Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Ano, poszło 300 gr Elli . Pije to piwko czasem ale fakt mimo ze jestem extremalnym fanem goryczki wchodzi ciezko.

 

Średni pomysł zwłaszcza, że ten chmiel ma praktycznie 40% kohumulonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Tauruss black ipa:

Fajna drobnopecherzykowa piana, kolor niezupelnie black ale spoko, dalej juz jest tylko dobrze, w aromacie fajnie czuc cytrusy, w smaku jest podobnie plus wyczuwalne ciemne slody, fajna nie zalegajaca goryczka, nagazowanie nie za wysokie w sam raz, bardzo przyjemna pijalna black ipa:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona - Dark Mild 9,5o (data rozlewu 31.10.2016)

Aromat - niski aromat słodowy,
Wygląd - kolor ciemnobrązowy, piwo klarowne z niską i szybko znikającą pianą.
Smak - dominuje słodowość, bardzo lekka paloność i czekolada. Lekkie w smaku, pijalne.

Nie jest to styl, który może wiele zaoferować,ale dziś do kolacji piwko pasowało idealnie: lekko, przyjemnie. Bez obciążenia głowy i żołądka można iść spać ;)
Dobra robota! :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem we czwartek w depozycie, zabrałem Tropical IPA z browar Hopbangers oraz Dark Mild 9,5 z browar Przepona. Zostawiłem dwie sesyjne IPY "Teja".

 

Stan depozytu na 2016-12-01 wygląda następująco:

1 x Grodziskie 7°BLG 2,6%ABV - Browar Przepona

2 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona

1 x Extra Special Bitter 12°Blg 3,8%ABV - Browar Przepona

1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers

2 x "Teja" Session IPA SH Equinox 15,2°Blg 6,4%ABV - Browar Cztery Domki (mundex)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Przepona - Dark Mild 9,5o


 


Piana: drobno i średnio pęcherzykowa, na początku dość spora, później opada ale nie znika, ładnie krążkuje.


Barwa: ciemnobrązowa, klarowne.


Aromat: nuty czekoladowe i orzechowe, lekkie tofi i kawa, słodkie w aromacie.


Smak: lekkie, słodowe, delikatnie palone, czekoladowo-orzechowe.


Ogólnie: fajny mild, nieco za mocno nasycony (chyba na etykiecie było 2,7), wypity z przyjemnością  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagazowaniem to chyba faktycznie przesadzam, bo to główny zarzut stawiany temu piwu. Powoli też mnie już męczy takie nagazowanie, chyba tylko pszenice będę gazował koło 3,0.

Byłeś z tym piwem na spotkaniu teraz w szynkarni?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłeś z tym piwem na spotkaniu teraz w szynkarni?

Tak. Wyszło właśnie na to, że piwo ogólnie jest spoko, ale jest za mocno nagazowane. Dodatkowo jedna osoba wyczuła lekką kwaskowość, która też z tego mogła wyniknąć. Przynajmniej przy bardzo ciemnych piwach zejdę trochę z gazowaniem, żeby nie wprowadzać dodatkowej kwaśności, która i tak tam się pojawia od słodów palonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie i wziąłem "Teja" Session IPA. w zamian zostawiłem Polskie Ale, 
Stan depozytu na 2016-12-09 :
1 x Grodziskie 7°BLG 2,6%ABV - Browar Przepona
2 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona
1 x Extra Special Bitter 12°Blg 3,8%ABV - Browar Przepona
1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers
1 x "Teja" Session IPA SH Equinox 15,2°Blg 6,4%ABV - Browar Cztery Domki (mundex)
1 x Polskie Ale 12°Blg 4,6%ABV

Ps. mundex mógłbyś zdradzić tajemnicę swoich nalepek? Chodzi mi główne o szablon i rodzaj papieru.



EDIT:


"Teja" Session IPA - Browar Cztery Domki
Data zabutelkowania: 13.11.2016, czyli stosunkowo młode piwo.
Session IPA charakteryzuje się niewielkim nasyceniem CO2, oraz drobną, w miarę szybko zanikającą pianą. W smaku dosyć mocno chmielowe z wyraźnie wyczuwalnym aromatem owoców cytrusowych. Po przełknięciu zostanie na języku aromat karmelowy. Kolor oceniłbym na ciemno bursztynowy. Generalnie spoko piwko. Świetnie nadaje się do ostrych przekąsek.

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mundex mógłbyś zdradzić tajemnicę swoich nalepek? Chodzi mi główne o szablon i rodzaj papieru. (...)

Szablon zrobił mi zaprzyjaźniony grafik, kolega z pracy. Mamy umowę: on mi naklejki, a ja mu piwo. Drukujemy na zwykłym papierze ksero, tylko laser lepszy bo to Konica Minolta bizhub C364.

 

A co do piwa, byłem ciekaw czy ktoś wyczuje charakterystyczny aromat w tym piwie, dość wyraźny jak już się go namierzy (na razie nie powiem jaki, bo została jeszcze jedna butelka). Piwo mocno chmielone na aromat, więc trzeba pić szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitałem do depozytu pobrałem Teja i ESB zostawiłem 2x świąteczne i 1x saison. Piwa postaram się zdegustować w weekend jak przestanie mnie męczyć katar ;P

Stan na 2016-12-13:

1 x Grodziskie 7°BLG 2,6%ABV - Browar Przepona
2 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona
1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers
1 x Polskie Ale 12°Blg 4,6%ABV

1 x Metal Saison 14,5°blg - Browar Birek

2 x Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem:

1x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona

1x Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek

 

Zostawiłem:

2x "Kobiece" APA - Chinook, Citra, 13.5° blg, 5,5 ABV - jak Wam będzie smakować to mogę dorzucić jeszcze kilka sztuk.

 

Degustacje w piątek. Jeżeli dobrze pamiętam to stan depozytu:

1 x Grodziskie 7°BLG 2,6%ABV - Browar Przepona

1 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona
1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers
1 x Polskie Ale 12°Blg 4,6%ABV

1 x Metal Saison 14,5°blg - Browar Birek - to nie jestem pewien czy jest, czy może już coś innego.

1 x Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek

2 x "Kobiece" APA - Chinook, Citra, 13.5° blg, 5,5 ABV - Alison

Edytowane przez alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Hopbangers - Tropical IPA


 


Piana: drobnopęcherzykowa, klasyczna jak na ten styl, ładnie krążkuje.


Barwa: ciemnozłote, mocno opalizujące.


Aromat: owoce tropikalne (nazwa zobowiązuje :), słodkie w aromacie.


Smak: pełne, solidna podbudowa słodowa, owoce tropikalne, spora goryczka nieco ściągająca i ziołowa w odbiorze.


Ogólnie: fajna IPA, super etykieta, wypita do końca  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie.

 

Wziąłęm: 1 x Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek, 1 x "Teja" Session IPA SH Equinox 15,2°Blg 6,4%ABV

 

Zostawiłem 2x American Amber Ale 13,5° blg

 

Obecny stan jeśli się nie mylę:

1 x Grodziskie 7°BLG 2,6%ABV - Browar Przepona

1 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona
1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers
1 x Polskie Ale 12°Blg 4,6%ABV

1 x Metal Saison 14,5°blg - Browar Birek - to nie jestem pewien czy jest, czy może już coś innego.

2x American Amber Ale 13,5° blg - Browar Skajo

1x "Kobiece" APA - Chinook, Citra, 13.5° blg, 5,5 ABV - Alison

 

Niedługo napiszę jak smakowały piwka, które wziąłem :)

Edytowane przez Skajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w depozycie, zostawiłem jeszcze jedno "Teja" Session IPA SH Equinox 15,2°Blg 6,4%ABV które już zabrał Skajo (post powyżej) a zabrałem jedno "Kobiece" APA - Chinook, Citra, 13.5° blg, 5,5 ABV - Alison (były 2 sztuki).

 

Obecny stan powinien być taki;
1 x Grodziskie 7°Blg 2,6%ABV - Browar Przepona
1 x Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona
1 x APA 14°Blg 6%ABV- Browar Hop Bangers
1 x Polskie Ale 12°Blg 4,6%ABV
1 x Metal Saison 14,5°Blg - Browar Birek - to nie jestem pewien czy jest, czy może już coś innego.
2x American Amber Ale - Browar Skajo
1x "Kobiece" APA - Chinook, Citra, 13.5°Blg 5,5%ABV - Alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Teja" Session IPA SH Equinox 15,2°Blg 6,4%ABV

 

Piana całkiem ładna, oblepiająca ścianki, dość szybko opadła. Fajny bursztynowy kolor. W aromacie moim zdaniem głównie owoce tropikalne, być może gdzieś w tle jakieś nuty pieprzowe(?). W smaku wyraźnie chmielowe, goryczka na prawie idealnym poziomie. Nagazowanie dość niskie, pasuje do tego piwa :)Super etykieta.

Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek'

 

Naprawdę smakowało mi to piwo. Piana średnio obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. Bardzo intensywnie przyprawowe. Pierwszy niuch z butelki to imbir, po nalaniu doszedł do tego jeszcze cynamon. Podczas picia udało mi się jeszcze wyczuć ziele angielskie, pieprz i chyba goździki. Niestety nie udało mi się wyczuć gałki muszkatałowej i kardamonu. Ogólnie świetny aromat, byłem nim tak zachwycony, że niestety nie zwróciłem uwagi na kolor :D Co jeszcze zauważyłem to to, że piwko było dość gęste, oleiste - bardzo na plus. Po kilku łykach przyjemnie grzeje w przełyk. Goryczka na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christmaxx Ale 19° blg - Browar Birek'

Piana: średnio obfita, szybko opadająca.

Aromat: Po otworzeniu dość mocno zaatakował alkohol, po przelaniu do szklanki już mniej wyczuwalny. Zapach ciekawy, imbir wysuwa się na prowadzenie. Cynamon też wyraźny. pachnie jak praliny z alkoholem :)

Smak: piernik i ciastka korzenne zalane piwem. Intensywny smak przypraw, samo piwo dość mocno "ukryte". Im dalej w  z degustacją tym bardziej paliło w przełyk. Chętnie bym spróbował po dłuższym leżakowaniu.

Ogólnie:  Fajna odmiana od wszystkich piw typu IPA i RISów  :)  na przyszły rok spróbuje skopiować to piwo, będzie na wigilijnym stole zamiast suszu. Dzięki za życzenia na etykiecie  ;)

 

Ciemne Pszeniczne 12°Blg 5,2%ABV - Browar Przepona

Piana: wysoka ale szybko opadająca, ciężko nalać więcej niż pół szklanki piwa.

Aromat: nie wiem jak długo stało to piwo, ale w aromacie nie działo się za wiele. Czuć było lekką "kwaśność"

Smak: nie czuć za wiele pszenicy, taki delikatny stout z solidnym nagazowaniem. było też wyraźnie kwaśne.

Ogólnie: wypite do końca, ale szczerze mówiąc średnio mi podeszło. Nagazowanie jest tak duże, że nie jestem pewien czy niedługo nie eksploduje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagazowaniem jest ok, tzn. jest bardzo wysokie, ale tyle poszło cukru. Jak na razie butelki, które mam u siebie w domu mają od jakiegoś miesiąca stałe nagazowanie. Zresztą do Piwnicy poszły egzemplarze o słabszym nagazowaniu. Choć jak będę we Wrocku i piwka nie zejdą to wymienię na coś nowego. Nigdy nie wiadomo czy ta jedna butelka nie została czymś zainfekowana.

Skojarzenia ze stoutem jak najbardziej na miejscu, bo to piwo to w zasadzie wysłodziny z RISa plus ekstrakt pszeniczny. W zasadzie taka hybryda, dodatkowo na drożdżach WB-06 i nachmielone amerykańskim chmielem (Simcoe) do 45IBU wg Beersmitha. Dlatego nie nazwałem tego Dunkelweizenem, Stoutem tylko po prostu pszenicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esb browar przepona:

Wygląd:złote, piana niska od razu niweluje sie do zera. Lekko opalizujące chociaż przejrzyste

 

Zapach: Lekki karmel. Estrowo, kwiatowo i delikatnie ziołowo

 

Smak: Goryczka niska do średniej chociaż może jestem juz przepalony goryczą ;p. W smaku dominuje karmel bardziej biszkoptowy ale ta estrowość piwa tez sie tu odzywa . Bardzo lekko się pije po delikatnym odgazowaniu.

 

Ogólne wrażenie: Bardzo fajne esb lekko sie pije i chyba o to w tym stylu chodzi

 

Teja session ipa sh eq

Wygląd: Opalizujące, piana niska ale gęstą i ładnie oblepia szkło

Aromat: Bardzo słodki podejrzewam, że to również zasługa słodu, od strony chmielowej na samym poczatku uderzyła mnie troche ziemista i trawiasta nuta ale po chwili doszedł do głosu właściwy aromat troche jak polaczenie mango z brzoskwinia z działki zerwanej na koniec upalnego dnia. Po ogrzaniu wychodzi lekka jagoda

Smak: Goryczka średnio-wysoka ziołowa długa ale nie zalegająca po paru łykach da się przyzwyczaić. Czuć podbudowę słodową i delikatny alkohol którego tu nie brakuje.

Ogólne wrażenie: bardzo dobrze sie to pije, jak bym na to piwo wydał w sklepie z 8 zł to bym sie nie obraził na browar który by to wypuścił. Jak możesz to zdradź jaki to magiczny aromat nam umknął, bo w sumie cały czas przez twój wpis próbowałem sie czegos doniuchać że prawie sie nawaliłem samymi oparami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Teja session ipa sh eq

(...)

Jak możesz to zdradź jaki to magiczny aromat nam umknął, bo w sumie cały czas przez twój wpis próbowałem sie czegos doniuchać że prawie sie nawaliłem samymi oparami ;p

 

Wg mnie czuć truskawkę (u Ciebie wyszła jagoda). W opisie chmielu Equinox jest jagoda, cytrusy czy zielony pieprz. Ja się upieram, że też nuty truskawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Teja session ipa sh eq

(...)

Jak możesz to zdradź jaki to magiczny aromat nam umknął, bo w sumie cały czas przez twój wpis próbowałem sie czegos doniuchać że prawie sie nawaliłem samymi oparami ;p

 

Wg mnie czuć truskawkę (u Ciebie wyszła jagoda). W opisie chmielu Equinox jest jagoda, cytrusy czy zielony pieprz. Ja się upieram, że też nuty truskawki.

 

Może jakieś estry?W jakiej temperaturze i na jakich drożdżach fermentowało piwo? Ewentualnie tak po prostu odbierasz kompozycję zapachów z chmielu. W moim Amber Ale, do którego wrzuciłem Rakau też czuję truskawki, które jak bardziej się dowącham to zamieniają się w ananasy i inne bardziej egzotyczne owoce. Jak będę miał możliwość to też wrzucę to piwo do depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Teja session ipa sh eq

(...)

Jak możesz to zdradź jaki to magiczny aromat nam umknął, bo w sumie cały czas przez twój wpis próbowałem sie czegos doniuchać że prawie sie nawaliłem samymi oparami ;p

Wg mnie czuć truskawkę (u Ciebie wyszła jagoda). W opisie chmielu Equinox jest jagoda, cytrusy czy zielony pieprz. Ja się upieram, że też nuty truskawki.

W sumie to różnie może sie kojarzyć może to rozpoznane przeze mnie mango z brzoskwinią tobie kojarzy się z truskawką, na pewno podbudowa słodowa dość mocno ingeruje w aromat. Ogólnie apropo tej jagody to było cos bardziej jak borówka amerykańska niż leśna jagoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.