Skocz do zawartości

Fermentis Safbrew S-33


Rekomendowane odpowiedzi

Fermentowałem na nich Quadrupla 22 Blg - start w 16, potem jak ruszyły po około 8-10 h obniżyłem temperaturę fermentacji do 12 stopni C. tak fermentowały przez 2 tyg. cicha była już cieplejsza 15-17 C. Wyszło bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak przy 10C możesz mieć bardzo wydłużoną fermentacje lub jej brak bo różnica 2 stopni jak u kolegi H.M. może być znacząca. Ja zszedłem z nimi do 13C i bardzo wolno pracowały podniosłem do 15 i było idealnie :) więc doradzam trzymać się granicy z opakowania choć 2-3 stopnie mniej nie zaszkodzą... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zassiesz to i tak opadną na cichej, więc ja bym się nie przejmował. A pozatym jakieś drożdże na cichą muszą zostać :P bo jak nie dajesz i do butelki na refermentację to mogą ci paść jak będzie ich za mało miałem tak w Marcowym swoim po 14 dniach cichej w butelkach po 2 miechach nie było gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przelewałem wczoraj kolońskie warzone na tych drożdżach (tak swoją drogą pierwsze uwarzone przeze mnie piwo które pachniało i smakowało jak piwo w potocznym tego słowa znaczeniu:) ). Odfermetowanie z 11,9Blg do 3,5Blg z małą górką. Jedno co mnie w tych drożdżach zdziwiło to to, że drożdże nie opadły na dno (13dni fermentacji, bez przelewania na cichą)... Większość leżała na dnie w formie jakby grudek, część jednak unosiła się w całej objętości piwa. Było tego na tyle dużo że musiałem do drugiego fermentatora przez pończochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

te drozdze tak maja piwo jest metne po dlugim czasie nawet a w butelkach na tych drozdzach mam dosyc spory osad na dnie

A ja się zastanawiałem co nie tak zrobiłem, ale widzę, że chyba nic :) Rozlałem w sobotę swoje pierwsze piwo na S-04 i byłem w szoku jak się wyklarowało (po doświadczeniach z S-33). Aż się zastanawiam czy nie za bardzo, czy nie była zbyt mało ekstraktywna brzeczka bo bardzo jasno-słomkowy kolor miało młode piwo, ale niby 11 BLG miała (chciałem 12) i zeszła do 3,5 więc chyba ok... :roll:

Edytowane przez arek-lin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zdziwiłem, myślałem, że coś zepsułem. Generalnie po rozlaniu do butelek piwo na S-04 jest o wiele, wiele klarowniejsze niż takie, które stoi już miesiąc w piwnicy nieruszane na S-33 :)

Edytowane przez arek-lin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem kilka warek na tych drożdżach. Najniżej zeszły mi do 3,5 BLG. Z reguły są to okolice 5 BLG przy czym zaznaczam że akurat te piwa były zacierane na słodko.

 

Zrobiłem pierwszego Wita na tych drożdżach (uwodnione w 100ml wody o temp 24C) i wczoraj 'w ciemno' bez wcześniejszego mierzenia blg chciałem się zabrać za rozlewanie. Piwko stało na burzliwej 11 dni w temp 19-20 C. Mierzę blg a tu 4 :P !!! Oczywiście zrezygnowałem z rozlewu, ale czytając ten temat dochodzę do wniosku, że można było lać w butelki......? :| Dzisiaj piwko powędruje do butelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszego Wita na tych drożdżach (uwodnione w 100ml wody o temp 24C) i wczoraj 'w ciemno' bez wcześniejszego mierzenia blg chciałem się zabrać za rozlewanie. Piwko stało na burzliwej 11 dni w temp 19-20 C. Mierzę blg a tu 4 !!! Oczywiście zrezygnowałem z rozlewu, ale czytając ten temat dochodzę do wniosku, że można było lać w butelki......? Dzisiaj piwko powędruje do butelek

 

no i jak tam butelkowanie ile cukru dałeś to tej wysokości blg?

ile czasu trzymałeś w ciepłym pomieszczeniu ?

i czy nie masz granatów w piwnicy ?

 

pytam bo tez chce zrobić na tych drożdżach piwo z podkręconego brewkita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na tych drożdżach piwko 14 Blg (http://www.piwo.org/...ei/#entry158164). Zeszło mi tylko do 5 Blg. Nie dawałem dużo cukru - 120g na 20l, a i tak się nagazowało mocniej niż chciałem. Drożdże dojadły najwyraźniej jeszcze w butelkach. Lepiej byłoby dać trochę mniej - np. 100g.

 

Piwo leżakowało w 18 - 20 stopniach. Po 4 miesiącach jest wszystko ok - tzn. nie ma granatów.

Edytowane przez romanoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi teraz TRADITIONAL DRAUGHT coopersa podkręcony - 1,2kg glukozy, ekstrakt słodowy WES bursztynowy 1,7kg, chmiel aromatyczny "lubelski" 30g 12 minut gotowany(herbatka w woreczku) temp zadania drożdży 27st C 16 blg początkowe stoi od 16.12.2012 to jeszcze fermentuje . Martwię sie tylko ile blg po nich zostanie

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą, mi przerobiły 17blg w 17C.

 

 

do jakiej wartości Tobie zeszły i ile dni trzymałeś ? moje stoją w temp 20-21 stopni C widać na obrzeżach fermentatora obręcz po pianie - to reakcja jakas jest .swoją warkę mam od 17.12.2012 i chce rozlewać po świętach bez cichej

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18tka to żaden problem, dawno temu zrobiłem takie coś:

  1. Witbier #3 forte

1700 wheat

1000 cukru demerara

1000 miodu akacja

Safbrew s-33 11.5g

20 litrów

16 blg, 8.1%

Koniec na 1 blg, 9 dni

 

I piwo przetrwało dłuższy okres: http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=22010&page=13#pid396410

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.