Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

RIS "Oko Moskwy" alison

Barwa czarna nieprzejrzysta. Piana niewielka, ale ładna i dość długo się trzymała. W zapachu lekki alkohol, fajna paloność, może trochę czekolady. W smaku alkohol już ładnie ukryty, dobrze ułożone. Słodkie, ale bez przesady. Bardzo dobre :)
Moja dziewczyna z kolei twierdzi że było kwaśnawe a w zapachu miała skojarzenie owoców kaki - ja nawet nie wiem jak to pachnie

EIPA - Skajo
Bardzo metne. Piana nieduża i szybko opadła. Przyjemny chmielowy zapach, ale niezbyt intensywny. W smaku dość puste, wodniste. Goryczka niezbyt wysoka, przyjemna i niezalegajaca.
Tu moja dziewczyna doszukała się posmaku orzechów laskowych. Jak widać zawsze znajdzie coś nietypowego ;)

 

 

@jaras - Brown Porter wg mnie jest za mocno nasycony i lepiej smakuje jak go nalać agresywnie, coby się trochę odgazował. Pewnie byłby spoko lany z pompy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Porter - koval_blazej

 

wbrew deklaracjom piwo wcale nie jest przegazowane, nalewa się z niewielką pianą której milimetrowy kożuch wiernie trwa. klarowne i zajebisty kolor - niejeden wykopek dałby się pokroić za takie bordo. po przelaniu do bardziej wąchalskiego szkła jest już bardziej brąz, w zapachu chleb, trochę śliwek i lekko alko. w smaku już gorzej, ale tylko dlatego że pomimo faktu iż jestem słabym sensorykiem tak prażoną pszenicę (torrified wheat) wydaje mi się że rozpoznam i jej nie lubię - pamiętam że pierwszy raz jak się z nią spotkałem to opis w TB sugerował że miałaby podnosić pełnię piwa i wydaje mi się, że do tego jest używana, ale ta pełnia jest w mojej ocenie strasznie sztuczna. no chyba że to ten nomenklaturowy wynalazek strzegomia czyli palona pszenica i wtedy i tak wszystko się zgadza, bo zagrywam kartę słabego sensoryka XD. wypiłem z mniejszą przyjemnością niż bym się spodziewał, niemniej wcale nie musiałem się do niczego zmuszać. goryczka delikatna. może następnym razem spróbuj przezajekur&@bist3go karmelu 150 od wikingów w miejsce caraaroma i carapilsa w miejscu prażonej pszenicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj pierwszy raz byłem w depozycie (ciekawe co Waszym zdaniem udało mi się uwarzyć) i zostawiłem 3 "Salniowe" piwa:

- Polskie Jasne Pełne - moje pierwsze zacieranie - przed spożycie raczej schłodzić - może, lecz nie musi wyłazić z butelki,

- Stout Owsiany

- Pale Ale

Zabrałem:

- KPA Kiełczowskie PaleAle (Rojber),

- Saison (tauruss),

- Apa Single Hop Cascade(tauruss)

Postaram się napisać mój komentarz po degustacji w przeciągu tygodnia.

aktualny skład depozytu:

- American Wit(dpiast)

- Black IPA (majkelina/SoBREW?)

- English IPA (Skajo)

- Wiśniowe na Brettach (Undeath)

- 2x RIS "Oko Moskwy"(alison)

- Equinox IPA (Rojber)

- Polskie Jasne Pełne (Robercik)

- Stout Owsiany (Robercik)

- Pale Ale (Robercik)

Kolego Robercik, a gdzie recenzje?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego Robercik, a gdzie recenzje?

 

napisał że się postara, więc dramatu jeszcze nie ma. ja bym się raczej zastanowił czy ktoś znowu w wuja nie leci i piw nie podbiera, bo jak już pisałem przede mną w sobotę były podobno 3 osoby a tylko dpiast się tym pochwalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał że się postara, więc dramatu jeszcze nie ma. ja bym się raczej zastanowił czy ktoś znowu w wuja nie leci i piw nie podbiera, bo jak już pisałem przede mną w sobotę były podobno 3 osoby a tylko dpiast się tym pochwalił...

Chyba nie. Jak byłem to było 10 i teraz też jest 10, więc jeśli ktoś coś podbierał to zostawił swoje. Jeśli chodzi o moje piwa to wymieniłem 8, z których 2 wziął skajo, a jedno ty, 5 jest nadal w depozycie, więc chyba jest ok..

 

EDIT: Teraz skumałem, że spis dpiasta nie jest aktualny.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, żeby następnym razem jak ktoś się tam przejdzie to niech ta osoba zrobi dokładny spis co jest aktualnie w depozycie. Troszkę udało nam się to rozruszać od jesieni, fajnie żeby jakoś się to kręciło. Nie ukrywam, że depozyt to super sprawa, możliwość spróbowania piw innych piwowarów domowych i jednocześnie możliwość przeczytania opinii o swoim piwie co mi osobiście bardzo się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

napisał że się postara, więc dramatu jeszcze nie ma. ja bym się raczej zastanowił czy ktoś znowu w wuja nie leci i piw nie podbiera, bo jak już pisałem przede mną w sobotę były podobno 3 osoby a tylko dpiast się tym pochwalił...

Chyba nie. Jak byłem to było 10 i teraz też jest 10, więc jeśli ktoś coś podbierał to zostawił swoje. Jeśli chodzi o moje piwa to wymieniłem 8, z których 2 wziął skajo, a jedno ty, 5 jest nadal w depozycie, więc chyba jest ok..

 

 

nie chodzi o ilość tylko o stan faktyczny plus recenzje - zostawiasz bo oczekujesz że ktoś coś napisze w temacie, biorąc jesteś świadom że masz dać feedback bo cała idea kręci się wokół rozwoju. jak będziesz się gotował w sosie własnej zajebistości to zderzenie z pierwszym lepszym konkursem to może być straszna trauma...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

napisał że się postara, więc dramatu jeszcze nie ma. ja bym się raczej zastanowił czy ktoś znowu w wuja nie leci i piw nie podbiera, bo jak już pisałem przede mną w sobotę były podobno 3 osoby a tylko dpiast się tym pochwalił...

Chyba nie. Jak byłem to było 10 i teraz też jest 10, więc jeśli ktoś coś podbierał to zostawił swoje. Jeśli chodzi o moje piwa to wymieniłem 8, z których 2 wziął skajo, a jedno ty, 5 jest nadal w depozycie, więc chyba jest ok..

 

 

nie chodzi o ilość tylko o stan faktyczny plus recenzje - zostawiasz bo oczekujesz że ktoś coś napisze w temacie, biorąc jesteś świadom że masz dać feedback bo cała idea kręci się wokół rozwoju.

 

Wiadomo. Teraz zrozumiałem, że spis, który podał dpiast jest jeszcze sprzed twojej wizyty, więc jest nieaktualny. Pamiętasz ile butelek zostało w skrzynce? Powinno być 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Porter - koval_blazej

 

wbrew deklaracjom piwo wcale nie jest przegazowane, nalewa się z niewielką pianą której milimetrowy kożuch wiernie trwa. klarowne i zajebisty kolor - niejeden wykopek dałby się pokroić za takie bordo. po przelaniu do bardziej wąchalskiego szkła jest już bardziej brąz, w zapachu chleb, trochę śliwek i lekko alko. w smaku już gorzej, ale tylko dlatego że pomimo faktu iż jestem słabym sensorykiem tak prażoną pszenicę (torrified wheat) wydaje mi się że rozpoznam i jej nie lubię - pamiętam że pierwszy raz jak się z nią spotkałem to opis w TB sugerował że miałaby podnosić pełnię piwa i wydaje mi się, że do tego jest używana, ale ta pełnia jest w mojej ocenie strasznie sztuczna. no chyba że to ten nomenklaturowy wynalazek strzegomia czyli palona pszenica i wtedy i tak wszystko się zgadza, bo zagrywam kartę słabego sensoryka XD. wypiłem z mniejszą przyjemnością niż bym się spodziewał, niemniej wcale nie musiałem się do niczego zmuszać. goryczka delikatna. może następnym razem spróbuj przezajekur&@bist3go karmelu 150 od wikingów w miejsce caraaroma i carapilsa w miejscu prażonej pszenicy...

Dzięki. Akurat tej pszenicy było tam 10g a dałem ją głównie dla skorygowania koloru. Też zgadzam się, ze piwko pachnie lepiej niż smakuje, chociaż ja tam inne rzeczy wyniuchuję - tym lepiej dostać niezależną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja byłem w sobotę około godziny 12.00 to było właśnie 10 butelek.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki. Akurat tej pszenicy było tam 10g a dałem ją głównie dla skorygowania koloru. Też zgadzam się, ze piwko pachnie lepiej niż smakuje, chociaż ja tam inne rzeczy wyniuchuję - tym lepiej dostać niezależną opinię

 

opinia jest jak najbardziej subiektywna przynajmniej w kontekście mojego powonienia i oczekiwań. jeśli tylko 10g to rozumiem, że jednak była to palona pszenica a nie prażona, a skojarzyć musiałem na podstawie innych substancji "wspólnych". nie wiem czy to caraaroma ale to do czego piję w przypadku prażonej pszenicy to pseudo odczucie pełni przy zachowaniu karmelowego "ducha", czyli jakbyś pocisnął wytrawną desitkę na samych karmelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taka: https://www.alepiwo.pl/?produkty/slody/palone/prazona-pszenica-ireks-0-1kg.html. W nazwie jest "prażona" ale 1600EBC chyba faktycznie oznacza paloną.

Z tego co rozumiem słód brown jest prażony, może to on jest 'winny' - jego było akurat prawie 20%. Czytałem opinie że przy dużej ilości tego słodu piwo się układa pół roku, może z czasem będzie lepsze. Inna kwestia, że to na co narzekasz mi raczej pasuje, ale nie jestem obiektywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robercik, a gdzie recenzje? 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

Zgłaszam się do odpowiedzi.

Piwka czekają grzecznie w lodówce na degustację i ocenę.

Piwkami będę się dzielił z kolegą, który miał pomóc w rozsądnej recenzji piwa - problemem jest wspólne zgranie terminarza.

Postaram się jak najszybciej zorganizować spotkanie, bo sam też już robię się niecierpliwy.  

Edytowane przez Robercik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kolego Robercik, a gdzie recenzje?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Zgłaszam się do odpowiedzi.

Piwka czekają grzecznie w lodówce na degustację i ocenę.

Piwkami będę się dzielił z kolegą, który miał pomóc w rozsądnej recenzji piwa - problemem jest wspólne zgranie terminarza.

Postaram się jak najszybciej zorganizować spotkanie, bo sam też już robię się niecierpliwy.

To Ty masz jakąś żelazna wolę, u mnie by 3 dni nie ustały. Przepraszam w takim razie i nie poganiam.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem:

-Hopfen Helles Weizenbock (Browar Przepona)

- Full Aroma Hops (dpiast)

-Piwo Malinowe (dpiast) 

 

- Mandaryna Pale Ale (dpiast)

 

Stan depozytu:
- Weizenbock (Browar Przepona);
- Dinkelbier (Browar Przepona);
- Sweet Stout (Browar Przepona) 
- Lekkie (Niskoalkoholowe) Pszeniczne Ale (Browar Przepona).
- Brown Porter (Legiony Zagłady sp. z o.o.)
- 1x Piwo Malinowe (dpiast) 

- 2x Marcowe (Undeath)

- 2x Wiśniowe (Undeath)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :-)

 

Browar Przepona - Hefeweizen 13 BLG

 

Bardzo smaczny i orzeźwiający pszeniczniak. Po otwarciu jak i już w szkle wyraźnie czuć banana. Goździk gdzieś tam jest ale w oddali. W ustach przyjemna kremowość i pełnia tego piwa. Goryczka delikatnie zaznaczona. Nagazowanie w punkt. Mimo to piany mało, utrzymuje się tylko na tafli. To co zostało ładnie oblepia szkło w trakcie picia. Idealne piwo na taką pogodę jak dzisiaj. Wypiłem z przyjemnością. Dzięki!

 

Co prawda szkło nie to co powinno ale to mój nowy nabytek więc skorzystałem z niego.

4286e3f0030d25444bfadbef4a929cb2.jpg

 

 

Skajo - Witbier 12 BLG

 

Piwo wlane do szkła jest delikatnie mętne, taka mgiełka. Piana dość szybko schodzi by zostawić po sobie tylko pierścień. Szkła raczej nie zdobi bo nie bardzo jest już czym. Piwo dość schłodzone i aromatu nie wiele więc pewnie jak by je lekko ogrzać było by tego więcej. Wysycenie na średnim poziomie. Pierwszy łyk i tutaj jest mega pomarańczowo. Czuć że to świeża skórka pomarańczy a nie suszona. Ja do mojego wita dawałem suszoną i trochę inaczej wyszła w smaku w piwie. Twoja jest zdecydowanie fajniejsza. Kolendra jest ale trochę w tle pomarańczy i to mi bardzo odpowiada. Piwo pyszne, orzeźwiające, bardzo pijalne. Wypite z dużą przyjemnością. Również dziękuję!

 

dd8d4c3f498394dbaa7fa2028c803a25.jpg

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo wiśniowe. Jutro po nie podjadę jak mi ktoś z przed nosa nie gwizdnie :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zrób dokładny spis co jest, bo coś się nie zgadza chyba.

 

Ilość sztuk się zgadza :D No, ale sprawdzić może :)

 

 

Ciekawe co zostanie na niedziele :D Chętnie bym Marcowego spróbował :D

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem: Wiśniowe (Undeath)

Zostawiłem: Full Aroma Hops

 

Depozyt wygląda tak:

 

3d470fedcad16b4de3ab81b37e898adb.jpg

 

Jak będę miał chwilę to zrobię normalny spis bo teraz lecę do pracy.

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Browar Przepona - Hefeweizen 13 BLG Bardzo smaczny i orzeźwiający pszeniczniak. Po otwarciu jak i już w szkle wyraźnie czuć banana. Goździk gdzieś tam jest ale w oddali. W ustach przyjemna kremowość i pełnia tego piwa. Goryczka delikatnie zaznaczona. Nagazowanie w punkt. Mimo to piany mało, utrzymuje się tylko na tafli. To co zostało ładnie oblepia szkło w trakcie picia. Idealne piwo na taką pogodę jak dzisiaj. Wypiłem z przyjemnością. Dzięki!

Piana faktycznie beznadziejna. Na pewno goryczka dobra? Ja mam wrażenie, że ciut za mocna. Odkąd zwróciłeś mi uwagę na mydlaną goryczkę w jednym piwie to dostałem chyba uczulenia na jej jakość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem: Wiśniowe (Undeath)

Zostawiłem: Full Aroma Hops

 

Depozyt wygląda tak:

 

3d470fedcad16b4de3ab81b37e898adb.jpg

 

Jak będę miał chwilę to zrobię normalny spis bo teraz lecę do pracy.

To wygląda na to że jednego brakuje

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.