Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Session Ipa - Insanity Hops


 


18920556_1363385720393629_84090200505551


 


Aromat: Aromat cytrusowy atakuje już po otarciu butelki. Wyczuwalne czerwony grapefruit.


Wygląd: Bardzo obfita piana, długo się utrzymująca. Nie dało się nalać piwa na raz. Kolor ciemno bursztynowy, prawie klarowne. Spory osad na dnie butelki.


Smak: Goryczka jak na 45 IBU bardzo wyczuwalna, brak tła, trochę wodniste.


Odczucie w ustach: Przegazowane, goryczka pozostaje w ustach dość długo ale nie jest ściągająca.


Ogólne wrażenie: Piwo dobre, przegazowanie zabija smak. Pozostawienie go na jakiś czas po nalaniu, poprawia odbiór i pozwala lepiej wyczuć smak.


 


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko było mocno chmielone na zimno (nie wiem czy nie przesadziłem, ale chodziło o aromat cytrusów) i stąd ten osad :) hm, goryczka jest bolączką tego piwa, ale popracuje nad tym, może inny chmiel dam na goryczkę. Muszę też zmniejszyć nagazowanie. 

 

Dziękuję za recenzje i cenne uwagi :)

Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko było mocno chmielone na zimno (nie wiem czy nie przesadziłem, ale chodziło o aromat cytrusów) i stąd ten osad :) hm, goryczka jest bolączką tego piwa, ale popracuje nad tym, może inny chmiel dam na goryczkę. Muszę też zmniejszyć nagazowanie. 

 

Dziękuję za recenzje i cenne uwagi :)

Jeżeli chodzi o goryczkę to jak dla mnie wszystko OK. Problemem jest tylko za wysokie nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie i zabrałem:

Browar Tauruss - Nowofalowy pilz

Browar Miś - American Wheat warka styczniowa

Browar Miś - American Wheat warka kwietniowa

Browar Miś - Hefeweizen

Browar Miś - Dunkelweizen

Insanity Hops - Session IPA

Insanity Hops - EIPA

Browar Hopbangers - Sunshine Wheat

Browar Hopbangers - Hamerfist AIPA

Browar Korzenny Vic Secret SH APA

Qbeer - Lager

Browar Rzemieślniczy Fin - Kobierskie Ciemne Brown Ale

Browar Przepona - Dinkelbier - moje, zabrałem, bo długo stało, w domu spiłem wszystko i nie wiem jak będzie z nagazowaniem. Ponieważ ostatnio zostawiłem jedno więcej, więc nie zastępowałem tej butelki, w depozycie i tak jest sporo piw.

 

Stan depozytu 07-06-2017 godz.10:

Browar Korzenny Vic Secret SH APA

Insanity Hops - EIPA

Alison - Earl Grey IPA

Browar Miś - APA

Browar Przepona - Vlaams Rood Bruin/ Flamandzkie Czerwone Ale

Browar Przepona - Robust Porter

Browar Przepona - Grodziskie

Browar Przepona - Tropical Stout

Browar Przepona - Grodziskie

Browar Przepona - Dark Mild

Browar Przepona - Owocowe Jaane Ale

Browar Przepona - Wheat-Rye Red AIPA

Browar Przepona - Wędzone Jasne Ale

Browar Przepona - Wheat Red AIPA

Browar Przepona - Red Bitter

Browar Przepona - Porter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbeer - Lager

 

Wygląd: Piana w postaci obrączki, barwa złota, zmętnione, ale było mocno wzburzone podczas transportu.

Aromat: Estrowy, miodowy, czerwone jabłuszko retronosowo, lekki alkohol w tle. Po zamieszaniu i zaciągnięciu się wyczułem też aldehyd.

Smak: Przede wszystkim miodek, średnia goryczka, ale przez to, że czuć rozgrzewanie to zastanawiam się czy nie pochodzi bardziej od alkoholu niż od chmielu.

Tekstura: Średnie nagazowanie, lekko gryzące w język, wydaje mi się, że odpowiednie.

Podsumowanie: Nie żebym był jakimś znawcą, ale piwo ma dość sporo wad, jednak co zaskakuje, daje się wypić bez zmuszania się. Na pewno nie jest to lager, może raczej jakiś bitter. Daję 2+/5. Więcej dać nie mogę, bo za dużo rzeczy jest do poprawy.

 

 

Browar Miś - Hefeweizen 14BLG

Słody: pilzneński, pszeniczny

Chmiel: Lubelski

Drożdże: Mauribrew Weiss 1433

Butelkowane: 11-01-2017

 

Wygląd: Barwa jasnopomarańczowa, piany brak.

Aromat: Lekki banan, idzie bardziej w stronę brzoskwiń i jabłek. 

Smak: W smaku, spoko, jak to pszenica. Owocowa z posmakiem zbożowym. Trochę jak białe wino

Tekstura: Nagazowanie średnie, gryzie w język, ale czuć pełnię.

Podsumowanie: Jak na pszenicę butelkowaną 5 miesięcy temu jest całkiem spoko. Pewnie trochę się to piwo zestarzało, ale nadal się dobrze pije. Daję 4/5.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insanity Hops - EIPA 14BLG/ 5,1% alk.

 

Wygląd: Barwa złota, piana po nalaniu dość wysoka, ale szybko zredukowała się do kożuszka.

Aromat: Owocowy,  czerwone jabłka, brzoskwinie. Dość mocny.

Smak: Mocna ziołowa goryczka, lekko zalega. Melasa i owoce, ale w smaku inaczej jak w aromacie bardziej śliwki. Chociaż może w posmaku jest trochę czerwonego jabłka. Na siłę próbuję się czegoś doczepić i nie wiem czy dlatego wyczuwam lekki rozpuszczalnik. To już ktoś bardziej doświadczony mógłby stwierdzić.

Tekstura: Przyjemne nasycenie, nie gryzie punktowo w język, bardziej rozprasza się po całej jego powierzchni lekko drapiąc.

Podsumowanie: Przyjemne piwo, lekko zapychające, ale to cecha, która przy jednej okazji mi pasuje, przy innej mniej. Piwko spoko, ale czegoś mi brakuje, jakiejś kropki nad "i". Daje 3+/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Rzemieślniczy Fin - Kobierskie Ciemne - Brown Ale

 

Ekstrakt 12°BLG/ 4,5% alk.

Słody Weyermann: Pale Ale, Carahell, Carafa II

Chmiele: English Golding UK, Challenger UK

Barwa 40EBC; Goryczka 20IBU

Warka 7, data rozlewu: 19-02-2017

 

Wygląd: Barwa brązowa, piana średnia po nalaniu, redukuje się do kożucha na powierzchni.

Aromat: Orzechowo-kawowy, dość mocny. Jakieś lekkie owoce, wiśnie i czereśnie.

Smak: Orzechy i kawa jak w aromacie, lekka kawowo-ziołowa goryczka

Tekstura: Dość mocno nagazowane, ale nie bardzo mocno tylko powyżej średniej, lekko gryzące w język.

Podsumowanie: Bardzo dobre piwo, lekkie przyjemne, dobrze się pije. Natomiast etykieta super, takiej jeszcze w depozycie nie widziałem. Poszła na drzwi obok innych etykiet po piwach. W zasadzie myślałem, że ktoś podrzucił piwo komercyjne do skrzynki. Ocena 5/5.

 

post-15445-0-31249800-1496861339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,  mam coś zaległego 

 

 

Browar : Runy 

 

Róg Hajmdala - Smoked Ale 

 

 

Aromat: dojrzałe wino/cydr, dojrzałe a nawet przejrzałe owoce przecięte aromatem wędzarniczym. 

 

Piana: średnio-pechęrzykowata, gęsta

 

Wysycenie: średnie , odpowiednie

 

 

Moje preferencje konsumenckie mają tu znaczący wpływ i początkowo byłem zły na siostrę że zabrała z depozytu wędzone. Do tej pory nie przepadałem za takim typem piwa.

 

 

I tak w pierwszym łyku odtrącało kiełbasą aczkolwiek finisz był wyśmienity posmak wędzonego słodu bardzo szybko zanikał i odczuwałem orzeźwiający chłód. Piwo bardzo lekkie, jasne. Druga osoba degustująca również wyraziła pochlebną opinię. Myślę że Róg Hajmdala przełamał awersję do wędzonych piw.  Ogólnie świetne piwo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie, mam coś zaległego

Browar : Runy

Róg Hajmdala - Smoked Ale

Aromat: dojrzałe wino/cydr, dojrzałe a nawet przejrzałe owoce przecięte aromatem wędzarniczym.

Piana: średnio-pechęrzykowata, gęsta

Wysycenie: średnie , odpowiednie

Moje preferencje konsumenckie mają tu znaczący wpływ i początkowo byłem zły na siostrę że zabrała z depozytu wędzone. Do tej pory nie przepadałem za takim typem piwa.

I tak w pierwszym łyku odtrącało kiełbasą aczkolwiek finisz był wyśmienity posmak wędzonego słodu bardzo szybko zanikał i odczuwałem orzeźwiający chłód. Piwo bardzo lekkie, jasne. Druga osoba degustująca również wyraziła pochlebną opinię. Myślę że Róg Hajmdala przełamał awersję do wędzonych piw. Ogólnie świetne piwo.

Jednak się odnalazło zaginione pwiko ;) Dla mnie trochę za bardzo wytrawne, ale dzięki temu jest lekkie i dobrze się pije. Słód wędzony to ten dosyć nowy z Viking Malt i stanowi 70% zasypu, dlatego wędzonka nie dominuje. Fajnie, że smakowało, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem i zabrałem dzisiaj z depozytu: 

 

Browar Przepona RED BITTER oraz TROPICAL STOUT

 

Zostawiłem Pszeniczne oraz Dry stout

 

Lista:

Browar Korzenny Vic Secret SH APA

Insanity Hops - EIPA

Alison - Earl Grey IPA

Browar Miś - APA

Browar Przepona - Vlaams Rood Bruin/ Flamandzkie Czerwone Ale

Browar Przepona - Robust Porter

Browar Przepona - Grodziskie

Browar Przepona - Grodziskie

Browar Przepona - Dark Mild

Browar Przepona - Owocowe Jaane Ale

Browar Przepona - Wheat-Rye Red AIPA

Browar Przepona - Wędzone Jasne Ale

Browar Przepona - Wheat Red AIPA

Browar Przepona - Porter

Diabelski Browar - Pszeniczne_3

Diabelski Browar - Dry stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Miś -  Dunkelweizen 13,5BLG

Skład: Słód pszeniczny, Carawheat, monachijski, wiedeński, karmelowy ciemny, czekoladowy, płatki owsiane

Chmiel: Lubelski

Drożdże: gęstwa Mauribrew Weiss

butelkowane: 22-03-2017

 

Wygląd: Piana bardzo wysoka, ale szybko znika do zera z sykiem. Bąbelki unoszą się do góry i głośno pękają tak jak w napojach gazowanych. Barwa brązowa, lekko mleczna, przypomina mi kolor kawy, którą parzę w kuflu :)

Aromat: Owocowy, bananowy, kawa zbożowa. Po parominutowym odstaniu piwa jego siła trochę ulatuje.

Smak: Bananowo-chlebowy, owocowy. Dość słodkie. Przy przełykaniu pojawia się jakaś alkoholowość, może aldehyd, ale nie jakoś mocno. Po dłuższym czasie czuję rozgrzewanie w gardle. Goryczka lekka.

Tekstura: Tekstura trochę wodnista, nagazowanie dość mocne, lekko drapie w język.

Podsumowanie: Piwo do wypicia i zapomnienia. Zdecydowanie bardziej mi podpasował Hefeweizen, tym bardziej, że tamto piwo wyszło lepiej niż mój weizen. To się pije trochę jak nagazowaną kawę zbożową. 3-/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss - Nowofalowy pilz 12 Plato/ 4,5% abv.

butelkowanie: 27-03-2017

skład: słód pilzneński, Carapils, monachijski I, Carahell

chmiele: Marynka, Hersbrucker, Saaz, Summit, Ahtanum, Simcoe, Galaxy, Centennial

drożdże: FM30 Bohemska Rapsodia

Wygląd: Barwa złota, lekko zmętnione. Piana wysoka, ale szybko redukuje się do kożuszka.

Aromat: Cytrusowy, leciutki las w tle.

Smak: Średnia goryczka już po pierwszym łyku, lekko zalegająca, żywiczna. Słodkie, trochę cytrusowe. Goryczka wydaje mi się przesadzona jak na pilsa.

Tekstura: Gładkie z lekkim musowanie.

Podsumowanie: Może za wiele o tym piwie nie napisałem, ale za bardzo nie mam nic do dodania. Na duży plus jest to, że po prostu bardzo dobrze je się pije. 4-/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insanity Hops - Session IPA 14BLG/ 5,6% abv.

Wygląd: Ciemnozłote, lekko zmętnione. Piana drobna, niska, ale dobrze się trzyma. W końcu schodzi do kożucha.

Aromat: Leśny, ananas

Smak: Mocno żywiczny, mocna goryczka grejpfrutowa, zalegająca, lekko ściągająca. Słodkie, przez chmiel przebija się karmel.

Tekstura: Mocno wysycone, ale bąbelki rozkładają się równomiernie na podniebieniu, nie kłują punktowo.

Podsumowanie: Fajne piwo, nie jest rewelacyjne, ale jest dobre, więc tak jak poprzednio też dam 4-/5. Siostra wyczuwa jeszcze słonecznik, nie wiem skąd jej się to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Domowy Hopbangers - Hamerfist - AIPA 16,5BLG/ 7,4% abv.

Wygląd: Ładna etykieta. Barwa piwa złota, zmętnione, trochę farfocli pływa przy dnie, więc trzeba uważać z nalewaniem. Piana śnieżnobiała, bardzo wysoka, przy opadaniu oblepia szkło.

Aromat: Cytrusowo-leśny, lekki ananas.

Smak: Goryczka mocna, silnie zalegająca, ale jeszcze bez tragedii. Solidnie grejpfrutowa, ściagająca. Przez gorycz przebija się nuta owoców egzotycznych. Sporo alkoholu na etykiecie, ale smak tego nie potwierdza. Może jakieś leciutkie rozgrzewanie przy końcu.

Tekstura: Po pianie i syku przy otwieraniu butelki spodziewałem bardzo dużego nagazowania, ale przy piciu się tego nie czuje. Dopiero po czasie się zaczyna odbijać.

Podsumowanie: Dwie butelki jedna po drugiej mogły być męczące, wypite na pół ze szwagrem dość szybko zniknęło. Całą butelkę też bym szybko wypił. Przy drugiej jednak mogła by zacząć przeszkadzać mocna goryczka. W sumie tak jak przy poprzednich dwóch piwach dam 4-/5. Szwagrowi pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie cztery piwka:

 

Browar Korzenny - Vic Secret SH APA - 13% wag./ 5,7% obj. IBU:43

Data butelkowania: 11-05-2017

Składniki: słód Golden Promise, Karmelowy Cara 30, Zakwaszający

Chmiel: Vic Secret

Drożdże: US-05

 

Wygląd: Etykietka klasa. Barwa złota z mgiełką. Piana biała, bardzo wysoka. Opada dłuższy czas oblepiając szkło. To co przykleja się do ściany kufla ma taki średnio ciekawy, mydlany wygląd, ale to może kwestia czystości szkła, bo rdzeń piany składa się z drobnych pęcherzyków.

Aromat: Las iglasty, cytrusy, trochę ananasa i karmelu.

Smak: Mocna goryczka, zalegająca, grejpfrutowa. Owoce egzotyczne, karmelowość. Leciutkie rozgrzewanie na końcu gardła.

Tekstura: Średnie nagazowanie, drobne. Dość gładko się przełyka.

Podsumowanie: Dobrze się pije, choć ze względu na goryczkę nie za szybko. Daje 4/5.

 

 

Browar Miś - American Wheat 13BLG

Data butelkowania: 28-11-2016

Składniki: słody pilzneński i pszeniczny

Chmiele: Citra, Summit

Drożdże: US-05

 

Wygląd: Piwo przez mętność ma wygląd trochę ciemniejszego soku pomarańczowego. Piany brak, niewielka koronka na styku kufla z powierzchnią piwa.

Aromat: Cytrusowe, przejrzałe owoce, chyba też lekki DMS w postaci kukurydzy z puszki. Lekki alkoholowy zapaszek.

Smak: Niestety na pierwszym planie posmak jakiegoś "technicznego alkoholu". Trochę jak zmywacz do paznokci albo  farba emulsyjna (aldehyd). Są też owoce, średnia goryczka grejpfrutowo-ziołowa.

Tekstura: Przyjemnie gładka z musowaniem, ale nagazowanie wydaje się mocniejsze w gardle.

Podsumowanie: Ogólnie słabo, piwo się trochę już postarzało i chmiele zeszły odkrywając wady. Jakieś tragiczne nie jest, no ale jest słabo 2/5. Pewnie świeższe dostałoby lepszą ocenę.

 

 

Browar Miś - American Wheat 12BLG

Data butelkowania: 07-04-2017

Składniki: słody pilzneński i pszeniczny

Chmiele: Willamette, Cascade

Drożdże: US-05

 

Wygląd: Złote, lekko zmętnione. Piana trochę lepsze niż w poprzednim, bo pojawia się kożuszek.

Aromat: Znowu DMS, albo ja coś mieszam. Owoce i lekki miód.

Smak: Cytrusy w smaku i ziołowa lekka, wyraźna goryczka, ale też nieco zalega.. Niestety też diacetyl, wyraźna karmelowość w smaku. Słodkie.

Tekstura: Gładkie z musowaniem na języku i podniebieniu.

Podsumowanie: Lepsze niż poprzednie, bo brak nieprzyjemnych dla mnie posmaków technicznego alkoholu, ale niestety też z wyraźnymi wadami. Daję 2+/5. Wychodzi na to, że z tego browaru najlepszy był całkiem fajny Hefeweizen.

 

 

Hopbangers - Sunshine Wheat - American Wheat 13BLG/ 5%/ IBU:30

Data butelkowania: 24-04-2017 (chyba, taka data bez opisu widniała na etykietce)

 

Wygląd: Ładna, prosta etykieta. Barwa soku pomarańczowego, mętne, nieprzeźroczyste. Piana bardzo wysoka, drobno i średnio pęchrzykowa.

Aromat: Mocno cytrusowy. Przyjemny.

Smak: Tak jak w aromacie mocno cytrusowe. Jest też jakaś dziwna trawiastość, nie wiem czy znalazł się tu jeszcze jakiśdodatek oprócz chmielu czy było chmielone na zimno. Nie jest to nie przyjemne, raczej trochę dziwne. Goryczka dość mocna, lekko zalegająca.

Tekstura: Bardzo mocno nagazowane. Przelane do szkła sporo się odgazowuje, ale jak pociągnąłem z butli resztkę, która się nie zmieściła w kuflu to od razu mi się odbiło. Podsumowanie: Bardzo fajne, zmniejszyłbym nieco nagazowanie, łatwiej by się piło. Daję 4/5.

 

 

Dzięki za wszystkie piwka, nawet te z wadami, bo przynajmniej mogę potrenować ich wykrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że będzie zbiorowy lincz ale muszę zapytać o pewną rzecz. Do depozytu wysyłam zawsze (3x) siostrę i nie wiem w jaki sposób ona ma sprawdzić stan depozytu. Czy tam jest jakaś kartka co wchodzi a co wychodzi?

Czy po prostu trzeba spisać każde piwo ?

 

Zostawiono : Kobierskie Czerwone 

Pobrano : Diabelski Browar- Dry stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Korzenny Vic Secret SH APA


Insanity Hops - EIPA


Alison - Earl Grey IPA


Browar Miś - APA


Browar Przepona - Vlaams Rood Bruin/ Flamandzkie Czerwone Ale


Browar Przepona - Robust Porter


Browar Przepona - Grodziskie


Browar Przepona - Grodziskie


Browar Przepona - Dark Mild


Browar Przepona - Owocowe Jaane Ale


Browar Przepona - Wheat-Rye Red AIPA


Browar Przepona - Wędzone Jasne Ale


Browar Przepona - Wheat Red AIPA


Browar Przepona - Porter


Diabelski Browar - Pszeniczne_3


Browar FIN- Kobierskie Czerwone 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4d884d97ff31.jpg

 

Diabelski Browar - Dry Stout 

 

Piana: Gęsta drobnopęcherzykowata, osadzała się ładnie na ściankach szkła

 

Kolor: wyraźnie brązowy z rubinowym odblaskiem/ poświatą nie wiem jak to nazwać fachowo 

 

Aromat: palony jęczmień 

 

Smak: W pierwszej chwili nie wyczuwałem smaku tylko CO2. Po chwili pojawia się wszytko co potrzeba, czekolada i kawa. Rozkosz nie trwa długo po chwili zanika. 

 

Piwko bez obcych posmaków i aromatów. Dla mnie wszystko super jedynie być może zbyt duże nagazowanie.

 

Dziękuję za degustację i pozdrawiam :)  

Edytowane przez Frona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelski Browar - Dry Stout 

 

Piana: Gęsta drobnopęcherzykowata, osadzała się ładnie na ściankach szkła

 

Kolor: wyraźnie brązowy z rubinowym odblaskiem/ poświatą nie wiem jak to nazwać fachowo 

 

Aromat: palony jęczmień 

 

Smak: W pierwszej chwili nie wyczuwałem smaku tylko CO2. Po chwili pojawia się wszytko co potrzeba, czekolada i kawa. Rozkosz nie trwa długo po chwili zanika. 

 

Piwko bez obcych posmaków i aromatów. Dla mnie wszystko super jedynie być może zbyt duże nagazowanie.

 

Dziękuję za degustację i pozdrawiam :)

 

Super, cieszę się że było coś co można było wyróźnić ;)

 

Nagazowanie z tego co widzę w papierkach - było ok. 2.0 więc wedle założeń kalkulatora hbd dla dry stoutu jest w stylu :) ale jako że to był w sumie mój pierwszy zrobiony stout - to następnym razem spróbuję dolną granicę nagazowania dla dry stoutu czyli tak okolice 1.7.

 

@MistrzSuspensu - liczę że w tym tygodniu uda mi się Twojego Red Bittera oraz FESa spróbować, ale czekam aż znikną resztki kataru :)

Edytowane przez tymonisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@MistrzSuspensu - liczę że w tym tygodniu uda mi się Twojego Red Bittera oraz FESa spróbować, ale czekam aż znikną resztki kataru :)

Spoko. W sumie ten red jest bardziej brown, trochę za dużo rzuciłem Carafy Special, a zapomniałem zaktualizować nazwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z depozytu wziąłem


Browar Korzenny Vic Secret SH APA


Insanity Hops - EIPA


Browar Przepona - Dark Mild


Browar Przepona - Vlaams Rood Bruin/ Flamandzkie Czerwone Ale


 


 


Zostawiłem pilsa (coś mi w nim nie gra, dobrze jakby wziął ktoś kto mi powie co nie wyszło ;) ), milda, stouta i APA'ę


 


 


koval_blazej - Pils 


koval_blazej - Mild


koval_blazej - Stout


koval_blazej - APA


Alison - Earl Grey IPA


Browar Miś - APA


Browar Przepona - Robust Porter


Browar Przepona - Grodziskie


Browar Przepona - Grodziskie


Browar Przepona - Owocowe Jasne Ale


Browar Przepona - Wheat-Rye Red AIPA


Browar Przepona - Wędzone Jasne Ale


Browar Przepona - Wheat Red AIPA


Browar Przepona - Porter


Diabelski Browar - Pszeniczne_3


Browar FIN- Kobierskie Czerwone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.