują poniżej 20zl/1kg. Tzn skupowali' date=' bo chyba już oficjalnie skup jest zakończony...[/quote']

No tak Staśku, ale to ceny skupu surowca.

Tak wiem. :D Dlatego tez przy takich cenach chmielu na wyspach zasugerowałem, żeby poszukać plantatora.

 

Generalnie na rynku wynikło zamieszanie, bo tamten rok sugerował wzrost cen, ale okazało się, że jest niezły spadek. Co nas malutkich cieszy ;) Żal mi jednak plantatorów.

Dokładnie. W zeszłym roku na wiosnę ceny skupu chmielu przekraczały nawet 100zl/1kg i niektórzy liczyli że tej wiosny będzie podobnie. Ale okazało się, że chmielu jest pod dostatkiem i ceny spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.