Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyniekk

EKG nie było. Magnum + 4 amerykańce w ilości 5-10g każdy. Mocno stare te chmiele :/

Citra była dodana na cichą w ilości 100g + Amarillo 50g więc gratuluję nosa :)

Na cichą chmiele już było świeże.

Edytowane przez Kosio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne piwo pobrane z depozytu tym razem to: #25 Wheat Ale z Browaru Buongiorno.

 

Delikatny syk, piwo nie wychodzi z butelki.

 

Barwa: Jasno pomarańczowa, miodowa. Piwo jest mętne.

Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, biała. Pozostaje do końca w postaci małego kożuszka, ładnie zdobiąc szklankę.

Aromat: Po otwarciu z butelki wyczułem aromaty kojarzące się z piwami pszenicznymi, które szybko uleciały. Po przelaniu do szkła - słodko, dominował głównie aromat miodowo-chlebowy.

Smak: Goryczka średnia - wyczuwalna już przy pierwszym łyku, lekko zalegająca. Piwo treściwe, średnio wysycone, orzeźwiające. Alkohol dobrze ukryty, choć piwo po kilku łykach rozgrzewa.

 

Całkiem niezłe piwo, dobre na lato. Nieco przeszkadzała mi ta goryczka.

 

Dzięki za możliwość spróbowania piwa !

 

Fotka poniżej.

post-9697-0-31909000-1420587782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia: Piwo dość pełne melanoidowy zrobił swoje, ciekaw jestem skąd te dojrzałe jabłka w tym piwie, bo widzę że na Nottinghamach robione to piwko... Jest też lekkie zielone jabłuszko ale przeszkadza, natomiast po ogrzaniu wychodzi dość spory siarkowodór, który utrudnia końcówkę picia tego piwa, póki było zimne nie było tego za mocno czuć. Po wypiciu całego nie mam ochoty na następne trochę za ciężkie to piwo no i niestety aromat jego nie powalał.

Dzięki za recenzję, po przeczytaniu wczoraj aż pobiegłem do składziku i otworzyłem jedno - rzeczywiście wali siarą aż miło. Coś zdecydowanie poszło nie tak, estry też mocno (zbyt) rozbujane. I tu krótkie pytanie do bardziej zaawansowanych (jeśli można ofc) - jedyne co mi przychodzi na myśl, jako potencjalna przyczyna tych wad to zadanie drożdży do nie-do-końca wystudzonej brzeczki... Może to być? :)

 

 

Całkiem niezłe piwo, dobre na lato. Nieco przeszkadzała mi ta goryczka.

Mi też ten Topaz średnio leży, ale stwierdzam że jest to rozwojowy kierunek jak dla mnie :)

Dzięki za recenzję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA - kyniekk

 

Wygląd: ciemno bursztynowe, miedziane, lekko opalizuje. Piana gęsta drobna, brudno-żółta, długo się utrzymuje, lejsing jest.

Aromat: spod kapsla ciastko z chmielem, natomiast w szkle, na froncie nuty chmielowe, kwiatowo-cytrusowo-żywiczne tłumione słodkim, karmelowo-chlebowym aromatem.

Smak/goryczka: goryczka dość łagodna, krótka, za to po chwili siada na języku chmiel..TONA chmielu, powodując odrętwienie języka. Słodkości dochodzą po czasie.

Odczucie w ustach: pełne, wysycenie niskie, piecze tylko język od chmielu.

Ogólnie: ciekawa AIPA - mocno chmielone piwo, ale z naciskiem na smak, nie na goryczkę (zdradź jak to chmieliłeś). Pomijając znieczulenie na języku, bardzo pijalne, przy czym odpowiednio treściwe. Nie jest zbyt wytrawne, ale ta słodowość dobrze współgra..jestem za.

post-5120-0-85298400-1420752343_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że smakowało!

 

Schemat chmielenia następujący (na ok. 23,5 l piwa - 15 Blg):

60 min: Simcoe(20g), Citra (20g), Mosaic(10g)

5 min: Simcoe(30g), Citra (30g), Mosaic(20g)

na cichą (6 dni) w pończosze: Simcoe(20g), Citra (30g), Mosaic(20g)

 

Następnym razem będę robił AIPA'ę na trochę bardziej wytrawnie :)

 

Pozdro!

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red IPA od BG

 

Piana: drobnopęcheżykowa, delikatnie oblepiająca szkło, zostaje do końca

Kolor: no i nie wyszło: brąz, mocna herbata, słaba kawa.

Aromat: Z butelki poszły cytrusy. Ze szkła już bardzo delikatne cytrusy i zioła

Smak: Mocna słodowość i mocna goryczka, trochę zalegająca, taka mydlana. Niski/średnie wysycenie

Wrażenia ogólne: Za intensywna goryczka w moim odczuciu...ale skoro to miała być IPA to chyba wszystko się zgadza. Bardzo fajna Brown IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbrałem Whisky Extra Stout (mat), Lavender Rye Milk Stout (czarna łapa) i Brown Ale (jaras).

Zostawiłem 2x Typiakowe, Polski Ale, Browar Na Strychu od Jacu

  • x Xmas Ale (qub)
  • 1x Robust Porter z Żytem (Camilos)
  • 1x Cream Ale (korzeń)
  • 1x Munich Lager (korzeń)
  • 1x Black Weizen (mat)
  • 1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)
  • 2x Hefeweizen (kyniekk)
  • 1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)
  • 1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)
  • 1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)
  • 1x Ordinary Bitter (Xen)
  • 1x APA (Kosa. Browar Never grow old)
  • 1x Brown Ale (jaras)
  • 2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)
  • 2x Whisky Brown ale (jaras)
  • 1x "Wild" IPA (jaras) - uwaga, duży osad na ściankach który przy normalnym wysyceniu powoduje niewielki gushing
  • 3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
  • 1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)
  • 1x Witbier (Doyours Tupid)
  • 2x Polskie Ale (Undeath)
  • 1x Świąteczne 2014 (Undeath)
  • 2x PIPA (Budzyn)
  • 2x Słodka pszenica (kyniekk)
  • 2x Red IPA (BG) - butelkowana 31-12-2014
  • 1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
  • 1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
  • 2x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)
  • 1x Lavender Rye Milk Stout 14,1 blg (mat)
  • 1x Whisky Extra Stout 2.0 18 blg (mat)
  • 2x Polski Ale (Typiakowe) browar Na Strychu (jacu)

Edytowane przez Kosio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że smakowało!

 

Schemat chmielenia następujący (na ok. 23,5 l piwa - 15 Blg):

60 min: Simcoe(20g), Citra (20g), Mosaic(10g)

5 min: Simcoe(30g), Citra (30g), Mosaic(20g)

na cichą (6 dni) w pończosze: Simcoe(20g), Citra (30g), Mosaic(20g)

 

Następnym razem będę robił AIPA'ę na trochę bardziej wytrawnie :)

 

Pozdro!

A możesz zdradzić jak szybko chłodzisz? I w jakich temperaturach fermentujesz, chmielisz na zimno? Jakie i ile drożdży?

Masz może jeszcze butelkę tego piwa?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzę zrobioną przezemnie chłodnicą, przez którą puszczam wodę z kranu. 0d 100 do 35/30 stopni chłodzi się ok. 15 - 20 min. potem ok. 15 min do 25 stopni, i ok. 20 min (albo i dłużej) do 18/20 stopni - w zależności jaka akurat w kranie jest woda, bo z tym bywa różnie u mnie w mieszkaniu (w bloku).

Praktycznie to chłodnice wsadzam do gara przy wrzucaniu ostatniej porcji chmielu (żeby się jeszcze zdezynfekowała), czekam 5 minut, wyłączam grzanie i od razu puszczam zimną wodę przez chłodnicę.

 

Przy tym piwie walczyłem z żoną o temp. w kuchni i sukcesywnie skręcałem kaloryfer do zera jak tylko go odkreciła, także fermentacja była prowadzona w temperaturze na poziomie 18/20 stopni.

Chmiel dawałem tylko tak, jak pisałem we wcześniejszym poście.

Drożdże dałem jedną paczkę (tam chyba 11 gram jest) suche Safale US-05, rehydratyzowane przegotowaną i wystudzoną (do ok. 25 stopni) wodą z kranu.

Brzeczkę natleniałem tylko i wyłącznie poprzez przelewanie wężykiem z gara do fermentora z dość dużej wysokości (ok. 1 metr), tak że piany było fest.

 

Mam jeszcze parę butelek - mogę podrzucić jutro (ok. 18/19) do depozytu ze 2 butelki tej AIPA'y, bo i tak się wybierałem, żeby wymienić po 2 butelki Stouta i Coffee Stouta.

(chyba że chcesz dostać piwo do rąk własnych, to możemy się umówić jakoś?)

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żytnie - Czeburaszka

 

Wygląd: Ciemno pomarańczowe/brązowe, mętne. Piana z początku obfita, redukująca się ale nie znikająca. Po otwarciu z butelki lekki gushing w postaci wypełzającej piany.

Aromat: Głównie karmel oraz jakaś kukurydza?..słodko jak cholera.

Smak/goryczka: W smaku też bardzo karmelowe, słodkie, goryczka czysta, delikatnie gdzieś majaczy w tle.

Odczucie w ustach: bardzo gładkie, zalepiające, średnio wysokie wysycenie.

Ogólnie: Zdecydowanie za słodkie jak dla mnie, tylko dzięki mocniejszemu nagazowaniu mogłem to wypić. Ogólnie jak ktoś lubi ulepki, to powinien być zadowolony. W aromacie mnie coś tylko zaniepokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpkin Ale #137 - Undeath

 

Wygląd: brązowe, nawet ciemno-brązowe, nie przejrzyste. Piana z pepsi w sekundzie znika do zera, chyba przez przegazowanie.

Aromat: na pierwszym planie kakao/czekolada później karmel, pieczony chlebek i na końcu delikatnie przyprawy.

Smak/goryczka: słodowo, z nutami kawy/czekolady. Pozostaje posmak przypraw, głównie imbiru i cynamonu. Goryczka minimalna.

Odczucie w ustach: przede wszystkim mocno przegazowane. Samo piwo sprawia odczucie treściwego, chociaż pije się lekko.

Ogólnie: ciekawe, nie przesadzone piwo (chodzi o przyprawy). Minusem jest przegazowanie i kompletny brak piany. Zobaczę jeszcze jak wypadnie na tle pozostałych które dziś zdegustuje.

post-5120-0-27484200-1420904585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyniowe - Major

 

Wygląd: pomarańczowe, klarowne. piana z początku obfita, lecz szybko redukuje się do małego obwarzanka, po czym znika całkiem.

Aromat: zielone jabłuszko z landrynkami, gdzieś tam dalej imbir ze słodem.

Smak/goryczka: w smaku też mocno landrynkowo, kwaśno na finiszu. Goryczka lekko zaakcentowana w tle.

Odczucie w ustach: Mocno nagazowane, do tego ta landrynka, sprawia wrażenie jak bym pił igristoje.

Ogólnie: zupełnie inne od Undeatha, lżejsze i bardziej kwaskowate niż słodkie. Chyba ten imbir + gałka razem z tą kwaśnością sprawia dziwne uczucie landrynowości. Z tym mocnym nagazowaniem przypomina mi bardziej jakiegoś belgijskiego Blonda.

post-5120-0-68258400-1420907183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NZIIPA - Jaras:

 

Piwo po otwarciu nie wychodzi z butelki.

 

Piana: Biała, bardzo obfita, drobna. Utrzymuje się przez cały czas, do ostatniego łyku, bardzo ładnie zdobiąc szkło.

Barwa: Ciemno miedziana, piwo jest klarowne.

Aromat: Po otwarciu butelki słodko, czuć owoce cytrusowe. Po przelaniu do szkła wyczuwalny głównie karmel, natomiast cytrusy stanowią tło. Moim zdaniem aromat mógłby być bardziej intensywny.

Goryczka: Średnia

Smak: Słodko, głównie karmelowo, ale nie zapychąco. Piwo jest bardzo pijalne, fajnie zbalansowane. Wysycenie ok. Alkohol grzeje po kilku łykach. Musiałem się trochę powstrzymywać żeby od razu nie wypić całego. Szkoda tylko że było jedno;)

 

Dzięki za możliwość spróbowania !

 

Fotka poniżej:

post-9697-0-83791100-1420930984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że smakowało. pamiętasz może temperaturę serwowania?

 

Nie sprawdałem, piwo postało trochę w lodówce, wyciągnąłem je, spociło się trochę i do degustacji :)

 

Mogło mieć 10/11 stopni na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę wieczorem byłem w depozycie.

 

Zabrałem:

Red IPA (BG) - klon Hop Head Red (autor nie podpisany na etykiecie), APA (Undeath) [nie ma na liście??], Wild AIPA (Undeath) [nie ma na liście??], Whysky extra Stout (mat), Whysky brown ale (Jaras), CDA (browar Koziołek) [wymienione z reki do ręki], Ciemne łagodne(browar Koziołek) [wymienione z reki do ręki].

 

Zostawiłem:

3x AIPA (kyniekk) [z czego 1 wziął Bartek od razu], 2x Coffee Stout (kyniekk) [1 zabrał Bartek od razu], 2x Stout (kyniekk)

 

[*]x Xmas Ale (qub)

[*]1x Robust Porter z Żytem (Camilos)

[*]1x Cream Ale (korzeń)

[*]1x Munich Lager (korzeń)

[*]1x Black Weizen (mat)

[*]1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

[*]2x Hefeweizen (kyniekk)

[*]1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

[*]1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

[*]1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

[*]1x Ordinary Bitter (Xen)

[*]1x APA (Kosa. Browar Never grow old)

[*]​1x Brown Ale (jaras

[*]2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

[*]1x Whisky Brown ale (jaras)

[*]1x "Wild" IPA (jaras) - uwaga, duży osad na ściankach który przy normalnym wysyceniu powoduje niewielki gushing

[*]3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

[*]1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)

[*]1x Witbier (Doyours Tupid)

[*]2x Polskie Ale (Undeath)

[*]1x Świąteczne 2014 (Undeath)

[*]2x PIPA (Budzyn)

[*]2x Słodka pszenica (kyniekk)

[*]1x Red IPA (BG) - butelkowana 31-12-2014

[*]1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )

[*]1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

[*]2x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

[*]1x Lavender Rye Milk Stout 14,1 blg (mat)

[*]2x Polski Ale (Typiakowe) browar Na Strychu (jacu)

[*]2x AIPA (kyniekk)

[*]1x Coffee Stout (kyniekk)

[*]2x Stout (kyniekk)

 

Zawartość skrzynki nie zgadzała się z listą były co najmniej 2 piwa, które miałem zanotowane, żeby wymienić, a nie było ich na stanie. Ale może poprostu ktoś mnie ubiegł, a listę uzupełni wkrótce ??

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem w depozycie. Nie licząc piw które wymieniliśmy sobie z Kynkkiem z ręki do ręki, to pobrałem Jarasa Wild IPA i zostawiłem swoje CDA na brettach

 

 

x Xmas Ale (qub)

1x Robust Porter z Żytem (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Black Weizen (mat)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Brett CDA (Browar Koziołek)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Ordinary Bitter (Xen)

1x APA (Kosa. Browar Never grow old)

​1x Brown Ale (jaras

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x Whisky Brown ale (jaras)

3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie)

1x Witbier (Doyours Tupid)

2x Polskie Ale (Undeath)

1x Świąteczne 2014 (Undeath)

2x PIPA (Budzyn)

2x Słodka pszenica (kyniekk)

1x Red IPA (BG) - butelkowana 31-12-2014

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )

1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

2x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Lavender Rye Milk Stout 14,1 blg (mat)

2x Polski Ale (Typiakowe) browar Na Strychu (jacu)

2x AIPA (kyniekk)

1x Coffee Stout (kyniekk)

2x Stout (kyniekk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA - kyniekk

 

Wygląd: ciemno bursztynowe, można zaryzykować powiedzenie że prawie czerwone:) Delikatnie opalizujące. Piana szybko zredukowała się do mikrego kożuszka, ale ten zostaje bardzo długo i zostawia firanki na szkle

Aromat: Przyjemny aromat z amerykańskich chmieli, średnio intensywny, ale chmiele ładnie ze sobą współgrają. Żywiczność pomieszana z owocami, w tle lekkie słodkie nuty od słodu. Fajny ale wg mnie troszkę za mało intensywny, lubię wyraźny mocny zapach w AIPA a nie doszukiwanie się go w szklance... U Ciebie było tak pośrodku, pierwsze kilka niuchów po nalaniu był wyraźny aromat, później zmalał, ale ciągle pozostał fajny i nie trzeba było go szukać w tle.

Smak/goryczka: Zgadzam się z BG, goryczka bardzo fajna w mocy i czasie trwania. Co do charakteru to jest lekko ściągająca. Uderza od razu na język fajnie się przeplatając razem ze smakiem chmielowym. Nie zalega, nie jest zbyt mocna, a jednak jest lekko wybijająca się, fajnie zauważalna i współgra z resztą piwa. Co ciekawe pojawia się na początku a nie pod koniec smaku, w cały czas w tle lekko się odznaczając aż delikatnie sama pozostaje na języku. Ale policzki przez chwile pozostają lekko szorstkie;)

Faktycznie dość sporo przyjemnego smaku chmielowego, jednak nie napisałbym że TONA ;) bardzo przyjemnie komponuje się to z cała kompozycją piwa. Smak chmieli amerykańskich, kolega określił że piwo mu smakuje jak owocowe:) Na końcówce wyczuwalny jakby lekki alkohol, głównie jako rozgrzewanie w przełyku. Piwo nie jest wytrawne ani słodkie,

Odczucie w ustach: lekko musujące, wg mnie odpowiednie

Ogólnie: Tak wg mnie powinna smakować dobra AIPA. Nie przegięta goryczka, fajny smak chmielowy, lekko pijalna no i lekko rozgrzewa w przełyku ;) Bardzo dobre piwo, gratuluję! Osobiście troszkę mi brakowało aromatu chmielowego, lubię mocniejszy, ale jeszcze nie trafiłem na AIPA która by mnie zadowoliła w tym względzie;)

 

Piłem w temperaturze pokojowej (specjalnie, mam lekkie problemy z gardłem i mocno zimne piwo nie wpływa na to najlepiej).

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu pierwsze piwo: APA (Undeath)

 

Piana: Biała, dość skromna, od razu redukuje się do kożuszka i tak pozostaje.

Barwa: słomkowe/ żółte, lekko mętne.

Aromat: Z butelki czuć głównie mango. Ze szkła lichi, cytrusy, mango. Zapach intensywny, bardzo przyjemny. Nie czuć niec niepożądanego. Po zamieszaniu na chwilę na pierwszy plan wychodzi mango.

Goryczka: Średnia, może górna wartość średniej lekko, aczkolwiek przyjemni, zalegająca.

Smak: Nasycenie dość nieskie jak na APA, zdecydowanie wytrawne, trochę nawet wodniste. W smaku dominuje liczi. Po chwili niepokojąca nuta ziemistości/orzechowa pojawia się w posmaku, bardzo delikatne, ale zdecydowanie wyczuwalne - ciężko określić dokładnie co to jest.

Całokształt: Piwo dobrze pijalne. Wg. mnie goryczka minimalnie zbyt dominuje balans tego piwa. Oprócz tego i wspomnianej ziemistości (o ile nie było zamierzone) to nie ma się czego czepić. Całkiem dobre piwo chmielone mocno z naciskiem na aromat.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za możliwość spróbowania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wild IPA Jaras

 

Piana: Biała, średniopęcherzykowa. Mikry kożuszek zostaje do samego końca.

Barwa: Jasnobursztynowe/ciemnożółte

Aromat: Z butelki lekko słodko, później troszkę chmielu. Ze szklanki delikatnie owocowo, tak jakby estry pomieszane ze słabym aromatem chmielowym. Zapach dość słodki, wydaje mi się że to w równych proporcjach estry, chmiel i aromaty pochodzące od słodu. Ogólnie zapach raczej słabo intensywny.

Smak: Piwo po wzięciu łyka najpierw słodkie od słodów karmelowych, później robi się wytrawne, i do akcji wchodzi goryczka. Goryczka ma charakter dość ostry, alkoholowy, średnio przyjemna. Goryczka jest wyraźna, wybija się poziomem z piwa, jest dość długa i troszkę za mocna, (nie jest jakaś mega mocna)

Całokształt: Ogólnie piwo nie jest złe, ale jak na IPA to za mało smaku/zapachu chmielowego, do tego męczący alkoholowy charakter goryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Ale (Jaras)

 

Barwa: Jak nazwa wskazuje - brąz

Piana: Powiedzmy że koloru piasku nad morzem...(żółto-biała?) bardzo szybko się redukuje do cieńkiej warstwy. W sumie to chyba zgodnie ze stylem nawet.

Aromat: Czuć karmel/słody palone ale delikatnie. Wkładałem nos do kufla z 20 razy i ostatecznie znalazłem tam śliwkę suszoną. Ciasteczek i rodzynek się nie dowąchałem

Smak : Wysokie wysycenie. Początkowo jest fajnie gładkie i słodowe. Po chwili czuć goryczkę, fajna jednak dla mnie za długa i pod koniec zaczyna męczyć. Zgaduję że ta męcząca gorycz pochodzi od ciemych słodów.

Ogólne wrażenia: pozytywne. Piwo nie powala mnie ale ja po prostu wolę jasne piwa. Bardziej karmelowe niż chmielowe. To miałbyć Southern English Brown Ale? Mi się właśnie kończy takie fermentować i oczekuję podobnego efektu. Jeśli chodzi o styl to chyba mogłoby być trochę delikatniejsze. Mocno nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miał być przede wszystkim test słodu brown, który to test bardzo odwlekałem, a który to słód michał z TB strasznie zachwalał. za recenzyje niniejszym dziękować ludziom będziesz, tak. :D

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.