Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mój błąd :) Pisałem do kolegi czeburaszka710. 

 

 

Jak pisałeś do mnie do zadaj sobie trudu prześledzić ostatnich 10-15stron depozytu i dopiero zadawaj pytanie , ja zazwyczaj nie mam zwyczaju pisać coś czego nie jestem pewien . Druga sprawa że jak przeczytasz do zobaczysz że na każde piwo kiedy kol wiek zabrane mną z depo była odpowiedz dla autora piwa z recenzją , rzetelną czy nie to opuszczamy , ale była ! Bo to szacunek dla pracy tych piwowarów którzy zadali sobie trudu stworzyć i dostarczyć swoje dzieło do depozytu . I mam nikłą nadzieje że taki szacunek mógł by być wzajemny :roll:

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to pójdzie w sobotę odwiedzę szybko depozyt, coś tam wymienię zrobię dokładną listę piw. Będziemy musieli się trzymać zasad, żeby wszystko było przejrzyste:

 

Każda osoba korzystająca z depozytu ma obowiązek napisać jakie piwa zostawiła, jakie piwa pobrała i zaktualizować listę piw. Piwa obowiązkowo muszą mieć etykietę, podpisane w taki sposób żeby można było łatwo je zindetyfikować - właściciela (ksywka na forum) ew. browar, nazwę piwa, blg, styl i data rozlewu. W późniejszym czasie po zdegustowaniu piwa napisać recenzję. Depozyt będzie zawierał 20 piw - jedną skrzynkę i proszę się tego trzymać. Jeżeli piwowarzy nie będą się tego stosować  piwa z depozytu zostaną zabrane i pozostawione bez recenzji i tyle. Nie chcę dopuścić do sytuacji gdzie będę prosił właścicieli sklepu o to by sprawdzała kto wrzuca piwa do depozytu bo to nie jest ich obowiązek, szanujmy się to że nie ma stróża i działa to na zasadzie zaufania. Nie znaczy, że można bezkarnie sobie drwić z innych piwowarów ;)

 

No nic tyle nie ma co tego roztrząsać, jak to się nie sprawdzi to zlikwidujemy depozyt, a wiem że dużo osób tego by nie chciało bo to czasem jedyny łącznik ich z innymi piwowarami i możliwość otrzymania recenzji.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój błąd :) Pisałem do kolegi czeburaszka710. 

 

 

Jak pisałeś do mnie do zadaj sobie trudu prześledzić ostatnich 10-15stron depozytu i dopiero zadawaj pytanie , ja zazwyczaj nie mam zwyczaju pisać coś czego nie jestem pewien . Druga sprawa że jak przeczytasz do zobaczysz że na każde piwo kiedy kol wiek zabrane mną z depo była odpowiedz dla autora piwa z recenzją , rzetelną czy nie to opuszczamy , ale była ! Bo to szacunek dla pracy tych piwowarów którzy zadali sobie trudu stworzyć i dostarczyć swoje dzieło do depozytu . I mam nikłą nadzieje że taki szacunek mógł by być wzajemny :roll:

 

 

Chyba się nie do końca rozumiemy. Wystarczy spojrzeć na poprzednią stronę, tam jest lista piw i moje pytanie dotyczyło tego, czy z niej wnioskujesz, że zniknęły piwa i nie ma recenzji, czy byłeś, zobaczyłeś i piszesz swoje wnioski. Nie wiem po co ten ton, moim zdaniem nie napisałem nic, co należało by w ten sposób posumować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moich też dość sporo zaginęło (conajmniej 3) bez recenzji podczas akcji "wietrzenia magazynów".   Sam mam jeszcze Red IPA Mata trzymaną sporo ponad miesiac - zdegustuję pojutrze (leży już od dawna w lodówce).   Jeżeli to tak będzie dalej wyglądać to szczerze powiem, ze to chyba jedno z ostatnich piw dla mnei z depozytu ...   pzdr.

Ja mam jedno Twoje Polskie Ale bodajże, czeka na wypicie, recka na pewno będzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba się nie do końca rozumiemy. Wystarczy spojrzeć na poprzednią stronę, tam jest lista piw i moje pytanie dotyczyło tego, czy z niej wnioskujesz, że zniknęły piwa i nie ma recenzji, czy byłeś, zobaczyłeś i piszesz swoje wnioski. Nie wiem po co ten ton, moim zdaniem nie napisałem nic, co należało by w ten sposób posumować. 

 

Kolego , na poprzedniej stronie jest lista AKTUALNA piw w depo ? Jest , widzisz tam gdzieś piwa z moim nickiem ? Nie widzisz . Niżej pisałem że z powodu braku recek dwa razy przy odwiedzaniu Wrocka nie wymieniałem piw . No my faktycznie nie rozumiemy się bo mam odpowiadać na oczywiste fakty jeszcze raz ?

 

Zapytałeś :

 

 

Ale byłeś dzisiaj, wczoraj czy spojrzałeś na ostatnią aktualizację listy piw i doszedłeś do takiego wniosku.

Faktycznie nie rozumiem , po co te pytania , jak odpowiedzi masz wyżej zadanych pytań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dużo osób które nie recenzują może nie wiedzieć o forum, ostatnio jak tam byłem to Pani odsyłała do strony wip,czy tam innej, już nie pamiętam. Więc dobrze by było w depozycie nakleić na skrzynce kartkę z napisem:

 

Wymieniasz piwa - zostaw recenzję wypitych piw na stronie piwo.org, w dziale "degustacje piw domowych" w temacie "piwny depozyt - wrocław". Sam na pewno też byś chciał przeczytać opinie o swoim piwie, wystaw taką opinię swoimi słowami dla kogoś!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dużo osób które nie recenzują może nie wiedzieć o forum, ostatnio jak tam byłem to Pani odsyłała do strony wip,czy tam innej, już nie pamiętam. Więc dobrze by było w depozycie nakleić na skrzynce kartkę z napisem:

 

Wymieniasz piwa - zostaw recenzję wypitych piw na stronie piwo.org, w dziale "degustacje piw domowych" w temacie "piwny depozyt - wrocław". Sam na pewno też byś chciał przeczytać opinie o swoim piwie, wystaw taką opinię swoimi słowami dla kogoś!.

 

To pytanie skąd się dowiedziały o depozycie? Jak informacja wisi tylko na forum o nim? A trafiając na ten temat jest wyraźnie napisane w pierwszym poście co wypada zrobić. Moim zdaniem to zwykłe lenistwo się do tego przyczyniło bardziej.

 

Ale fakt jak będę miał chwilę czasu to nasmaruje informację z zasadami i adresem (tym co wyżej). Przyklei się je do skrzynki, nic to nas nie kosztuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc ktoś podpieprzył skrzynkę piw i się do tego nie przyznał...

A ludzie wiedzą o depozycie od znajomych - nie bez powodu ta Pani mi mówiła że ludzie coś tam wiedzą o depozycie, a ona im mówi że to jeszcze trzeba się gdzieś w internecie wpisać to są zdziwieni. Dużo jest piwowarów którzy się nie udzielają na forach. Taka kartka na pewno by nie zaszkodziła, do tego można jeszcze dodać kilka małych kartek z konkretnym adresem internetowym tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dużo osób które nie recenzują może nie wiedzieć o forum, ostatnio jak tam byłem to Pani odsyłała do strony wip,czy tam innej, już nie pamiętam. Więc dobrze by było w depozycie nakleić na skrzynce kartkę z napisem:

 

Wymieniasz piwa - zostaw recenzję wypitych piw na stronie piwo.org, w dziale "degustacje piw domowych" w temacie "piwny depozyt - wrocław". Sam na pewno też byś chciał przeczytać opinie o swoim piwie, wystaw taką opinię swoimi słowami dla kogoś!.

Dobrze prawi polać koledze ! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam jeszcze Red IPA Mata trzymaną sporo ponad miesiac - zdegustuję pojutrze (leży już od dawna w lodówce).

To możesz sobie odpuścić po takim czasie recenzje. Bo na bank będzie, że nie ma chmielu, że utlenione, przegazowane itp. Piwo ma prawie 4 miesiące. IPA pije się świeże a nie leżakuje. Szkoda twojego czasu.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to pójdzie w sobotę odwiedzę szybko depozyt, coś tam wymienię zrobię dokładną listę piw.

 

Jak już będziesz w depozycje to możesz porównać to co jest w skrzynce z moją listą:

http://www.piwo.org/topic/10008-piwny-depozyt-wroclaw/page-72

 

Jeżeli nikt tam nie grzebał  od mojej ostatniej wizyty, to ona  powinna być w obowiązująca.

 

Z drugiej strony wydaje mi się że zainteresowanie depozytem jakby osłabło  po redukcji piw do jednej skrzynki i teraz mamy jakoś mały ruch w biznesie.

Edytowane przez budzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie. Butelki z etykietą w postaci taśmy malarskiej żółtej (zapomniałem podpisać Mat :))

Zostawiłem:

2x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg

2x Smoked Rye Tripel 18,8 blg

1x CDA SH Equinox 17,3 blg

1x Simcoe SMASH APA 13,5 blg

Zabrałem:

1x Undeath Czeska 10

1x WIT od VIPa

1x  CDA z browaru M&B

1x Coffe Stout Ludiwitom

 

Stan na 11.06

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2 x 'Pils Ale' (kyniekk)

1 xPils czeski (pedrobeer) 

1 x Polskie Ale 15 (dżazder)

2 x Marcowe (Undeath)

1 x Wiedeński Lager (Undeath)

1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)

1 x Coffe Stout (Ludiwitom)

1 x English IPA (qbeer)

1 x Stout 15 BLG (qbeer)

1 x Stout płatki dębowe 13 BLG (qbeer)

1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)

2x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg mat

2x Smoked Rye Tripel 18,8 blg mat

1x CDA SH Equinox 17,3 blg mat

1x Simcoe SMASH APA 13,5 blg mat

 

Tym samym mamy pełną skrzynkę w depozycie.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie. Butelki z etykietą w postaci taśmy malarskiej żółtej (zapomniałem podpisać Mat :))

Zostawiłem:

2x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg

2x Smoked Rye Tripel 18,8 blg

1x CDA SH Equinox 17,3 blg

1x Simcoe SMASH APA 13,5 blg

(...)

A to Funky Sherry Black Ale 17,3 blg to co to? Nie ma u Ciebie na blogu o tym piwku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Funky Sherry Black Ale 17,3 blg to co to? Nie ma u Ciebie na blogu o tym piwku.

Bo to tajny projekt :) Będzie Pan zadowolony. Proszę zajrzeć do zakładki cda.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie.

Zostawiłem:

1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg

Zabrałem:

1x Simcoe SMASH APA 13,5 blg mat

 

Stan na 11.06

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2 x 'Pils Ale' (kyniekk)

1 xPils czeski (pedrobeer) 

1 x Polskie Ale 15 (dżazder)

2 x Marcowe (Undeath)

1 x Wiedeński Lager (Undeath)

1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)

1 x Coffe Stout (Ludiwitom)

1 x English IPA (qbeer)

1 x Stout 15 BLG (qbeer)

1 x Stout płatki dębowe 13 BLG (qbeer)

1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)

2x Funky Sherry Black Ale 17,3 blg mat

2x Smoked Rye Tripel 18,8 blg mat

1x CDA SH Equinox 17,3 blg mat

1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

 

Tym samym mamy pełną skrzynkę w depozycie.


 

A to Funky Sherry Black Ale 17,3 blg to co to? Nie ma u Ciebie na blogu o tym piwku.

Bo to tajny projekt :) Będzie Pan zadowolony. Proszę zajrzeć do zakładki cda.

 

Skusiłem się jednak na Simcoe SMASH APA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się, wystraszyłeś się :) Nie lubimy wynalazków ? Jeszcze te bakterie, fffuuuu :)

Nie do końca, najpierw wziąłem Simcoe SMASH APA (koło 19) a dopiero potem przeczytałem komentarz. Jak wytrzyma do poniedziałku to sobie wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simcoe SMASH APA 13,5 blg (mat)

 

Barwa: Bursztynowe/ciemne złoto, minimalnie opalizujące.

Piana: Średnio i drobno pęcherzykowa, ale redukuje się dość szybko, jest koronka.
Aromat: Słodki, nuty mango, delikatna żywica i odrobinę trawiasty.

Smak: W smaku bardzo wyraźne i przyjemne nuty chmielowe, lekko cierpkawe z wytrawnym finiszem. Dość pełne. Goryczka średnia do niskiej, nieco ziołowa (ale uważam to za plus).

Ogólne wrażenia: Piwo bardzo dobre, miękkie i naprawdę chmielowe. Napaliłem się po opisie na blogu i się nie zawiodłem. Bardzo pijalne. Poproszę o jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę. Nie musiałeś tak szybko odpisać :) Co do barwy. Zauważyłem, że piwo z czasem ciemnieje. Czy to kwestia słodu czy starzenia się piwa? Tego nie wiem. W pierwszych dwóch tygodniach było naprawdę baaaaardzo jasne, z czasem ściemniało. Potwierdzasz, że chmielenie przy wyłączonym palniku daje IMO najlepsze rezultaty. Tej trawiastości nie wyczułem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę. Nie musiałeś tak szybko odpisać :) Co do barwy. Zauważyłem, że piwo z czasem ciemnieje. Czy to kwestia słodu czy starzenia się piwa? Tego nie wiem. W pierwszych dwóch tygodniach było naprawdę baaaaardzo jasne, z czasem ściemniało. Potwierdzasz, że chmielenie przy wyłączonym palniku daje IMO najlepsze rezultaty. Tej trawiastości nie wyczułem. 

Nie ma na co czekać, szczególnie że butelkowałeś w połowie maja. Chmiel na prawdę gra tu pierwsze skrzypce. Ostatnio jakoś mam szczęście do piw Single Malt and Single Hop, same dobre mi się trafiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.