Skocz do zawartości

Fermentis Safbrew S-33


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Czy te drożdże będą dobre do Altbier'a? Niskie odfermentowanie wraz z przewagą słodów monachijskich może dać piwo zbyt pełne i mulące. A pytam, bo niektóre sklepy sprzedają zestawy surowców do Alta z drożdżami S-33 właśnie i zastanawiam się czy nie wymienić ich na coś bardziej żarłocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie fermentuje Blonde Ale na nich i jak jeszcze poprzednie trzy dni fermentacji było w zapachu ładnie to dziś uderza siarkowodór. Z początku bałem się, że infekcja, ale w smaku jest dobrze więc pewnie delikatny spadek temperatury wpłynął na drożdże tak, że narobiły tego syfu. BLG początkowe to 13.9, zacierane na słodko, na razie zeszło do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Robię na nich American Ale, po przelaniu na cichą w aromacie dużo estrów, jest owocowo. Drożdzę kiepsko zbijają sie na dnie, prawie wogóle, brzeczka mętna. Zobaczymy jak będzie po cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.05.2018 o 07:58, santa napisał:

Jeśli chodzi o suchary, to całkiem znośne drożdże do wszelkiego rodzaju Vermontów.

 

Robiłeś na nich Vermonta? Jak wyszedł? 

W najbliższym czasie planuję uwarzyć NEIPA'e i wstępnie planowałem robić na US05, ale często spotykam się z informacją, że S33 też nieźle się nadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

NEIPA. Po 7 dniach burzliwej ekstrakt zszedł mi z 13,5 do 5,5. Trochę mnie to zaskoczyło ale czytam sobie teraz ten wątek i stwierdzam że to chyba jednak norma. Z tym, że nikt z was nie napisał co się zadziało po kolejnym tygodniu. Do ilu zejdzie (i czy wogole jeszcze coś zejdzie) ostatecznie? Zostawiłbym to jeszcze nawet na dwa tygodnie i przekonalbym się na własnej skórze ale wrzuciłem już tam sporo chmielu i będę jeszcze dorzucał więc boję się że po takim czasie będę miał łodygę. Już teraz, po 7 dniach jest mega gorzkie, powiedziałbym że nieprzyjemnie gorzkie. Aromat super ale w smaku średnio. 

W pierwszym dniu fermentacji wrzuciłem 75g equanota, plan jest jeszcze na 80g citry (5 dni) i 45g Amarillo (2 dni).

Czekać aż zejdzie niżej czy kończyć burzliwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rs.juszczak napisał:

NEIPA. Po 7 dniach burzliwej ekstrakt zszedł mi z 13,5 do 5,5. Trochę mnie to zaskoczyło ale czytam sobie teraz ten wątek i stwierdzam że to chyba jednak norma. Z tym, że nikt z was nie napisał co się zadziało po kolejnym tygodniu. Do ilu zejdzie (i czy wogole jeszcze coś zejdzie) ostatecznie? Zostawiłbym to jeszcze nawet na dwa tygodnie i przekonalbym się na własnej skórze ale wrzuciłem już tam sporo chmielu i będę jeszcze dorzucał więc boję się że po takim czasie będę miał łodygę. Już teraz, po 7 dniach jest mega gorzkie, powiedziałbym że nieprzyjemnie gorzkie. Aromat super ale w smaku średnio. 

W pierwszym dniu fermentacji wrzuciłem 75g equanota, plan jest jeszcze na 80g citry (5 dni) i 45g Amarillo (2 dni).

Czekać aż zejdzie niżej czy kończyć burzliwą?


Ja bym jeszcze z tydzień potrzymał, wg mnie blg może jeszcze zjechać o jakieś 1-1,5 stopnia. Od chmielenia na zimno goryczka nie powinna Ci się zwiększyć wiec bez obaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczka sama w sobie mi nie przeszkadza, nawet w neipa, która nie musi być mocno gorzka. Ale nie chcę mieć posmaku trawy czy łodygi, a przy długotrwałym kontakcie z chmielem można się tego spodziewać. Piwo robię na podstawie przepisu Doroty Chrapek, ale ona przelewa na cichą i dopiero dochmiela. Ja chcę zostawić w tym jednym fermentorze.

Chodzi mi o to, że jeśli ma ktoś takie doświadczenia z tym drożdżami, że głębiej nie odfermentują to prośba o info. Nie przedłużałbym niepotrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rs.juszczak napisał:

Goryczka sama w sobie mi nie przeszkadza, nawet w neipa, która nie musi być mocno gorzka. Ale nie chcę mieć posmaku trawy czy łodygi, a przy długotrwałym kontakcie z chmielem można się tego spodziewać. Piwo robię na podstawie przepisu Doroty Chrapek, ale ona przelewa na cichą i dopiero dochmiela. Ja chcę zostawić w tym jednym fermentorze.

Chodzi mi o to, że jeśli ma ktoś takie doświadczenia z tym drożdżami, że głębiej nie odfermentują to prośba o info. Nie przedłużałbym niepotrzebnie...

 

Z doświadczenia mówię, że jeszcze powinny zejść ? robiłem na nich 3-4 warki i z tego co pamietam odfermentowywały mi jakieś 70%. Wiadomo, że nie zawsze tak wychodzi bo są też inne czynniki, m.in. w jakiej temperaturze zacierałeś etc. Tym niemniej jak potrzymasz jeszcze tydzień (i nie będziesz co chwile zaglądał do wiadra ?) to nie powinieneś piwu zaszkodzić.

Edytowane przez kacperro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem Twoją odpowiedź jako "eee poczekaj, może jeszcze zejdą". Ale jeśli to z doświadczenia to OK:) oczywiście poczekam, widocznie są takie powolne. Co najmniej jeszcze dwa razy zajrzę (jeszcze dwie dawki chmielu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Zrobiłem w niedzielę na tych drożdżach moją trzecią warkę, zestaw ekstraktów WES, 1,7 l oraz 1,2 l plus chmiele (Marynka i Lubelska).

 

Początkowo otrzymałem 11-12 blg, temperatura dość wysoka, 24-25 C. Brzeczka nastawiona była w niedzielę około godziny 18tej, w poniedziałek o 6tej rano pięknie bulkało, ale po godzinie 17tej jak z pracy wróciłem bulkanie zwolniło/stanęło w miejscu.

 

We wtorek rano cisza, po pracy zajrzałem do fermentatora, zapach ładny, śladowe ilości piany, pomiar blg w okolicach 2. 

 

Czy fermentacja nie przeszła za szybko? Od poniedziałku temperatura otoczenia wynosiła 22 C.

Edytowane przez trzciniak85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trzciniak85 napisał:

Witam,

 

Zrobiłem w niedzielę na tych drożdżach moją trzecią warkę, zestaw ekstraktów WES, 1,7 l oraz 1,2 l plus chmiele (Marynka i Lubelska).

 

Początkowo otrzymałem 11-12 blg, temperatura dość wysoka, 24-25 C. Brzeczka nastawiona była w niedzielę około godziny 18tej, w poniedziałek o 6tej rano pięknie bulkało, ale po godzinie 17tej jak z pracy wróciłem bulkanie zwolniło/stanęło w miejscu.

 

We wtorek rano cisza, po pracy zajrzałem do fermentatora, zapach ładny, śladowe ilości piany, pomiar blg w okolicach 2. 

 

Czy fermentacja nie przeszła za szybko? Od poniedziałku temperatura otoczenia wynosiła 22 C.

 

W tej temperaturze to nic dziwnego. Przy kolejnym piwie postaraj się o prawidłową temperaturę, będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

W nadmiarze brzeczki ( po czeskim lagerze ) z dodatkiem kolendry i gorzkiej pomarańczy z 8 Blg zeszły do 3,2 Blg. Zacierane 15 minut w 64°C, 45 minut w 72°C, 10 minut 78°C.

Temperatura fermentacji 16-18°C i kilka ostatnich dni w 19-20°C, cicha 10 dni w temperaturze 14°C, drożdże bardzo ładnie opadły na dno fermentora, piwo nie klarowne ale mgliste.

Podczas fermentacji nie pachniało siarką, nie było dużej piany. Wyszło bardzo przyjemne lekkie i orzeźwiające piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo fajne drozdze przy umiarkowanej temperaturze. Odfermentowanie nie jest wysokie.

Do dzis bardzo dobrze wspominam na nich uwarzone bezstylowe na pilznenskim, platkach ryzowych i do tego chmielenie citra + na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ma ktos jakies doswiadczenia na tych drozdzach przy mocniejszych piwach ciemnych, europejsko umiarkowanie nachmielonych?

Mam na stanie troche slodow na ciemnego kozlaka, mial byc dolnej fermentacji, ale mam rozhulane S-33 na ktore nie mam wiecej planow, wiec moze ciekawy eksperyment by byl.

Edytowane przez Hanys93
Blad ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.