Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Browar Korzenny - Sezon na bez (Saison z czarnym bzem)

 

8,5 blg, 3,8%, 25 IBU, drożdze Wyeast French Saison

 

Po otwarciu spieniło się w butelce i rozpoczęło podróż na zewnętrz, na szczęście nie jakoś bardzo intensywnie, więc opanowałem sytuacja.

Aromat: No czarny bez bez dwóch zdań ;) Jak się dobrze wniuchać, to idzie wyłapać trochę fenoli.

Wygląd: Jak na obrazku, złoty kolor, przejrzyste z początku, w drugim szkle już bardziej zamglone, bo przez gwałtowny odgazowywanie, drożdże poodrywały się od dna.

Elegancka biała piana.

Smak: Tu też na pierwszym planie ten bez, generalnie piwo na niskim ekstrakcie, więc w smaku taka gazowana woda bzowa, w tle trochę słodowości. Goryczka z chmielu w zasadzie niewyczuwalna, chowa się gdzieś za takim cierpko-słodki kwiatowym smakiem.

Tekstura: Lekkie, wodniste piwo. Bez pozostawił takie charakterystyczne, lepko-oleiste odczucie w ustach, trochę jak od brettów. Wysokie nagazowanie.

Orzeźwiające, lekkie piwo, fajne pomysł na połączenie stylu i dodatku. Trochę to nagazowanie przesadzone

IMG_20170930_221517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze raz w sobotę w depozycie.

 

Zabrałem

Browar Insanity Hops - WCIPA

Browar Insanity Hops - Marcowe

 

Zostawiłem

Alison - American Wheat x2

Alison - SH Enigma

 

Aktualny stan depozytu powinien wyglądać tak:

Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Alison - American Wheat x2

Alison - SH Enigma

Browar Przepona - Grodziskie v8

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Insanity Hops - Cream Ale (wymiana poza depozytem)

 

(brak etykiety)

 

Byłem ciekawy bardzo tego piwa, nigdy nie widziałem nawet na półce tego stylu, ze dwa razy może o nim słyszałem.

 

Wygląd: Jasno złoty, lekko zamglone, średnia biała piana
Aromat: lekko słodowy, trochę wpadający w pszeniczny, z lekkimi owocowo-kwiatowy estrami

smak: słodowy z delikatną goryczką, finisz wytrawny

tekstura: lekkie, niskie ciało, średnie nagazowanie

Ogólne wrażenia: Zaskakująco przyjemne, orzeźwiające piwo z ciekawym aromatem. Wydawało mi się bardzo udane, ale brak mi punktu odniesienia.

 

Michal_87, napisz coś o składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 16:14, MistrzSuspensu napisał:

Albo jesteś wyczulony na alkohol/fuzle :) Też nie jestem jakimś sensorykiem i nie raz się mylę. Będzie jeszcze druga opinia o tych piwach, będzie zabawnie jeśli rzeczywiście w piwach jest to co napisałeś. Wtedy całkiem zwątpię w swoje sensoryczne umiejętności :P

 

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)
Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

 

Powiem tak - coś tu nie poszło chyba dobrze w fermentacji, albo pobyt w depozycie źle wpłynął na te piwa, przynajmniej jeżeli chodzi o wersję z San Diego.

Po pierwsze aromat - na zmianę zachodziło mi to stęchlizną i jakąś taka dziwną mieszanką chmielu z czymś, co podejrzewam było jakimiś estrami, dającymi taki nieprzyjemny winny aromat (myślę, że to miał poprzedni recenzujący na myśli, czując alkohol). W smaku też słabo, goryczka totalnie nie ułożona, mdła i w ogóle nie pasująca do reszty piwa.

Brux - tu już było lepiej, aromat słabszy, ale przyjemniejszy, wyczuwalne owoce. Smak też całkiem spoko, goryczka znacznie lepsza w odbiorze i generalnie smak bogatszy. Natomiast gdyby nie etykieta to stawiałbym, że to jakieś belgijskie piwo.

Brux do wypicia, San Diego przemęczyłem 1/3 butelki i było dość.

W sumie najbardziej zaskakuje różnica w odbiorze goryczki, dla tej samej warki. No ale szczepy drożdży z dwóch różnych światów.

Edytowane przez tauruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stęchlizna w jakim sensie? Piwnica, grzyby, mokra ziemia? Zastanawiam się czy nie infekcja. Dziwne estry to pewnie kiepskie warunki dla drożdży, jeśli to np. czerwone jabłko to może być niedostatecznie natlenienie. Na pobyt w depozycie nie mam co narzekać, bo długo nie stały, może tylko pewne procesy zaszły nieco szybciej. Mam chyba jeszcze ze dwie butelki tego piwa, spróbuję poszukać tych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2017 o 21:25, tauruss napisał:

Browar Insanity Hops - Cream Ale (wymiana poza depozytem)

 

(brak etykiety)

 

Byłem ciekawy bardzo tego piwa, nigdy nie widziałem nawet na półce tego stylu, ze dwa razy może o nim słyszałem.

 

Wygląd: Jasno złoty, lekko zamglone, średnia biała piana
Aromat: lekko słodowy, trochę wpadający w pszeniczny, z lekkimi owocowo-kwiatowy estrami

smak: słodowy z delikatną goryczką, finisz wytrawny

tekstura: lekkie, niskie ciało, średnie nagazowanie

Ogólne wrażenia: Zaskakująco przyjemne, orzeźwiające piwo z ciekawym aromatem. Wydawało mi się bardzo udane, ale brak mi punktu odniesienia.

 

Michal_87, napisz coś o składzie.

Cieszę się, że Ci smakowało ale wcześniej było lepsze. Na początku był aromat grejpfruta, ale teraz raczej uleciał :P Na pewno jest to piwo do powtórki bo zeszło bardzo szybko, ale to raczej na późną wiosnę =]

 

Skład: pilzneński, pszeniczny (jak dobrze zauważyłeś), płatki owsiane górskie.

Chmiele: Simcoe, Galaxy,  Zeus.

Drożdze S04.

Rozlew: 29.05

 

Miałeś wersje 13 czy 13C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

 

Znalazł by się ktoś chętny, do degustacji pilsa (przynajmniej miał być pils) i oceny jego smaku, aromatu, ewentualnych wad itd? Nie ukrywam, że nie jest to jakieś szał, (100% pilzneński, dekokcaja, chmielenie sazzem, fermentowane gęstwą w34/70) chciał bym się dowiedzieć czy jest chociaż w miarę poprawny i jak odbiera moje piwo osoba, która mnie nie zna i rzetelnie może się wypowiedzieć☺️ bo znajomi to przez grzeczność zawsze mówią, że wszystko jest ok nawet gdy nie zawsze jest☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
 
Znalazł by się ktoś chętny, do degustacji pilsa (przynajmniej miał być pils) i oceny jego smaku, aromatu, ewentualnych wad itd? Nie ukrywam, że nie jest to jakieś szał, (100% pilzneński, dekokcaja, chmielenie sazzem, fermentowane gęstwą w34/70) chciał bym się dowiedzieć czy jest chociaż w miarę poprawny i jak odbiera moje piwo osoba, która mnie nie zna i rzetelnie może się wypowiedzieć bo znajomi to przez grzeczność zawsze mówią, że wszystko jest ok nawet gdy nie zawsze jest
Jak zaniesiesz do depozytu to pewnie ktoś chętny się trafi. Jak jesteś z Wrocławia to ja zwykle jestem chętny na wymiany bezpośrednio.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było wymieniać się głównie przez depozyt, żeby był w nim większy ruch. Może zostaw ze 2-3 butelki w depozycie, weź coś w zamian i dostaniesz 3 opinie, choć może nie tak szybko.

Sam mam już obawy, że piwa, które zostawiłem czekają za długo i im to nie służy :( A też nie mam motywacji coś więcej wymienić, bo nie chcę, żeby w depozycie były tylko moje piwa :)

Edytowane przez Stefkowy Dzwoniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może lepiej osobiście skoro tak długo stoją. Tauruss z Wrocławia ale drugiego końca jak popatrzyłem na mapkę☺️ z depozytem nie mam problemu, super sprawa mogę tam podrzucić daleko nie mam bo blisko mieszkam tylko żeby się jakiś chętny znalazł? przy okazji zostawił bym porter, singel hop na topazie i pszenicę z dodatkiem kolendry ale nie witt☺️. Najbardziej zależy mi jednak na pilsie☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pmzs napisał:

Więc może lepiej osobiście skoro tak długo stoją. Tauruss z Wrocławia ale drugiego końca jak popatrzyłem na mapkę☺️ z depozytem nie mam problemu, super sprawa mogę tam podrzucić daleko nie mam bo blisko mieszkam tylko żeby się jakiś chętny znalazł? przy okazji zostawił bym porter, singel hop na topazie i pszenicę z dodatkiem kolendry ale nie witt☺️. Najbardziej zależy mi jednak na pilsie☺️

Ja jestem z poza Wrocławia, a też wymieniam piwka w depozycie. Zatem wrzuć co chcesz (poza granatami). Często są tam ciekawe piwka w fajnych cenach :-P

W każdym bądź razie, może jutro uda mi się podjechać do depozytu to też coś zostawię :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michal_87 napisał:

Ja jestem z poza Wrocławia, a też wymieniam piwka w depozycie. Zatem wrzuć co chcesz (poza granatami). Często są tam ciekawe piwka w fajnych cenach :-P

W każdym bądź razie, może jutro uda mi się podjechać do depozytu to też coś zostawię :-) 

Do tej pory nic mi nie eksplodowało, wszystkie piwa trzymam w komórce lokatorskiej, latem 19 stopni aktualnie 16. Nigdy nie byłem w depo, tam piwo w lodówce czy skrzynka na zapleczu? Dla pewności zmniejszę ciśnienie podważając kapsle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Insanity Hops - Koźlak (wymiana poza depozytem)

 

Piana: drobnopęcherzykowa, niewysoka

Wygląd: ciemny bursztyn, trochę rubinowych refleksów, klarowne

Aromat: Delikatny słodowy, skórka chleba, odrobinę aromatu chmielowego

Smak: Smaki słodowe, chlebowe, goryczka raczej niewyczuwalna

Nasycenie niskie, średnia treściwość.

 

Słabo się orientuje w lagerach, aromat, wygląd raczej spoko, tylko chyba za niska goryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Was obecnych jutro w depo, ma "na stanie" pilsa to chętnie bym spróbował☺️

 

Edit:

Byłem,  zostawiłem:

Pils? 11,4 x2

Porter 22

Singel hop topaz 13,8

Pszeniczne z kolendrą 11,7

 

Zabrałem:

Tauruss Polish wheat. 

 

Aktualny stan depozytu powinien wyglądać tak:

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Alison - American Wheat x2

Alison - SH Enigma

Browar Przepona - Grodziskie v8

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Browar pmzs - Pils? 11,4 x2

Browar pmzs- Porter 22

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Browar pmzs- Pszeniczne z kolendrą 11,7

Edytowane przez pmzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss- Polish Wheat

 

Wygląd: bursztynowe, sztywna drobno-średnio pęcherzykowa piana, delikatnie zamglone, dobry lacing. 

 

Aromat: słodowo chmielowy, trochę jakby wędzoność, spalenizna, (autoliza?) po otwarciu butelki zdecydowany aromat chmielu, który jednak szybko się ulotnił. 

 

Smak: słodowy, goryczka zdecydowana, przyjemna, pełne w smaku, zostawia przyjemny słodowo chmielowy posmak w ustach, dawało się wyczuć alkohol,delikatnie piekący. 

 

Tekstura: pełne, mocno wysycone (wyszło na spacer), tresciwe, bogate w smaku. 

 

Ogólnie- ciekawe piwo, słodowo-chmielowe, aromatyczne, upływający czas prawdopodobnie nie był dla niego łaskawy, niemniej jednak jestem zadowolony z degustacji. Dziękuję:)

DSC_1304.JPG

DSC_1306.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem,  zostawiłem:

Browar Insanity Hops - Bock x2

Browar Insanity Hops - Black Ipa (Cienkusz po Porterze Bałtyckim)

 

Zabrałem:

Alison - American Wheat

Alison - SH Enigma

Browar pmzs- Porter 22

 

Aktualny stan depozytu powinien wyglądać tak z dnia 20.10 około godziny 20:

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

 

Browar Przepona - Grodziskie v8

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Browar pmzs - Pils? 11,4 x2

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Browar pmzs- Pszeniczne z kolendrą 11,7

Browar Insanity Hops - Bock x2

Browar Insanity Hops - Black Ipa (Cienkusz po Porterze Bałtyckim)

 

Degustacja wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 19.10.2017 o 22:00, tauruss napisał:

Browar Insanity Hops - Koźlak (wymiana poza depozytem)

 

Piana: drobnopęcherzykowa, niewysoka

Wygląd: ciemny bursztyn, trochę rubinowych refleksów, klarowne

Aromat: Delikatny słodowy, skórka chleba, odrobinę aromatu chmielowego

Smak: Smaki słodowe, chlebowe, goryczka raczej niewyczuwalna

Nasycenie niskie, średnia treściwość.

 

Słabo się orientuje w lagerach, aromat, wygląd raczej spoko, tylko chyba za niska goryczka.

Dziękuję za ocenę :) Nie wiem jak z goryczką w koźlakach, ale wydaje mi że nie jest to istotne w tym stylu :) Sugerowałem się Tutejszym linkiem

Miało być bardziej pijalne od Marcowego. Nie to chciałem w Marcowym uzyskać, ale jest jak jest :)

Czy nasycenie było za niskie czy w miarę ok?

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie zwięźle

Browar Insanity Hops - WCIPA (wymiana poza depozytem)

Ładny aromat owocowy, tropikalny.

Kolor trochę na mój gust za ciemny, wpada w brązowy, mocno zmętnione.

Goryczka średnia, ale trochę trawiasta, zalegająca.

Spore nagazowanie.

 

Browar Insanity Hops - Pils(wymiana poza depozytem)

Ładny kolor i klarowność. Aromat słodowy. W smaku dość słodkie, niska goryczka, do tego wyczuwalny alkohol.

Piwo sprawiało wrażenie dość mocnego jak na pilsa.

Nagazowanie średnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.