Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Stefkowy Dzwoniec - norweskie kwaśne z mango

 

Bardzo jasny kolor, złoty wchodzący nawet w słomkowe. Piany praktycznie brak. Wysoka klarowność. Zarówno w aromacie i smaku dominuje kwasowość, w smaku całkiem przyjemna. Goryczki brak. W aromacie może lekkie mango, ale to też już na granicy autosugestii. Lekkie (10 blg), bardzo pijalne, niewysokie nagazowanie, w sumie gdybym miał zgadywać postawił bym, że to Berliner Weisse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skajo napisał:

Browar Uwarzony Gad - Session Polish Smoked IPA

 

Po otworzeniu szybko uniósł się aromat wędzonki. Kolor ciemno-żółty, piwo mocno zmętnione. Piana średnio obfita i średniopęcherzykowa. Utrzymuje się jakiś czas, potem zostaje charakterystyczny pierścień. Zarówno w smaku i w zapachu wędzonka przeplatana z polskimi chmielami. Wg mnie w zapachu mocniejsza niż w smaku, delikatna. Wg kolegi z którym degustowałem, wędzonka była mocna. Goryczka niestety trochę za długo zalegała. Nagazowanie jak dla mnie bardzo ok, nawet mogło by być odrobinę wyższe, ale jest ok. Podsumowując piwo napewno lekko i przyjemnie się pije, więc definitywnie session. Polskie chmiele czuć, wędzonkę czuć, więc zarówno Polish i Smoked też w nazwie nie widnieje bez powodu. Udane piwo, jedyny minus to delikatnie zalegająca goryczka, dzięki za możliwość degustacji.

 

Browar Uwarzony Gad - Blackcurrant Stout

 

Piwo po wlaniu do szkła tworzy ładną średnio i drobnopęcherzykową pianę. Na początku spora, potem mniejsza, ale bardzo długo się utrzymywała - duży plus. Widać było również, że piana przejęła trochę koloru porzeczki. Kolor piwa bardziej bardziej ciemny brąz niż czerń, mętne. W zapachu czuć czarną porzeczkę, nie jest zbyt mocna ani za słaba. W smaku czuć zdecydowana kwaśność od owoców i tym razem już znacznie mocniej wyczuwalna czarna porzeczka. Odniosłem wrażenie, że żyto wniosło od siebie trochę gęstości. Koledze udało wyczuć się delikatną goryczkę, przeplatającą się z kwaśnością, mi niestety nie. Żadnych nut kawowych/palonych nie odnotowałem. Odniosłem wrażenie, że porzeczka trochę zdominowała to piwo, nie nazwałbym go stoutem. Ale nie ma to dużego znaczenia, bo wypite z przyjemnością. Nagazowanie podobnie jak w poprzednim piwie, pasowało do piwa. Jeszcze raz dzięki za możliwość degustacji.

 

Browar Tauruss - Christmas Brown Ale

 

Po nalaniu utworzyła się ładna drobnopęcherzykowa piana. Kolor bardzo ciemny, a piwo nieprzejrzyste. Z dodatków udało mi się wyczuć głównie cynamon i goździki. Pomiędzy tymi dodatkami, gdzieś nutka kawowa pochodząca od palonych słodów. W smaku generalnie to samo co w zapachu, czyli dodatki plus lekka, bardzo lekka paloność. Ale co mnie zdziwiło, jak na Xmas Ale, piwo dość wytrawne. Myślę, że dodatek cukru mógł sprawić wrażenie podwyższonej wytrawności. Ogromny plus za świetny lejsing, piana pięknie oblepia ścianki. O nagazowaniu nie napiszę, bo sobie nie zanotowałem. Ale skoro nie przykuło mojej uwagi to znaczy, że było ok. Dzięki za możliwość degustacji.

 

 

Cieszę się, że smakowały moje piwka. Zmętnienie prawdopodobnie spowodowane niedługim odpoczynkiem od wzięcia z depozytu do degustacji (jak większość tutaj degustowanych). Uważam, że stout miał aromaty palone ale wiadomo każdy ma inną percepcję (zależy też od temp. degustacji). Zgodzę się jednak, że porzeczka zdominowała smak, było to moje pierwsze piwo z owocami i dałem chyba trochę za dużo porzeczki. Dzięki za fajny opis i opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zabrałem:

Browar Radosław - Vader (Burnt Ale)

Browar Przepona - Grodziskie

Weizenbock - Nocna zmiana

Browar Skajo - Rauchweizenbock

Browar Skajo - Double India Sour (coś a'la Kwas Epsilon)

 

 

Zostawiłem:

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Brown Porter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

 

Aktualny stan depozytu:

Browar Tauruss - Brown Ale  x2

Pils niemiecki - Dzieci, Plis! x2

Weizenbock - Nocna zmiana

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Alison - Mandarina Bavaria + Citra Pale Ale

Browar Skajo - AIPA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Brown Porter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Skajo - Double India Sour - 17BLG, 60IBU

Słody: Pale Ale, Pszeniczny, Wiedeński

Chmiele: Chinook, CItra, Mosaic

Drożdże: US-05

Bakterie: Lactobacillus Planatarum

Aromat: Owocowy, najbardziej kojarzy mi się z czerwoną porzeczką. Może trochę ananasa i truskawki.

Wygląd: Lekko mętne (ale nie miało czasu odstać po transporcie), złote, piany właściwie brak.

Smak: Czerwona porzeczka, cytrusy, lekka trawka chmielowa w tle. Goryczka jest raczej średnia, trochę jakby przytłumiona przez owoce i lekką kwaśność. Kwaśność jest wyraźna, ale nie mocna, jak dla mnie lekka, jednak pasuje po całości.

Tekstura: Nagazowanie średnie, lekko spienia się w ustach. Dość gęste, oleiste.

Podsumowanie: Bardzo fajne, udane piwo. Szwagrowi też smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema!

 

Byłem i zabrałem:

Browar Tauruss - Brown Ale

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Browar Skajo - AIPA

Weizenbock - Nocna zmiana

Alison - Mandarina Bavaria + Citra Pale Ale

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Brown Porter

 

Zostawiłem:

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALE

Rojber - Imbirowe

Rojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALE

Rojber - Na trawce

 

Aktualny stan depozytu:

Browar Tauruss - Brown Ale

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALE

Rojber - Imbirowe

Rojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALE

Rojber - Na trawce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Radosław - Vader - Burnt Ale 14°BLG/5,4%alk.

Słody: pszeniczny, pilzneński, karmelowy, czekoladowy, Extra black

Chmiel: Ella

Drożdże: WB-06

Dodatki: Curacao, cukier

Rozlew: 23-12-2017

Aromat: Owocowy, po chwilowym odstaniu zaczynam wyczuwać aromaty palone, dymne, drewnia.

Wygląd: Wysoka piana, brązowa i drobna, opada do kożucha. Barwa piwa czarna, nieprzejrzyste.

Smak: Owocowy, ale przy przełykaniu mocna kawa. Słodkie. Goryczka mocna, zalegająca.

Tekstura: Nagazowanie wysokie, piwo ani wodniste, ani oleiste. Pełnia ok.

Podsumowanie: Ciekawe piwo, nie jest złe, ale trochę męczące, ze względu na goryczkę. Trochę bym ją zredukował, może mniej ciemnych słodów? Sporo też owoców, generalnie ja lubię im ciemniej tym mniej owocowo. Piwo dostaje "Znak Jakości Szwagra", który stwierdził, że jest bardzo fajne.

 

Fickowy Browar Domowy - Nocna Zmiana - Weizenbock 16,6BLG/7%

Aromat: Mocno chlebowy, jakieś lekkie owoce w tle.

Smak: Chlebowy, przy przełykaniu owoce. W tle lekka alkoholowść.

Wygląd: Zmętnione, ciemnorubinowe. Piana niska.

Tekstura: Wysokie nagazowanie, pełnia ok.

Podsumowanie: Piwo dobre, może nie było jakiś zachwytów, ale wszystko ok. Szwagrowi też pasowało.

 

Browar Skajo - Rauchweizenbock - 18BLG, 35IBU

Słody: wędzony czereśnią, steinbach, monachijski I, monachijski II, Caraaroma, Carabelge,

Chmiel: Iunga

Drożdże: FM41

Aromat: Przyjemny wędzonej kiełbasy.

Smak: W smaku wędzonka nie jest tak dominująca jak w aromacie, na pierwszym planie owoce. Wyraźny, ale jeszcze nie natarczywy alkohol. Jabłko i gruszka. Lekki chlebek z wędzoną kiełbasą przy przełykaniu.

Wygląd: Barwa rubinowa, piwo zmętnione, choć nie lałem osadu do końca to pozwoliłem mu trochę się dostać do kufla. Piana w stylu coca-cola, buduje się z sykiem przy nalewaniu i szybko opada do zera.

Tekstura: Dość wodniste jak na taki ekstrakt i pszenicę w zasypie (zakładam, że ten Steinbach na etykiecie to pszenica). Nagazowanie średnie.

Podsumowanie:  Piwo ok, pije się bardzo dobrze, ale bez zachwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MistrzSuspensu napisał:

Browar Radosław - Vader - Burnt Ale 14°BLG/5,4%alk.

Słody: pszeniczny, pilzneński, karmelowy, czekoladowy, Extra black

Chmiel: Ella

Drożdże: WB-06

Dodatki: Curacao, cukier

Rozlew: 23-12-2017

Aromat: Owocowy, po chwilowym odstaniu zaczynam wyczuwać aromaty palone, dymne, drewnia.

Wygląd: Wysoka piana, brązowa i drobna, opada do kożucha. Barwa piwa czarna, nieprzejrzyste.

Smak: Owocowy, ale przy przełykaniu mocna kawa. Słodkie. Goryczka mocna, zalegająca.

Tekstura: Nagazowanie wysokie, piwo ani wodniste, ani oleiste. Pełnia ok.

Podsumowanie: Ciekawe piwo, nie jest złe, ale trochę męczące, ze względu na goryczkę. Trochę bym ją zredukował, może mniej ciemnych słodów? Sporo też owoców, generalnie ja lubię im ciemniej tym mniej owocowo. Piwo dostaje "Znak Jakości Szwagra", który stwierdził, że jest bardzo fajne.

Też właśnie nie pasuje mi ilość słodów ciemnych. Trochę z nimi przesadziłem.  Dzięki za ocenę.. no i za Znak Jakości Szwagra, to wyróżnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wczoraj z depozytu zabrałem: Browar Tauruss - Brown Ale

 

Zostawiłem: Browar Korzenny - W12 - Imperial IPA

 

Aktualny stan depozytu:

 

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALE

Rojber - Imbirowe

Rojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALE

Rojber - Na trawce

Browar Korzenny - W12 - Imperial IPA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

13,5 blg 5,5% Vol

warzone 03.12.2017 rozlew 07.01.2018

Etykieta z dość ładnym motywem aczkolwiek zdecydowanie za duża.

Brak info o składnikach.

 

Aromat: zdecydowanie słodowy, czysty, brak aromatów chmielowych.

Wygląd: Wysoka piana, jasna, średniopęcherzykowa, opada do cienkiej warstwy i utrzymuje się do końca. Barwa piwa jasno bursztynowa, piwo mętne (nie wiem czy było choć trochę lagerowane?)

Smak: słodowe, bez goryczki, niestety nie jest wytrawne, nie czuć chmielu,

Tekstura: Nagazowanie niskie, dość pełne (wysoki baling 13,5), uważam, że powinno dofermentować, 

Podsumowanie: Piwo bardzo przyjemnie się pije, bo nie dominuje żaden nieprzyjemny, niepożądany albo przegięty w którymś kierunku element. Pils niemiecki to to nie jest ;) ale sama zabawa z warzeniem lagerów daje dużo frajdy :) Ciekawi mnie fermentacja. Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

 

pils.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Skajo - American IPA

14 blg 65 IBU

Etykieta minimalistyczna, ciekawa, podoba mi się :)

Brak info o datach warzenia i rozlewu

Składniki: Słody: pale ale, pszeniczny, carabelge, jęczmień palony. Chmiele: chinook, centennial, simcoe. Drożdże: US-05

 

Aromat: mocne aromaty żywiczne, lekko cytrusowe, przyjemne.

Wygląd: Wysoka piana, jasna, drobno i średniopęcherzykowa, długo utrzymuje się po czym opada do cienkiej warstwy i utrzymuje się do końca. mocny leising. Barwa piwa ciemno bursztynowa, brunatna, piwo klarowne.

Smak: dominują posmaki chmielowe podobnie jak w aromacie żywiczne, lekko cytrusowe. Goryczka średnio wysoka, niezalegająca, przyjemna. Alkohol fajnie schowany. Piwo na pewno nie jest karmelowe, słodowe ani utlenione. niskie wysycenie, fajnie ułożone. pijalne. 

 

Podsumowanie: Piwo bardzo przyjemnie się pije, Proponuję zrobić kolejne z większym balingiem ;) bo 14 to tak chyba przy dolnej granicy, Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

aipa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Brown Porter

12,4 blg 4,6%

Etykieta pisana ręcznie

Data rozlewu: 31-10-2017

Składniki: Słody: pale ale, pszeniczny, brown, SpecialW, Midnight Wheat. Chmiel: Admiral UK. Drożdże: Scottish Ale

 

Aromat: palone - ten aromat dominuje zdecydowanie, poza tym trochę czekolady.

Wygląd: Wysoka piana, kremowa, drobno pęcherzykowa, czapa piany cały czas utrzymuje się na piwie, wyraźny leising. Barwa piwa brunatna z rubinowymi refleksami, piwo klarowne.

Smak: dominują posmaki palone ale również można wychwycić trawiastość od chmielu. Goryczka średnio-niska. Niskie wysycenie, dość wodniste pomimo odfermentowania z 12,4 blg do 4,6% (fermentacja musiała zatrzymać się koło 3,5 blg) ale pijalne.

 

Podsumowanie: Piwo przyjemnie się pije, nie zapycha. ładnie prezentuje się w szkle. Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

 

bporter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lookasoo napisał:

Podsumowanie: Piwo przyjemnie się pije, nie zapycha. ładnie prezentuje się w szkle. Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

Dzięki. Z niewielu swoich piw jestem zadowolony, ale to mi jakoś fajnie wyszło. Trochę przez przypadek, bo miał być to Robust Porter, do gara miało pójść jeszcze z 2kg monachijskiego, ale Wajcha zapomniał o nim, a ja myślałem, że go przywiózł. Od razu pośrutowane, więc nie zauważyłem, tylko na oko wydawało mi się, że coś mało tego słodu :) . W zasypie się znalazło m.in. 22% słodu brown. Po tym co na forum wyczytałem to ten słód się długo układa, na BYO przepisy na klony porterów z wysp zawierają go max. 15%, więc myślałem, że będzie słabo, a tu takie miłe zaskoczenie. Rozpocząłem spijanie od razu po nagazowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss - Brown Ale

14,5 blg 6% IBU: 25

Etykieta poprawna z kodem QR. 

Data warzenia: 04.11.2017 Data rozlewu: 25.11.2017

Po zeskanowaniu kodu przechodzimy na stronę forum z informacjami szczegółowymi o piwie. Jak się okazuje warka podstawowa podzielona została na 2 - bazowa i christmas. Degustowana wersja podstawowa. Do tego momentu super. Niestety piwo wyszło z butelki (było odstane i schłodzone).

 

Ciemne piwo, mocno zmętnione przez gushing. Większość aromatów poszła w pianę. Brak posmaków od amerykańskich chmieli pomimo użycia 3 różnych.

 

Dzięki za możliwość spróbowania.

brownale.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fickowy Browar Domowy - Nocna Zmiana - Weizenbock

16,6 blg 7%

Etykieta drukowana, za duża.

Brak info o składzie.

Data warzenia: 10-10-2017

 

Aromat: kwaśny chlebowy, utleniony

Wygląd: Klarowne, ciemnobrunatne. Wysoka piana bo piwo mocno przegazowane, tuż po otwarciu chciało wyjść

Smak: dominują posmaki utlenione i chlebowe. Generalnie chyba trochę taki nudny styl więc nie ma co pisać ;)

 

Dzięki za możliwość spróbowania. 

weizenbock.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

byłem wczoraj w depozycie.

 

Zabrałem:

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Rojber - Na trawce

Rojber - Imbirowe

 

Zostawiłem:

Alison - APA - na drożdżach FM52 x2

Alison - APA -  na drożdżach US05 x2

 

Piwa są z tej samej warki, podzielone na dwa wiadra. Proponuje brać w zestawie żeby sobie porównać różnice pomiędzy drożdżami. Fermentowane w tych samych warunkach.

 

Aktualny stan depozytu:

 

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APABrowar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALERojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALEBrowar Korzenny - W12 - Imperial IPA

Alison - APA - na drożdżach FM52 x2

Alison - APA -  na drożdżach US05 x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 22:21, lookasoo napisał:

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Etykieta z dość ładnym motywem aczkolwiek zdecydowanie za duża.

Brak info o składnikach.

 

piwo mętne (nie wiem czy było choć trochę lagerowane?)

Ciekawi mnie fermentacja. Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

Etykieta robiona na szybko, tuż przed wyjazdem do Wrocławia. Nie mam swoich etykietek dlatego że nie mam zdolności żeby je wykonać :) Na szybko skorzystałem z https://www.beerlabelizer.com. Z etykietami w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni. Postaram się dawać trochę więcej informacji ale ich jakość i estetyka niestety zostaną na podobnym poziomie :) 

Zasyp dość klasyczny: 5,5 kg pilzeński i 0,6kg Carahell, drożdże Wyeast 2308 Munich Lager ze startera. Brak carapilsa, czy jakiegoś jasnego słodu karmelowego + zacieranie dekokcyjne miały wpływ na trochę za ciemny kolor gotowego piwa. Ekstrakt zdecydowanie za wysoki bo tam wyszło ok 13,5 czy nawet 14 Brix. Zaskoczyła mnie wydajność przy zacieraniu dekokcyjnym bo celowałem w 11-12 stopni :) Co do chmielenia to teoretycznie wyszło ok 40 IBU ale jakoś tego nie czuć, pewnie też przez wysoki ekstrakt początkowy. Przy 11-12 stopniach Blg może byłoby lepiej.

F. burzliwa 16 dni w 8-10 C, przerwa diacetylowa i później f. cicha ok 14 dni z 7 dniowym chmieleniem na zimno. Temperatura podobna. Teoretycznie zeszło do 2.5 Blg. Po rozlaniu do butelek leży w 4-6C.

U mnie po otwarciu butelki piwo jest dosyć klarowne, a osad mocno trzyma się dna (można nawet przelewać na dwa razy). Możliwe że w piwie z depozytu, które spędzając 250km w podróży, wzburzył się osad na tyle że jest całkowicie mętne. 

 

Warzyłem drugiego pilsa (wczoraj był chmielony na zimno). Zasyp podobny ale ekstrakt już 12 stopni, dałem więcej chmielu na goryczkę i chmielenie na zimno skrócę do 4 dni. Zobaczę co to zmieni. 

 

Dzięki za ocenę i komentarz. 

Edytowane przez anatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Wreszcie jakiś pils i wreszcie byłem na tyle blisko, że wpadłem i zabrałem:

 

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

 

Nic nie zostawiłem gdyż posiadam jeszcze "kredyt"  z pierwszej wizyty. Aktualnie coś fermentuje więc niebawem pewnie podrzucę do oceny. 

 

Aktualny stan depozytu powinien wyglądać tak:

 

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APABrowar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALERojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALEBrowar Korzenny - W12 - Imperial IPA

Alison - APA - na drożdżach FM52 x2

Alison - APA -  na drożdżach US05 x2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

 

Aromat: po otwarciu pierwsze wąchnięcie z butelki chmiel, później tylko słodowy, brak jakichś negatywnych aromatów. 

 

Wygląd: mętne, ciemno bursztynowe, zbyt ciemne jak na pilsa, piana średnia drobno pęcherzykowa utrzymuje się do samego końca degustacji, występuje wyraźny lacing. 

 

Smak: słodowy, bardzo pełne w smaku wręcz w moim odczuciu słodkie, goryczka nie w stylu pilsa, słaba, nieczysta występuje w momencie przełykania, nie zalega. 

 

Tekstura: nagazowanie średnie, trochę zalepia, ciężkie jak na pilsa wg mnie. Do pilsa daleko jednak piwo poprawne bez większych wad,  które przeszkadzały by w degustacji. Co do goryczki mam ten sam problem gdyż wałkuję pilsy od początku swojego piwowarstwa,  wg programów 40-45 ibu, a nic nie czuć? jakiego chmielu użyłeś? Dzięki, że wrzuciłeś akurat pilsa, zawsze chciałem spróbować w wykonaniu kogoś innego, a w depo zazwyczaj same wynalazki, brak klasyki. Powodzenia w kolejnych warkach? 

 

PS Postarałeś się o własną etykietę, kapsel żółty, a krawatki żubra nie odkleiłeś tylko zamazałeś markerem, psuje to pozytywny odbiór całości. Rozmiar etykiety też już rozumiem, zasłania naklejony oryginał? bez obrazy ale coś takiego automatycznie zmusza mnie do zastanowienia czy w ogóle myłeś tą butelkę, odklejenie etykiet KP nie jest super trudne.

 

DSC_0039.JPG

DSC_0040.JPG

Edytowane przez pmzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pmzs napisał:

Pils niemiecki - Dzieci, Plis!

 

jakiego chmielu użyłeś? Dzięki, że wrzuciłeś akurat pilsa, zawsze chciałem spróbować w wykonaniu kogoś innego, a w depo zazwyczaj same wynalazki, brak klasyki. Powodzenia w kolejnych warkach? 

 

PS Postarałeś się o własną etykietę, kapsel żółty, a krawatki żubra nie odkleiłeś tylko zamazałeś markerem, psuje to pozytywny odbiór całości. Rozmiar etykiety też już rozumiem, zasłania naklejony oryginał? bez obrazy ale coś takiego automatycznie zmusza mnie do zastanowienia czy w ogóle myłeś tą butelkę, odklejenie etykiet KP nie jest super trudne.

 

Witam,

cieszę się że trafiłem w popyt ;) Dzięki za degustację i ocenę.

U mnie akurat warzy się przede wszystkim klasyki. Co do chmielenia przedmiotowego pilsa:

60' Hallertau Tradition 7,1 A-K - 50g

10' Hallertau Tradition 7,1 A-K - 15g

10' Mittelfruh 4,3 A-K - 60g

to daje ok 40 IBU. 

Na zimno 7 dni:

Mittelfruh 4,3 A-K - 30g

Hersbrucker 4 A-K - 30g

Tettnang 4 A-K - 30g

 

Za wysoki ekstrakt brzeczki nastawnej i podejrzewam że woda (przegotowana wcześniej kranówa). To dwie przyczyny braku odczucia chmielu. 

Co do etykietek i całego opakowania to wiem że są beznadziejne. Nie poświęciłem w ogóle czasu na to żeby oderwać oryginalnych etykiet. Postaram się żeby następnym razem wyglądało to przyzwoicie. Co do czystości butelek to możesz spać spokojnie. W życiu nie załadowałem młodego piwa do brudnej butelki. Wszystko dezynfekowane jak należy, OXI u mnie sypie się garściami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - American All Wheat

Aromat:  Delikatnie kwaskowy, mocno wyczuwalne drożdze które przesłoniły reszte.

Wygląd: Blade, dośc mętne nawet po odstaniu i słodzeniu, piana obfita i gęsta jak z ubitego białka

Smak: Goryczka nieprzyjemna, delikatnie kwaskowate, tutaj też czuć drożdze.

niestety nie przypadło nam do gustu.

 

Rojber - Na trawce

Aromat:  Bardzo mocny aromat trawy cytrynowej. Pierwsze skojarzenie to taki glicerynowy krem do rąk o zapachu cytynowym.

Wygląd: Piana niewielka, wysycenie ok. Delikatnie mętne.

Smak:  Goryczka dość mocna, trochę od chmielu a trochę jakby od grejpfruta. W smaku też czuć ten "krem do rąk". Ciekawy eksperyment, zaskoczyło mnie smakiem bardzo. Wypite z przyjemnością.

 

Rojber - Imbirowe

Aromat: Delikatne zapachy chmielowe, imbir, lekka żywica(też chyba od imbiru). Zapach delikatny i przyjemny

Wygląd: piana dość wysoka, szybko zredukowała się.

Smak: lekkie piwo z imbirową nutą, wg mnie troche za mało kontrującej goryczki. Miałem wrażenie, że piwo było dosładzane chociaż w składzie nic na ten temat nie znalazłem. Też wypite z przyjemnością.

 

Dzięki za możliwość spróbowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś zabrałem z depozytu:

Browar Korzenny - W12 - Imperial IPA

 

Zostawiłem: 

Browar Radosław - Brown Swiss (Milk Stout)

 

 

Aktualny stan depozytu:

 

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter

Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter

Rojber - Pożarowy Pils

Rojber - Złamane ALE

Rojber - Cydr wytrawny

Rojber - grillowe ALE

Alison - APA - na drożdżach FM52 x2

Alison - APA -  na drożdżach US05 x2

Browar Radosław - Brown Swiss (Milk Stout)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 17:46, alison napisał:

Rojber - Na trawce

Aromat:  Bardzo mocny aromat trawy cytrynowej. Pierwsze skojarzenie to taki glicerynowy krem do rąk o zapachu cytynowym.

Wygląd: Piana niewielka, wysycenie ok. Delikatnie mętne.

Smak:  Goryczka dość mocna, trochę od chmielu a trochę jakby od grejpfruta. W smaku też czuć ten "krem do rąk". Ciekawy eksperyment, zaskoczyło mnie smakiem bardzo. Wypite z przyjemnością.

siemka,

to pierwsze skojarzenie :D niezły ubaw, niestety nie znam tego kremu, ale dzięki za takie porównanie!

Cieszę się, że zaskoczyło smakiem, mnie również. 

Bardzo fajnie, że smakowało - bo to własnie pijalność uważam za najważniejszą cechę piwa.

 

Dnia 23.02.2018 o 17:46, alison napisał:

Rojber - Imbirowe

Aromat: Delikatne zapachy chmielowe, imbir, lekka żywica(też chyba od imbiru). Zapach delikatny i przyjemny

Wygląd: piana dość wysoka, szybko zredukowała się.

Smak: lekkie piwo z imbirową nutą, wg mnie troche za mało kontrującej goryczki. Miałem wrażenie, że piwo było dosładzane chociaż w składzie nic na ten temat nie znalazłem. Też wypite z przyjemnością

Co do imbirowego, to trochę starsze piwo.

goryczki zdecydowanie za mało, bo założenie było takie, że to imbir dużo odda ostrzejszych posmaków. Naczytałem się na forum (bo to moje pierwsze imbirowe), że maks to 120g imbiru na 20l warkę. No i tak dałem. Oczywiście jak to z wiedzą forum -  dziel przez 2 a z tego co zostanie 70% olej. Ostatecznie wyszło pijalne piwko, które zdecydowanie posmakowało płci pięknej. Co do uwagi do dosładzaniu - nie było dosładzane (bardziej celuję tutaj w nuty utlenienia, które mogły pójść w kierunku miodowym).

Cieszę się, że również i to piwko smakowało :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - Mandarina Bavaria + Citra Pale Ale

14 blg 40 IBU 58 ABV

Etykieta naklejana z nazwą piwa i parametrami końcowymi.

Brak info o datach warzenia i rozlewu oraz składzie.

 

Aromat: Lekko słodowe (bardzo kojarzące mi się ze słodem pilzneńskiem - był użyty?), brak chmielowych aromatów.

Wygląd: Bardzo wysoka piana, jasna, drobno i średniopęcherzykowa, wysoka, bo piwo mocno przegazowane. Barwa - piwo ciemno złote, bardzo klarowne - bardzo mi się podoba. Bardzo ładnie prezentuje się w szkle (oczywiście jak juz trochę opadnie piana ;))

Smak: Piwo lekko kwaskowe - zakładam, że od Citry. Bardzo odpowiada mi goryczka. Goryczka średnio wysoka do wysokiej, niezalegająca, przyjemna. Tutaj też pojawia się charakterystyczny posmak słodu pilzeńskiego - ale nie jest to pilsowy diacetyl.

 

Podsumowanie: Piwo bardzo przyjemnie się pije. Szkoda tylko wysycenia (przeszkadzało tylko na początku) ale reszta bardzo fajna. Z wielką przyjemnością wypiłem do końca. W butelce zostało niewiele osadu, więc zakładam, że było na cichej ale chyba bez dochmielania? Gratulacje uwarzenia i dzięki za możliwość spróbowania. 

 

alison.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Korzenny - W13 - Imperial IPA

 

Skład:
Słód: Pale Ale, Momachijski typ II, Pszeniczny.
Chmiel: Waimea, Pacifica, Motueka
Drożdże: US05

 

Eks.18,2%                            Alk. 7,9%                            IBU100

 

Butelkowanie: 11.01.2018r (14 dzień)

 

 

Wygląd: barwa bursztynowa zamglona, piana biała, długo utrzymująca się drobno pęcherzykowa. (gdzieś zgubiłem zdjęcie)

Aromat: Chmielowo-słodowy, lekki diacetyl.

Smak: Goryczka gładka długo pozostająca w ustach.

 

Konkretne IIPA, dobrze się piło. Fajna kompozycja nowozelandzkich chmieli.
Dzięki za możliwość zdegustowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.