Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Harmonia - mild ale, browar cztery domki czyli mundex

 

Po otwarciu lekki gushing, musiałem szybko przelać a i tak uciekało z pokala :-)

Piana - duża, gruba i drobna, biała

Nagazowanie - za duże, coca cola prawie....

Kolor - brązowy, lekko mętny

Smak i aromat - karmel, lekki aldehyd w aromacie, lekki rozpuszczalnik, goryczka niska i przyjemna, wytrawne, nawet za bardzo

Nie wiem jak smakowało na początku, teraz czuć upływ czasu

Etykieta super, zazdroszczę :-)

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonia - mild ale, browar cztery domki czyli mundex

 

Po otwarciu lekki gushing, musiałem szybko przelać a i tak uciekało z pokala :-)

Piana - duża, gruba i drobna, biała

Nagazowanie - za duże, coca cola prawie....

Kolor - brązowy, lekko mętny

Smak i aromat - karmel, lekki aldehyd w aromacie, lekki rozpuszczalnik, goryczka niska i przyjemna, wytrawne, nawet za bardzo

Nie wiem jak smakowało na początku, teraz czuć upływ czasu

Etykieta super, zazdroszczę :-)

 

Było na pewno lepsze, był lekki rozpuszczalnik od początku i było nieco pustawe. Gushing pewnie przez lekkie zakażenie. Wyszło poprawnie jak na pierwsze moje podejście do mild ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eipa qbeer

 

Po otwarciu prawie wyleciało z butelki, jednak w ostatniej chwili zatrzymało się :-)

Piana - duża, biała, podtrzymywana przez ulatniający się gaz

Nagazowanie - za duże, prawie cola

Kolor - brązowy, lekko mętny

Smak i aromat - w aromacie lekki karmel, lekka owocowość, trawiastość i wspomnienie po chmielu. W smaku słodowość i karmel, z niską goryczką...

Teraz to piwo jest takie sobie, przegazowane i bez efektu... Wcześniej (butelkowane w marcu) mogło być lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x old burton extra 1935 (browar radwanicki)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

1x Equinox APA (grisza)

2x Saison (Wich3r)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

2x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

Pobrałem 2 saisony Wicher i Browar M&B zostawiłem swoje 2 Saisony (browar Kozanostra-II warka), z góry przepraszam za brak etykiety i tandetną kartke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison - Browar M&B (budzyn)

 

po otwarciu butelki lekki pstryk

aromat : lekko fenolowo-słodowy jak najbardziej na plus

piana - spora srednio- grubo przęcherzykowata.

nagazowanie: jak dla mnie optymalne lubie piwa mocno nagazowane o ile nie sa to stauty

kolor: to jedyna rzecz do ktorej mozna sie przyczepić troszke zbyt jasne ;)

smak: bardzo przyjemny wytrawne, czut w smaku lekką slodowość i fenole, dobrze pijalne.

goryczka: niska, nie zalegająca, przyjemna.

Bardzo dobre piwo. Pijalne, lekkie fenole - mogły by być mocniejsze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison Wich3r

 

po otwarciu także lekki dymek co oznaczało dobre nagazowanie ;)

aromat słodkadwy lekkie fenole i delitkatna przyprawowość

piana drobno przecherzykowo dobrze zbudowana

nagazowanie prawidłowe mocno nagazowane czyli tak jak lubie

kolor: jasny bursztyn , mógłby być troche ciemniejszy.

smak : tutaj bardzo duzy plus bo smak jest fajny połaczeniem fenoli i słdodowosci + cukru

goryczka: niska optymalna

Super piwo nawet mojej mamie smakowało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Markos227 za reckę i cieszę się, że smakowało. ;) Nie było czuć za dużo alkoholu ani żadnej infekcji?

nie nic takiego nie czułem ;) uzyłes zwyklego cukru czy kandyzowanego ?

W moim  saisonie jest znacznie wiecej fenoli przez co dla zwyklego piwosza moze byc nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equinox/Citra APA (grisza)

 

 

Barwa herbaty z cytryną, klarowne. Piana mało obfita, drobnopęcherzykowa, ładnie utrzymuje się do końca zdobiąc szkło.

W aromacie wyraźnie wyczuwalne nuty owoców cytrusowych. W tle pojawia się też coś, jednak na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć z czym mi się kojarzy.

Odczucie w ustach - goryczka średnia w kierunku wysokiej kontrowana słodyczą. Podobnie jak w aromacie owoce cytrusowe. Całkiem smacze piwo, piło się przyjemnie, orzeźwiające.

 

Bardzo fajna etykieta. Widać dużo pracy i serca przy wykonaniu.

 

Dzieki za możliwość spróbowania !

post-9697-0-21430300-1443983475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equinox/Citra APA (grisza)

 

 

Barwa herbaty z cytryną, klarowne. Piana mało obfita, drobnopęcherzykowa, ładnie utrzymuje się do końca zdobiąc szkło.

W aromacie wyraźnie wyczuwalne nuty owoców cytrusowych. W tle pojawia się też coś, jednak na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć z czym mi się kojarzy.

Odczucie w ustach - goryczka średnia w kierunku wysokiej kontrowana słodyczą. Podobnie jak w aromacie owoce cytrusowe. Całkiem smacze piwo, piło się przyjemnie, orzeźwiające.

 

Bardzo fajna etykieta. Widać dużo pracy i serca przy wykonaniu.

 

Dzieki za możliwość spróbowania !

 

Dzięki za recenzję i dzięki, że jest pozytywna ;-) Cieszy mnie też, że etykieta podpasowała.

 

Myślałem już żeby wycofywać moje piwa bo leżały przez całe wakacje i mógł je szlag trafić, ale chyba tylko grodziskie zabiorę z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison - Browar M&B (budzyn)

 

Piana - duża, biała, podtrzymywana przez ulatniający się gaz, drobnopęcherzykowata i średniopęcherzykowata, pozostaje prawie do końca :)
Nagazowanie - odpowiednie,
Kolor - złoty, lekko opalizujący
Smak i aromat - w aromacie słabe pomarańcze, lekka owocowość, lekkie fenole, W smaku słodowość i goryczka w tle, która pozostaje ciut za długo
Ogólnie jest dobrze, przyczepiłbym się do zbyt dużej pełni i słodowości przez co mało owoców w smaku. Po raz kolejny przekonuje się, że Belle Saisony są bardzo dobre do tego stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie i pobrałem dwa saisony (wich3r i markos227) podrzuciłem dwie APA: na chmielach Calypso+Jaryllo i Calypso+Pilgrim+Huell Melon

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x old burton extra 1935 (browar radwanicki)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

1x Equinox APA (grisza)

1x Saison (Wich3r)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

1x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

1x APA Calypso+Jaryllo (grisza)

1x APA Calypso+Pilgrim+Huell Melon (grisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji większych zakupów w Piwnicy dokonałem podmianki w depo.

Lista się nie zgadza, bo jak wpadłem to piw było 19 i pobrałem Imperial Rye Red Ale kolegi fluxing którego na liście powyżej nie ma.

Kolego, jeżeli nie dokonałeś podmianki w depozycie dzisiaj tylko wcześniej, to przypominam o obowiązku aktualizacji listy bo się później bałagan robi. Jak się minęliśmy dzisiaj i jeszcze po prostu nie dałeś rady zaktualizować stanu, to inna historia.

 

Zabralem też OBE od amapa.

 

Zostawiłem swojego RISa i APA SH Lemon Drop.

Aktualizacja listy, ilościowo jest teraz 19 sztuk ale czy zawartość skrzynki odpowiada liście nie wiem.

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

1x Equinox APA (grisza)

1x Saison (Wich3r)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

1x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

1x APA Calypso+Jaryllo (grisza)

1x APA Calypso+Pilgrim+Huell Melon (grisza)

1x RIS (Xenocyd)

1x APA SH Lemon Drop (Xenocyd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłem wczoraj co by się dowiedzieć, że w depo ruch jak w Rzymie i że "Ci fajni piwowarzy dzisiaj byli". zastałem 19, zostawiłem 20: od razu zakosiłem RISa Xenocydowego i Saisona z Browaru Tulipanow, zostawiłem 3 Schwarzbiery.

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

1x Equinox APA (grisza)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

1x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

1x APA Calypso+Jaryllo (grisza)

1x APA Calypso+Pilgrim+Huell Melon (grisza)

1x APA SH Lemon Drop (Xenocyd)

3x Schwarzbier (jaras)

 

RIS - Xen:

 

Piana i aparycja: delikatne syknięcie i pianę wymuszałem, ale jak już się pojawiła to została, brązowa, drobnopęcherzykowa, piwo czarne, nieprzejrzyste

Aromat: owoce kandyzowane, dużo, odrobina suszonej śliwki i delikatna czekolada

Smak: z jednej strony poukładane, bo się wóda czy ostra palonka nie wybija, z drugiej strony ciężko było konkretną, wiodącą nutę wyłowić. tak jak lubię bo w dolnej granicy stylu, delikatna czekolada i lekka słodycz ale później już w sumie nic, na języku zostaje palonka i lekko ściągająca goryczka.

Ogólnie: nie ma się do czego przyczepić, nie ma jak zakotwiczyć się w pamięci ;P

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dzisiaj po raz pierwszy odwiedziłem depozyt. Wziąłem APA Calypso+Jaryllo (grisza) oraz  Equinox APA (grisza), a zostawiłem swoje dwa piwa Sicalafon IPA (kolorem nie przypomina IPA...) i Lata Smak (Simceo, Citra Summer Ale)

 

Lista wygląda następująco:

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

1x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

1x APA Calypso+Pilgrim+Huell Melon (grisza)

1x APA SH Lemon Drop (Xenocyd)

3x Schwarzbier (jaras)

1x Sicalafon IPA (npmat)

1x Lata Smak - summer ale (npmat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison - Browar Tulipanow

 

Piana i aparycja: drobnopęcherzykowa, dość obfita, zanika szybko ale obrączkuje i ładnie znaczy szkło, złote, mętne

Aromat: pierwsze co rzuciło się na nos to kwasiur i ogóry. jak dłużej postoi to jest bardzo fajny "lizakowy karmel", nie wiem tylko na ile on tam pasuje

Smak: dość mocny jak dla mnie goździk. co prawda właśnie wróciłem z delegacji i bezproblemowe szybkie jego pochłanianie nie musi świadczyć o dużej pijalności/wytrawności, ale jednocześnie jest też słodkawe w smaku.

Podsumowanie: bardzo przyjemne piwo gdyby nie ten goździk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

 

Wygląd i piana: barwa bursztynu, delikatnie mętne ale nie za bardzo, piana wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, z czasem opada do wysokości cienkiego krążka nad piwem (po ogrzaniu piana zanika całkowicie)

Aromat: lekko przyprawowy, lekko słodowy, lekko owocowy, z czasem jednak dominuje aromat owocowy,

Smak i odczucie w ustach: gładkie w odczuciu, średnio nisko nasycone, smak nieco słodowy z posmakiem owocowym (po ogrzaniu smak zmienił się w bardziej przyprawowo-słodowy), wyraźna chmielowa goryczka, wg mnie fajnie kontruje słodowość

Podsumowanie: dla mnie fajne piwo z wyraźną goryczką, może nieco dominującą ale nie zalegającą, widać i czuć dodatki słodów "Cara"

 

Saison - Browar Tulipanow (Wich3r)

 

Wygląd i piana: barwa słomkowa, delikatnie mętne, piana wysoka, średnio i grubo pęcherzykowa, szybko się dziurawi i opada (po ogrzaniu i dolaniu piana jest średnio pęcherzykowa i nie opada tak szybko, utrzymuje się grubości jednego palca)

Aromat: ledwie wyczuwalny owocowy, po ogrzaniu czuć wyraźniej aromat owocowy wyraźnie słodki w skojarzeniu

Smak i odczucie w ustach: gładkie, średnio nisko wysycone, (po pewnym czasie czuć jednak delikatne szczypanie na języku), w smaku owocowo-słodowe, nieco słodkie, po ogrzaniu jeszcze bardziej czuć słodkie owoce i tylko nieco słodowości, goryczka jest prawie niewyczuwalna, w posmaku takie "belgijskie", po ogrzaniu wychodzi lekka goryczka jakby przyprawowa (albo to autosugestia ;-)

Podsumowanie: fajna owocowość w aromacie i smaku ale brakowało mi kontry goryczki na finiszu, piwo wyraźnie zyskuje po ogrzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Piwnicę i wziąłem Sicalafon IPA, a zostawiłem swoje American Brown Ale. Wymiana 1:1 ze względu na to że znalazłem się w Piwnicy zupełnie przypadkowo - znajomy który miał odebrać ode mnie te piwo tego nie zrobił. Następnym razem będę bardziej przygotowany do zajęć ;)

 

EDIT: Stan depozytu to pełne 20 sztuk.

Edytowane przez kostas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equinox APA (grisza)

 

Wygląd i piana: barwa jasno złota, bardzo ładna klarowność, piana drobno i średnio pęcherzykowa, dosyć szybko opada, ale zostaje do końca cienka warstwa

Aromat: piwo prawie 4 miesiące po zabutelkowaniu, więc aromaty raczej uleciały, ale czuć las, żywicę, nuty herbaciane, trochę diacetyl,

Smak i odczucie w ustach: goryczka spora, ale połączona z nutami herbaty (fajnie zgrane), w tle owoce, lekkie, raczej wytrawne, jak dla mnie trochę zbyt mocno nasycone

Podsumowanie: bardzo fajne piwo, do końca przyjemnie się pije, zaskoczyła mnie pozytywnie klarowność i goryczka

 

P.S. Czym klarowałeś to piwo? Tak mocno Ci odfermentowało? Bo z 11,5 blg - 5,5% alk. to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery miesiące od zabutelkowania to dość dużo czasu na wyklarowanie się. Polecam Ci moje Brown Ale - było rozlewane 2 tygodnie temu, zobacz jakie cuda potrafi zdziałać (choć nie zawsze) dodanie mchu irlandzkiego na 10 minut przed końcem gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniajcie listę:

 

Lista wygląda następująco:

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

1x Saison - Browar Kozanostra (Markos227)

1x APA Calypso+Pilgrim+Huell Melon (grisza)

1x APA SH Lemon Drop (Xenocyd)

3x Schwarzbier (jaras)

1x Lata Smak - summer ale (npmat)

1x American Brown Ale (kostas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.