Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbowałem też (prawie) polska ipe. Niestety była niepijalna. W aromacie trochę fenolowe, smak nieprzyjemny, bardzo alkoholowe w odbiorze, pali w język i przełyk. Po ogrzaniu trochę jakby zmniejszył się ten efekt grzania i ulecialy fenole, ale dalej nie bardzo pijalne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo nigdy nie było wybitne i w zasadzie powinienem go zabrać po degustacji ostatniej przypadkowo odnalezionej butelki jakieś dwa tygodnie temu. Rzeczywiście było chu..., znaczy niedobre. Przepraszam, jestem leniwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Straszny zastój w temacie, a obawiam się, że warunki w depozycie nie sprzyjają naszym piwkom. Ruszamy dalej z wymianą czy kończymy?

 

Wreszcie miałem okazje usiaść na spokojnie ze znajomymi i zdegustować zabrane piwa. Niestety chyba zabił je czas leżakowania.

Browar Uwarzony Gad- Black IPA Single Hop African Queen (RPA)- wrzesień 2018  

Nierzyjemna goryczka, gorzkość jak od białej części grepfruta. W zapachu brak typowych nut dla znanych mi chmieli, trochę ziołowych, przyprawowych nut. Pojawia się też delikatny aromat kanalizy. W smaku sporo palonego jak na BIPA. Wiecej smaku nie czuć. 

Browar Prokrastynacja - APA, listopad 2018

Mętne, w zapachu kwaskowość, troche cytrusów, pomarańcz głównie. Przebija się też zapach mokrej ściery. Goryczka krótka, całkiem przyjemna.  Dość słabo nagazowane.

Browar Prokrastynacja - Gose bez ducha kraftu, październik 2018

Przyjemnie kwaśne(raczej delikatnie, nie wykręca tak bardzo), sól wyczuwalna ale mogłoby być więcej. W zapachu kwaskowe i kwiatowe na przemian. Piana mało trwała, piwo klarowne. Przyjemne, najlepsze tego dnia :)

 

 

dzięki za możliwość degustacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na grupie pspd że jest depozyt, ale jakoś nie ma większego odzewu oprócz paru lajków. Postaram się poruszyć temat na najbliższych bitwach piwowarzone, może ktoś dołączy. Nie wiem, skąd takie małe zainteresowanie. Mieszkam bardzo blisko więc ja na pewno będę korzystał z depozytu, niedługo wymienię też te piwka swoje co dłużej leżą. Odnośnie apy, nie wiem skąd to utlenienie, przelewam na cichą delikatnie, rozlewam do butelek z zaworkiem grawitacyjnym, a utlenienia piwek mi się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki domowe i czas robią swoje. Moje chmielowe też się szybko starzeją. Mam zamiar spróbować witaminy C do następnych warek.

 

Co do depozytu, to też mam co wstawić teraz tylko nie robie tego bo ostatnio nie ma rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, alison napisał:

 

Co do depozytu, to też mam co wstawić teraz tylko nie robie tego bo ostatnio nie ma rotacji.

Cytat

Zabrałem:

Browary Przepona & Pixie i Dixie - Milkshake IPA - lipiec 2018 

Browary Przepona & Pixie i Dixie - Sweet IPA - lipiec 2018 

Browary Przepona & Pixie i Dixie - Prawie Polska IPA - lipiec 2018 

Browar Prokrastynacja - FES, październik 2018

Zostawiłem:

Browar Tauruss - Session NEIPA x2 listopad 2018

Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018


Jak ma być rotacja jak ludzie biorą 4 a dają tak naprawdę 2 do wyboru. Tego nie powinno być. Trzeba zmienić to w regulaminie. Nie ma w czym wybierać. Ok premiowo można rzucić dwa jednakowe, ale weź jedną butelkę za to. Takie jest moje zdanie, w innym wypadku to nie ma sensu.
I jeszcze bym dodał punkt, że należało by wrzucić jakieś zdjęcie przy degustacji. Dwu linijkowy opis jest mało zachęcający do wymian. Inna sprawa, gdy o piwie nie ma co powiedzieć bo jest kiepskie. Takich też nie powinno się dawać.

Edytowane przez Browar Radosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem swoje "przeterminowane" piwka: Singla i APE, wziąłem APĘ od Alisona i dorzucam od siebie Drye stouta, 2 Saisony(jak nie będzie popytu to zabiorę) i nowozelandzką pszenicę. Sorry za brzydkie etykietki :)

 

Aktualny stan depozytu:

Browar Prokrastynacja - Gose bez ducha kraftu z trawą cytrynową, październik 2018 

Browar Prokrastynacja - Saison x2 październik 2018

Alison - APA, listopad 2018

Alison - Imperial Whisky Stout x2, Październik 2018

 Browar Tauruss - Session NEIPA x2 listopad 2018

 Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018

Browar Prokrastynacja - DRye stout, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - NZ-Wheat (nowozelandzka pszenica na nelson sauvign) grudzień 2018

 

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - APA

 

Barwa powiedzmy bursztynowa, nagazowanie wysokie, ale piwo nie wychodzi z butelki, na początku sama piana w szkle, zostawia lasing. Aromat chmielowy bardzo przyjemny, trochę cytrusowy, trochę żywiczny albo ziemisty, czyli taka apa jaką lubię, bez owoców tropikalnych i karmelu :). W smaku lekko słodkie, może brzeczkowe. Goryczka wysoka, pozostająca, trochę trawiasta, trochę siano. Na szczęście nie jest granulatowa/gryząca i pije się dość przyjemnie, choć bez zachwytu.

 

Zdjęcie z bohaterem drugiego planu. 

apa-alison.jpg.8465cd497574d233800a9e2c24973a7b.jpg

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dawanie dwóch takich samych piw jest jak najbardziej sensowne bo dostajesz dwie opinie. Nawet jak na jedno zdanie to zawsze coś. Brak wyboru? No bez jaj, zawsze jest kilka różnych styli nawet jak są zdublowane.

A co do piw kiepskich... No okej, tylko dzięki spojrzeniu z boku można się dowiedzieć co jest kiepskie i jak to poprawiać. Tak jak w regulaminie, nie dawać piw ewidentnie wadliwych/zakażonych. 

 

A największą zaletą depozytu dla mnie jest to, że warze jedno piwo A próbuje 2 albo 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 17:27, Browar Radosław napisał:

Jak ma być rotacja jak ludzie biorą 4 a dają tak naprawdę 2 do wyboru. Tego nie powinno być. Trzeba zmienić to w regulaminie. Nie ma w czym wybierać. Ok premiowo można rzucić dwa jednakowe, ale weź jedną butelkę za to. Takie jest moje zdanie, w innym wypadku to nie ma sensu.
I jeszcze bym dodał punkt, że należało by wrzucić jakieś zdjęcie przy degustacji. Dwu linijkowy opis jest mało zachęcający do wymian. Inna sprawa, gdy o piwie nie ma co powiedzieć bo jest kiepskie. Takich też nie powinno się dawać.

 

 

 Nie ma w czym wybierać? Aktualnie, z tego co widzę, w depozycie jest 8 rodzajów piwa.

Jak każdy wrzuci dwa, biorąc jedno, to za miesiąc depozyt przyrośnie do rozmiarów problematycznych.

Zdjęcie możesz wrzucić, ale jeśli kogoś nie zachęcił dwulinijkowy opis, to zdjęcie też może nie zachęcić.

Co to znaczy "piwo jest kiepskie"? Jest umowa, że wadliwych nie dajemy. Czy "kiepskie piwo" to takie, którego stylu nie lubisz? Czy "kiepskie" jest do bólu zgodne ze stylem i niczym się wyróżnia? Czy jakie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ekipe.

 

Jestem nowy w temacie kraftu i domowego warzenia. Przez przypadek trafiłem na te forum i niedaleko mam do "Piwnicy". Czy jest szansa dorzucić się moim piwem, jeżeli wyjdzie pijalne do waszego depozytu? Kilka warek mam za sobą, nie były to nigdy sztosy, ale niektóre smakowały całkiem znośne. Jestem ciekaw opinii kogoś nie z rodziny i znajomych. Ich zdanie znam :) Może w końcu dowiem się jak jest naprawdę. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 2 różne stouty, wziąłem starego saisona(ostatnio przyniosłem więcej niż zostawiłem), wziąłem session neipe od Taurusa i imperialnego whisky stouta od Alisona. Sweet stout z czwartego miejsca z bitw na piwowarzone.

 

Aktualny stan depozytu:

Browar Prokrastynacja - Gose bez ducha kraftu z trawą cytrynową, październik 2018 

Browar Prokrastynacja - Saison październik 2018

Alison - APA, listopad 2018

Alison - Imperial Whisky Stout, Październik 2018

Browar Tauruss - Session NEIPA listopad 2018

Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018

Browar Prokrastynacja - DRye stout, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - NZ-Wheat (nowozelandzka pszenica na nelson sauvign) grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - Sweet Stout, styczeń 2019

Browar Prokrastynacja - Pieprzony stout, styczeń 2019

 

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@talip

weź sobie co Ci będzie pasować (1 wstawione - 1 zabrane). Fajnie jest zabierać piwa od leżacych najdłużej, bo wiadomo, że czekając tracą (zwłaszcza chmielowe)

 

P.S. Jak możesz to weź gratisowo moją APE, za długo już stoi. Jak będę w depozycie to dorzuce jedno więcej za to.

P.S.2 "Regulamin" masz na pierwszej stronie tego tematu :)

Edytowane przez alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, że mogę się dorzucić swoim piwem. Zależy mi na tym, żeby oceniający dał mi jak najwięcej zwrotki, co robić lub co zepsułem. Będę wdzięczny. 

Wziąłem gratisową APE od Alisona, NEIPA Tauruss, NZ WHEAT, Gose, Sweet Stout Browar Prokrastynacja. Jak coś się uwarzy to oczywiście wpadnę.

 

Aktualny stan depozytu:

 

 

Browar Prokrastynacja - Saison październik 2018

Alison - Imperial Whisky Stout, Październik 2018

Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018

Browar Prokrastynacja - DRye stout, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - Pieprzony stout, styczeń 2019

Browar Talip - 2x Vermont IPA 17.01.2019 rozlew

Browar Talip - 2x  Belgian IPA 4.02.2019 rozlew 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, że mogę się dorzucić swoim piwem. Zależy mi na tym, żeby oceniający dał mi jak najwięcej zwrotki, co robić lub co zepsułem. Będę wdzięczny. 

Wziąłem gratisową APE od Alisona, NEIPA Tauruss, NZ WHEAT, Gose, Sweet Stout Browar Prokrastynacja. Jak coś się uwarzy to oczywiście wpadnę.

 

Aktualny stan depozytu:

 

 

Browar Prokrastynacja - Saison październik 2018

Alison - Imperial Whisky Stout, Październik 2018

Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018

Browar Prokrastynacja - DRye stout, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - Pieprzony stout, styczeń 2019

Browar Talip - 2x Vermont IPA 17.01.2019 rozlew

Browar Talip - 2x  Belgian IPA 4.02.2019 rozlew 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss - Session NEIPA

 

Piwo szybko wychodzi z butelki i mimo ostrożnego nalewania z początku jest sama piana. Poza tym aromat przyjemny, cytrusy i owoce, w smaku podobnie. Odczucie w ustach, dość mętne, nie jest bardzo new englandowo soczkowe, ale jest przyjemnie gładkie. Goryczka średniowysoka, przyjemna, ale jest też taka lekka trawiastość pozostająca na języku. W piwie jest trochę chmielin, pewnie porwanych z dna przez przegazowanie, ale nie ma typowego granulatowego pieczenia/szorstkości. Barwa, powiedzmy, bursztynowa. Ogólnie pije się to piwo bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w depozycie.

 

Zabrałem:

 

Browar Prokrastynacja - Saison

Browar Prokrastynacja - DRye stout

Browar Talip - Vermont IPA

 

Zostawiłem:

Browar Wielka Sowa - Summer Ale x2 [Data butelkowania: 5.01.2019] - tutaj wskutek mojego błędu na etykiecie nie znalazła się nazwa browaru, więc musicie się samą nazwą piwa posiłkować ;)

Browar Wielka Sowa - Białe Szaleństwo (Witbier) [Data butelkowania: 13.01.2019]

 

Aktualny stan depozytu jest więc następujący:

 

Alison - Imperial Whisky Stout, Październik 2018

Browar Tauruss - APA x2 listopad 2018

Browar Prokrastynacja - Pieprzony stout, styczeń 2019

Browar Talip - Vermont IPA 17.01.2019

Browar Talip - Belgian IPA x2 4.02.2019

Browar Wielka Sowa - Summer Ale x2 5.01.2019

Browar Wielka Sowa - Białe Szaleństwo (Witbier) 13.01.2019

 

Dzięki i zapraszam do degustacji :)

 

Browar Prokrastynacja - Saison

 

Lekki gushing, jak widać na zdjęciu.

 

IMG_20190225_193259.thumb.jpg.805e1817c88712cb78bfae7581a4df7c.jpg

 

Barwa typowo złocista, piana niezbyt obfita o charakterze drobnopęcherzykowym i niskiej trwałości. Dosyć klarowne. Niestety dół butelki ujawnił obecność jakichś czarnych okruchów. Chyba chmieliny - niezbyt dobrze to wygląda.

 

IMG_20190225_193554.thumb.jpg.f2b39c5be6b6222daea34de42830d52e.jpg

 

Aromat dość przyjemny, drożdżowy i słodowy. Lekko alkoholowe, zapach idący w miód pitny. Zdecydowanie czuć lekką nutę siarkową (?), coś typu zapałki. Wydaje mi się, że to dwutlenek siarki (stąd cały aromat kojarzy się z miodem pitnym, które to miody są dwutlenkiem siarki konserwowane). To raczej wada, ale nie przeszkadza w odbiorze końcowym. Na pierwszym planie na pewno drożdże i pochodzące od nich składowe aromatu.

 

W smaku leciutko owocowe, ale również smak drożdżowy wysuwa się na pierwszy plan. Chmiel słabo wyczuwalny, czuć za to fenole o charakterze pieprzowo-przyprawowym. Robiłem kiedyś nalewkę pieprzową - ziarna pieprzu zalewasz wódką i dosypujesz cukru. To piwo jest troszeczkę podobne i myślę, że odpowiada za to zawartość fenoli pochodzących z belgijskich drożdży.

Ogólna pijalność piwa średnia. Myślę jednak, że to poprawny Saison. Widziałem Twoje wcześniejsze opinie i myślę, że mógł trochę stracić wraz z postępowaniem procesu starzenia. Dzięki za możliwość degustacji :)

 

Browar Talip - Vermont IPA


Piwo niestety mocno przegazowane, jak widać na dołączonym obrazku.

 

IMG_20190225_195837.thumb.jpg.5473c546268a53bfd69fff94f7b721a3.jpg

 

Barwa jasnozłota, piwo bardzo mętne. Obfita piana (głównie drobnopęcherzykowa), w miarę trwała.

 

IMG_20190225_200350.thumb.jpg.a369fc84a8bef8eea2d1bc267348476e.jpg

 

Aromat bardzo przyjemny - białe owoce (grejpfrut). Zdecydowanie jak IPA. Bardzo mocna chmielowość, wręcz lekko naftowy aromat. Czuć amerykański chmiel. Zapach podobny do Modern Drinking z Pinty (tak mi się kojarzy, bo swego czasu dostałem z 10 kartonów tego piwa i piłem przez cały kwartał). W każdym razie aromat bliski ideału.

 

W smaku też jest w porządku, aczkolwiek na pierwszy plan wysuwa się jakaś ziemistość. Obecne estry w typie czerwonego jabłka. Nieco przeszkadza pustka smakowa. Chyba mało dekstryn zostało. Zgodnie ze stylem zacierałeś zapewne na wytrawnie, jednak nie powinno się to odbijać na braku pełni smakowej w efekcie końcowym. Goryczka na odpowiednim poziomie (niezbyt wysokim), rzuca się raczej owocowość i słodowość.

 

W sumie bardzo fajne. Potrzebowałbym tylko więcej pełni i "gładkości". Nie wiem również, skąd nuta ziemista.

 

Techniczna uwaga jest taka, że skoro to piwo ma dopiero miesiąc, a już jest przegazowane (zimą!), to może znaczyć, że nie dokończyłeś fermentacji, butelkując za wcześnie. Następnym razem upewnij się, że fermentacja zaszła do końca. Końcówkę fermentacji prowadź w górnej granicy temperatury dla Twojego szczepu drożdży. Codziennie mierz pozorną zawartość ekstraktu i butelkuj dopiero, gdy nie spada przez kilka dni z rzędu. Jeśli jednak jesteś pewien, że fermentacja się skończyła, to znaczy, że złapałeś infekcję (o tym mogłaby świadczyć ziemistość piwa).

 

Alert przeciwgranatowy pierwszego stopnia. Kontroluj nagazowanie tej warki. W środku masz jeszcze bardzo dużo drożdży (jak to bywa w Vermont IPA), więc może się to różnie skończyć.

 

Uwaga do etykiety - OG (Original Gravity, początkowy ciężar właściwy) podaje się w g/cm^3. W blg podaje się procent ekstraktu. W Twoim przypadku OG to 1.060, a nie 15.

 

Muszę jednak pochwalić to piwo za smak.

 

W dniu 12.02.2019 o 19:25, Talip napisał:

Bez szału piwa.

 

Nie oceniaj tak nisko swoich wyrobów ;)

 

Browar Prokrastynacja - DRye stout

 

IMG_20190226_022430.thumb.jpg.e275419f13c293cd2755f72c7208299d.jpg

 

Barwa czarna, nieprzejrzysta. Niezbyt obfita piana o charakterze średniopęcherzykowym i średniej trwałości. Tutaj bym upatrywał niezgodności ze stylem.

 

Aromat trochę dziwny, niezbyt przyjemny. Drożdżowy i lekko owocowy (?). Coś jak piwo z Brettami? Albo mi się wydaje. Na pierwszym planie drożdże - pachnie to jak ciasto w trakcie wyrabiania. Do tego czuję wiśnie, stąd też skojarzenie z infekcją dzikimi drożdżami. W smaku jednak wszystko jest OK.

 

Smak niezbyt wyrazisty. Wytrwane, dość smaczne. Leciutko kawowe. Nagazowanie w porządku. Niska treściwość, no ale to w końcu raptem 11 blg. Lekko kwaskowe. Podczas picia drożdże na szczęście nie wychodzą na pierwszy plan.

 

Poprawne piwo, dość pijalne. Czegoś jednak w nim brakuje - następnym razem bardziej bym poszalał z recepturą. Myślę, że za sprawą tego piwa odpadłeś z bitew (przyznajmy, że nieco pechowo) dlatego, że to piwo niczym nie porywa i jest trochę nijakie. Ten aromat też jest trochę dziwny, ale nie podejmuję się stwierdzić, o co tam chodzi.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazówki. W końcu się dowiedziałem coś konkretnego. Możliwe, że za krótko trzymałem piwo przed rozlewem ponieważ do tej pory robiłem według tego co gdzieś przeczytałem tzn 7 burzliwej 7 cichej. Ostatnio wpadł mi inny artykuł, że to nie do końca tak. 

I najważniejsze żeby nie było jakiejś wtopy, czy ktoś będzie w najbliższym czasie w depozycie żeby zabrać drugą butelkę? Jeżeli nie to podjadę zabrać ponieważ jak kolega napisał może być źle. Ja swój zapas już dawno rozdałem lub wypiłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław, Dzięki za recenzje, faktycznie saison czas swojej świetności miał w okolicach sylwestra. Drye stout to eksperyment z płatkami żytnimi, na bitwach miałem inne piwko. 

 

Talip, będę w tym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Piwnicę,

 

Zostawiłem:

Browar Prokrastynacja - NZ-wheat, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - Sweet Stout, styczeń 2019

 

Zabrałem:

Browar Tauruss - APA listopad 2018

Browar Talip - Vermont IPA 17.01.2019

 

Aktualny stan depozytu:

Alison - Imperial Whisky Stout, Październik 2018

Browar Tauruss - APA  listopad 2018

Browar Prokrastynacja - NZ-wheat, grudzień 2018

Browar Prokrastynacja - Sweet Stout, styczeń 2019

Browar Prokrastynacja - Pieprzony stout, styczeń 2019

Browar Talip - Belgian IPA x2 4.02.2019

Browar Wielka Sowa - Summer Ale x2 5.01.2019

Browar Wielka Sowa - Białe Szaleństwo (Witbier) 13.01.2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.