Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie Pale Ale kyniekkk

 

lekki gushing po otwarciu, ale nastało się trochę w ciepłej szafie, choć ostatnimi dniami leżało w chłodnej piwnicy :)

Piana drobnopęcherzykowa, obfita, utrzymuje się dość długo. Barwa miedziano-bursztynowa? Ja tam na kolorach się nie znam :)

W aromacie zapch gotującej się nachmielonej brzeczki :) Jakby delikatnie wyczuwalne słodkie owoce, bardzo przyjemny zapach. W smaku: mocne wysycenie, co przeszkadza w ocenie smaku. Goryczka minimalna. Pozostaje uczucie pieczenia w ustach od tego wysycenia. W sumie nie za wiele się dzieje w ustach, trochę lagerowate :) Chwilę po przełknięciu wraca taki słodko-cytrusowy posmak. 

 

Fajne piwko na letnie upały moim zdaniem. Mogłoby być mniej wysycone. Ogólnie fajne i ze smakiem sobie popijam do końca :) Dzięki!

Edytowane przez dzazder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie w sobotę, nie zostawiłem kartki z zasadami bo nie miałem czasu, następnym razem się to zrobi. 20 piw jest idealnie i tak zawsze jest wybór :) Pobrałem Funky Sherry Black Ale. Smoked Rye tripel i CDA SH equinox wszystko od Mata. Zabrałem też swoje 2 marcowe z lekkim rozpuszczalnikiem co by nie męczyć ludzi ;) Zostawiłem 2* Świerkowe, 2* Koźlak Wędzony i Bittera


 


Stan na 13.06


1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)


2 x 'Pils Ale' (kyniekk)


1 xPils czeski (pedrobeer) 


1 x Polskie Ale 15 (dżazder)


2 x Świerkowe (Undeath)


1 x Wiedeński Lager (Undeath)


2 x Koźlak wędzony (Undeath)


1 x Bitter (Undeath)


1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)


1 x Coffe Stout (Ludiwitom)


1 x English IPA (qbeer)


1 x Stout 15 BLG (qbeer)


1 x Stout płatki dębowe 13 BLG (qbeer)


1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)


1x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg mat


1x Smoked Rye Tripel 18,8 blg mat


1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)


 


Funky Sherry Black Ale spiliśmy na grillu piwowarskim z Amapem jak odzyskam wenę i sobie przypomnę smaki to opiszę. Generalnie świetne piwo z fajną kwaśnością.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Funky Sherry Black Ale spiliśmy na grillu piwowarskim z Amapem jak odzyskam wenę i sobie przypomnę smaki to opiszę. Generalnie świetne piwo z fajną kwaśnością.

Jak se nie przypomnisz to jeszcze troszkę zostało, ale schodzi w zawrotnym tempie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa: Czarne, ale wyraźne rubinowe refleksy

Piana: Z tego co pamiętam biała, ale szampanowata i tak też szybko znikła.
Aromat: Kwaśny głównie, do tego nuta sherry, ale głównie kwas ;)

Smak: Tutaj to samo głównie fajnie wyważana kwasowość, dobrze wszystko z sobą współgrało i wiśnie i goryczka i kwaśność, piło się z przyjemnością.

Ogólne wrażenia: Piłbym ;) Bardzo fajny Sour ale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, to był bardzo dobry pomysł - dodam jeszcze że piwo faktycznie było funky i idealnie brety zmieszały się z aromatem wiśni, czereśni, czy czegoś tam jeszcze. wysycenie umiarkowane, pasujące. tak ogólnie to masakrycznie zbalansowane było - pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA od Xenocyd

 

Piana: Po przelaniu do szkła bardzo bardzo drobna, obfita, beżowa. Z czasem redukuje się do centymetrowej warstwy i tak już pozostaje do końca.

Barwa: Kolor ciemnobrunatny wpadający w czerń.

Aromat: Delikatne, niezbyt intensywne nuty cytrusowo-trawiaste połączone z nutami czekoladowy deserowej.

Odczucie w ustach, smak: W smaku dominuje czekolada. Średnia goryczka, grejpfrutowa, szlachetna. Wysycenie niskie, przez co piwo wydaje się nieco płaskie. Pije się bardzo przyjemnie, lekko,  jest fajnie zbalansowane.

 

Dzięki za możliwość spróbowania.

Edytowane przez budzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po raz pierwszy zawitałem do piwnego depozytu i podrzuciłem moje dwa pale ale. Jedno na Centennial i Citra (żółta etykieta) a drugie na Centennial i Amarillo (pomarańczowa etykieta). Pobrałem za to "Elpis" NZ IPA i Stout płatki dębowe (qbeer). Recenzje pewnie zamieszczę koło piątku bo szykuję się na kolejne warzenie.


 


Stan na 17.06


1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)


2 x 'Pils Ale' (kyniekk)


1 xPils czeski (pedrobeer) 


1 x Polskie Ale 15 (dżazder)


2 x Świerkowe (Undeath)


1 x Wiedeński Lager (Undeath)


2 x Koźlak wędzony (Undeath)


1 x Bitter (Undeath)


1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)


1 x Coffe Stout (Ludiwitom)


1 x English IPA (qbeer)


1 x Stout 15 BLG (qbeer)


1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)


1x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg mat


1x Smoked Rye Tripel 18,8 blg mat


1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)


1x APA 12,3 Centannial+Amarillo (grisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska 10 od Undeath'a

 

Piana: Grubopęcherzykowa, szybko się dziurawi. Kolor biały. Po otwarciu przywitał mnie gushing.

Barwa: Słomkowy, leciutko opalizujący. Prawie klarowne.

Aromat: Przede wszystkim słodowy z lekkim DMS'em na początku. W tle majaczy chmiel. Typowy aromat czeskiej desitki.

Smak: Jak dla mnie na ten styl zbyt zalegająca, łodygowa goryczka. Poza tym w smaku wyraźna słodowość z lekkim DMS'em. Smak typowo pilsowy :)

Ogólnie: Fajne piwko jako odskoczńa od tych wszystkich IPA, APA, SRAPA :) Na minus zalegająca goryczka. DMS w takim stężeniu w ogóle mi nie przeszkadzał. Generalnie piwko bez większych wad, jednakże wolę bardziej odjechane, pokombinowane style. Dla mnie troszkę nudą wieje, ale wiem, ze tak ma być :)

 

Witbier od VIP'a

 

Piana: Bardzo skąpa, w zasadzie brak. Bardzo szybko znika. To co pozostało po niej było koloru białego. Jak na Saison troszkę słaba ta piana. Do poprawy.

Barwa: Ładny zółty kolor. Idealny jak na styl. Piwko oczywiście mętne. Tutaj wszystko się zgadza.

Aromat: Kolendra, skórka z pomarańczy oraz lekko przyprawowy (ziele angielskie, pieprz cytrynowy.)

Smak: W smaku lekko kwaskowate (na plus). Kolendra na pierwszym planie. Potem skórka z pomarańczy i w.w przyprawy. Bardzo orzeźwiające Jak na wita zdecydowanie za małe wysycenie.

Ogólnie: No nie powiem, wyszedł ci ten Witbier. Piwo bardzo orzeźwiające, idealne na letnie upały. Bardzo przyjemna kwaskowość. Piwo oceniam na bardzo dobre, jeden z lepszych witów jakie piłem. Popracuj nad pianą i wysyceniem, a będzie idealnie. Fajne te drożdże.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czeska 10 od Undeath'a   Piana: Grubopęcherzykowa, szybko się dziurawi. Kolor biały. Po otwarciu przywitał mnie gushing. Barwa: Słomkowy, leciutko opalizujący. Prawie klarowne. Aromat: Przede wszystkim słodowy z lekkim DMS'em na początku. W tle majaczy chmiel. Typowy aromat czeskiej desitki. Smak: Jak dla mnie na ten styl zbyt zalegająca, łodygowa goryczka. Poza tym w smaku wyraźna słodowość z lekkim DMS'em. Smak typowo pilsowy Ogólnie: Fajne piwko jako odskoczńa od tych wszystkich IPA, APA, SRAPA Na minus zalegająca goryczka. DMS w takim stężeniu w ogóle mi nie przeszkadzał. Generalnie piwko bez większych wad, jednakże wolę bardziej odjechane, pokombinowane style. Dla mnie troszkę nudą wieje, ale wiem, ze tak ma być

 

Nom ta czeska 10 nie była polotem, ale DMS-u wcześniej nie było, tylko diacetyl jak cholera :D Trochę już ma i widzę że się przegazowała leciutko, miałem butelkę jeszcze 2 tygodnie temu ale spiłem ją z kolega już po kilku piwkach, ale warzywek nie czułem ;) Z goryczką to wiem że przegiąłem bo zrobiłem 40 IBu przy 10 blg :P I była lekko łodygowata, ale generalnie plan był że piwo do wypicia bez zastanawiania głębszego się ;) Ja tam lagerki lubię raz na rok można zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie wziąłem twoje CDA na blat: 


Piana: Kremowa drobnopęcheżykowa, mocna wysoka potem redukuje się firankując szkło ale zostaje ładnie do końca jako kożuszek.


Barwa: Czarna, nieprzejrzysta, raczej klarowne choć jakieś fafluny mi pływają...


Aromat: Bardzo mocny chmielowy, czuję właśnie lekką papaję pewnie Equinox użyty, dobry aromat lekkie owoce tropikalne cytrusy i pieprz, choć w natężeniu powiem że na granicy jest i trochę jak po mocnym zamieszaniu się powącha to mydełko wychodzi. W tle lekki karmel, za to brak palonki.


Smak: Trochę gryzie w język od wysycenia, ciut mniejszy i by było to piwo fajnie gładkie. Na pierwszym planie goryczka potem lekka słodowa kontra, z przewagą i tak na goryczkę. Profil jest dobry nie zalega i nie ściąga. W aromacie powtórka z rozrywki :) Po ogrzaniu czuć trochę alko i pali w przełyk.


Ogólnie: Fajne piwko, generalnie trochę przyciężkie, bo wolę lżejsze CDA tu jest sporo pełni. Generalnie aromat mocny ale też na granicy przy tym chmielu takiego mydlastego owocu. Spiłbym drugie ;) choć wersja kwaśna bardziej odpowiadała :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recemzje. No widzisz, mi ten chmiel nie do końca odpowiada. Alkohol może być bo to górne widełki stylu, prawie pod imperial podchodzi :) Palonki nie ma bo i słodu palonego nie użyłem. Chociaż nie ukrywam, że lekka czekolada by się przydała. Następnym razem dodam ze 100 g palonego.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Domowy "Cztery Domki" w Jedlinie-Zdroju)

 

Piana: gęsta, drobno-pęcherzykowa, ładnie redukuje się do grubości jednego palca i zostaje do końca

Barwa: jasno-pomarańczowa, wyraźnie mętne

Aromat: chmielowy, owocowy, tropikalny ale nie określony jakiś konkretny owoc (nie mam doświadczenia z chmielami pacific gem, wakatu ani motueka więc nie wiem czy mogą dać inne wrażenia), trwały bo zostaje do samego końca taki sam wyraźny

Smak i odczucie w ustach: średnie wysycenie (na początku lekko za wysokie ale później już nie przeszkadza), pierwszy smak słodkawy, chmielowo-owocowy, później lekko alkoholowy (ale na ledwie wyczuwalnym poziomie) przechodzi płynnie w goryczkę - nieco ostrą średnio wysoką, lekko zalegającą i nieco gryzącą na początku. W połowie piwa kubki smakowe przyzwyczajają się i piwo zaczyna być bardziej zbalansowane. Goryczka zaczyna być przyjemna choć nadal na początku ostra. Smak też zaczyna być bardziej ułożony.

Ogólnie: bardzo dobre piwo, jakbym nabył takie z półki sklepowej byłbym zadowolony. Na plus jest wyraźna goryczka i wyraźny aromat chmielowy a także świetna piana (też używam Carapils żeby uzyskać pianę :-) Na minus lekko gryzący posmak pomiędzy smakiem słodkim a goryczką. Fajne jest to, że piwo zmieniało się w trakcie picia na lepsze.

 

Osobnym tematem jest etykieta. Jest świetnie wykonana. Bardzo dobrze wydrukowana i równiutko naklejona. Wygląda to bardzo profesjonalnie - lepiej niż niektóre piwa na sklepowych półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że smakowało Ci moje "Elpis" New Zealand IPA (niestety z literówką na etykiecie, ech). U mnie też na razie słabo z rozpoznawaniem nowozelandzkich chmieli.

Postaram się wrzucić jeszcze z butelkę lub dwie do depozytu dla innych :)

 

P.S.

Etykieta to zasługa znajomego grafika. Mamy taki barter: on mi etykietę a ja mu piwko :)

Edytowane przez mundex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Etykieta to zasługa znajomego grafika. Mamy taki barter: on mi etykietę a ja mu piwko

 

Widać, że etykieta zrobiona profesjonalnie i naklejona z dużą starannością :-)

 

Tu zasługa w dużej mierze mojej starszej córki, starannie wyciera butelki i równo nakłada klej biurowy na naklejkę (zwykły papier ksero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem dziś dwa piwka od Mata i zostawiłem ostatnie moje piwa, wygrzebane z piwnicy.

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2 x 'Pils Ale' (kyniekk)

1 xPils czeski (pedrobeer)

1 x Polskie Ale 15 (dżazder)

2 x Świerkowe (Undeath)

1 x Wiedeński Lager (Undeath)

2 x Koźlak wędzony (Undeath)

1 x Bitter (Undeath)

1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)

1 x Coffe Stout (Ludiwitom)

1 x English IPA (qbeer)

1 x Stout 15 BLG (qbeer)

1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)

1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)

1x APA 12,3 Centannial+Amarillo (grisza)

2x Grodziskie (Gąska)

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie i podrzuciłem a'la Grodziskie za jedno Świerkowe. Sprawdziłem też stan skrzynki:

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
2 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 xPils czeski (pedrobeer) 
1 x Polskie Ale 15 (dżazder)
1 x Świerkowe (Undeath)
1 x Wiedeński Lager (Undeath)
2 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x English IPA (qbeer)
1 x Stout 15 BLG (qbeer)
1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x APA 12,3 Centannial+Amarillo (grisza)
2x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mat dzięki za recenzję Wita. Właśnie w tym tyg robię jeszcze raz to samo piwo i spróbuję poprawić tą pianę. Generalnie mam z nią trochę problem. Spróbuję zacierać dłużej w 72 C, zobaczymy czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.