Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.10.2017 o 15:42, Michal_87 napisał:

 

Dziękuję za ocenę :) Nie wiem jak z goryczką w koźlakach, ale wydaje mi że nie jest to istotne w tym stylu :) Sugerowałem się Tutejszym linkiem

Miało być bardziej pijalne od Marcowego. Nie to chciałem w Marcowym uzyskać, ale jest jak jest :)

Czy nasycenie było za niskie czy w miarę ok?

 

Jak na Koźlaka to było chyba ok.

Co do goryczki:

 

Goryczka: powinna być średnia i dobrze współgrająca z innymi smakami. Nie powinna grać pierwszych skrzypiec i dominować w balansie. Nie może być ostra, paląca lub pikantna. Może przy tym dawać wrażenie nakładania się, potęgowania w kolejnych łykach. Ma swój udział w finiszu.

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwjCldvZtZHXAhUCYVAKHf9aDb4QFgg0MAE&url=http%3A%2F%2Fwww.piwo.org%2Findex.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dattach%26section%3Dattach%26attach_id%3D3637&usg=AOvVaw2sXbgVDjGiUmzEquw4QeS9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss - Black IPA 

 

Aromat to cytrusy ale czuć też kawę, lekką paloność

Barwa czarna. Piana drobna  tworzył się lacing. 

Smak cytrusowy, trochę może żywiczny, palony. Goryczka zalegająca... ale nie długo.  Po trzecim łyku było nieźle i wypiłem z przyjemnością

Zniecierpliwiony czekam na kolejną próbkę kolejnego piwka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Domowy Lichtus - AIPA

 

Etykieta prosta, ale bardzo bogata. Podany skład, parametry ( 14,5 blg, 6% ABV), butelkowanie (20-09-2017), opis stylu, zalecaną temperaturę, a nawet "datę przydatności"

 

Aromat: Głównie słodowy, karmelowy, gdzieś tam nieśmiało lekki aromat cytrusowy się przebija, ale na granicy autosugestii.

Wygląd: Ciemny bursztyn, dość mętne. Niska piana, szybko dość redukuje się do drobnego "kożuszka"

Smak: Ciężka, nieprzyjemna, łodygowa goryczka i słodowa cierpkość. W zasadzie brak cech charakterystycznych dla smaku chmieli amerykańskich. Mocny karmel.

Odczucie w ustach: Średnie nagazowanie i pełnia. Goryczka lekko ściągająca.

 

Ogólne odczucia: No niestety, ale słabo. Przede wszystkim brak cech chmieli amerykańskich i nieprzyjemna goryczka i cierpkość. Do tego bardzo mocno karmelowe, jakby zdecydowanie przesadzona była ilość słodów karmelowych.

 

 

IMG_20171027_230339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lichtus - Belgian Blond Ale

 

Etykieta jak wyżej.

Butelkowane 20-09-2017

Parametry: 16 blg, 7,5 % ABV

Po składzie wnoszę, że to zestaw z Twojbrowar.

 

Aromat: Wyraźnie słodowy aromat pilzneńskiego, lekkie aromaty ziemiste, przyprawowe + landrynki

Wygląd: Ciemny bursztyn, wchodzący prawie w brązowy, zdecydowanie za ciemne jak na miano blond. Piana redukuje się gwałtownie do zera w kilka sekund.

Smak: dość wysoka słodowość, karmel, umiarkowana goryczka, wyczuwalne lubelski w smaku, do tego alkohol.

Odczucie w ustach: niskie nagazowanie, umiarkowana wytrawność, trochę zbyt rozgrzewający alkohol

Ogólne odczucia: Po pierwsze za ciemne, zarówno z wyglądu, jak i "smaku" - dziwne, jeżeli to faktycznie zestaw, bo nie powinno takie wyjść - nie było przypadkiem gotowane za długo, bo sprawiało wrażenie, jakby się skarmelizowało ? Niestety, sprawdziłem parametry i daty dopiero po otwarciu - piwo butelkowane miesiąc temu i ewidentnie się jeszcze nie ułożyło, do tego jeszcze nie nagazowało się odpowiednio, więc w zasadzie wyrok jest w zawieszeniu. Bardzo przypominało mi mojego niby Tripla, który zrobił się pijalny najwcześniej po 3 miesiącach.

IMG_20171028_223211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Domowy Lichtus - American Wheat

 

12 blg, 4,7% ABV, butelkowanie 20-09-2017

 

Aromat: Lekkie aromaty owocowe, cytrusowe, dość nieśmiałe, ale są. Czysty profil.

Wygląd: Złociste, średnia biała piana, średniopęcherzykowa, wyraźnie zamglone.

Smak: Średnio intensywna goryczka, trochę potęguje się po przełknięciu. Słodowość pszenicy i lekkie smaki od amerykańskich chmieli obecne.

Odczycie w ustach: nagazowanie średnie, ale w górnych granicach. Piwo lekkie, wytrawne, generalnie orzeźwiające.

Ogólne odczucia: Do trzech razy sztuka - piło się do w miarę przyjemnie, tylko aromat nie był jakoś szczególnie intensywny, odczuwalny głównie po otwarciu, potem coraz słabiej.

No ale chmiele Cascade i Amarillo do mnie specjalnie nie przemawiają, zwłaszcza ten drugi, który często mi zalatuje. Generalnie piwo w stylu i bez wad.

 

13abed7b18d2b49568119f2423963ff3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, tj. 04.11.2017 w godzinach wieczornych zostawilem swoje 2 FESy 16° P. W ramach wymiany wyjalem:

Browar Przepona - Grodziskie (data rozlewu 05.08.2017)

Browar pmzs- Pszeniczne z kolendrą 11,7

 

Aktualny stan depozytu na dzien 05.11.2017 powinien wygladac nastepujaco:

 

Browar Przepona - Lekkie jasne ale

Browar Przepona - Grodziskie

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Browar pmzs - Pils? 11,4 x2

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Browar Insanity Hops - Bock x2

Browar Insanity Hops - Black Ipa (Cienkusz po Porterze Bałtyckim)

Browar Mikwej - Foreign Extra Stout 16° P x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Trochę czasu już minęło od zabrania moich wyrobów,  wiec chciałem zapytać kiedy można spodziewać się recenzji, pomyślałem, że chyba lepiej będzie dla mojego zdrowia jeżeli zapytam niż co 5 min zaglądać na forum czy może już coś zostało wypite i opisane:drinks: pozdrawiam:D

 

Edytowane przez pmzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pmzs napisał:

Cześć, 

 

Trochę czasu już minęło od zabrania moich wyrobów,  wiec chciałem zapytać kiedy można spodziewać się recenzji, pomyślałem, że chyba lepiej będzie dla mojego zdrowia jeżeli zapytam niż co 5 min zaglądać na forum czy może już coś zostało wypite i opisane:drinks: pozdrawiam:D

 

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Wygląd - kolor ciemny klarowny

Aromat - czuć wyraźną wędzonkę

Smak - czuć wyraźną goryczkę, ale nie zalegającą, do intensywa wędzonka.

Tekstura -  mocno nagazowane.

Ogólnie - znacząca goryczka i wędzonka jakoś nie przypadła do gustu mnie i moim znajomym :P Miałem wrażenie jakby oba aromaty były zbyt intensywne,  więc albo mniej goryczki albo wędzonki mniej :)

 

Porter 22 - pmzs

Wygląd - kolor ciemny jak smoła

Aromat - czuć czekoladowy

Smak - mocna goryczka (nie zalegającą) do tego nutka czekolady, nie czuć alkoholu

Tekstura - średnio nagazowane, wysoka pełnia

Ogólnie - dobre piwo, ale wolałbym ciut niższa goryczkę, mojej dziewczynie bardzo posmakowała choć ona nie lubi gorzkich piw :P

 

Browar Tauruss-Belgian Tripel

Wygląd - kolor herbaciany, zmętniony

Aromat - pachnie miodowo :D

Smak - czuć miodek oraz alkohol, ale to dopiero po chwili, nie przesadzał

Tekstura - średnio nagazowane

Ogólnie - dobre piwo i mega pijalne. Po paru łykach już w głowie fajnie szumiało :D Ja i moi kumple byli pod wielkim wrażeniem, że przy tych % to jeszcze jest piwo :P

 

Alison - American Wheat

Wygląd - kolor złotawy klarowny

Aromat - pachnie cytrusami

Smak -  przyjemny smak pszenicy, goryczka niska, cytrusy pozostające na języku. 

Tekstura - średnio nagazowane

Ogólnie - super piwko. wraz z znajomymi degustowaliśmy wszystkie piwka i to zdecydowanie było najlepsze ze wszystkich :D owszem każde było w innym stylu i każde miało w sobie coś innego :P

 

Dziękuję za możliwość degustacji :D

 

Resztą wkrótce.... :)

 

 

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_87 napisał:

Porter 22 - pmzs

Wygląd - kolor ciemny jak smoła

Aromat - czuć czekoladowy

Smak - mocna goryczka (nie zalegającą) do tego nutka czekolady, nie czuć alkoholu

Tekstura - średnio nagazowane, wysoka pełnia

Ogólnie - dobre piwo, ale wolałbym ciut niższa goryczkę, mojej dziewczynie bardzo posmakowała choć ona nie lubi gorzkich piw :P

 

 

Dziękuję za degustację i ocenę. Mam jeszcze pytanie, czy gdybyś dostał w ślepym teście, zgadł byś, że to porter (posiada cechy charakterystyczne, aromaty śliwki, rodzynek?) czy raczej jakiś RIS? skoro mocno palone i gorzkie? Pytam pod kątem konkursów, czy wysyłać w razie czego, czy raczej nie jest to piwo na konkurs? Ta goryczka być może pochodzi od alkoholu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmzs napisał:

Dziękuję za degustację i ocenę. Mam jeszcze pytanie, czy gdybyś dostał w ślepym teście, zgadł byś, że to porter (posiada cechy charakterystyczne, aromaty śliwki, rodzynek?) czy raczej jakiś RIS? skoro mocno palone i gorzkie? Pytam pod kątem konkursów, czy wysyłać w razie czego, czy raczej nie jest to piwo na konkurs? Ta goryczka być może pochodzi od alkoholu? 

 

Szczerze mówiąc to kiepski ze mnie sensoryk, a RIS -a nigdy nie piłem. Jednak wydaje mi się, że jest różnica w smaku między porterem, a RIS -em :P nawet dla takiego laika jak ja :) Co do konkursu to nie wiem, zawsze możesz wystawić piwko do konkursu. Nawet jak nic nie wygrasz, to przynajmniej otrzymasz fachową opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal_87 napisał:

Browar Przepona - Biało czerwone ale

Wygląd - kolor ciemny klarowny

Aromat - czuć wyraźną wędzonkę

Smak - czuć wyraźną goryczkę, ale nie zalegającą, do intensywa wędzonka.

Tekstura -  mocno nagazowane.

Ogólnie - znacząca goryczka i wędzonka jakoś nie przypadła do gustu mnie i moim znajomym :P Miałem wrażenie jakby oba aromaty były zbyt intensywne,  więc albo mniej goryczki albo wędzonki mniej :)

Hehe, ale ja nie dodawałem słodu wędzonego, zasyp to pilzneński, pszeniczny, pszenica niesłodowana i trochę Carafy III Special na przyciemnienie. Drożdże FM51. Może jakieś dzikie drożdże się dostały do piwa? Jesteś w stanie opisać tę wędzonkę? Będę musiał popróbować te kilka butelek co mi zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobil sie ruch w temacie to troche nadrobie zaleglosci.

 

Browar Przepona - Grodziskie (data rozlewu 05.08.2017):

 

Wyglad: Slomkowy kolor, piwo wydawalo sie lekko zmetnione. Ladna, obfita, drobnopecherzykowa piana, ale szybko opadajaca.

Aromat: Po otwarciu, z szyjki butelki wydobywa sie konkretna wedzonosc i aromat slodu pszenicznego. Aromatu chmielowego nie wyczulem - skryl sie gdzies pod wedzonka i pszenica albo ulecial z powodu starzenia sie piwa. Nie wiem jak grodziskie znosi 3 miesieczne lezakowanie.

Tekstura: Duze nasycenie, piwo lekkie i orzezwiajace.

Smak: Dominuje smak pszeniczny, wedzonka dopiero na finiszu, ale jest delikatna i przyjemna. Dla mnie troche malo goryczki.

Ogolne wrazenie: Przyjemnie sie pilo, choc brakowalo mi wedzonosci na pierwszym planie i troche wiekszej goryczki.

 

Browar pmzs- Pszeniczne z kolendrą 11,7:

 

Wyglad: kolor ciemnozolty, wpadajacy delikatnie w pomarancz, klarowne. Piana - bardzo slaba. Musialem wlewac piwo pionowo, zeby cokolwiek sie utworzylo, a i tak opadla rownie szybko jak w coca-coli.

Aromat: Glownie banan, troszeczke gozdzika i kolendra, ktora po chwili bezpowrotnie znikla.

Tekstura: Bardzo slabe wysycenie.

Smak: Calkowicie zdominowany przez banana, na samym koncu bardzo delikatny gozdzik. Dobrze, ze smak gozdzika jest tak charakterystyczny, ze nie dalo sie go pomylic. Kolendry w smaku brak. 

Ogolne wrazenie: Przez zle dobranie nagazowania piwo stracilo to co najwazniejsze - pijalnosc. Stalo sie puste, jednolicie bananowe. Jakbym pil wode o smaku banana. Cos wczesniej pisales o upuszczaniu gazu z butelek, zrobiles to? Jezeli tak, to pewnie to bylo przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety goryczka trochę się stępiła przez te trzy miesiące. Na początku była dość mocna, a że chmiel fajny to nie miałem odczucia mydlin w piwie. Co do wędzonki, na słodzie Weyermanna większej nie będzie, jak na styl wydaje mi się, że jest dobra. Jeśli będziesz kiedyś robił Grodziskie to będziesz musiał kombinować ze słodem Steinbach lub Bestmalz, żeby mieć mocniejszą wędzonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2017 o 23:05, Mikwej napisał:

Browar pmzs- Pszeniczne z kolendrą 11,7:

 

Wyglad: kolor ciemnozolty, wpadajacy delikatnie w pomarancz, klarowne. Piana - bardzo slaba. Musialem wlewac piwo pionowo, zeby cokolwiek sie utworzylo, a i tak opadla rownie szybko jak w coca-coli.

Aromat: Glownie banan, troszeczke gozdzika i kolendra, ktora po chwili bezpowrotnie znikla.

Tekstura: Bardzo slabe wysycenie.

Smak: Calkowicie zdominowany przez banana, na samym koncu bardzo delikatny gozdzik. Dobrze, ze smak gozdzika jest tak charakterystyczny, ze nie dalo sie go pomylic. Kolendry w smaku brak. 

Ogolne wrazenie: Przez zle dobranie nagazowania piwo stracilo to co najwazniejsze - pijalnosc. Stalo sie puste, jednolicie bananowe. Jakbym pil wode o smaku banana. Cos wczesniej pisales o upuszczaniu gazu z butelek, zrobiles to? Jezeli tak, to pewnie to bylo przyczyna.

 

Dziękuję za ocenę. Upuścilem trochę gazu dla bezpieczeństwa, z pianą problem był od początku nie wiem czym to może być spowodowane:( butelki bez upuszczania też są średnio nagazowane, a celowalem w 2,6. Mi się wydawało, że jest przekolendrowane, a to jednak banan. Jeszcze raz dzięki:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i wziąłem:

Browar Przepona - Lekkie jasne ale - odebrałem swoje, bo lekki ekstrakt to się pewnie już trochę zestarzało;

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA;
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA;

Browar pmzs - Pils? 11,4;

Browar Insanity Hops - Bock;

Browar Mikwej - Foreign Extra Stout 16° P.

Wziąłem jedno więcej, bo dużo tego towaru w depozycie. Znowu ktoś za dużo piwa zostawił, po co ma długo stać i się starzeć.

 

Stan depozytu na 16-11-2017, godz. ok. 17.30:

Browar Pixie i Dixie - Cydr

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - West Coast IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Brux West Coast IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Weizenbock

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Roggenbier

Browar Przepona - Grodziskie
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Browar pmzs - Pils? 11,4

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Browar Insanity Hops - Bock

Browar Insanity Hops - Black Ipa (Cienkusz po Porterze Bałtyckim)

Browar Mikwej - Foreign Extra Stout 16° P

Alison - American Wheat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session IPA 9°BLG

Aromat: Dość intensywny, słodki, cytrusowo-leśny. Przyjemny.

Wygląd: Zamglone, ale jeszcze przejrzyste, ciemnozłote. Piana biała średnio i drobno pęcherzykowa.

Smak: Słodowo-chmielowy, ale bardziej w stronę chmielu. Truskawki, cytrusy, lekka leśna szorstkość. Bardzo lekka łodyga przy przełykaniu. Średnia goryczka, lekko paląca i rozgrzewająca.

Tekstura: Czuć niski ekstrakt. Nagazowanie średnie.

Podsumowanie: Bardzo przyjemne piwo, lekkie, trochę wodniste (co zrozumiałe), ale nie puste w smaku. Jak dla mnie na plus. Gdybym je trochę bardziej schłodził zapewne byłoby jeszcze lepsze.

 

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA 9,5°BLG

Aromat: Ziemia do kwiatów, bardzo intensywny i przytłaczający..

Wygląd: Zamglone, jasno złote.

Smak: Ziemia do kwiatów. Specjalnie się nie zagłębiałem czy coś jeszcze.

Tekstura: Średnie nagazowanie, pełnia chyba wyższa niż w poprzednim piwie.

Podsumowanie: Nie będę oceniał piwa, bo co poradzić, że najprawdopodobniej wdała się infekcja. Drugi raz w życiu trafiłem na tę wadę, tym razem na szczęście piwo było za darmo :) Sprawdź jakąś butelkę czy wszystko ok, a ja po prostu miałem pecha. Na str. 53 masz opis wady http://warszawskifestiwalpiwa.pl/opis_cech_piwa.pdf

 

Browar PMZS - Pils 11,4°

Słód pilzneński, chmiel Saaz, drożdże W34/70. Rozlew 29-09-2017.

Aromat: Lekki chmiel, bardziej słodowy, chyba lekki DMS.

Wygląd: Piana niska, piwo barwy złotej, klarowne.

Smak: W smaku chmiel czuć mocniej niż w aromacie. Goryczka jest, wydaje się trochę niska, ale to może przez to, że wcześniej wypiłem IPA. Pewnie jest ok. Chyba lekkie już utlenienie. Po dłuższym czasie przyzwyczajania się do piwa stwierdzam, że chmiel i goryczka w smaku i aromacie jak najbardziej są odpowiednie do tego stylu.

Tekstura: Pełnia wydaje się wysoka jak na ten ekstrakt. Nagazowanie wysokie.

Podsumowanie: Dobre, lepsze niż duża większość czeskich pilsów, które zdarzyło mi się kupić w polskich sklepach. Nie piszę tu o czeskich koncerniakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wzięcie tych piw i opinię. Już się martwiłem, że za bardzo się "zestarzeją", bo już długo stoją.

 

Wszystkie te piwa (Kveik Session IPA) trzymam w lodówce i nie zauważyłem tej wady, zwłaszcza jeśli jest tak dominująca. Więc to wadliwa butelka lub zakażenie ujawniło się w wyższej temperaturze. Została druga butelka tego piwa, więc zachęcam do wzięcia i oceny czy zostanie wyczuty ten sam smak/aromat.

 

Rzeczywiście warto ograniczyć liczbę piw w depozycie, żeby była większa rotacja. Następnym razem może zostawię coś, co lepiej znosi długie oczekiwanie na chętnego. Jakby co, to śmiało można wziąć wszystkie piwa ode mnie jako "gratis". 15 piw w depozycie to jednak za dużo jak na obecną liczbę osób wymieniających się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MistrzSuspensu napisał:

Browar PMZS - Pils 11,4°

Słód pilzneński, chmiel Saaz, drożdże W34/70. Rozlew 29-09-2017.

Aromat: Lekki chmiel, bardziej słodowy, chyba lekki DMS.

Wygląd: Piana niska, piwo barwy złotej, klarowne.

Smak: W smaku chmiel czuć mocniej niż w aromacie. Goryczka jest, wydaje się trochę niska, ale to może przez to, że wcześniej wypiłem IPA. Pewnie jest ok. Chyba lekkie już utlenienie. Po dłuższym czasie przyzwyczajania się do piwa stwierdzam, że chmiel i goryczka w smaku i aromacie jak najbardziej są odpowiednie do tego stylu.

Tekstura: Pełnia wydaje się wysoka jak na ten ekstrakt. Nagazowanie wysokie.

Podsumowanie: Dobre, lepsze niż duża większość czeskich pilsów, które zdarzyło mi się kupić w polskich sklepach. Nie piszę tu o czeskich koncerniakach.

 

Dziękuję za ocenę. Na tej zależało mi najbardziej:) od pierwszej warki próbuję ugotować pilsa idealnego. Za niską pianę można pewnie obwinić długa białkową, chociaż ja nalewając pod koniec bardziej agresywnie otrzymuję ładną czapę piany, która utrzymuje się dość długo i nie opada do samego końca. Czy nagazowanie można według Twojej oceny podciągnąć już pod przegazowanie, czy jeszcze było ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pmzs napisał:

Czy nagazowanie można według Twojej oceny podciągnąć już pod przegazowanie, czy jeszcze było ok? 

Nagazowanie było ok, wysokie, ale nie przegazowane. Myślę, że pasowało do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłem w piątek w depozycie i zabrałem:

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Aromat: Zapach lekki, fajne owoce tropikalne, delikatnie słodko. Niestety przebij aię też "mokra szmata" i psuje odczucie

Smak: Goryczka troche zalegająca, nieprzyjemna. Ułożone ale smak też nie przypadł mi do gustu.

Ogólnie: Niestety nie przypadło nam do gustu. Ciekawe było to, że mimo poprawnego nagazowania w ogóle nie szczypało w język, odczucie jak przy piciu mleka :)

 

Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Wit IPA
Wygląd:  Słomkowe, delikatnie zamglone

Aromat: może delikatny cytrus, ogólnie jakbym nie wiedział co to to ostawiłbym, że to pils(?), delikatny, przyjemny ale nic się nie wyróżnia

Smak: Łagodne, goryczka leciutka, nic złego się nie dzieje, ale też nic ciekawego.

Ogólnie: Fajne piwo do grilla, czy innej imprezy gdzie nie skupiamy się na degustacji. Fajne dla osób niezaznajomionych z tematami kraftu.

 

Browar Insanity Hops - Black Ipa (Cienkusz po Porterze Bałtyckim):

Wygląd: Brunatne, zamglone, jak na black IPA to chyba trochę za jasne. Piana jak z ubitego jajka, sztywna, ale na szczęście po paru minutach opadła.

Aromat: trochę paloności, troche słodowe. Przebija alkohol. Chmielu prawie nie czuć, wg mnie za mało jak na black IPA.

Smak: tutaj też bardziej palone niż się spodziewałem, troche popielniczkowo. Gotyczką w porządku, słodowa podbudowa ok.

 

Browar Pixie i Dixie - Cydr:

Zapach: Po otworzeniu butelki mocny vibovit/multiwitamina. Po przelaniu tego już nie czułem, za to wyszły mocne drożdze. Trochę w stronę piekarskich świeżych a nie piwnych. 

Smak: Wodniste, niewiele jabłka zostało, przyjemnie kwaśne.

ogólnie: Fajnie się piło, ciekawa odskocznia od piwa. Odczucie poprawiłoby mocniejsze nagazowanie.

 

Dzięki wszystkim za możliwość degustacji.  

 

 

Zostawiłem:

Alison - Whisky FES x2

Alison - Stout(z przepisu z Wiki Stout Opalenicki) 

Alison - Stout ze świeżym imbirem

 

 

Stan depozytu na dzień 17.11: 
Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - West Coast IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Brux West Coast IPA

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Weizenbock

Browar Przepona & Browar Pixie i DIxie - Roggenbier

Browar Przepona - Grodziskie
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Session Kveik IPA
Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - Pszeniczne

Browar pmzs - Pils? 11,4Browar Insanity Hops - BockBrowar Mikwej - Foreign Extra Stout 16° P

Alison - American Wheat

Alison - Whisky FES x2

Alison - Stout(z przepisu z Wiki - Stout Opalenicki) 

Alison - Stout ze świeżym imbirem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alison napisał:

Browar pmzs- Singel hop Topaz 13,8

Aromat: Zapach lekki, fajne owoce tropikalne, delikatnie słodko. Niestety przebij aię też "mokra szmata" i psuje odczucie

Smak: Goryczka troche zalegająca, nieprzyjemna. Ułożone ale smak też nie przypadł mi do gustu.

Ogólnie: Niestety nie przypadło nam do gustu. Ciekawe było to, że mimo poprawnego nagazowania w ogóle nie szczypało w język, odczucie jak przy piciu mleka. 

Dziękuję za degustację:okey::) piwo było wadliwe, czy poprostu tak jak odpisałeś smak nie przypadł do gustu, a piwo było poprawne? Właśnie je popijam i mi smakuje:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pmzs napisał:

 piwo było wadliwe, czy poprostu tak jak odpisałeś smak nie przypadł do gustu, a piwo było poprawne?

degustowaliśmy we dwie osoby i obu nam przeszkadzała goryczka i ten aromat. Coś chyba poszło nie tak. Jak możesz to wstaw w depozyt jeszcze butelkę to może jakiś lepszy sensoryk spróbuje i powie Ci czy jest ok czy faktycznie wychodzi coś złego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Insanity Hops - Bock 16blg/ 6,5%

Skład: Monachijski, Pilzneński, Karmelowy 300, Carahell, Carafa III

Chmiel: Hallertau Tradition

Drożdże: Munich Lager

Rozlew: 20-07-2017

Aromat: Karmelowo-chlebowy. Niezbyt intensywny.

Wygląd: Barwa ciemnobursztynowa, piwo klarowne. Piana niska, redukuje się do koronki.

Smak: Karmel, lekko chlebowy, lekki aldehyd, ale nienachlny. Lekko owocowe, ale to może od aldehydu. Lekko słodkie.

Tekstura: Nagazowanie dość wysokie, pełnia ok. Bąbelki trochę drapią w język.

Podsumowanie: Piwo ok, ale jak na koźlaka to chyba brakuje mu trochę chlebowej szorstkości. Przynajmniej tak to mniej więcej pamiętam z niemieckich importów, które piłem. Było zacierane dekokcyjnie?

 

Browar Mikwej - FES 16°P/7% alk.

Skład: słód jęczmienny, woda, chmiel Iunga, drożdże S-04, płatki owsiane

Aromat: Owocowy, najbardziej wyczuwalna jest truskawka

Wygląd: Czarna, gdzieniegdzie rubionowe przebłyski. Piana wysoka, redukuje się do kożucha. Drobna.

Smak: Mocno owocowy, truskawkowy, smak ciemnych słodów w zasadzie tylko przy przełykaniu, chyba lekko podbijają goryczkę. Lekki alkohol, a może aldehyd.

Tekstura: Nagazowanie średnie, pełnia ok. Być może płatki wygładziły trochę szorstkość, którą czuć na języku od bąbelków.

Podsumowanie: Nie wydaje mi się, żeby to był FES. Za mało ciemnych słodów, których prawie nie czuję. Bardziej jakieś mocne ale. Jakby dorzucić chmielu to pewnie bym się zgodził, że to jakaś Black IPA. Jednak przyjemne piwo.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MistrzSuspensu napisał:

Browar Mikwej - FES 16°P/7% alk.

Skład: słód jęczmienny, woda, chmiel Iunga, drożdże S-04, płatki owsiane

Aromat: Owocowy, najbardziej wyczuwalna jest truskawka

Wygląd: Czarna, gdzieniegdzie rubionowe przebłyski. Piana wysoka, redukuje się do kożucha. Drobna.

Smak: Mocno owocowy, truskawkowy, smak ciemnych słodów w zasadzie tylko przy przełykaniu, chyba lekko podbijają goryczkę. Lekki alkohol, a może aldehyd.

Tekstura: Nagazowanie średnie, pełnia ok. Być może płatki wygładziły trochę szorstkość, którą czuć na języku od bąbelków.

Podsumowanie: Nie wydaje mi się, żeby to był FES. Za mało ciemnych słodów, których prawie nie czuję. Bardziej jakieś mocne ale. Jakby dorzucić chmielu to pewnie bym się zgodził, że to jakaś Black IPA. Jednak przyjemne piwo.

Dzieki za sprobowanie. No coz, celowalem w FESa, ale rzeczywiscie uzylem za malo ciemnych slodow w tym piwie. Troche balem sie przesadzic, bo nie lubie mocnej palonosci, a okazalo sie, ze przegialem w druga strone. Zostawie to piwo w spokoju na jakis czas, moze piwo sie ulozy i ta alkoholowosc zniknie. Jeszcze raz dzieki za ocene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.