Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

 Browar Domowy Hoppy Pony - #39 Weizenbock 17,7°BLG, 7,3% alk. 24IBU

słody: pszeniczny ciemny, pilzneński, monachijski II, melanoidynowy, Carahell, pszeniczny czekoladowy

chmiel: Iunga

drożdże: FM-41

Aromat: Niezbyt intensywny, ale bardzo ładny. Ciemne owoce, śliwka, wiśnia.

Wygląd: Brązowe, mętne, ale światło nieco się przebija przez kufel. Piana w formie kożucha.

Smak: Owocowy jak w aromacie, chyba też lekki aldehyd. Trochę karmelowej szorstkości przy przełykaniu.

Tekstura: Pełne, oleiste, bardzo przyjemne. Nagazowanie średnie.

Podsumowanie: Spoko piwko, przyjemnie się pije, szkoda, że uleciał z niego banan. Po numerze warki wnioskuję, że już trochę czasu minęło od produkcji. Fajnie owocowe, trochę aldehyd przeszkadza (chyba, że to alkohol?).

 

 

Browar Domowy Hoppy Pony - #53 Coffee Stout 13,8°BLG, 5,5% alk. 35IBU

słody: pale ale, monachijski II, płatki jęczmienne, płatki owsiane, Carafa Special III, Carafa II, Pale Chocolate

chmiel: Iunga

drożdże: WLP090 San Diego Super

dodatki: kawa Guatemala Finca el Marito

Aromat: Pewnie zapach od kawy, ale ja czuję jakby bardziej kakao. Bardzo przyjemne.

Wygląd: Czarne, nieprzejrzyste, piany brak..

Smak: W smaku jest kawowo. Lekko owocowe. Bardzo przyjemne, nie ma kwaskowości od ciemnych słodów. Lekka goryczka, chyba słodu i od chmielu, bo przy przełykaniu czuję lekką ziołowość..

Tekstura: Nagazowanie niskie, dość pełne.

Podsumowanie: Bardzo dobre, mało owoców, a więcej kawy i czekolady, czyli jak dla mnie duży plus. Fajnie, że udało się uniknąć kwasku.

 

Alison - Whisky Stout 15BLG, 6,2% alk., 44IBU

zasyp: Pale Ale, Whisky Castlemalting (30%), karmelowy 150, monachijski, Caraaroma, pszeniczny czekoladowy, Carafa I, pszenica prażona, pszeniczny

chmiele: Marynka, Lubelski

drożdże: S-04

Aromat: Plastik, palony plastik, opony. Jak trochę odstało to w tle lekko owocowe.

Wygląd: Czarne, nieprzejrzyste. Piana beżowa, bardzo wysoka, trochę czasu jej zajmuje by opaść.

Smak: Jak w aromacie, ale w smaku bardziej czuć owoce. Goryczka nie za mocna, ale wyczuwalna.

Tekstura: Mocne nagazowanie, pełnia w porządku. Bąbelki drapią w język, mogłoby być lżej gazowane.

Podsumowanie: Dobre, ale wolałbym jakby było trochę bardziej czekoladowe/kawowe, a mniej owocowe. Estry i torf trochę mi się gryzą w tym piwie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

byłem dziś w depozycie, zabrałem:

Browar Tauruss - Dry Stout

Browar Domowy Hoppy Pony - Herbal Gose
 

Zostawiłem:

Alison - Black IPA x2

 

po wizycie stan powinien wyglądać tak:

aktualny stan:

Rojber - Złamane ALE

Browar Tauruss Session NEIPA warka 1 (etykieta "pisana")

Browar Tauruss - Session NEIPA warka 2 (etykieta drukowana)

Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout

Browar Tauruss - Dry Stout
Browar Domowy Hoppy Pony - Wheat IPA
Browar Domowy Hoppy Pony - Hoppy Saison

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - Dunkel Altbier

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Bohemian Lager" SH ChinookPL Pilsner

Alison - Black IPA x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,
 
byłem dziś w depozycie, zabrałem:
Browar Tauruss - Dry Stout
Browar Domowy Hoppy Pony - Herbal Gose
 
Zostawiłem:
Alison - Black IPA x2
 
po wizycie stan powinien wyglądać tak:

aktualny stan:

Rojber - Złamane ALE

Browar Tauruss Session NEIPA warka 1 (etykieta "pisana")

Browar Tauruss - Session NEIPA warka 2 (etykieta drukowana)

Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout

Browar Tauruss - Dry Stout
Browar Domowy Hoppy Pony - Wheat IPA
Browar Domowy Hoppy Pony - Hoppy Saison

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - Dunkel Altbier

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Bohemian Lager" SH ChinookPL Pilsner

Alison - Black IPA x2
Hej, co do mojego dry stouta to chciałem zwrócić uwagę, że zabutelkowqny niecały tydzień temu, więc potrzymaj go jeszcze chwilę w temp pokojowej

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało mi się dzisiaj zawitać do Wrocławia i skorzystałem z wymiany.

Zostawiłem do Waszej oceny 4 piwa:

2 x Browar Stobrawa - Biały dym - pszenica dymiona (mocna wędzonka) citra i kolendra - niezły miks - uwaga na drożdże jest ich sporo radzę końcówki nie przelewać - ale dla lubiących wędzonke powinno się spodobać

1 x Browar Stobrawa - Polskie dla Marcina - typowe ALE na polskich chmielach

1 x Browar IPA Morsa - nowozlendzkie chmiele

Prośba o odpowiedź i uwagi (jestem początkujący stąd więcej info to dla mnie cenne porady).

Pobrałem:

Browar Tauruss - dry stout

2 godziny temu, tauruss napisał:

Hej, co do mojego dry stouta to chciałem zwrócić uwagę, że zabutelkowqny niecały tydzień temu, więc potrzymaj go jeszcze chwilę w temp pokojowej

dostosuje się i poczekam

Browar Tauruss - session NEIPA

Browary Przepona & Pixie i Dixie - Pilsner

Browar Hoppy Pony - Hoppy Saison

 

po wizycie stan powinien wyglądać tak

aktualny stan:

Rojber - Złamane ALE

Browar Tauruss Session NEIPA warka 1 (etykieta "pisana")

Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout

Browar Domowy Hoppy Pony - Wheat IPA
Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - Dunkel Altbier

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner

Alison - Black IPA x2

Browar Stobrawa - Biały dym x 2

Browar Stobrawa - Polskie dla Marcina

Browar - IPA Morsa

 

Pozdro i czekam na opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną degustacja piwa z Browaru Domowego Hoppy Pony - Hoppy Saison

 

Piana gęsta drobne pęcherzyki – długo się utrzymuje – nagazowane nie jest przesadzone.

Nie jest mętne

W aromacie czuć owocowość i lekką słodycz

W smaku nie ma słodyczy bardziej wytrawne – pierwszy łyk i wyczułem posmak chlebowy na drugim planie goryczka chmielowa a na końcu lekkie owoce. Ewidentnie wytrawna końcówka ale to chyba idealnie w tym stylu.

Podsumowanie – świetnie piwo, jak dla mnie bez wad. Bardzo pijalne – można śmiało po jednym otwierać drugie. Polecam innym jak będą mieli okazje spróbować. Pozdro i dzięki za możliwość degustacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2018 o 19:07, Browar Radosław napisał:

Ciekawi mnie kiedy Panowie zrobią jakąś degustację z zabranych piwek. Szczególnie interesująca jest data pobrania 3 lutego... ;)

 

 

Browar Radosław - Lukrecja Coffee Milk Stout

 

Aromat:  kawowy, czuć palone słody

 

Wygląd: Ciemne piwo, piana znikoma, lekko okala szklankę. 

 

Smak: Wysoka paloność,  goryczka wyczuwalna. Goryczka pozostaje na długo w posmaku.

 

Goryczka: Wyczuwalna, wydaje mi się, że za wysoka jak na ten styl

 

Odczucie w ustach: Pełne, wysycenie średnie - akceptowalne

 

Ogólne wrażenie: Lukrecji tam nie czułem, kawa tylko w aromacie. Ogólnie piwo gorzkie i nie smakowało mi to piwo (chociaż lubię gorzkie piwa). Nastawiłem się, że napiję się dobrego Milk Stouta i choć nie znam się dobrze na sensoryce, to z tym piwem jest coś nie tak. A przynajmniej ta goryczka tam nie pasowała. Wziąłem to piwo z myślą o dziewczynie i musiałem sam je wypić ^^ Proponuję zmniejszyć goryczkę i pewnie będzie lepiej :)

 

 

Browar Tauruss Session NEIPA 

 

Piwko lekko mętne, pianka fajna, gęsta, długo utrzymująca się w postaci kożuszka. W smaku cytrusy, goryczka wyczuwalna, ale nie zalegająca, aż chciało się je pić :)

 

Dokładnie to nie pamiętam co czułem, kiedy piłem Twoje piwo, ale byłem pozytywnie zaskoczony. Kumpel powiedział "...o, takie piwo powinieneś robić..." :D Trochę ostatnio eksperymentuję i nie każde piwko podchodzi moim degustatorom :P

Osobiście, delikatnie podciągnął bym blg i % alko, ale to subiektywne odczucia. Będę o nim pamiętał, ponieważ to pierwszy raz piłem NEIPA i zasmakowała mi :D

 

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena dla Browary Przepona & Pixie i Dixie - Pilsner

 

nagazowanie i piana - super

w aromacie owoce lekka cytrosowość od chinooka i estry przyjemne od drożdzy.

Klarowne w stylu

smak - bardzo owocowa końcówka, chmiel też czuć ale gorczyka jak dla mnie delikatna

Ogólnie bardzo smaczne piwo jak będzie w biedronce to chętnie kupię ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy miałem dane dotyczące zawartości alfakwasów w chmielu, w BS2 mam założone 53IBU dla rocznego chmielu, czyli teraz miałoby mieć 40IBU. Najwyraźniej trochę przeszacowałem. Z wersją SH Palisade jest trochę podobnie. Jeszcze będę rozlewał trzeciego pilsa, może tam będzie mocniej.

Pogadam z chłopakami z Urzędu Celnego, może do wakacji coś się w Biedronce pojawi. Planuję zgrzewki 6x1L w butelkach PET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2018 o 19:24, ATP napisał:

Browar Domowy Hoppy Pony - Hoppy Saison

tak sobie własnie pije saisona z kingpin'a . ponizej foto. I skojarzyłem Twoje piwko bo piłem je dwa dni temu. Jest bardzo podobne jedynie końcówka u Ciebie bardziej wytrawnie a tutaj w wersji kupowanej bardziej słodko. Twoja opcja bardziej mi odpowiada (bez wazeliny). Prawie to samo piwko. Pozdro 

IMG_20180414_223047_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH ChinookPL Pilsner

vs.

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Bohemian Lager" SH Palisade Pilsner

 

Jeżeli chodzi o wygląd to obie butelki prezentowały się podobnie - bardzo jasny, złoty kolor, umiarkowana drobnopęcherzykowa piana, bardzo klarowne.

Wersja Danish Lager po otwarciu powitała nas aromatem kiszonej kapusty :/ Szczególnie mocno to żona wyczuła i już nie była w stanie dalej pić tego piwa, chociaż po 2-3 minutach ten element aromatu uleciał. No ale dalej nie było fajnie, aromat mało przyjemny, nie jestem pewien co to było, ale chyba najbliżej to starej skarpety / mokrej szmaty, generalnie taki zatęchły aromat. Smak też kiepsko, niefajna goryczka no i ogólnie to zero przyjemności z picia.

Bohemian Lager - tutaj o wiele lepiej, szczególnie na początku, nawet fajna lekka słodowość w smaku, goryczka dobra, chociaż chyba za niska jak na pilsnera. Aromat początkowo nawet przyjemny, chociaż mało lagerowy, po ogrzaniu wyjawił swój charakter - wyszła wyraźna farba emulsyjna, no i już nie było tak fajnie. Gdyby nie to, to było by całkiem spoko piwo, póki było zimne wchodziło dobrze.

 

Browar Radosław - Dymiona Pomarańcza

 

Bałem się trochę tego piwa, jak się okazuje niepotrzebnie. W zasypie wędzonka bukowa i whiskey, drożdze S-33, skórka z pomarańczy. 16 blg i prawie rok w butelce (05.2017).

Wygląd: Jasny bursztyn, dość mocno zamglone, wysoka piana, redukuje się i ładnie osiada na szkle

Aromat: Bardzo już ułożona wędzonka, czuć i kiełbaskę, jak i torf, o dziwo po roku dalej czuć owoce, może to też zasługa drożdży (czasami tam jakieś taki mydlany aromat się przebijał, ale to tylko chwilowo, jak się mocno "zawąchałem". Generalnie w aromacie dużo się dzieje i to zdecydowanie na plus.

W smaku oczywiście na pierwszym planie wędzonka, ale dość umiarkowana, łączy się z owocowym smakiem i sporą słodowością. Generalnie piwo dość słodkie i pełne. Wysokie nagazowanie. Goryczka umiarkowana, trochę za drętwa, ale można to zignorować. Po przełknięciu wraca to mydło.

W sumie ciekawe, złożone piwko, otworzyłem je sobie siedząc dzisiaj na balkonie, całkiem przyjemnie się piło, chociaż jest to trochę za ciężka pozycja na typowe "gaszenie pragnienia", ale jestem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tauruss napisał:

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH ChinookPL Pilsner

vs.

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Bohemian Lager" SH Palisade Pilsner

 

Jeżeli chodzi o wygląd to obie butelki prezentowały się podobnie - bardzo jasny, złoty kolor, umiarkowana drobnopęcherzykowa piana, bardzo klarowne.

Wersja Danish Lager po otwarciu powitała nas aromatem kiszonej kapusty :/ Szczególnie mocno to żona wyczuła i już nie była w stanie dalej pić tego piwa, chociaż po 2-3 minutach ten element aromatu uleciał. No ale dalej nie było fajnie, aromat mało przyjemny, nie jestem pewien co to było, ale chyba najbliżej to starej skarpety / mokrej szmaty, generalnie taki zatęchły aromat. Smak też kiepsko, niefajna goryczka no i ogólnie to zero przyjemności z picia.

Bohemian Lager - tutaj o wiele lepiej, szczególnie na początku, nawet fajna lekka słodowość w smaku, goryczka dobra, chociaż chyba za niska jak na pilsnera. Aromat początkowo nawet przyjemny, chociaż mało lagerowy, po ogrzaniu wyjawił swój charakter - wyszła wyraźna farba emulsyjna, no i już nie było tak fajnie. Gdyby nie to, to było by całkiem spoko piwo, póki było zimne wchodziło dobrze.

Jeśli była tam kiszona kapusta to wypada mi tylko przeprosić za nalanie piwa do brudnej butelki, być może pozostałe wady też tego wynikały. Dzięki za opinie, dotychczas myślałem, że największy problem serii pilsów, które zrobiłem to diacetyl. Otworzyłem kontrolnie butelkę tego z Chinookiem PL (Palisade nie zabrałem ze sobą do Wrocławia) i poza diacetylem wyczułem chyba lekki mokry karton, tego nie wyłapałem w innych butelkach, więc mam nadzieję, że tylko w tej butelce to było. Zdarzyło mi się ostatnio przechmielić Chinookiem PL 2016 jedną APA (ten sam co w Pilsie). Goryczka jest grejpfrutowo-selerowa i mam wrażenie, że w pilsie też jest lekka nuta warzywna. Nie wiem czy też to wyłapałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była tam kiszona kapusta to wypada mi tylko przeprosić za nalanie piwa do brudnej butelki, być może pozostałe wady też tego wynikały. Dzięki za opinie, dotychczas myślałem, że największy problem serii pilsów, które zrobiłem to diacetyl. Otworzyłem kontrolnie butelkę tego z Chinookiem PL (Palisade nie zabrałem ze sobą do Wrocławia) i poza diacetylem wyczułem chyba lekki mokry karton, tego nie wyłapałem w innych butelkach, więc mam nadzieję, że tylko w tej butelce to było. Zdarzyło mi się ostatnio przechmielić Chinookiem PL 2016 jedną APA (ten sam co w Pilsie). Goryczka jest grejpfrutowo-selerowa i mam wrażenie, że w pilsie też jest lekka nuta warzywna. Nie wiem czy też to wyłapałeś.
Diacetylu tam raczej nie było, prędzej karton i w zasadzie ciężko mi teraz stwierdzić czy tam był seler czy co innego, no generalnie takie zatechle było, więc faktycznie może to kwestia trefnej butelki. Double ipe potrzymam chyba jeszcze trochę, bo ona to jakiś miesiąc od butelkowania ma chyba?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tauruss napisał:

Diacetylu tam raczej nie było, prędzej karton i w zasadzie ciężko mi teraz stwierdzić czy tam był seler czy co innego, no generalnie takie zatechle było, więc faktycznie może to kwestia trefnej butelki. Double ipe potrzymam chyba jeszcze trochę, bo ona to jakiś miesiąc od butelkowania ma chyba?

Tak, ale w kegu stała miesiąc, więc łącznie to już 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja pierwsza wizyta w depozycie.

 

Wziąłem:

Browar Tauruss Session NEIPA warka 1 (etykieta "pisana")

Browar Stobrawa - IPA Morsa

 

Zostawiłem:

Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale x2

 

Aktualny stan:

Rojber - Złamane ALE
Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout

Browar Domowy Hoppy Pony - Wheat IPA
Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - Dunkel Altbier

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner

Alison - Black IPA x2

Browar Stobrawa - Biały dym x 2

Browar Stobrawa - Polskie dla Marcina

Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale x2

 

 

Recenzje w poniedziałek/wtorek :)

edycja:

 

Browar Tauruss Session NEIPA warka 1 (etykieta "pisana")

11 Blg, 4 % alk, butelkowane 26.12.2017.

 

Piwo po otwarciu powoli wychodzi z butelki po 5 sekundach, ale po 4 miesiącach po zabutelkowaniu chyba miało prawo się tak nagazować.  Piana biała, pozostająca ładnie na szklance. Kolor bursztynowy, lekko mętne, raczej bez typowej neipowej "soczystości". Zapach amerykańskich chmieli, grejpfrut, mango, melon, ale liczi nie wyczuliśmy. Do tego w zapachu delikatnie można wyczuć dojrzałe owoce, jakiegoś banana, winogrona. Aldehydu nie wyczuliśmy. Dziewczynie wydaje się, że czuje delikatny trawiasty posmak, ja nie czuję. Goryczka średniowysoka, dobra, ale za wysoka jak na neipe moim zdaniem. Ogólnie piwo dobre i pijalne, choć w ciemno nie zgadłbym że to NEIPA, bardziej powiedziałbym, że dobra APA. Nie powiedziałbym też, że ma 11 Blg, bo piwo jest treściwe, pełne i dobre. Dzięki

 

 

sessionneipa.jpg

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena

Browar Tauruss - session NEIPA

Mocne nagazowanie ale piana szybko opada – duże oczka.

Aromat chmielowy po otwarciu butelki ale w smaku już tej intensywności chmielu nie ma. Goryczka jest mocna jak na te 40 IBU. Kolor trochę ciemny, może się szybko zestarzało (u mnie ostatnio to zaobserwowałem) aczkolwiek jest równo jeden miesiąc po zabutelkowaniu. Mętne tak jak na ten styl przystało. Wydaje mi się, że czuje to żyto z zasypu. W połowie piwa zaczynam czuć palenie z ostrości jak dla mnie za bardzo gryząca ta goryczka - czuje nawet na języku. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Stobrawa - IPA Morsa

12 Blg, 5% alk

 

Ładna etykieta i kontretykieta. Piwo ładnie się prezentuje, piana obfita i zostaje na szkle. Goryczka średnia, przyjemna. Wyczuwalne przyjemne aromaty: mango, może banan, bardzo dojrzały ananas, posmak drzewny/sosnowy/ziemisty, siano, trawa suszona na słońcu. Szczególnie intensywne nuty trawiaste/siana, przyjemne, kojarzące się może trochę z piwami belgijskimi? Może jakieś posmaki białego wina, choć może to być placebo. Ogólnie dobre, choć nie mam dużego porównania, bo nie piłem wielu nowozelandzkich ip.Dzięki

ipamorsa.jpg

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak pozytywną opinię. Ostatnią butelkę wypiłem jakiś tydzień temu. I niestety szybko się zestarzalo. Idealna była 3 tyg po butelkowaniu, orzeźwiająca w aromacie mango to od dr Rudi albo Pacific gem już nie pamiętam. Generalnie trawiastosc to od chmielu na zimno około 80 gr na 16l ostatnie 5 dni cichej - tak mi się wydaje im dłużej lezakuje tym większa trawa.  Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - APA na US-05

Krótko, potężny gushing, przegazowanie, upiornie kwaśne z nutami aptecznymi.

Insanity Hops - Belgian Blond Ale

Wygląda jak pils po miesięcznym pobycie w lodówce. Kanalizacyjna nuta po otwarciu, później klasycznie, troszkę brzoskwiniowych estrów i znacznie więcej pieprzno--przyprawowych fenoli. Dość wysoko wysycone. Po ogrzaniu wyszedł dość wyraźnie alkohol. Całkiem niezły przedstawiciel stylu, jednak za dużo nie można wypić ze względu na woltaż (7,8%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - APA na FM52

Zaczęła przy otwieraniu dość szybko uciekać, ale nie tak jak ta na USach. Na aromat składa się niewielka ilość owoców, miodek z lekkim kartonem w tle. W smaku już jest pusto, zostaje miodowo-karmelowy posmak na języku. Bardzo wysoko wysycone. Jak było świeże, to pewnie było dobre. Zdecydowanie oba piwa miały najlepsze czasy za sobą.

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter 

Jak autor wspomniał wcześniej, jest diacetyl, jest go zdecydowanie dużo, dla mnie za dużo. Gdyby nie on to byłby może przyjemny bitter. Mocno słodowy ze zbożowym tłem. Estrów nie uświadczono, może mam niewyczulony nos, ale popcorn z masłem przykrył wszystko.

Rojber - Pożarowy Pils

Butelkowany ponad rok temu. Przy otwieraniu fontanna. Zapach składa się w dużej mierze z siana, skarpetek, miodu i kartonu. Nieco zmętnione przez drożdże wzburzone gushingiem.  W smaku pusto, kartonowo-utlenione sprawy. Bardzo wysoko wysycone. Nie wiem jak smakował świeży, ale na pewno był lepszy niż po roku. Szkoda że tak długo to piwo przeleżało w depozycie.

Insanity Hops - Saison

Bardzo ciemne jak na styl, miedziane wręcz. Aromat jest niezbyt intensywny, sporo akcentów karmelowych i toffi w połączeniu z przyprawowymi fenolami. W smaku powtórka z aromatu, mocno karmelowe, z opiekanymi i ciasteczkowymi sprawami. Dodatku curacao ani owocowych estrów nie udało mi się uświadczyć.  Nisko wysycone, w miarę gładkie. Da się wypić.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ATP dzięki za recenzje.. Nie wiem czy to depozyt tak działa na piwa, czy mój niefart... Otwierałem jeszcze jakieś 2 tyg temu us-05 i fm52 i w żadnym nie było gushingu. W smaku czuć, że to już nie świeżutka APA, ale  było jeszcze całkiem przyzwoite, trochę za bardzo karmelowo-miodowe. Sorry, gdybym wiedział, że będzie taka kiszka to nawet bym nie dawał do depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alison napisał:

@ATP dzięki za recenzje.. Nie wiem czy to depozyt tak działa na piwa, czy mój niefart... Otwierałem jeszcze jakieś 2 tyg temu us-05 i fm52 i w żadnym nie było gushingu. W smaku czuć, że to już nie świeżutka APA, ale  było jeszcze całkiem przyzwoite, trochę za bardzo karmelowo-miodowe. Sorry, gdybym wiedział, że będzie taka kiszka to nawet bym nie dawał do depozytu.

Może po prostu w domu trzymasz w niższej temperaturze i zmiany postępują znacznie wolniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę wybieram się na 3 urodziny browaru profesja, stąd pytanie czy może ktoś kto chce się wymienić swoim piwem i będzie obecny na tej imprezie? Mam do wyboru: dymionego torfem FESa, imbirowe pale ale i cydr - jeśli ktoś jest zainteresowany. Zauważyłem, że piwa w depozycie długo leżakują a moje produkcje raczej smaczniejsze są na świeżo. Jak nikt się nie odezwie to może podrzucę coś do depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - wczoraj odwiedziłem depozyt.

 

Wziąłem 3 butelki:

Browar Stobrawa – Biały dym x 2 (tak tak zabrałem własne piwo bo dużo z tej warki mi się popsuło – nie wiem dlaczego – a chyba nikt nie chce zamieniać się za coś co jest popsute)

Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale

Zostawiłem 3 butelki:

Browar Stobrawa - URODZINOWE – imbirowe Pale Ale

Browar Stobrawa - CYDR – z chmielem na zimno

Browar Stobrawa - CZARNY OLO – FES oparty na słodzie whisky wędzony torfem

 

Dodatkowo zinwentaryzowałem stan i na 12.05.2018 wyglądał tak:

Rojber - Złamane ALE
Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout

Browar Domowy Hoppy Pony - Wheat IPA
Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - Dunkel Altbier

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner

Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner

Alison - Black IPA x2

Browar Stobrawa - Cydr

Browar Stobrawa – Urodzinowe imbirowe

Browar Stobrawa – Czarny Olo FES

Browar Stobrawa - Polskie dla Marcina

Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.