Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem:

Belgian IPA

Belgian Dubbel

American Witbier

RIS 30blg

Polish Pale Ale (Oktawia)

100% Peated Ale

 

Pobrałem:

Undeath AIPA

Cream Ale - Browar Domowy na Szlaku

Munich Lager - Browar Domowy na Szlaku

Bursztynowy Pale Ale - Kyniekk

Piwo miodowo-jałowcowe - Browar Koziołek i Tomek Łukawski

Polski Pale Ale - Browar na Strychu

 

Po mojej wizycie, skład powinien był prezentować się tak:

 

Stan:
1x Xmas Ale (qub) - butelka bez oznaczenia
1x Angielska IPA (Browar Koziołek)
1x Polskie Ale (sh iunga) (Browar Koziołek)
1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
1x Ordinary Bitter (Xen)
2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)  nie mogłem tego piwa znaleźć...
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

2x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Amercian Lager (Undeath)
1x szoko (Browar Radwanicki - brown ale)
1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

3x Red AIPA 15,5 blg (mat)

3x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)
1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
2x Polskie Ale (girgi)
1x koźlak (pedrobeer)

2xdubbel (KarKan)
1x sweet stout (KarKan)

 

 

Na koniec mam dla Was sugestię: myślę, że całkiem niezłym pomysłem byłoby wprowadzenie wymogu podania daty rozlewu, jeśli chodzi o oznaczanie butelek zostawianych w depozycie. Z pewnością ułatwiłoby to zarządzanie stanem depozytu (co jakiś czas można by pozbywać się piw, które zwyczajnie są zbyt stare aby być dobre). Jednocześnie byłoby to także pewnym udogodnieniem dla korzystających z depozytu - zamiast mierzyć warstwę kurzu na butelce, spojrzenie na datę rozlewu załatwiłoby wątpliwości w stylu 'czy ten Hefeweizen może być jeszcze dobry'.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x RIS 30blg

1x Polish Pale Ale (Oktawia)

1x 100% Peated Ale

2x Belgian IPA (wich3r)

1x Xmas Ale (qub) - butelka bez oznaczenia

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Ordinary Bitter (Xen)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

3x 10 czeska (jaras)

3x 10 niemiecka (jaras)

3x 10 polska (jaras)

2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)  nie mogłem tego piwa znaleźć...

1x Witbier (Doyours Tupid)

1x Polskie Ale (Undeath)

2x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x szoko (Browar Radwanicki - brown ale)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )

1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

2x Red AIPA 15,5 blg (mat)

2x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)

1x Hefeweizen (kyniekk)

1x Słodka pszenica (kyniekk)

2x Polskie Ale (girgi)

2xdubbel (KarKan)

1x sweet stout (KarKan)

 

 

Jeśli komentarz do CDA orzehowego nie jest Twojego autorstwa to lista by się zgadzała, bo zastałem dwie pełne skrzynki. Powyżej lista z naniesionymi poprawkami zarówno z wizyty mojej jak i kolegi wich3r.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy okazji wszedłem w posiadanie kolaboracyjnego Smoked Foreign Extra Stouta od Birbanta i to jedno z gorszych piw jakie w życiu piłem

 

Ale etykietą mnie urzekło :)

Zapach faktycznie fajny, kolor faktycznie błotnisty (bałem się, że tylko swoją butelkę wytrząsłem, ale jak widać nie).

Faktycznie dzieje się tam troszkę za dużo na raz, jakby w okolicy browaru przechodzili świadkowie Jehowy to też by się znaleźli w składzie, ale może za dodatki odpowiadali "przyjaciele" a nie Birbant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem to piwo w ZUP z kija i generalnie aromat był genialny aromaty amerykańskich chmieli, lekka czekolada i delikatna śliwka... ale smak to porażka moje kubki poraziło coś mega dziwnego nie ułożonego nie zbalansowanego i średnio przyjemnego, przegięli to piwo i to znacznie. Ogólnie za słód bazowy i chmielenie odpowiadał Birbant, za resztę Piwna Stopa i z tego co z Kulim gadałem, uparli się na takie składniki i niestety piwo wyszło mega przekombinowane, co zrobisz nie wszystkie kolaboracje wychodzą na +. Ale za to piłem dwa inne piwka Birbantów i dalej uważam, że to jeden z najlepszych kontraktowców w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel od Beu

 

Piana: drobna, delikatna. W teku, lane bez pieszczenia i tak na paluszek. Szybko się dziurawi, koronkuje zostawia ładny pierścionek.

 

Barwa: Ciemno wiśniowa. Pod słońcem, ładne rubinowe przebłyski. Niezbyt klarowne.

 

Aromat: Owocowy, orzeźwiający, fenolowy (wydaje mi się, że troszke alkohol czuć). Wyczuwam troszkę przypraw w tym goździka, możliwe że i banan, ale chyba mi się ten goździk z Weizenem kojarzy i odrazu banan czuje. Czuć też sporo suszonych owoców, ale ciężko mi odseparować czy to rodzynki, śliwki czy wiśnie.

 

Smak: Dosyć wytrawne. Tutaj dużo bardziej czuć alkohol, nawet bym się pokusił o stwierdzenie, że rozpuszczalnik. Troszkę za dużo alkoholu w smaku jak dla mnie. Poza tym, złożone, wyczuwam słód i coś suszonego, zdecydowanie nie jest to śliwka. Taki szuszony posmak zostaje chwilkę w buzi, fajnie ;). Gorczyka idealna, szybko zanika. zostaje u mnie taki przyprawowy finisz.

 

Ogólne wrażenia: Smaczne, raczej na jesień/zime, troszke za dużo alkoholu ale po kilku łykach przestało mi to przeszkadzac. Do tego Cudowna etykieta, sam rysujesz?

 

 

English IPA z browaru Koziołek [bart3q]

 

Piana: Duża, drobnopęcherzykowa o kolorze złamanej bieli w kierunku koloru kremowego. Szybko redukuje do pierścionka i małego kożucha

Barwa: Ciemno-czerwonawa miedź, kolor bardzo podchodzi w rubin ale jednak jaśniejszy. Nie za ciemne? Ogólnie klarowne, ale jeszcze nie kryształ.

Aromat: Orzeźwiające owoce, truskawka. DUZZOO truskawki, takiej mocno dojrzałej. Extra ;) Pieści nos taka słodkość, raczej nie słodowość, po prostu tej truskawce towarzyszy taka słodycz. Troszkę karmelu w tle. Troszkę brakuje mi takich ziółek/mięty, ale i tak jest fajnie.

Smak: Słodowośc z odrobiną tosta, do tego ciągle towarzysząca truskawka. Goryczka jest, poniewiera się pod językiem, ale troszkę  za mała. Może to przez 3 Double IPA dzien wczesniej ;(. Przyjemna karmelowość, nie taka cukierowa/landrynkowa jak czasem w AIPA. Ale taka przyjemna, bez cukru. Ogólnie to goryczka towarzyszy nam na dłużej razem z truskawka, do tego średnia pełność w ustach.

Ogólne wrażenia: Smaczne! Nareszcie karmelek w piwie który nie jest cukierkowy. Świetna English IPA, która dodatkowo jest świetną baza do AIPA. Jakie to drożdze? Skąd te truskawki?

Edytowane przez Wich3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Lager - Undeath:

 

Piana: drobnopęcherzykowa, znaczy szkło, redukuje się do obrączki, piwo dość mocno wysycone (jak dla mnie)

Barwa: słomkowy, mętne

Aromat: jest trochę słodkich owoców tropikalnych (juicy fruit) i coś co moja młoda określiła mianem "zapachu goryczki" a ja to czuję lekko orzeszkami ziemnymi

Smak: no dość goryczkowe i to główna nuta, za wiele więcej poza tym nie czuję - mój australian na galaxy i karmelu 30 mi bardziej podszedł, twoje z kolei jest jakby wodniste, ale przez to bardzo lekkie i szybko znika. przez pierwszych kilka łyków doświadczałem "suchości języka" - nie wiem czy to po rowerze czy łodyga. mam takie wrażenie jakby nie było nic do podparcia chmielu.

Podsumowanie: nie trafiło w mój gust. nie jest złe, nie ma wad ale ja sobie po prostu trochę inaczej to wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Lager - Undeath:

 

Piana: drobnopęcherzykowa, znaczy szkło, redukuje się do obrączki, piwo dość mocno wysycone (jak dla mnie)

Barwa: słomkowy, mętne

Aromat: jest trochę słodkich owoców tropikalnych (juicy fruit) i coś co moja młoda określiła mianem "zapachu goryczki" a ja to czuję lekko orzeszkami ziemnymi

Smak: no dość goryczkowe i to główna nuta, za wiele więcej poza tym nie czuję - mój australian na galaxy i karmelu 30 mi bardziej podszedł, twoje z kolei jest jakby wodniste, ale przez to bardzo lekkie i szybko znika. przez pierwszych kilka łyków doświadczałem "suchości języka" - nie wiem czy to po rowerze czy łodyga. mam takie wrażenie jakby nie było nic do podparcia chmielu.

Podsumowanie: nie trafiło w mój gust. nie jest złe, nie ma wad ale ja sobie po prostu trochę inaczej to wyobrażam.

 

Ryż zrobił swoje w tym piwie ;) Wyszło lekko wodniste i fakt zabrakło podbudowy, ale mi właśnie za to smakowało, wiem że lubisz pełne karmelki więc nie dziwię się takiemu opisowi ;) Aromat zelżał już na początku było bardziej żywiczne niż tropikalne ;) Mętnością jestem zdziwiony bo piwko lane z kega było mega klarowne... Ale wiadomo osad w butelce zrobił widać swoje. Dzięki za Recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel od Beu

 

Piana: drobna, delikatna. W teku, lane bez pieszczenia i tak na paluszek. Szybko się dziurawi, koronkuje zostawia ładny pierścionek.

 

Barwa: Ciemno wiśniowa. Pod słońcem, ładne rubinowe przebłyski. Niezbyt klarowne.

 

Aromat: Owocowy, orzeźwiający, fenolowy (wydaje mi się, że troszke alkohol czuć). Wyczuwam troszkę przypraw w tym goździka, możliwe że i banan, ale chyba mi się ten goździk z Weizenem kojarzy i odrazu banan czuje. Czuć też sporo suszonych owoców, ale ciężko mi odseparować czy to rodzynki, śliwki czy wiśnie.

 

Smak: Dosyć wytrawne. Tutaj dużo bardziej czuć alkohol, nawet bym się pokusił o stwierdzenie, że rozpuszczalnik. Troszkę za dużo alkoholu w smaku jak dla mnie. Poza tym, złożone, wyczuwam słód i coś suszonego, zdecydowanie nie jest to śliwka. Taki szuszony posmak zostaje chwilkę w buzi, fajnie ;). Gorczyka idealna, szybko zanika. zostaje u mnie taki przyprawowy finisz.

 

Ogólne wrażenia: Smaczne, raczej na jesień/zime, troszke za dużo alkoholu ale po kilku łykach przestało mi to przeszkadzac. Do tego Cudowna etykieta, sam rysujesz?

Dzięki za recenzję. Odpowiadając na pytanie: w sprawach etykiet współpracuję z pewną uzdolnioną Panią grafik/plastyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red AIPA - mat:

 

to może tym razem całkiem inna forma, bo moim zdaniem piwo zajebiste, a tego co mi brakło, to właściwie było ale strasznie ulotne - po otwarciu butelki poszło mocno słodkimi owocami, po nalaniu musiałem upić piany i miałem wrażenie jakbym ciastka w mlecznej czekoladzie wsuwał, no i...już nigdy tego nie poczułem. kręciłem szklanką, siorbałem, mlaskałem i nic. ale IPA zajebiaszcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

warzę piwo razem z kolegą Budzynem (jako browar M&B), który dziś odwiedził depozyt i zostawił 3 butelki naszego brown ale. Pobrane zostały:

1x RIS 30 blg (beu)

1x Belgian IPA (wich3r)

1x Red AIPA (mat)

 

Aktualna lista:

 

1x Polish Pale Ale (Oktawia)

1x 100% Peated Ale

1x Belgian IPA (wich3r)

1x Xmas Ale (qub) - butelka bez oznaczenia

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
1x Ordinary Bitter (Xen)
2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

3x 10 czeska (jaras)

3x 10 niemiecka (jaras)

3x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)  nie mogłem tego piwa znaleźć...
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

2x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x szoko (Browar Radwanicki - brown ale)
1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Red AIPA 15,5 blg (mat)

2x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)
1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
2x Polskie Ale (girgi)

2xdubbel (KarKan)
1x sweet stout (KarKan)

3x Brown Ale (Browar M&B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bock od pedrobeera:

 

Piana: przez przegazowanie na początku grubopęcherzykowa, szybko opada to milimetrowego kożuszka

Kolor: ciemny bursztyn, klarowny

Aromat: suszone owoce, jakiś karmel i odrobina jakieś perfumy

Smak: słodkie, słodowe ale nie zalepiające, wchodzi szybciutko. goryczka delikatna, w sam raz, czasem delikatnie podchodziło gumą balonową i drożdżem (pieczarką)

Podsumowanie: bardzo przyjemne piwo zepsute przez przegazowanie (ja lubię słabe wysycenie), ale generalnie nie miałem się do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

jutro wieczorem albo w sobotę do południa zawitam w depozycie. 

 

Jako, że nie byłem od stycznia trochę piw w tym czasie uwarzyłem i będę miał 12 sztuk do zostawienia. Nie wiem, czy zabiorę 12 piw - mam nadzieję, że jest możliwość odbicia sobie tego w innym terminie?

 

Listę będę miał możliwość uzupełnić dopiero w niedzielę wieczorem, jak dorwę się do internetu, ale już teraz mogę napisać, co zostawię:

 

2x Milk Stout

2x Red Double IPA

2x White IPA

2x Polskie Pale Ale

2x American Wheat

2x 'Pils Ale' (piwo dla znajomego, którego nie mogę przekonać do 'porządnego' piwa - fermentowane na US05 w temp ~16st C, żeby było jak najmniej estrów - aż się zdziwiłem, że tak dobre wyszło :)

 

Pozdro!

 

Edit: Czy może uważacie, że to za dużo jak na wymianę jednorazową i powinienem z jakiś zrezygnować?

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dodatkowo przyczynię się społeczności i skonfrontuję listę opublikowaną przez eM.Pe ze stanem faktycznym w depozycie ...

 

Postaram się dorwać do internetu jutro i uaktualnić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperial Hoppy Brown Ale - mat:

 

Piana: na początku grubo, przechodzi w drobnopęcherzykową, dość bujna ale do końca zostaje ledwo kożuszek

Barwa: brązowe, mętne (nie mocno opalizujące i nie kałuża - po porstu mętne), wysycenie bardzo przyjemne

Aromat: i znowu z butelki walnęło jakimiś ciemnymi owocami, żebym już później tego nie dał rady wyniuchać. głównie czuję kogiel-mogiel i alkohol, co razem daje ajerkoniak :P, generalnie kojarzy mi się dość słodko

Smak: gdybym po nazwie nie wiedział że to w zamierzeniu ma być mocno chmielone to bym miał się do czego przyczepić, a tak to jest po prostu mocno goryczkowe, ale bez przesady, chociaż goryczka troszku zostaje. przyjemnie słodkie, bardzo często zapalała mi się lampka sygnalizująca pomyślne mapowanie na mleczną czekoladę, ale żebym świadomie do tego doszedł (wiedział dokładnie kiedy poczuł) to nie :D alkohol jest, ale to prawie 19blg

Podsumowanie: no poza ledwo istotnymi szczegółami znowu nie ma się do czego doczepić. jak sięgnę pamięcią wstecz kilka miesięcy i przypomnę sobie degustacje w tym czasie to widać, że z wiekiem to doświadczenie przychodzi ludziom. mam nadzieję że mi mnie też :D

 

edit: no latają tam jakieś ciemne owoce i czekolada, ale nie jestem w stanie określić dokładnie

 

edit2: śliwka

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem wczoraj i po brałem kilka piw. Ogólnie były już piwa kynnka i xena. Na prośbę też właścicielki piwnicy zabrałem najstarsze piwa do utylizacji i zmniejszylem tym depo do 2 Skrzynek bo były 3. Reszta szczegółów po aktualizacji listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek opublikuję ostatnio publikowaną listę, ze stanem faktycznym skrzynki wykrelone są te, których nie udało mi się znaleźć bądź zidentyfikować na 100%:

 

1x Polish Pale Ale (Oktawia)

1x 100% Peated Ale

1x Belgian IPA (wich3r)

1x Xmas Ale (qub) - butelka bez oznaczenia - prawdopodobnie jest - 1 butelka 0,3 ze srebrnym kapslem bez żadnych oznaczeń - czy to to??

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
1x Ordinary Bitter (Xen)
2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

3x 10 czeska (jaras)

3x 10 niemiecka (jaras)

3x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)  nie mogłem tego piwa znaleźć...
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

2x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x szoko (Browar Radwanicki - brown ale)
1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Red AIPA 15,5 blg (mat)

2x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)
1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
2x Polskie Ale (girgi)

2xdubbel (KarKan)
1x sweet stout (KarKan)

3x Brown Ale (Browar M&B)

 

Dodatkowo piwa,które znalazłem w skrzynkach, ale nie udało mi się ich przypisać do listy - możliwe że są na liście pod jakimiś innymi nazwami, ale nie byłem pewien, które to:

2x IPA 26 I 2015 Snieeegu

1x Polskie Jasne - Browar Koziolek

1x Asfalt - Ben's Homebrewing

1x Blondyna - Srowar

1x Belgian IPA browar Tulipan

2x Polski Ale SH oktawia - Jaras

1x Polish Pale Ale (oktawia) Beu's Homebrewing

 

Plus 1 butelka 0,33 złoty kapsel - bez żzadnego oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja zostawiłem :

 

2x Milk Stout

2x Red Double IPA

2x White IPA

2x Polskie Pale Ale

2x American Wheat

2x 'Pils Ale' (piwo dla znajomego, którego nie mogę przekonać do 'porządnego' piwa - fermentowane na US05 w temp ~16st C, żeby było jak najmniej estrów - aż się zdziwiłem, że tak dobre wyszło  :)

 

a to co zabrałem:

 

1x 10 czeska (jaras)

1x 10 niemiecka (jaras)

1x 10 polska (jaras)

1x Red IPA (mat)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x dubbel (KarKan)

1x Brown Ale (Browar M&B)

1x Polskie Ale (girgi)

1x Ordynator - Srowar

1x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)

1x Asfalt - Beu's homebrewing - ......... nie wiem, które to na liście ........ ??

1x Oktawia  - Beu's homebrewing - ......... nie wiem, które to na liście ........ ??

 

Lista poprawiona o moje pozycje i z usuniętymi tymi, których jestem na 100% pewien:

 

1x Polish Pale Ale (Oktawia)

1x 100% Peated Ale

1x Belgian IPA (wich3r)

1x Xmas Ale (qub) - butelka bez oznaczenia - prawdopodobnie jest - 1 butelka 0,3 ze srebrnym kapslem bez żadnych oznaczeń - czy to to??

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

2x 10 czeska (jaras)

2x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)  nie mogłem tego piwa znaleźć...
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x szoko (Browar Radwanicki - brown ale)
1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

1xdubbel (KarKan)
1x sweet stout (KarKan)

2x Brown Ale (Browar M&B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.