Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Puszka Pana Dora

Piana: Bardzo obfita, średniobąbelkowa, trwała, barwa waniliowa.

Kolor: Brudny brąz, mętne i nieprzejrzyste.

Aromat: Na pierwszym planie mango z grejpfrutem, w tle lekki DMS.

Smak: Karmelowe, lekko kwaśne, w tle uwydatniające się w posmaku orzechy włoskie.

Podsumowanie: Świetnie pijalne piwo z bardzo dobrym balansem, genialną pianą i lacingiem oraz bardzo ciekawym orzechowym posmakiem. Zdecydowanie dobra robota. ;)

A Caje jest częścią Browaru Hutniczego.

post-10000-0-00119100-1417550015_thumb.jpg

post-10000-0-48862000-1417550015_thumb.jpg

post-10000-0-30875600-1417550016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie, piwa wymieniałem razem z kolegą który pisze jako Browar Hutniczy (już dość dawno więc za opóźnienie z recenzjami także przepraszamy ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem Stouta Rubhezala i Pale Ale Gąski, zostawiłem ESB Marynka na TV2 (nazwa robocza 'truskawkowe studio') oraz ESB Marynka na WLP Burton Ale (fermentowane w maksymalnej zalecanej przez producenta temperaturze 22 st., ciekawy efekt, ale sam nie wiem co mam o tym sądzić ;)

 

2x Xmas Ale (qub)

1x #2 Ale Iunga (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Pszeniczne (Undeath)

1x Pumpkin Ale (Undeath)

1x Black Weizen (mat)

1x Dry stout (Kosa) ("K" na kabzlu)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Weizenbock (Browar Koziołek)

1x 100% peated Bruntal (Browar Koziołek)

1x Sticklebract IPA (Browar Hutniczy)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Wild Nelson IPA (Mat)

1x Stout #126 (rubezahl)

2x Imbirasek czerwony #129 (rubezahl)

1x Pumkin Ale ( Angry Goose)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB TV2 (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Jasne Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #22 )

1x Wheat Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #25)

1x Whisky Stout (Browar Boungiorno, na kapslu #26)

1x Barleywine (bulkasze)

1x Belgian Blond Ale (Xen)

1x Habanero Stout (Xen)

1x Ordinary Bitter (Xen)

2x CDA (Cascadian Dark Altbier) - (BeerGrill - BG CDA na kapslu + eta)

 

Co to za piwa "weselne oli" czy kogoś tam? Jest ich kilka...

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA BeerGrill (nie z depo)

 

Wygląd: Czarne, w świetle degustacji nieprzejrzyste, piana beżowa, z początku kremik, ale szybko wyskakują drobne pęcherzyki, zaznacza swą obecność do końca.

Zapach: Nikły (piję w 6 st, bo lubię zimne CDA) trochę cytrusa plus słodsze owoce tropikalne i być może w tle leciuśki karmelik. Pod koniec wychodzi alko.

Smak: Pierwsze skrzypce gra tu ziołowa goryczka z tym co błędnie nazywamy albedo, w dodatku kawka i lekka kwaskowatość od palonych słodów czyniąca finisz niezbyt przyjemnym.

Wrażenia: Pierwsze 3-4 łyki są ok mimo słabego zapachu. Potem zaczyna męczyć ta albedowo-ziołowa goryczka. Połaczenie tych chmieli z ciemnymi słodami daje mi uczucie mydełka. Szału ni ma. Słody ok ale do poprawy chmielenie!

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za zimne piłeś..tam na pierwszym planie jest czekolada, w zapachu i w smaku. Chmielenie zepsułem tą herbatką marynkową na goryczkę - never again. Sorachi Ace tez bez szału.

 

Dobra to moja ocena CDA BeerGrill (nie z depo). Zupełnie nie sugerowałem się opisem Szuwara ale widzę że oboje wyczuwamy ten alkohol tylko że ja jakby bardziej. Nie wiem czy nie mylę żywicy z ziołami :). No i piłem 30minut po wyciągnięciu z lodówki. Odczucia zmieniały mi się wraz z upływem czasu ale cytrusów nie było.

 

Barwa: Czerń wpadająca lekko w brąz

Piana: oklejająca, z początku bardzo solidna, ale trochę za szybko się redukuje

Aromat: Dominuje czekolada i alkohol. Może zioła/żywica się jakimś echem odbijają

Smak : Średnia goryczka. Czekoladowo-żywiczne. Zalega w ustach gorych chmielu bądź słodów palonych.

Ogólne wrażenia: Odnośnie stylu brakuje mi cytrusów - piwo zdominowane przez słody palone. Słabo z gazem i ten aromat alkoholu. Ale jest ok.

Edytowane przez Kosio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA #8 - Kosio

 

Piana: biała, drobna, utrzymuje się wokół szkła.

Kolor: pomarańczowy, mętne.

Aromat: solidnie chmielowy, słodki, żar tropików i lekka żywiczność

Smak: zdominowany przez chmiel, choć goryczka delikatna, nie nachalna. Końcówka lekko kwaskowata.

Podsumowując: Bardzo dobre piwko, pijalne, trochę tylko zbyt wodniste, brakuje mi też kontry słodowej dla równowagi. Ile to ma beelgie?

 

12BLG. Zgadam się że brakuje słodowości. Miałem jakoś zajawkę na zacieranie "na wytrawno". Po tym piwie mi przeszło

Edytowane przez Kosio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESB (Burton) - Szuwar

 

Wygląd: kolor ciemno-pomarańczowy/miedziany, opalizuje. Piana biało-szara, redukuje się do obwódki z wysepką.

Aromat: z butelki słodowy, po przelaniu, pierwszy uderzył karmel, następnie czuć tylko skórkę chleba, trochę przypaloną oraz przez chwilę delikatne, bliżej niezidentyfikowane estry. Później czuję już tylko jakiś dziwny drożdżowo-chlebowo-plastikowy zapach. Coś jak zawilgocone kanapki z podróży.

Smak: w smaku znowu ta plastikowość i chmiel, dalej jakieś słabe słodkości.

Goryczka: wyraźna, lekarstwowa, lekko ściągająca język.

Odczucie w ustach: dość treściwe z niskim wysyceniem, ciut za niskim nawet. Piję się jednak bardzo lekko.

Podsumowanie: Przeszkadza mi jedynie ten dziwny posmak/aromat i brak balansu w stronę słodowości. Karmel w aromacie, w smaku całkowicie znika pod chmielem. GCh nie będzie, ale na piątkowy wieczór idealne.

 

Zmieniłem trochę atrybuty, na wzór kolegów z innych depozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skrzypce gra tu ziołowa goryczka z tym co błędnie nazywamy albedo

Albedo, czyli to białe pod skórka cytrusa? Jak tak, to w tym wypadku na pewno błędnie, z Maryśki raczej tego nie będzie.

 

Odnośnie stylu brakuje mi cytrusów - piwo zdominowane przez słody palone.

 

Z cytrusami jest faktycznie słabo, delikatnie się przebija cytryna z Sorachi, ale to lipa. Natomiast paloności nie powinno być czuć za bardzo, bo użyłem bezłuskowca i tylko zalewałem go zimną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak balansu w stronę słodowości.

 

W ESB balans ma być w strone chmielu!

 

Albedo, czyli to białe pod skórka cytrusa? Jak tak, to w tym wypadku na pewno błędnie, z Maryśki raczej tego nie będzie.

 

Tak, tylko że albedo nie od maryśki a od sorachi np mogło pójść w smak przecież albo innych blendów co zastosowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale Ale (EIPA) Angry Goose

 

Wygląd: Złote, lekko mętne. Piana wysoka, prawie mi wyskoczyła ze szkła, redukuje się do kożuszka, lejsing jest.

Zapach: Całkiem intensywny jak na Anglię kwiatowy, ziołowy zapach chmieli, przebija się rześka cytrusowa nuta plus delikatnie słody. Wychodzi lekkie alko.

Smak: Głównie chmiele, bardzo przyjemne jak wyżej, ale brakuje tu podstawy słodowej. Trochę ściągająco, taninowo. Za bardzo kwaskowate (mierzysz pH? może nie potrzebnie ten słód zakwaszający). Wysycenie za wysokie. Goryczka ok.

Wrażenia: Piwo to przypomina mi Durham Bombay 106, ale jest lepsze. Jak coś tam czytałem o historycznych angielskich IPAch to wyszło na to, że tak one kiedys wyglądały, tzn mocne odfermentowanie plus dużo chmielu, zero słodowości. Mi jednak brakuje tu tego ostatniego, osobiście zastosowałbym jakieś angielskie drożdże i celował tak by te 3 - 3,5 Plato zostało. Cieszę sie również, że wyczułem te 8gr Chinooka, bo dopiero później zczaiłem, że został on dodany. Tjuning dobry, ale czy moralny? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habanero Stout - Xen

 

Wygląd: Bardzo ciemno brązowe z bordowymi relfeksami pod światło. Piana świetna - beżowa, gęsta, drobna, utrzymująca się cały czas.

Aromat: W zapachu Kapsaicyna oraz kawa. Coś poczułem nieprzyjemnego przy pierwszym niuchu, ale umkło.

Smak: Wyraźna ostrość papryczki, jednak nie masakrująca. Dalej przyjemne nuty palone - czekolada, kawa.

Odczucie w ustach: Idealne wysycenie bym powiedział, no i pieczenie które trwa i trwa.

Ogólne wrażenie: Bardzo dobry, agresywny stoucik, jego pełnia przypasowała mi w 100%..bardzo pijalne, chociaż jest prawie 4 nad ranem

 

W ESB balans ma być w strone chmielu!

Tak, tylko że albedo nie od maryśki a od sorachi np mogło pójść w smak przecież albo innych blendów co zastosowałeś.

W ESB nie ma balansu, jest chmiel :P

No może..25 g Zythosa dałem na 20' i Sorachi na 10', tego blenda dałem na herbatkę , więc nie powinno mieć to znaczenia.

Edytowane przez BeerGrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale Ale (EIPA) Angry Goose

 

Wygląd: Złote, lekko mętne. Piana wysoka, prawie mi wyskoczyła ze szkła, redukuje się do kożuszka, lejsing jest.

Zapach: Całkiem intensywny jak na Anglię kwiatowy, ziołowy zapach chmieli, przebija się rześka cytrusowa nuta plus delikatnie słody. Wychodzi lekkie alko.

Smak: Głównie chmiele, bardzo przyjemne jak wyżej, ale brakuje tu podstawy słodowej. Trochę ściągająco, taninowo. Za bardzo kwaskowate (mierzysz pH? może nie potrzebnie ten słód zakwaszający). Wysycenie za wysokie. Goryczka ok.

Wrażenia: Piwo to przypomina mi Durham Bombay 106, ale jest lepsze. Jak coś tam czytałem o historycznych angielskich IPAch to wyszło na to, że tak one kiedys wyglądały, tzn mocne odfermentowanie plus dużo chmielu, zero słodowości. Mi jednak brakuje tu tego ostatniego, osobiście zastosowałbym jakieś angielskie drożdże i celował tak by te 3 - 3,5 Plato zostało. Cieszę sie również, że wyczułem te 8gr Chinooka, bo dopiero później zczaiłem, że został on dodany. Tjuning dobry, ale czy moralny? :D

Dziękuję bardzo za wyczerpujący opis/ocenę !

Piwko to robione było na rozruch drożdzy US-05. Bardzo mi smakują angielskie chmiele i tego typu piwa, dla tego w niedalekiej przyszłości planuję zakup dedykowanych drożdży i serię piw w tym klimacie. Jeszcze nie wiem, których dokładnie użyję, ale chyba spróbuję czegoś z FM. Nie mierze pH, nie mogę u mnie w mieście dostać pasków, wszędzie proponują mi jakieś testery do akwarium na bazie płynów, nada się to? Przy następnym zamówieniu drożdży itp. na pewno kupię paski. Mam wrażenie, że z tym słodem zakwaszającym wzrosła mi lekko wydajność i klarowność. Mam kiepską wodę (bardzo twardą) i wspomagam się biedronkową. Wiem, że to kiepska woda, ale na RO nie mam warunków póki co. Chinook szczerze mówiąc poszedł do gara ot tak bez namysłu, bo miałem końcówkę, ale delikatny efekt jest ciekawy i przyjemny. Ogólnie do poprawy: odpowiednie i zdrowe drożdżaki, trochę więcej ciała, mniejsze nasycenie, kontrola parametrów wody no i pokombinuję trochę z chmielami.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźnione, ale szczere podziękowania dla Xenocyda za reckę mojego dubbla ;) Dwie warki poprzedzające dubbla były za mocno wysycone, więc stwierdziłem, że wolę przegiąć w drugą stronę. Szczególnie, że mam zamiar go trochę poleżakować. Cieszę się, że smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem od znajomego (z Warszawy - co wiele wyjaśnia :) ), że ludzie z Wrocławia i ogólnie z tego rejonu (kotlina Kłodzka) są przesadnie mili i potrafią w jedno zdanie wpleść 3 formy grzecznościowe i jeszce od razu dziękują na dodatek. Twierdził, że to dla ludzi z tego rejonu bardzo charakterystyczne jest :)

 

To taki mały OT w związku z komentarzem Beer'a :)

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego weekendu

(ja mam w planach robienie coffee stouta - jak wyjdzie dobrze to pojedzie do Żywca :))

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stout Rubezahl

 

Wygląd: Potężna piana, ledwo okiełznana, powoli się redukuje do dziurawego kożuszka. Barwa czarna (w tym świetle)

Zapach: Pierwszoplanową rolę gra tu spalenizna ze szlauchem (aż myślałem, że jakiś torf tu poszedł), w tle czekolada. Do tej spalenizny szybciutko sie przyzwyczaiłem, albo gdzieś spierdoliła.

Smak: Niestety piwo jest przegazowane i to determinuje smak. Gaz podbija uczucie kwaskowatości od słodów palonych, aż lekko w język szczypie. Jak trochę piwo postoi jest lepiej. Myślę, że paloność i goryczka na odpowiednim poziomie, takim jak lubię, czekoladę jako taką tez można wyczuć.

Wrażenia: Gdyby nie to przegazowanie stylu to całkiem fajny stout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pobrałem: 1x Pszeniczne Undeath (Zachęciła zachęta z etykietki) i 1x Imbirasek czerwony #129 (rubezahl)

Zostawiam 2 x APA (Kosa. Browar Never grow old)

 

2x Xmas Ale (qub)

1x #2 Ale Iunga (Camilos)

1x Cream Ale (korzeń)

1x Munich Lager (korzeń)

1x Pumpkin Ale (Undeath)

1x Black Weizen (mat)

1x Dry stout (Kosa) ("K" na kabzlu)

1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek)

1x Weizenbock (Browar Koziołek)

1x 100% peated Bruntal (Browar Koziołek)

1x Sticklebract IPA (Browar Hutniczy)

2x Hefeweizen (kyniekk)

1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk)

1x Wild Nelson IPA (Mat)

1x Stout #126 (rubezahl)

1x Imbirasek czerwony #129 (rubezahl)

1x Pumkin Ale ( Angry Goose)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

1x Marynka ESB TV2 (Szuwar)

1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar)

1x Jasne Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #22 )

1x Wheat Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #25)

1x Whisky Stout (Browar Boungiorno, na kapslu #26)

1x Barleywine (bulkasze)

1x Belgian Blond Ale (Xen)

1x Habanero Stout (Xen)

1x Ordinary Bitter (Xen)

2x CDA (Cascadian Dark Altbier) - (BeerGrill - BG CDA na kapslu + eta)

2 x APA (Kosa. Browar Never grow old)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ordinary Bitter - Xen

 

Wygląd: w kolorze pomarańczowo-miedziany, wydaje się klarowne. Piana Pojawia się z początku jednak szybko redukuje się do małej obręczy.

Aromat: karmelowo-słodowy, bardzo lekkie estry, jakaś gruszka.

Smak: Także karmel z wytrawnym finiszem.

Goryczka: delikatnie żywiczna, zaznaczona, nie nachalna.

Treściwość: lekkie, słodowe, zbyt mocne wysycenie jak na Bitterka.

Ogólnie: Świetne, leciutkie piwo, nie tylko na kaca. Jedyny minus to zbyt dużo gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.