Skocz do zawartości

Fermentis Safbrew WB-06


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Po trzech warkach zrobionych na tych drożdżach mogę przekazać swoje spostrzeżenia.

Wszystkie warki fermentowałem poniżej/w okolicy temperatury balansu goździk/banan zalecanej przez producenta. Żadna z nich nie ukazała nawet powiewu fenolowej nuty aromatycznej. Przypuszczam, że jakiś ślad goździka pojawi się przy fermentacji trzymanej w okolicach 17-18 stopni. Ponadto wydaje mi się, że WB-06 to jest taka wersja light w rodzinie pszenicznej. Aromaty i smaki są w miarę umiarkowane. Chociaż z drugiej stroy, robiąc piwo z pulpą owocową mango i ananas, drożdże zdecydowanie zdominowały profil piwa i dodatki owoców na cichą zostały w pełni zdominowane przez drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkurze temat:

 

Jak z piana w piwie po tych drozdzach? Dotyczczas uzywalem do pszenicy Y1433, piwo b. smaczne wychodzi, ale niestety piana sie nie trzyma... Nie wiem na ile to blad w sztuce, na ile "wina" drozdzy - czytalem kilka opini, ze one po prostu tak maja...

 

Wiec jak to wyglada w przypadku WB-06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Próbował ktoś fermentować nimi w temperaturze 13°? Bo właśnie tyle mam w piwnicy, a wczoraj po południu postawiłem na nich Hefeweizena (25l ~11,5°blg). Drożdże rozruszałem w starterze 1l (10°blg) przez 24h na mieszadle magnetycznym. Dopiero minęlo 20h więc wiadomo, że nie ma co panikować, aczkolwiek byłbym spokojniejszy jakby ktoś napisał "jasne, ruszyły mi w 12°C" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na nich pszenice w 13 stopniach właśnie. Nie było problemu z fermentacją w tej temperaturze, jednak jeśli chodzi o hefewaizena - te drożdże to kiepski wybór. Są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Joosto napisał:

Robiłem na nich pszenice w 13 stopniach właśnie. Nie było problemu z fermentacją w tej temperaturze, jednak jeśli chodzi o hefewaizena - te drożdże to kiepski wybór. Są lepsze.

Do tej pory robiłem tylko 2 pszeniczne.

 

Grodziskie na S-33 - ale było to moje trzecie piwo. Sporo rzeczy zepsułem przy warzeniu więc nie odbieram tego piwa jako wykładnika jakości drożdży.

Hefeweizen na M20 - byłem w miarę zadowolony, mimo że nie przepadam za pszenicznym. Robię dla znajomych, a im smakowało.

 

Możesz coś polecić? Z uwagi na to, że pszeniczne robię rzadko to raczej płynne odpadają (szkoda mi 40zł na jedną warkę jeśli gęstwy i tak nie użyję) chyba, że polecisz coś ultra super ;)

 

Fermentacja po 48h niby ruszyła (bulgać nie bulkało, ale była piana). Pojechałem na poligon i poprosiłem żonę żeby owinęła kocem fermentor i postawiła obok butelkę z ciepłą wodą (taka ciepła z kranu). Dziś rano (60h) zaczęło dlikatnie  bulkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jak szybkie są WB06? Nastawiłem przeniczniaka z brewkitów Coopersa (chmielony i niechmielony). To moje drugie piwo. Wyszło 21 litrów z BLG 11.  Bulkanie (wiem, wiem) zaczęło się po dwóch godzinach, po pierwszej dobie było całkiem intensywne i teraz po drugiej dobie znacznie się spowolniło. Fermentuje w temperaturze 17 st. Nie chcę na razie otwierać fermentora aby zbadać BLG - miałem plan żeby potrzymać je tydzień, ale zaskoczyła mnie, że już się zatrzymuje. 

Edytowane przez pt123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie na szybko 

W jakiej temperaturze najlepiej trzymac od początku te drożdże ? 

Mam tak 10'c w spiżarni, ok 14'c w korytarzu, ok 16'c w kotłowni i ok 20'c w pokojach.

Myślicie że 14'c na początek jest dobrze dla tych drożdży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.10.2020 o 12:07, JanŁaski napisał:

Czy w tych drożdżach można jakoś sterować stosunkiem goździk / banan? Na przykład temperaturą?

WB-06 akurat są bardzo goździkowe i przeważnie to on będzie przeważać w balansie i ciężko temu zapobiec. Jak chcesz bardziej bananowe to wybierz inny szczep. 

 

Niższa temperatura nie zwiększa produkcji fenoli, ale zmniejsza estrów, więc ogólny balans wychodzi bardziej goździkowy. Tylko, że jak chcesz iść w tę stronę to nie musisz tego robić, bo jak mówiłem WB-06 dowalą goździka tak czy tak. Także wyższa temperatura = więcej banana, ale jak przegniesz to wyjdą Ci też gruszki, guma balonowa albo rozpuszczalnik i inne cuda. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.