Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Sasion (Sezonowe porządki) i Saison z kwiatem czarnego bzu (Sezon na bez) to ta sama warka. Przed dodaniem skórek na ostatnie 10 minut gotowania, odebrałem połowę warki pod czarny bez. Kwiat czarnego bzu dodałem na cicha, dwa dni przed butelkowaniem. W ten sposób powstały 2 różne piwa. 


 


Co ciekawe osad drożdżowy rożnił się od siebie.


W tym ze skórką pomarańczy jest prawie biały, luźny w konsystencji.


W czystym ma lekko fioletowo-różowy odcień, z dość zwartą konsystencją i wyraźne kratery.


 


Dzięki za opinie i bardzo się cieszę, że smakowało.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i gratulacje za osiągnięcie tak głębokiego odfermentowania, mi tak nisko mocne piwo jeszcze nie zeszło.

Z tym do nie do końca wiadomo jak faktycznie jest, raz że miałem walnięty balingometr, który zawyżał i o tym jeszcze nie wiedziałem wtedy, dwa że nie znam prawdziwego OG, bo dodawałem syrop w trakcie fermentacji i w sumie nie wiem tak naprawdę ile tam poszło cukru (było trochę przebojów z tym piwem). Ale na pewnie było mocne, 3 miesiące prawie zeszły, zanim to w ogóle dało się pić. Z cała resztą recenzji się zgadzam w 100%, piwo nawet ciekawe, ale to taki belgijski mutant, ni to tripel, ni dubbel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabrane

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA) 

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA) 

Browar Przepona - Berliner Weisse

Browar Korzenny Saison z kwiatem czarnego bzu (Sezon na bez)

 

Zostawiłem:

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout x2

Browar Tauruss - Black IPA x2

 

Stan aktualny:

Alison-Earl Grey Ipa
Browar Tauruss-Belgian Tripel
Browar Tauruss-Polish Wheat x2

Browar Przepona - Grodziskie

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout x2

Browar Tauruss - Black IPA x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, byłem dzisiaj i wymieniłem 4 sztuki. Degustacja na weekend. 

 

Zabrałem:

Alison - Earl Grey Ipa - zabrałem swoje bo już długo leżało. Niepotrzebnie bo otworzyłem i dalej jest dobre :)

Browar Tauruss-Polish Wheat

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout

Browar Tauruss - Black IPA

 

Zostawiłem:

Alison - FES leżakowany z płatkami x2

Alison - Single Hop Enigma (AUS) x2 (pierwsze fermentowane w kontrolowanych warunkach - lodówka)

 

Stan depozytu

Alison - FES leżakowany z płatkami x2

Alison - Single Hop Enigma x2

Browar Tauruss-Belgian Tripel
Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout 

Browar Tauruss - Black IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berliner Weisse - browar Przepona

rozlew: 14.07.2017

alko: coś w okolicach 3%

Wygląd: jasno-złote, prawie słomkowe, zamglone, wysoka biała piana, jak widać na zdjęciu

Aromat: mocno uderzający kwaśny aromat owocowy, do tego aromat słodów pszenicznych

Smak: podobnie, sporo kwasu i pszeniczne nuty

Tekstura: Bardzo wysokie nagazowanie, niemal szampańskie, ciało lekkie,

Podsumowanie: Miałem problem z kwaskowatością tego piwa - jak dla mnie schodziło za bardzo w kierunku wytrawnego szampana czy cydru, zarówno w smaku i aromacie, ta kwaskowatość to było raczej skwaszony owoc, niż przyjemny kwasek wzbogacający smak. Żona prawie w ogóle tego nie przełknęła, mi też słabo szło. Moim zdaniem jak na berlinera to ta kwaskowatość była zbyt agresywna i owocowa. Bardzo wysokie nagazowanie tylko nakręcało ten efekt ruskiego szampana.

IMG_20170916_215835.jpg

Edytowane przez tauruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoce to pewnie od wyższej latem temperatury fermentacji. Co do kwaśności to dla mnie z kolei mało kwaśne :) Bardziej przeszkadza mi jakiś taki chropowato-śmietanowy smak w tle. Nie wiem czy to od kwasu mlekowego czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zabrałem:

Alison - FES leżakowany z płatkami

Alison - Single Hop Enigma

Browar Tauruss - Black IPA

 

Zostawiłem:

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Browar Przepona - Grodziskie v8

 

Stan na 22-09-2017, godz. ok.17:

Alison - FES leżakowany z płatkami

Alison - Single Hop Enigma

Browar Tauruss-Belgian Tripel
Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Browar Przepona - Grodziskie v8

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zabrałem:

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

Alison - FES leżakowany z płatkami

Alison - Single Hop Enigma

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout 

 

Zostawiłem:

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

 

Stan na 22-09-2017, godz. ok.22:

Browar Tauruss-Belgian Tripel
Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Browar Przepona - Grodziskie v8

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne
 

To moja pierwsza wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MistrzSuspensu napisał:

Byłem i zabrałem:

Alison - FES leżakowany z płatkami

Alison - Single Hop Enigma

Browar Tauruss - Black IPA

 

Zostawiłem:

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Browar Przepona - Grodziskie v8

 

Stan na 22-09-2017, godz. ok.17:

Alison - FES leżakowany z płatkami

Alison - Single Hop Enigma

Browar Tauruss-Belgian Tripel
Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Browar Przepona - Grodziskie v8

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)

Browar Tauruss - Foreign Extra Stout 

 

No nie... W ciągu jednego dnia zabrano wszystkie piwa na jakie miałem ochotę :-( jak pech to pech... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa pobrane z depozytu wypite ze znajomymi. Niestety nie przemyślałem wcześniej kwestii notatek, więc opis będzie krótki. Ostre jedzenie też trochę przeszkadzało.

Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Session IPA (polecam brać razem z Brux Session IPA)
Niestety alkoholowy aromat przykrył wszystko. W smaku wyczuwalny chmiel, ale też przykryty alkoholem.
Kooperacja browarów Przepona & Pixie Dixie - Brux Session IPA (polecam brać razem z Session IPA)
Mniej alkoholowe. Lepszy zapach. Ogólnie smaczniejsze .
Zgaduję, że temperatura fermentacji uciekła przez sezon letni. Lubię takie eksperymenty z dzieleniem warek na różne drożdże i dodatki. Zostawione przeze mnie Session IPA i Session Kveik IPA. Są takim przykładem.
Browar Tauruss - Foreign Extra Stout
Gładkie. Smak i zapach kojarzyły się z cukierkami kukułka. Smakowało wszystkim. 
Alison - Single Hop Enigma
Pijąc w ciemno powiedziałbym, że dobra APA.
Alison - FES leżakowany z płatkami
Piwo udane, choć płatków nie wyczułem (przynajmniej wprost).

Ogólnie cieszę się, że była okazja się wymienić. Mam nadzieję, że piwa nie będą stały zbyt długo, bo wszystko co zostawiłem raczej wymaga przechowywania w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem trochę zaskoczony, piwo było fermentowane w górnym zakresie dla San Diego Super  i dolnym dla Sacch. Brux. Trois (temp. otoczenia 18°C, więc pewnie było 22°C), więc fuzli przynajmniej w drugim przypadku nie powinno być. Może to od Vic Secret? Chmiel ten potrafi dać dosyć agresywną goryczkę, nawet lekko rozgrzewającą (sam się tym zdziwiłem). Ja generalnie fuzli nie wyczułem, aldehyd, który mylę czasem z alkoholem potrafię rozróżnić chyba dopiero w wyższych stężeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ekstra sensorykiem nie jestem, więc mogę źle określać aromaty/smaki. Single Hopa Vic Secret jeszcze chyba nie miałem okazji spróbować.

Dziwi mnie trochę mała rotacja piw w depozycie, ale może to się poprawi. Co prawda do Piwnicy przyjeżdżam głównie odbierać zamówienia z Centrum Piwowarstwa, więc rzadko, ale postaram się za każdym razem coś wymienić. Jest jakiś limit tego ile piw na raz można wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stefkowy Dzwoniec napisał:

Możliwe. Ekstra sensorykiem nie jestem, więc mogę źle określać aromaty/smaki.

Albo jesteś wyczulony na alkohol/fuzle :) Też nie jestem jakimś sensorykiem i nie raz się mylę. Będzie jeszcze druga opinia o tych piwach, będzie zabawnie jeśli rzeczywiście w piwach jest to co napisałeś. Wtedy całkiem zwątpię w swoje sensoryczne umiejętności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Albo jesteś wyczulony na alkohol/fuzle Będzie jeszcze druga opinia o tych piwach, będzie zabawnie jeśli rzeczywiście w piwach jest to co napisałeś.


Miałem plan w ten weekend próbować, ale na razie nos zapchany, więc z degustacja Jeszce poczekam.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z brux trois trzeba uważać z temperatura, zaczynać od dolnych widełek i dopiero po jakimś czasie stopniowo podnosić. Pierwsze piwo było fermentowane w 20C i wyszło w porządku, natomiast drugie po prostu stało w pokoju, a w międzyczasie temperatury na dworze rosły i niestety drożdże trochę pohulały - piwo wyszło bardzo fajnie, gdyby właśnie nie dobrze wyczuwalny alkohol :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zabrałem:

Browar Tauruss-Belgian Tripel

Browar Przepona - Biało czerwone ale

 

Zostawiłem:

Browar Insanity Hops - WCIPA
Browar Insanity Hops - Marcowe

 

Stan na 23-09-2017, godz. ok.20:

Browar Tauruss-Polish Wheat 

Browar Przepona - Grodziskie v7

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Insanity Hops - WCIPA
Browar Insanity Hops - Marcowe

Browar Przepona - Grodziskie v8

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ramnic napisał:

Z mojego doświadczenia z brux trois trzeba uważać z temperatura, zaczynać od dolnych widełek i dopiero po jakimś czasie stopniowo podnosić. Pierwsze piwo było fermentowane w 20C i wyszło w porządku, natomiast drugie po prostu stało w pokoju, a w międzyczasie temperatury na dworze rosły i niestety drożdże trochę pohulały - piwo wyszło bardzo fajnie, gdyby właśnie nie dobrze wyczuwalny alkohol :/.

Dokładnie nie wiem ile miałem wtedy w piwnicy, ale mierząc temperaturę wody w butelce zostawionej na całą dobę gdzieś w lipcu wyszło 18°C, więc wydaje mi się, że więcej niż 22°C we wiadrze nie było. Chociaż kto wie, musiałbym pomyśleć jeśli nie nad kontrolą to o pomiarze temperatury we wiadrze, bo inaczej to trochę wróżenie z fusów. White Labs podaje dla WLP644 optymalną temperaturę 21°C-29°C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu, w dobrym humorze zdegustowałem piwko od Alisona:

FES + płatki dębowe 16BLG/ 6,6abv./ 35 IBU

słody: pilzneński, karmelowy 30, carafa, monachijski, pale ale

chmiele: Iunga

drożdże: S-04

inne: płatki dębowe, pszenica prażona, jęczmień palony

Aromat: Po wyjęciu z lodówki sporo estrów, ale po ogrzaniu kawa je przykrywa. Chyba lekki aldehyd, ale pewien nie jestem.

Barwa: Czarna, ale mam wrażenie, że gdzieś w dolnej granicy. Piany stylowa dla Coca-Coli, znika z sykiem. Po chwili brak.

Smak: Chyba jednak jest aldehyd, ale delikatny. Owocowe, kawa jest bardziej w posmaku. Rozgrzewające. Trochę jakby mleczna czekolada, może to od płatków? Czekoladę aromatyzuje się wanilią.

Tekstura: Jest gładkie, ale pełnia chyba ciut za niska. Nagazowanie niskie.

Podsumowanie: Przyjemnie się pije, wolałbym jednak mniej owocowe, a bardziej w stronę kawy czy czekolady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss - Black IPA - Plato: 16,5; ABV.: 7,1%; IBU:70

skład: Pale Ale, żytni, karmelowy, Pszeniczny, Czekoladowy, Carafa II Special, jęczmień palony

chmiel: Columbus, Simcoe, Mosaic, Galaxy, Citra

drożdże: Mangrove Jack's M42 New World Strong Ale

butelkowanie: 19-08-2017

Aromat: Leśny, lekko cytrusowy, lekka kawa.

Wygląd: Kapsel z nadrukiem. Piana ładna, drobna, średniotrwała, lekko oblepia szkło przy opadaniu. Piwo barwy czarnej, nieprzejrzyste.

Smak: Żywiczno-grejpfrutowy, z wyczuwalną dość mocno palonością, jak na Black IPA to chyba trochę za mocno. Goryczka grejpfrutowo palona, lekko zalegająca, ale przyjemna. Lekko rozgrzewające.

Tekstura: Nagazowanie średnie, bąbelki drażnią gardło, ale samo piwo jest dość oleiste, nie bardzo mocno, ale czuć gdy pozostaje na języku.

Podsumowanie: Dobre piwo, do niczego nie mogę się przyczepić, no może aromat nie jest jakoś bardzo intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - SH Enigma - 14BLG; 6ABV.; 45IBU

słody: Pale Ale, karmelowy, pszeniczny

chmiel: Enigma (AUS)

drożdże: US-05

Aromat: Niezbyt intensywny, bardzo delikatny. Trochę lasu, trochę ananasa.

Wygląd: Barwa ciemnozłota, piwo zamglone. Piana w formie kożucha, który nie znika.

Smak: W smaku o wiele lepiej niż w aromacie. Słodkie, owocowe, na pierwszym planie jednak chmiel. Las, trochę grejpfruta. Goryczka średnia, lekko grzejąca gardło i lekko pozostająca.

Tekstura: Nagazowanie średnie, musuje język. Pełnia chyba ok.

Podsumowanie: Dobre piwo, szkoda, że słaby aromat. Trudno, jednak i tak dobrze się pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko o piwach z Browaru Tauruss:

 

Polish Wheat

Aromat: Łagodny, chmielowej nuty mało, bardziej zapachy pochodzące od drożdzy, skojarzenie wręcz z zapachem gęstwy.

Wygląd: Słomkowe, delikatnie zamglone, piana wysoka, szybko opada.

Smak: Jako lekkie piwo na upalnie dni ok. Delikatnie zalegała mi goryczka, tu też mam wrażenie, że smak zaburzają drożdze i posmaki od nich.

Tekstura: Nagazowanie średnio wysokie.

Podsumowanie:  Piwo rozlewane 4 miesiące temu, pewnie przez to wiele straciło zarówno w zapachu jak i smaku.

 

Foreign Extra Stout

Aromat: Intensywny, dominuje paloność i już po pierwszym wdechu ma się ochotę spróbować.

Wygląd:  Czarne, piana lekko beżowa, gęsta. Jest dobrze.

Smak: I tutaj też palonka, bardzo przyjemna i fajnie zgrana z goryczką od chmielu. Jakby było odrobine bardziej pełne byłby to chyba jeden z lepszych FESów jakie piłem.

Podsumowanie:  Fajna kompozycja, do ideału brakuje tylko trochę ciała.

 

Black IPA

Aromat: Walka żywicy, grejpfruta i  paloności. Ciekawe połączenie.

Wygląd: Ciemne jak stout, piana też lekko przypalona

Smak: Solidna goryczka i dużo posmaków od ciemnych słodów. Jakby nie było etykiety to zastanawiałbym się czy to nie jakiś american stout. Dużo paloności.

Podsumowanie:  Dobrze się piło, wad żadnych nie czułem, wydaje mi się tylko, że nie do końca wpisuje się to w Black IPA.

 

Wszystkie piwa dokładnie opisane, z ładnym firmowym kapslem. Szanuję za ilość włożonej w to pracy i pomysłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 12:32, alison napisał:

krótko o piwach z Browaru Tauruss:

 

Polish Wheat

Aromat: Łagodny, chmielowej nuty mało, bardziej zapachy pochodzące od drożdzy, skojarzenie wręcz z zapachem gęstwy.

Wygląd: Słomkowe, delikatnie zamglone, piana wysoka, szybko opada.

Smak: Jako lekkie piwo na upalnie dni ok. Delikatnie zalegała mi goryczka, tu też mam wrażenie, że smak zaburzają drożdze i posmaki od nich.

Tekstura: Nagazowanie średnio wysokie.

Podsumowanie:  Piwo rozlewane 4 miesiące temu, pewnie przez to wiele straciło zarówno w zapachu jak i smaku.

 

 

No zdecydowanie na świeżo było lepsze, fajny aromat truskawkowy z chmielu, potem straciło swoje zalety. We wrześniu spijałem ostatnią butelkę, to już najlepsze uleciało.

A tyle czasu w warunkach depozytu na pewno mu nie pomogło.

Dzięki za recenzje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.